انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 253)
چهارشنبه 6/3/1388 - 8:48 -0 تشکر 116481
اعتراض شدید افتخاری به استفاده انتخاباتی از آهنگ‌هایش

قلم : آن بی خبران که نه هنر اندیشه و نه اندیشیدن می‌دانند و نه هماهنگی اندیشه با کردار را، با چه حکم و استدلالی از شعر من استفاده کردند؟

به دنبال استفاده بدون اجازه ستاد انتخاباتی یکی از کاندیداهای اصولگرا از آهنگ معروف  علیرضا افتخاری در یک فیلم تبلیغاتی ،خبرنگار قلم نیوز  مطلع شد که برای این کار نه تنها هیچ اجازه‌ای از صاحب اثر کسب نشده ،بلکه خواننده مطرح کشور کوچکترین" اطلاعی" از کاربرد انتخاباتی آهنگش هم نداشته است .

 افتخاری در گفتگو با خبرنگار ما ضمن اعتراض شدید به این رفتار سیاسی و غیر اخلاقی ، هرگونه مصاحبه در این مورد را نیز قویا تکذیب کرد و پاسخ به این رفتارها را در قالب متنی منسجم و کوتاه ارائه داد.

 متن کامل نوشتار اعتراضی خواننده صاحب نام کشور خطاب به "ملت ایران " به این شرح است : 


30 سال با درد و رنج، چنگ و دندان به نقطه ای رسیدم، حال این نقطه از نظر من سرگردانی بوده یاعقل و استدلال یا ذوق و اشراق،نمی دانم.اما این را خوب می دانم که در طی این 30 سال، اهل سیاست و سیاست بازی نبودم وتنها، همراه با دل رنج کشیده مردمی حرکت کردم که جز عشق و رنج، پاسداری از این دو چیزی نمی شناسند.

با بیان این موضوع، پرسشی در ذهن خطور می کند که تحت چه قاعده ای شعری که من با سوز درون خواندم و برای دل مردم، آن بی خبران که نه هنر اندیشه و نه اندیشیدن می‌دانند و نه هماهنگی اندیشه با کردار را با چه حکم و استدلالی از شعر من استفاده کردند. به حکم وجدان و شرف، آنان که از صدای من در راه سیاست و سیاست بازی استفاده می کنند، سخت در اشتباه اند و من به پاس حرمت انقلاب لب فرو بسته و حرفی نمی زنم.

اما ای کاش کسانی که از شعر من سواستفاده کردند و یا خبرگزاری مربوطه که دست به درج مطلبی کذب از من زد ، دست کم با یک تماس تلفنی یا یک پیامک بی ارزش از من اجازه می گرفتند .

من طی این 30 سال است نه خواسته‌ای از مقامی و نه از گدای کوی و برزن داشتم ؛کار کردم و به شرفم زندگی ام را اداره کردم ؛ حال اگر کسی در این پهنه بخواهد خود را با امضای دیگران مطرح کند این حرفی دیگر است. و من به حکم وجدان از این بابت خیلی ناراحتم.
پای شما ملت ایران را می بوسم.

علیرضا افتخاری

 

فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خـاک سپارند تـا اجزای بدنم خـاک ایـران را تشکیل دهد.

((کوروش بزرگ))


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی