انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 225)
چهارشنبه 6/3/1388 - 17:12 -0 تشکر 116668
عده‌ای پول‌های درشت گرفته‌اند و در برابر استرداد آن مقاومت می کنند

افشاگری‌های رئیس جمهوری در رباط کریم
عده‌ای پول‌های درشت گرفته‌اند و در برابر استرداد آن مقاومت می کنند
رییس جمهوری تاکید کرد: دولت نمی تواند در برابر تضییع حقوق ملت و همچنین رانت خواری و زیاده خواهی های بی پایان عده ای محدود بی تفاوت باشد.
گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، دکتر محمود احمدی نژاد در اجتماع پرشور مردم رباط کریم تصریح کرد: دولت متعلق به آحاد مردم است و از حقوق و منافع آنان تا آخر پشتیبانی می کند.
وی با اشاره به وظایف دولت اسلامی اظهار داشت: عدالت خواهی، مهرورزی، مهربانی، دعوت به توحید، دفاع از مظلومان، مقابله با مستکبران، توجه ویژه به محرومان، تلاش برای پیشرفت و نگاه به مسئولیت به عنوان یک امانت الهی، شجاعت، عزت خواهی با حفاظت از منافع ملی مردم از مهمترین وظایف دولت اسلامی است.
وی حق خواهی و حق طلبی را یکی دیگر از وظایف حکومت اسلامی دانست و گفت: اگر حکومت ها در دنیا به دنبال حق خواهی باشند ماندگار خواهند بود در غیر این صورت شکست خواهند خورد.
به گفته وی دولتی که معتقد و مدافع حق نباشد نمی تواند دولتی پرخیر و برکت برای ملت خود باشد.
احمدی نژاد تاکید کرد: بدانید دولت مدافع حق در برابر زیاده خواهی ها، قلدری ها، دست اندازی ها به بیت المال، رانت‌خواری ها می ایستد و از حقوق ملت دفاع می کند.
رییس جمهوری با بیان این که دولت اسلامی همواره باید مدافع حق باشد افزود: اگر دولت در برابر فشارها، زیاده خواهی ها، دست اندازی به بیت المال ایستادگی نکند و تسلیم خواسته های نامشروع و بی پایان عده ای قلیل باشد حتما این دولت شکست خواهد خورد.
وی با اشاره به هجمه های بی امان برخی از منتقدان دولت افزود: کسانی که همواره می خواهند بیشتر از حق و حقوق خود از بیت المال مردم استفاده کنند وقتی که دولت در مقابل زیاده خواهی های آنان می ایستد برنامه های هجمه های مختلفی را طراحی می کنند.
احمدی نژاد در ادامه تاکید کرد: امروز یکی از مشکلات کشور ما توزیع نامناسب منابع مالی در میان اقشار گوناگون ملت است.
وی تاکید کرد: از چند سال قبل تا کنون حدد 1500 نفر منابع بانکی را به صورت کلان در اختیار گرفته اند و بیش از 90 درصد معوقه های بانکی مربوط به این عده محدود است.
احمدی نژاد افزود: این افراد پول های درشت را گرفته اند و در بازار مسکن و دیگر بازارها وارد کرده اند و در برابر تقاضای بانک ها برای استرداد اقساط معوقه مقاومت می کنند.
رییس جمهوری تاکید کرد: هنگامی که دولت از آنها می خواهد اموال بیت المال را برگردانند امواج بی امان تبلیغات برعلیه دولت به راه می افتد و اعلام می کنند که سیاست های اقتصادی دولت غلط است.
احمدی نژاد افزود: باید به این سوال اساسی پاسخ بدهند که چگونه ممکن است شخصی 110 میلیارد تومان وام و تسهیلات برای احداث کارخانه و واردات آهن به کشور می گیرد اما این تسهیلات را وارد بازار مسکن، بورس بازی و سوداگری کرده است و موجب افزایش قیمت مسکن شده است.
رییس جمهوری با اشاره به پیگیری های دولت در این راستا افزود: دادستان شجاع این پرونده در قزوین شخص مورد نظر را احضار می کند و به حکم قانون او را به زندان می اندازد و در زندان به او می گوید تا وقتی که تمام اموال بیت المال را برنگردانی از زندان آزاد نخواهی شد.
رییس جمهوری ادامه داد: از 100 نقطه به این قاضی پرونده فشار می آورند و در نهایت پرونده دیگر را در تهران برای این فرد تشکیل می دهند و پرونده را از زیر دست این دادستان شجاع خارج می کنند.
احمدی نژاد با بیان این که این 1500 نفر وضعیتی شبیه این فرد دارند و حاضر نیستند اقساط وام های کلان خود را پرداخت کنند افزود: هنگامی که دولت اصرار دارد که اموال بیت المال باید برگردانده شود صدها بلندگو به صدا در می آید.
احمدی نژاد خطاب به جوانان و مردم رباط کریم افزود: ما اعتقاد داریم که اگر این تسهیلات کلان به خزانه بانک ها برگردانده شود بسیاری از جوان این شهرستان و شهرستان های مشابه که مدت‌ها برای گرفتن 3 الی 5 میلیون وام ودیعه مسکن مدت ها در نوبت می مانند می توانند در اسرع وقت وام دریافت کنند.
رییس جمهوری افزود: به من می گویند شما خیلی آدم سرسختی هستید و چرا کوتاه نمی آیید؟
احمدی نژاد خطاب به مردم رباط کریم اظهار داشت: من مطمئنم اگر هر کدام از تک تک شما مردم که در این ورزشگاه جمع شده اید به جای من بودید هرگز در برابر این زیاده خواهی ها کوتاه نمی آمدید.
رییس جمهوری یک نمونه دیگر از رانت خواری در سالیان گذشته اشاره کرد و گفت: شخصی حدود 12 سال پیش مسئولیت مهمی داشت و حدود بیش از 80 هکتار از بهترین اراضی منابع طبیعی منطقه لواسان را برخلاف قانون تصرف کرد و امروز وقتی که از این شخص می خواهیم که این زمین ها را پس دهد عده ای هجمه های زیادی علیه دولت به راه می اندازد.
احمدی نژاد اظهار داشت: سوال اساسی ما این است اگر مسئولی بتواند 10 هکتار الی 20 هکتار زمین منابع طبیعی را به صورت غیرقانونی تصرف کند پس مردم چه کاره اند.
رییس جمهوری با بیان این که دولت و ملت از تبلیغات و فشارهایی که در این راستا وارد می شود هراسی ندارد افزود: بدانید دولت تا احقاق حقوق کامل ملت در این راستا ایستاده است.
وی افزود: عده ای خیال نکند که با تهمت، جوسازی و تکرار دروغ های بزرگ می توانند به اهداف خود برسند. چرا که مردم ما هوشمندند و تا آخر از حقوق خود در همه عرصه ها دفاع می کنند.
احمدی نژاد در ادامه تاکید کرد: اگر دولتمردی در هر جای کشور کوچکترین نرمشی و کوتاهی در صیانت از حقوق ملت انجام دهد به طور یقین آن مسئول و یا مدیر مورد تایید دولت و ملت ایران نخواهد بود.
وی در بخش دیگر از سخنان خود به تصمیمات دولت برای عمران و آبادانی بیشتر شهرستان رباط کریم، گلستان، صالح آباد اشاره کرد و گفت: شهرستان رباط کریم بیش از 750 هزار نفر جمعیت دارد که دولت در تصمیمات کشوری این شهرستان تجدید نظر خواهد کرد.
رییس جمهوری اظهار داشت: همچنین مطالعات احداث خط قطار سریع السیر از تهران به شهرستان های مذکور به اتمام رسیده و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.
وی در ادامه گفت: در مسکن مهر عده زیادی ثبت نام کرده اند و کارها تا حدودی عقب افتاده است و در نشست پایان هیات دولت برای رفع این موانع مصوبات لازم به تصویب دولت خواهد رسید.
وی همچنین به ایجاد دو شهرک جدید صنعتی، احداث بیمارستان، احداث 5 مجموعه ورزشی برای آقایان و همچنین 5 مجموعه ورزشی برای خانم ها تاکید کرد.
وی همچنین به نمایندگی از مردم این منطقه از استاندار تهران خواست که بهترین مدیران را برای عمران و آبادانی این شهرها به منطقه بفرستد.
منبع:http://www.irna.ir/View/FullStory/?NewsId=511601

گر مرد رهی ، غم مخور از دوری و دیری / دانی که رسیدن هنر گام زمانست
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی