انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 175)
شنبه 9/3/1388 - 10:50 -0 تشکر 117352
احمدی نژاد:شایعه سازان وتخریبگران را به خوبی میشناسم

به نام خدا

شایعه سازان و تخریب گران را به خوبی می‌شناسم و میدانم كه چرا تا این حد از این دولت كینه دارند و عصبانی هستند و البته به آنها حق می‌دهم؛ از كسانی كه دولت نهم منافع نامشروعشان را تهدید كرده است انتظاری جز هزینه كردن‌های بی‌حد و حساب برای تخریب دولت نمی‌رود.

محمود احمدی نژاد، رییس جمهور در جدیدترین به روز رسانی وبلاگ‌ خود كه ساعت 3 با مداد شنبه 9 خرداد 88 انجام داده است علاوه بر توضیح درباره علت تاخیر در به روز رسانی وبلاگ‌ خود به مسائلی پیرامون انتخابات آینده ریاست جمهوری اشاره كرده است.

متن كامل این یادداشت به شرح زیر است:
ایام سوگواری فاطمیه را به پیشگاه حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف و تمامی محبان حقیقی ایشان تسلیت می‌گویم و از خداوند متعال می‌خواهم كه همه ما را از رهروان آن وجود نورانی و پاك قرار دهد. ان‌شاء‌الله
مدت‌ها بود فشردگی برنامه‌های كاری اجازه نمی‌داد كه در كنار مطالعه و بررسی دیدگاه‌های مردمی در این پایگاه، یادداشت جدیدی منتشر كنم. نوشته‌هایی داشتم، اما فرصتی مناسبی دست نمی‌داد تا آنها را برای انتشار آماده سازم.

فرا رسیدن ایام انتخابات، موجب شد تا به درخواست‌های مكرر مخاطبان و رسانه‌هایی كه در این مدت همواره لطف داشته‌اند و خواستار فعالیت بیشتر این پایگاه بوده‌اند عمل كنم.

از طرف دیگر حقیقت این است كه امكانات مالی برای هزینه‌های تبلیغات انتخاباتی ندارم و شخصاً نیز از قبول كمك‌های مالی انتخاباتی به لطف خدا خودداری كرده‌ام و اصولا اعتقادی به این هزینه‌های هنگفت و سرسام آوری كه امروزه شاهد آن هستیم نداشته و ندارم. ستاد شخصی انتخاباتی هم ندارم. لذا شاید این پایگاه مجازی، در كنار فرصتی كه صدا و سیما در اختیار نامزدها قرار می‌دهد مناسب‌ترین رسانه برای پاسخ به سوالات و اعلام دیدگاه‌ها و برنامه‌ها و گزارش عملكردها باشد.

از این رو بنا دارم به امید خدا در این فرصت باقی مانده تا انتخابات وقت بیشتری را صرف انتشار مطالب جدید كنم.

ر عین حال می‌دانم كه مردم فهیم كشورمان، از من انتظار ندارند مانند سایر نامزدهایی كه از مدت‌ها قبل به امر انتخابات مشغولند، با فراغ بال و خیالی آسوده بر انتخابات متمركز شوم، چراكه نمی‌توانم به خود اجازه دهم بواسطه انتخابات، خللی در امور جاری كشور و انجام وظیفه دستگاه اجرایی حاصل شود. امیدوارم مردم بزرگوارمان عذر مرا در این زمینه بپذیرند.

اكنون مایلم در ادامه نكاتی را درباره انتخابات متذكر شوم و برای روزهای بعد هم گفتنی‌ها بسیار دارم كه اگر عمری بود با شما در میان خواهم گذاشت.

***
رقابت‌های انتخاباتی در یك نظام الهی و آرمانی، به لحاظ روش‌ها و منش‌ها و اهداف و انگیزه‌ها، با مبارزات انتخاباتی در نظام‌های لیبرال تفاوت مبنایی و ماهوی دارد.

تمسخر و تخریب و دروغ و فریب، اگرچه در دنیای امروز از طرف بسیاری از سیاستمداران جهان به عنوان ابزارهای مناسبی برای كسب قدرت شناخته می‌شوند، اما هیچ انسان آزاده‌ای باور نخواهد كرد كه از این حربه‌ها برای خدمت به خلق بهره‌برداری شود.

باید از خود بپرسیم كه در یك نظام دینی نامزدها با كدام انگیزه با هم رقابت می‌كنند؟ و اساساً رقابت بر سر چیست؟ آیا برای پیروزی از هر روشی می‌توان بهره برد؟ آیا امكان دارد نامزدی با هدف خیر پا به عرصه رقابت گذاشته باشد اما برای جلب اعتماد مردم و كسب آرای آنان به هر روش غیر اخلاقی متوسل شود و خدا را ناظر بر رفتار خود نبیند؟ مگر نه این است كه در اندیشه دینی هدف وسیله را توجیه نمی‌كند؟

برایم سخت است كه باور كنم افرادی برای رضای خدا و به قصد خدمت به مردم و رفع مشكلات آنان و یا به هر عنوان وارد عرصه انتخابات شوند ولی اخلاق را زیر پا گذاشته و دانسته دروغ بگویند و بدون هیچ خط قرمزی به دیگران تهمت بزنند.

چرخش برخی چهره‌ها و شعارها نیز برایم جالب است. جای بسی خوشحالی و در عین حال تعجب است كه برخی سیاسیون كه تا دیروز شعارهای عدالت طلبانه این دولت را به سخره می‌گرفتند امروز هر كدام در گرد یكی از نامزدها به تكرار همین شعارهای مردمی متوسل شده‌اند. امیدوارم كه این مواضع جدید از سر صداقت و پشیمانی باشد و خدای ناكرده اغراض دیگری در میان نباشد.

اینكه اكنون برخی سیاسیون شعارخدمت به محرومان سر می‌دهند، و پس از اهانت‌های سخیفی كه در سال‌های قبل به دینداران و مراجع شد، امروز به یاد معنویت و مراجع عظام افتاده‌اند فی نفسه دستاورد مباركی برای ملت است، اما فراموش نكنیم كه در منطق اسلامی هیچگاه هدف وسیله را توجیه نمیكند.

اگر فعالین انتخاباتی و رسانه‌ای در این مسیر مقدس، بداخلاقی را ترویج كنند، آنگاه بزرگترین خیانت را به فرهنگ و اخلاق عمومی جامعه روا داشته‌اند و واضح است كه خیانت هرگز نمی‌تواند مقدمه خدمت باشد.

باید به جای توسل به دروغ و تخریب و نا امید كردن نسل جوان كشور كه هزینه فرهنگی سنگینی را به جامعه فرهیخته و انقلابی ایران تحمیل می كند، از ابزارهای صحیح و منطقی رقابت و گفتگو بهره برد.

چرا عده‌ای حتی دستاوردهایی را كه دشمنان ما را وادار به اعتراف به عظمت و توانایی ملت ایران كرد منكر می‌شوند و این افتخارات غرور آمیز را وارونه جلوه می دهند؟

چرا گروهی اصرار دارند فضای انتخاباتی كشور را با دروغ و تهمت و ناسزا بیالایند؟ چرا نمی گذارند مردم دوستانه سلیقه‌های مختلف خود را به معرض رقابت بگذارند؟ تخریب گران مطمئن باشند كه این شیوه های غیر اخلاقی در جامعه اخلاقی ایران نتیجه معكوس خواهد داد.

مگر نه این است كه انتخابات در كشور ما حقیقتا یك جشن ملی و عرصه نمایش شور و شعور و حماسه است؟ این حقیقت افتخار آمیز همان چیزی است كه دشمنان ما را عصبانی و وحشت زده می كند و به همین دلیل است كه نهایت تلاش خود را برای غبار آلود كردن فضا و ایجاد یاس و ناامیدی در آستانه هر انتخابات به كار می گیرند. متاسفانه عده‌ای نیز در داخل دانسته یا ندانسته دشمنان این ملت را یاری می كنند. این جشن ملی متعلق به تمام مردم ایران است و همه در آن دعوتند و هیچ كس حق ندارد خودخواهانه مانع حضور مردم شود و یا نشاط و شور و امید آنان را خدشه دار كند.

من تاكنون از حق خود گذشته ام، اما از همكاران خدوم و زحمت كش خود در سراسر دستگاه اجرایی كشور كه این روزها، به واسطه برخی غرض ورزی ها و كینه توزی ها خدمات شایانشان نادیده گرفته می شود پوزش می طلبم و از آنها نیز می خواهم تا این ناملایمات را برای رضای خدا تحمل كنند.

البته شایعه سازان و تخریب گران را به خوبی می شناسم و میدانم كه چرا تا این حد از این دولت كینه دارند و عصبانی هستند و البته به آنها حق می دهم!

از كسانی كه دولت نهم منافع نامشروعشان را تهدید كرده است انتظاری جز هزینه كردن های بی حد و حساب برای تخریب دولت نمی رود. صادقانه می گویم كه به كینه و حسادتی كه اینان از من به دل دارند افتخار می كنم و خدا نیاورد آن روزی را كه این گروه اندك و لی پرهیاهو، از من و همكارانم راضی باشند و بخواهند از تلاش های دولت قدردانی كنند.

اینان پس از هر موفقیت و دستاورد ملی، سراسیمه تشكیل جلسه می دهند كه چگونه پیروزی ها را به كام مردم تلخ كنند اما در محاسبات خود اشتباه می كنند و هوشیاری و قدرت تحلیل مردم را همواره نادیده می گیرند. قدرت تحلیلی كه در میان اقشار مختلف جامعه به وضوح دیده می شود و همواره قوت قلبی برای خدمتگذاران ملت است و باعث خنثی شدن توطئه ها می گردد.

البته در زمینه بداخلاقی های انتخاباتی و و پولهای ناپاكی كه برای تخریبهای سازماندهی شده به جریان افتاده اند نیز گفتنی ها بسیار دارم، اما حقیقتا نمی خواهم در این ایام جشن ملی حضور سیاسی مردم، كام هموطنانم را با بیان این قبیل مسائل تلخ كنم.

این دولت تاكنون ترجیح داده است به جای آنكه وقت و انرژی خود را صرف پاسخ گویی به این مسایل كند، تمركز خود را برای خدمت رسانی حفظ كند و ذهن خود را از اساس مشغول این شیطنت های رسانه ای ننماید.

اگر امروز دربرابر این هجمه های زهرآگین سكوت كرده ام برای مصالح مردم عزیزمان بوده است و اگر روزی این سكوت را بشكنم، از خدا می خواهم كه جز برای دفاع از منافع و مصالح مردم صبورمان نباشد.

از اینكه خواسته های دیروز تخریبگران امروز را بر منافع ملت ترجیح نداده ام خرسندم و هرگز احساس پشیمانی نمی كنم.

به نوبه خود از همه مردم عزیزمان می خواهم تا با حضور حماسی و فراگیر خود باردیگر نگذارند بدخواهان با ادبیات سیاه خود فضای انتخابات را مصادره كنند و یاس و ترس و تردید را اشاعه دهند. البته تجربه به ما ثابت كرده است كه هركجا مساله خیر و صلاح عموم مردم در میان باشد، شیطنت ها و كارشكنی ها نیز بیشتر خواهد بود. اما از مردم می خواهم كه دربرابر این بداخلاقی های انتخاباتی، بدخواهان و غافلان را مایوس سازند. حضور گسترده مردم در انتخابات، فارغ از نتیجه آن خیر است و برای كشور نتیجه ای جز عزت و صلاح و سربلندی نخواهد داشت.

برای همه كسانی كه صادقانه و از سر اخلاص به حمایت از نامزدهای مختلف میپردازند احترام می گذارم و اطمینان دارم این اختلاف دیدگاه ها و سلیقه ها میان مردم ما كدورتی كه دشمنان ملت انتظار آن را دارند ایجاد نخواهد كرد، و همه مردم پس از انتخابات فارغ از اینكه نتیجه حماسه حضورشان چه باشد، همچون گذشته در صفی واحد حامی و پشتیبان كشور و خدمتگزاران خود خواهند بود. والسلام

شنبه 9/3/1388 - 10:53 - 0 تشکر 117354

منبع

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی