انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 308)
چهارشنبه 6/3/1388 - 18:5 -0 تشکر 116689
جنگ بین سبز پوشان و زرد پوشان

به نام خدا

۞اللهم عجل لولیك الفرج و العافیه والنصر و اجعلنامن خیرانصاره و اعوانه والمستشهدین بین یدیه۞

سلام

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از ایرنا، همایش دانشجویی حامیان كروبی در حالی در سالن پنج هزار نفری دانشگاه آزاد اسلامی واحد پیامبر اعظم(ص) برگزار شد كه ازدحام برخی هواداران موسوی در خیابان های منتهی به این مكان از اطراف میدان اصلی شهرك غرب تا روبروی دانشگاه جلب توجه می كرد.
**برخی جوانان هوادار موسوی كه با مچ بندها، پارچه ها یا لباس های سبز رنگ مشخص بودند، حتی پوشه های سبزرنگی در دست گرفته بودند، حوالی دانشگاه پرسه می زدند تا اعلام وجود كنند؛ به طوری‌كه حتی برخی از آنان در راستای همین ذهنیت، وارد سالن همایش شدند. بعضی از دختران و پسران جوان حامی موسوی نیز دست و صورت خود را رنگ كرده بودند. خودروهایی نیز با تصاویر موسوی مزین شده بودند و در كنار خودروهایی با پوسترهای كروبی دیده می شدند.
**تعدادی از حامیان موسوی نیز با تجمع روی پله های دانشكده های این دانشگاه، عبور حامیان كروبی را كه بر دست، سینه، كمر و همچنین موهای خود نوارهایی طلایی و همچنین "یاسی رنگ " بسته بودند، می نگریستند و به آنان حرف هایی كنایه آمیز از جمله "خاك بر سرتان "، "اگر همین الان 50 هزار تومان می دهد بیاییم "، "به كیك و ساندیس رای بدهید "، "كروبی می خواهد رییس جمهور شود اما خودش هنوز نیامده " و ... می زدند.
**هواداران موسوی كه با در دست داشتن تصاویری از او و همچنین بر تن داشتن لباس ها و نشانه های سبزرنگ در میان هواداران كروبی حاضر شده بودند، شعار می دادند: "آزادی اندیشه بی موسوی نمیشه " كه حامیان كروبی نیز در پاسخ به آنان شعارهایی نظیر "آزادی اندیشه با موسوی نمیشه " و "آزادی اندیشه بی كروبی نمیشه " را سر دادند. همچنین نوشته "رای ما: اصلاح طلب عملگرا نه اصلاح طلب اصولگرا " را بالای دست بردند. هر وقت یكی از عكاسان می خواست از هواداران موسوی عكس بگیرد تعدادی از حامیان كروبی به جمع آنان می رفتند و عكس های كروبی را بالا می گرفتند.
**هواداران موسوی كه در محوطه میانی سالن ورزشی پیامبر اعظم (ص) جمع شده بودند بیشترین اعتراض های خود را در زمان سخنرانی فاطمه كروبی همسر مهدی كروبی ابراز كردند. به طوری‌كه با جیغ و فریاد و بلند كردن تصاویری از موسوی یا به اهتزار درآوردن پارچه های سبز سبب اختلال در بین حاضران می شدند.
تعدادی از هواداران كروبی نیز به میان آنان رفتند و به آنان گفتند كه "باید بگوییم كروبی، موسوی؛ اتحاد، اتحاد " و نباید علیه هم شعار دهیم اما هواداران موسوی می گفتند: "چه اتحادی؟ اتحاد با چه كسی؟ "
برخی از هواداران كروبی نیز از حامیان موسوی می خواستند نظم جلسه را رعایت كنند و به صاحب جلسه ای كه به آن آمده اند احترام بگذارند.
مجری جلسه چندین بار اعلام كرد كه نظم به هم خورده است و از حضار خواست برای فردی كه می خواهند به او رای داده و به او اعتقاد دارند، سكوت را رعایت كرده و نظم جلسه را به هم نزنند. اما حضار به سخنان مجری گوش ندادند كه به دنبال آن مهدی مقدم، خواننده موسیقی پاپ پشت میكروفن قرار گرفت و خطاب به حضار گفت: از من خواسته اند از شما خواهش كنم سكوت را رعایت كنید.
سپس مجری جلسه پشت میكروفن قرار گرفت و گفت: به دلیل ایام فاطمیه از شما می خواهم رعایت این روزها را كنید. برخی از دانشجویان به سخنان مجری اعتراض كردند و فریاد زنان گفتند: اگر ایام فاطمیه را قبول دارید پس چرا خواننده آورده اید؟
مقدم قبل از خواندن خطاب به حضار گفت: به دلیل ایام فاطمیه نمی توانم آهنگ های شاد برایتان بخوانم. وی ترانه ای با مضمون "ای ایران " خواند و حاضران دست زدند.
**محل مخصوص سخنرانی حامیان كروبی، به شكل "T " (تی) طراحی شده بود به طوری‌كه بیننده را به یاد كنسرت های "آن سوی آب " یا سالن های نمایش مد و لباس می انداخت. رقص نور و انتشار مه از دستگاه مخصوص نیز این تصور را تكمیل می كرد. تعداد زیادی از حاضران با تجمع در اطراف سن با تلفن های همراه خود به ضبط این مراسم پرداختند. پخش مه به هنگام سخنرانی كرباسچی به حدی بود كه او به مسئول این دستگاه تذكر داد.
چراغ های سالن را برای نمود بیشتر برنامه خاموش كردند.
**همچنین مجری برنامه پس از سخنان غلامحسین كرباسچی از دانشجویان خواست به یاد دانشجویان زندانی یك دقیقه سكوت كنند. به همین دلیل آهنگ "یار دبستانی " را قطع كردند اما حامیان موسوی به خواندن این شعر ادامه دادند.
**پیش از آغاز رسمی برنامه كه معمولا با قرائت آیاتی از كلام الله مجید و همچنین پخش سرود جمهوری اسلامی ایران همراه است، محمد علی ابطحی به بهانه اینكه "ظهر امروز باید به رشت بروم "، در میان دانشجویان حاضر شد و مطالبی را بیان كرد. او گفت: احمدی نژاد به قیمت گزافی از جیب و كرامت و آبروی ملت ایران خرج كرد تا دیگران لذت ببرند.
این عضو مجمع روحانیون مبارز كه مشاور مهدی كروبی شده است، در جمع حامیان كروبی به اشتباه گفت كه در انتخابات آتی به "خاتمی " رای بدهید ولی بعد سخن خود را اصلاح كرد و گفت كه به كروبی رای بدهید.
پس از سخنان ابطحی شعر "یار دبستانی " و "ای ایران " پخش شد و در نهایت آیاتی از كلام الله مجید قرائت و سرود ملی نیز پخش شد.
** "كروبی، كروبی حمایتت می كنیم "، "كروبی، كرباسچی حمایتت می كنیم "، "دانشجوی ایرانی آزاد باید گردد "، "دانشجو می میرد، ذلت نمی پذیرد " از جمله شعارهایی بود كه از حامیان كروبی شنیده می شد.
** تصاویری از فعالان جنبش دانشجویی و زنان در سالن نصب شده و تعدادی از این عكس‌ها نیز در دست حاضران دیده می شد. از جمله آنان می توان به بابك زمانیان، جلوه جواهری، مسعود دهقان، عباس حكیمی زاده، مجید توكلی، علی كلایی، محمد پورعبدالله و شبنم مددزاده اشاره كرد. همچنین زیر برگه های "تا آزادی جلوه جواهری " نوشته شده بود "كمپین یك میلیون امضا ".
** بر روی سینه برخی دانشجویان كه وظیفه انتظامات را برعهده دارند این جمله به چشم می خورد «با هم برای تغییر».
** بین دانشجویان كلاه های زرد رنگی با شعار «تغییر با كروبی» و همچنین پیمان‌نامه 10 ماده ای كروبی با دانشجویان كه از سوی كمیته رای اولی های ستاد انتخاباتی كروبی در تهران بزرگ چاپ شده است توزیع شد. همچنین تعدادی از حاضران عكس های كروبی و بروشوری حاوی زندگی نامه، برنامه ها و حامیان كروبی و نیز پرچم سه رنگ ایران را در دست داشتند.
**در دست حاضران نوشته هایی با متن های زیر دیده می شد: "دانشجوی سیاسی آزاد باید گردد "، "تغییر با كروبی "، "تغییر برای ایران "، "آمده ایم برای تغییر "، "آزادی آزادی، حق زن ایرانی "، "سانسور از نوع كیهانی، توهین به شعور ایرانی "، "تشكل مستقل، حق مسلم ماست "، "دانشگاه آزاد، دانشجوی دربند "، RELEASE OUR CLASSMATE، CHANGE FOR IRAN، "رفع تبعیض جنسیتی " و ... .
همچنین ویژه نامه اعتماد ملی كه با شكل اصلی همین روزنامه منتشر می شود، با دو تیتر "غلامحسین كرباسچی معاون اول مهدی كروبی " و "رای سروش: كروبی " بین حاضران توزیع شد.
** در سالن پوسترهایی با مضمون «كروبی: رییس جمهور؛ معاون اول: كرباسچی» نصب شده بود. همچنین یك پوستر از سوی معلمان حامی كروبی با نام "محك 88 " و تصویری از كروبی و محمد علی نجفی در گوشه ای از سالن به چشم می خورد.
**آنان در این همایش شعارهایی علیه دولت سر دادند كه از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره كرد: "دولت سیب زمینی نمی خوایم، نمی خوایم "، "دولت گشت ارشاد، نمی خوایم، نمی خوایم "، "مرگ بر دیكتاتور "، "مرگ بر طالبان، چه كابل چه تهران "، "نصر من الله و فتح القریب، مرگ بر این دولت مردم فریب "، "آزادی اندیشه با ریش و پشم نمیشه "، "دروغه، مژده جدیدش... كاغذی بود موشك امیدش "، "تخریب دیگران در شان یك دولتمرد نیست "، "به این لمپنیسم حاكم پایان دهیم "، "از توهین خسته ایم " و "گزارش كار دولت را می خواهیم " و ....
**تعدادی از نیروهای حراست دانشگاه در حالی كه دستان خود را به هم داده بودند از اختلاط دختران و پسران حاضر در محوطه میانی مجتمع ورزشی جلوگیری می كردند.
**قرار بود در این همایش افرادی همچون غلامحسین كرباسچی، محمد علی نجفی، عباس عبدی، جمیله كدیور، محمدعلی ابطحی، سعید رضوی فقیه، الیاس حضرتی و ... حاضر شوند، اما فقط ابطحی، كرباسچی، فاطمه كروبی و عبدی سخنرانی كردند. آنان در آغاز برنامه جایگاهی را در طبقه دوم و مسلط به سالن برای نشستن انتخاب كرده بودند.
**مجری همایش، غلامحسین كرباسچی را مشاور درجه یك و معاون اول مهدی كروبی خطاب كرد و از او خواست برای سخنرانی به بالای سن بیاید.
كرباسچی برای سه بار "بیست و دوم خردادماه " را به اشتباه "بیست و دوم بهمن ماه " ذكر كرد كه این امر با اعتراض و تذكر دانشجویان همراه شد. وی در پی آن، اشتباه خود را اصلاح كرد.
**عباس عبدی نیز با اشاره به اشتباه كرباسچی گفت كه این تقارن، مبارك است. عبدی گفت: قرار بود دولت نهم نفت را بر سر سفره ها بیاورد اما سفره ها را برد. وی ادامه داد: ما نمی خواهیم نفت را به سفره های مردم ببریم... می خواهیم نفت را از سفره دولت خارج كنیم.
**عطاء الله مهاجرانی نیز پیامی را از انگلستان برای این همایش فرستاده بود كه توسط اوحدی یكی از اعضای شورای مركزی حزب اعتماد ملی قرائت شد.
**این همایش در حالی برگزار شد كه كروبی امروز به الیگودرز، زادگاه خود رفته است.
**عبدی پس از پایان برنامه در میان جمعی از دانشجویان قرار گرفت كه از او درباره كروبی و انتخابات سوالاتی می پرسیدند. یكی از دانشجویان پرسید: چرا اطرافیان كروبی دارای سابقه محكومیت هستند؟ عبدی نیز پاسخ داد: "سابقه محكومیت داشته باشند... چه اشكالی دارد؟ "
كرباسچی نیز در حالی كه پشت رل ماشین گران‌قیمت سفیدرنگ خود نشسته بود در بین شعارهای حمایتی هواداران كروبی از دانشگاه خارج شد.
**حامیان كروبی پس از اتمام مراسم در حالی كه شعار می دادند "كروبی، كرباسچی؛ نه یك تداركاتچی " به بیرون سالن رفتند. هواداران موسوی در دو سوی مسیر منتهی به سالن و روبروی "تالار استاد وحدیه ابوسعیدی " جمع شده بودند و تصاویری از موسوی را در دست داشتند.
"موسوی در سكوت، نمی خوایم، نمی خوایم " شعاری بود كه برخی حامیان كروبی سر می دادند.
**با اینكه برخی دانشجویان عكس هایی از كروبی و موسوی را در كنار یكدیگر قرار داده بودند با این حال حامیان كروبی ادامه این همایش را به بیرون دانشگاه كشاندند و مدتی طولانی در خیابان به سر دادن شعار پرداختند. به طوریكه عابران نیز با مشاهده این تجمع، به آنان پیوستند. برخی حامیان موسوی نیز از این فرصت برای تبلیغ نامزد مدنظر خود استفاده و پوسترهای موسوی را پخش كردند. روبروی دانشگاه آزاد اسلامی عملا به دو جبهه شمالی و جنوبی میان سبز پوشان و زردپوشان تقسیم شده بود.
**حامیان كروبی مقابل خودروها را سد می كردند و داخل آنها یا زیر برف پاك كن خودروها، پوسترهای تبلیغی كروبی را می گذاشتند. برخی رانندگان حامی موسوی كه تصاویری از او را بر روی خودروی خود نصب كرده یا پارچه های سبز بر دست خود بسته بودند، با عصبانیت تصاویر كروبی را پاره كرده و به زمین می انداختند. این موضوع تا لحظاتی سبب ازدحام جمعیت و ایجاد ترافیك سنگین در خیابان های منتهی به دانشگاه شد.
حامیان موسوی نیز بیانیه حزب كارگزاران سازندگی در حمایت از نامزدی موسوی را درون خودروها می انداختند.
بین دانشجویان حامی دو نامزد، بحث های زیادی برای مجاب كردن طرف مقابل صورت می گرفت به طوری‌كه یكی از حامیان كروبی خطاب به هواداران موسوی می گفتند: موسوی برای رای آوردن، آویزون خاتمی شده است اما كروبی از اول منت خاتمی را نكشید و رای او برای خودش است ".
بنا بر اعلام قبلی، اتوبوس هایی برای دانشجویان در نظر گرفته شده بود تا آنان را به محل برنامه بیاورد.
همچنین از سوی ستاد انتخاباتی كروبی در منطقه 4 بیانیه ای با مضمون زیر نصب شده بود: برای نخستین بار در كشور تمامی افرادی كه در این ستاد فعالیت می‌كنند تا پایان انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری تحت پوشش بیمه مسئولیت مدنی قرار دارند

منبع

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی