انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 246)
چهارشنبه 6/3/1388 - 3:48 -0 تشکر 116461
اختراعات ثبت‌شده در دولت نهم شش برابر افزایش یافت

  خبرگزاری پانا:پایگاه اطلاع رسانی دولت اعلام كرد: اختراعات ثبت‌شده در کشور طی دولت نهم نسبت به دولت هشتم شش برابر افزایش یافت.

  

به گزارش پانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام كرد: تعداد تولیدات علمی از ‌١٠ هزار و ‌٨٥٠ مقاله طی سال های ‌١٣٨٠ تا ‌١٣٨٣ به بیش از ‌٣٤ هزار و ‌٨٩٣ مقاله طی سال‌های ‌١٣٨٤ تا پایان فروردین ‌١٣٨٨ افزایش یافت. این رقم بیانگر رشد ‌٢ / ‌٣ برابری مقالات تولیدشده در کشور طی دولت نهم نسبت به دولت هشتم است.

 

همچنین میانگین سالانه تولید مقالات عملی ایران در پایگاه ISI طی دولت هشتم دو هزار و ‌٧٠٠ مقاله بوده که این رقم در دولت نهم به هشت هزار و ‌٧٥٠ مقاله افزایش یافته است.

 

بر اساس این گزارش، طی سال های ‌١٣٨٠ تا ‌١٣٨٣ حدود چهار هزار ‌٣٢٢ اختراع در کشور به ثبت رسیده که این رقم با یک رشد چشمگیر طی سال‌های ‌١٣٨٤ تا پایان فروردین ماه ‌١٣٨٨ به ‌٢٥ هزار و ‌٨٩٩ اختراع افزایش یافت.

 

این گزارش افزوده است: طی سال‌های ‌١٣٦٣ تا ‌١٣٨٣ نزدیک به ‌٩ هزار و ‌١٥ اختراع درکشور ثبت شده در حالی که تنها طی فعالیت دولت نهم ‌٢٥ هزار و ‌٨٩٩ اختراع در کشور به ثبت رسیده است. به عبارت دیگر اختراعات ثبت شده در دولت نهم ‌٨ / ‌٢ برابر اختراعات ثبت شده طی ‌٢٠ سال قبل از آن است.

 

در پایان این گزارش آمده است: با توجه دولت نهم به بحث نخبه‌پروری و همچنین تقویت بودجه‌های علمی کشور تعداد اختراعات ثبت شده نسبت به دولت هشتم حدود شش برابر شده است.

منبع:http://www.irpana.ir/showNews.aspx?CID=0000474133.html

گر مرد رهی ، غم مخور از دوری و دیری / دانی که رسیدن هنر گام زمانست
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی