انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 235)
چهارشنبه 6/3/1388 - 3:29 -0 تشکر 116458
حامی رضایی:احمدی نژاد فردی دلسوز، پرکار و انقلابی است

حامی رضایی:احمدی نژاد فردی دلسوز، پرکار و انقلابی است
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی و حامی محسن رضایی نامزد دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، محمود احمدی نژاد را فردی دلسوز، پرکار و انقلابی توصیف کرد..

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، "رضا طلایی نیک" درجمع دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی و ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی، افزود: احمدی نژاد با وجود این خصوصیات، نتوانسته از تمام ظرفیتهای ملی و نیروهای کارآمد موجود کشور استفاده کند.
طلایی نیک با تاکید بر اینکه در هیچ برهه ای مانند چهار سال دولت نهم، در حوزه اقتصاد درآمد ارزی ملی به بیش از 270 میلیارد دلار نرسیده است، اظهار داشت: ضعف مدیریت اقتصادی دولت نهم یکی از مصادیق فرصت سوزی است.
حامی رضایی با اشاره به اینکه در زمان تحویل گرفتن دولت نهم، تورم 12 درصد بود اما هم اکنون 27 درصد است، ادامه داد: استفاده نکردن از ظرفیت های اصولگرایی در دولت نهم باعث شد که نتوانیم از فرصت ارزشمند بحران مالی در غرب و آمریکا استفاده کنیم و با برنامه ای دقیق سرمایه های سرگردان خارج شده از این کشورها را جذب نماییم .
این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بر خلاف نظر دولت، بحران اقتصادی جهان بر روی ایران تاثیر محدودی گذاشته است، اظهار داشت: زمانی می توانستیم از فرار سرمایه ها در جهان به نفع خود استفاده کنیم، اما نتوانستیم.
طلایی نیک میزان واردات در دولت نهم را 60 میلیارد دلار اعلام کرد و گفت: این درحالی است که میزان صادرات در این دولت زیر 20 میلیارد دلار بوده که باعث فرصت سوزی شده است.
حامی محسن رضایی در انتخابات ریاست جمهوری در ادامه سخنان خود تاکید کرد: کمتر از یک درصد اهداف سیاست های اصل 44 در دولت نهم عملی شده و بیشتر سهام های شرکت های دولتی به نهادها و بنیادهای دولتی رفته ولی به بخش خصوصی واگذار نشده است.
وی همچنین با انتقاد از دیگر نامزدهای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، افزود: در حوزه اقتصاد هیچ کدام از نامزدها بجز آقای رضایی دارای برنامه مشخصی نیستند و فقط به مصادیق اشاره می کنند.
طلایی نیک خاطرنشان کرد: رضایی 270 بخش برنامه را برای حوزه های مختلف اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، سیاسی و سیات خارجی آماده کرده و به مردم ارایه خواهد کرد.
وی یکی از برنامه های اقتصادی رضایی را قطع وابستگی به نفت در یک دوره چهار ساله عنوان کرد و ادامه داد: با برنامه های رضایی تا پایان عمر دولت دهم وابستگی بودجه دولت به فروش نفت را به صفر خواهیم رساند زیرا می توان از ظرفیت علمی و فناوری های نوین استفاده کرد.
وی استفاده از پول نفت را در دولت نهم باعث تحمیل اقتصاد پنهان به کشور دانست و تاکید کرد: اقتصاد پنهان یعنی اینکه فضای کسب و کار، معاملات اقتصادی، و شبکه بانکی بصورت شفاف عمل نمی کنند و تغییر مکرر مدیریت ها باعث اجرای سیاست های مبهم شده است.
حامی رضایی با انتقاد از مراودات و همکاری های دیپلماتیک با کشورهای آمریکای لاتین افزود: آقای رضایی نظرش این است که باید به جای این کشورها که منافع بسیار کمی را برای کشور به همراه دارند، براساس سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری بر روی 20 کشور همسایه و آسیای جنوب غربی تمرکز کنیم.
وی درباره طرح رضایی درخصوص دولت ائتلافی نیز گفت: دولت ائتلافی همزمان با ایده دولت وحدت ملی بیان شد که باعث به وجود آمدن ابهامات فراوانی گردید و بعضی از اغراض سیاسی در این شبهه سازی موثر بود اما دولت ائتلافی یعنی از تمام ظرفیت های نظام در سطح مدیران برتر و با مشارکت تمام اقوام ایرانی استفاده شود.
نماینده دوره هفتم مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رضایی اعتقادی به بحرانی بودن شرایط کشور ندارد، اظهار داشت: به نظر رضایی در حوزه دفاعی و سیاسی هم اکنون قدرت اول شده ایم اما این نباید باعث شود که ما از نابسامانی های اجتماعی و اقتصادی غافل شویم.
طلایی نیک اعتقاد و التزام به دولت ائتلافی را شرط ورود افراد به این حوزه دانست و ادامه داد: دولت ائتلافی برنامه محوری را بجای شخص گرایی جایگزین کرده است.
وی همچنین درخصوص برنامه های سیاست خارجی رضایی نیز اظهارداشت: اگر می خواهیم سیاست خارجی را به سمت یک سیاست بهره مند ساز سوق دهیم باید یک دولت مقتدر ائتلافی تشکیل دهیم.
این حامی رضایی با تاکید بر اینکه باید به دوران شعار و شعارگرایی رییس جمهور پایان داده شود، تصریح کرد: باید فردی که نسبت به مطالبات همه جانبه مردم توانایی اداره کشور را داشته باشد انتخاب کنیم.
این نماینده سابق مجلس با انتقاد از احمدی نژاد افزود: چتر سیاسی و مدیریتی احمدی نژاد نسبت به اصولگرایان و نیروهای توانمند بسیار محدود است و در نحوه تعامل دولت با تمام ارکان نظام می توان رویکرد تنگ نظرانه دولت را مشاهده کرد.
طلایی نیک حضور رضایی در انتخابات را برای گسترش چتر اصولگرایی مناسب دانست و تصریح کرد: عدم حضور رضایی موجب محدود شدن چتر اصولگرایی و عدم پاسخ به بخش بزرگی از اصولگرایان و حتی افراد مستقل می شد که وی این خلاء را پر کرده و باید جریان اصولگرایی قدردان وی باشند.
نماینده مردم کبودر آهنگ در مجلس هفتم ،احمدی نژاد را فاقد امکان گسترش چتر اصولگرایی عنوان کرد و تاکید کرد: مردم در چند سال اخیر نشان داده اند که به افراد جناحی گرایشی ندارند و به کسانی رای می دهند که دارای ویژگی های فردی و شخصیتی باشند.
وی دولت احمدی نژاد را متهم کرد که عمده سرمایه های درآمدی کشور را برای واردات، دادن یارانه و کمک نقدی به افراد فقیر اختصاص داده است و ادامه داد: باید این پول ها را به تولید اختصاص می دادیم و این دولت از جهت سطح تصمیم گیری از تمرکز زدایی به تقلیل سطح مدیریت حرکت کرد.
طلایی نیک محور برنامه های دولت رضایی را تحول اقتصاد، انقلابی در فرهنگ و پوشش مسایل مدیریتی عنوان و تصریح کرد: کاهش سلطه سیاست در فرهنگ و رفع فضای امنیتی در حوزه فرهنگ از برنامه های رضایی است و او فرهنگ و مسئولیت های فرهنگی را به اهالی آن خواهد سپرد.
حامی رضایی با اشاره به اینکه نباید نسبت به زنان نگاهی انفعالی داشت و باید از استعداد های این افراد استفاده کرد، اظهار داشت: زن خانه دار نباید مهجور و در حصار قرار گیرد.
طلایی نیک در پایان تصریح کرد: دولت کنونی در خصوص نهادینه کردن ارزش های انقلابی کارهای مهمی کرده اما کافی نبوده است.

منبع:http://www.irna.ir/View/FullStory/?NewsId=510039

گر مرد رهی ، غم مخور از دوری و دیری / دانی که رسیدن هنر گام زمانست
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی