انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 1427)
چهارشنبه 6/3/1388 - 8:50 -0 تشکر 116484
نتایج آخرین نظرسنجی انتخاباتی

آینده: جهش چشمگیر آرای میرحسین موسوی در یک هفته اخیر، احتمال دو مرحله‌ای شدن انتخابات را کاهش داده است.

پس از پایان پخش سخنان کاندیداهای ریاست‌جمهوری، ارزیابی ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی و کارشناسان مستقل، از جهش چشمگیر آرای موسوی حکایت دارد و این جهش به حدی است که نظرسنجی دستگاه‌های دولتی نیز آن را تأیید می‌کند.

بنابر آخرین نظرسنجی صورت گرفته در ده شهر بزرگ، میرحسین موسوی 38 درصد آرا و محمود احمدی‌نژاد 34 درصد را به دست آورده است.

در نظرسنجی صداوسیما در هفته گذشته نیز در تهران میرحسین موسوی با 47 درصد و احمدی‌نژاد با 43 درصد رتبه اول و دوم را کسب کرده‌اند.

از سوی دیگر، پس از موج گسترده استقبال از موسوی در اصفهان که پس‌لرزه‌هایی را در شهرهای اطراف و حتی تهران به دنبال داشته، استقبال بی‌سابقه از میرحسین موسوی در تبریز که مجموع استقبال‌کنندگان از وی در فرودگاه، مسیر حرکت، گلزار شهدا و ورزشگاه را به حدود 100هزار نفر می‌رساند، حرکت انفجاری در مناطق ترک‌نشین ایران که حدود یک چهارم کشور را تشکیل می‌دهد، نشان می‌دهد.

گفته می‌شود پس از آغاز این جهش، ستاد تبلیغاتی دکتر احمدی‌نژاد که تا روز جمعه گذشته، استراتژی تهاجمی و افشارگری را برگزیده بود، تغییر راهبرد داده و بحث تغییر فیلم تبلیغاتی وی که توسط برخی رسانه‌ها مطرح شد نیز در همین راستا بوده است.

لحن سخنان شب گذشته رئیس‌جمهور نیز که تغییر محسوسی با لحن دکتر احمدی‌نژاد در هفته گذشته پیدا کرده بود، به خوبی این چرخش راهبردی در تبلیغات را نشان می‌دهد.

بنابر پیش‌بینی کارشناسان، با توجه به جهش صورت گرفته،‌ در صورتی که میرحسین موسوی موفق به کسب ده درصد دیگر از آرا طی دو هفته باقی‌مانده شود، انتخابات یک مرحله‌ای شده و وی در دور نخست، هفتمین رئیس‌جمهور ایران خواهد شد.

 

فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خـاک سپارند تـا اجزای بدنم خـاک ایـران را تشکیل دهد.

((کوروش بزرگ))


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی