انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 285)
سه شنبه 5/3/1388 - 18:1 -0 تشکر 116319
احمدی‌نژاد دست در لانه زنبور کرد

مسئول واحد سیاسی جامعه اسلامی مهندسین ضمن تشریح فضای انتخاباتی کنونی تصریح کرد:«در این که موضع آقای هاشمی "نه احمدی نژاد" است، تردیدی نیست. هاشمی با ادامه ریاست جمهوری احمدی نژاد مخالف هستند. کارگزاران که به نوعی منتسب به هاشمی است هم از موسوی حمایت می کند.»

به گزارش رجانیوز، وزیر مخابرات کابینه میرحسین موسوی که به دعوت جامعه اسلامی دانشجویان در دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قزوین سخن می گفت، ادامه داد: «هاشمی اگر بتواند تلاشی داشته باشد که احمدی نژاد رأی نیاورد، آن را فروگذار نخواهد کرد. البته ظاهرا خود اصلاح طلبان هم رهبری ایشان برای اصلاحات را قبول ندارند و بر رهبری خاتمی تاکید دارند.»

مدیر مسئول روزنامه رسالت با اشاره به صف بندی برخی احزاب سیاسی علیه احمدی نژاد افزود: «اینکه از یک جریان سیاسی همگی علیه احمدی نژاد جمع شده اند، غیر طبیعی نیست. این اتفاق در دور دوم انتخابات سال 83 هم افتاد. وقتی هاشمی و احمدی نژاد به دور دوم رسیدند، مجموعه آن جریان که به آنها می گوییم دوم خرداد همه پشت سر هاشمی بسیج شدند. این جریان دارد تکرار می شود. هاشمی به هر حال معتقد است این سیر کنونی، سیر درستی نیست.»

    

خنجر آب‌دیده را زنگ عوض نمی‌کند
چهره انقلاب را جنگ عوض نمی‌کند
بگوی با منافقین به کوری دو چشمتان
پیرو خط رهبری رنگ عوض نمی‌کند

سه شنبه 5/3/1388 - 18:5 - 0 تشکر 116322

وی ضمن طرح این سوال که "چرا این قدر مخالفت هست؟" گفت: «احمدی نژاد یک تحول ایجاد کرد. جنس مسئولیت احمدی نژاد از جنس مسئولیت های گذشته نبود. مسئولیت تا زمان ایشان در یک محدوده خاصی تعریف می شد. چهره وزرا تکراری بود و بعضاً فقط جا به جا می شدند. مردم انتظار داشتند در زمان آقای خاتمی تغییراتی صورت بگیرد اما نشد.»

عضو جامعه اسلامی مهندسین همچین افزود:«این تحول را مردم سال 83 هم می خواستند اما اتفاق نیفتاد. احمدی نژاد که آمد دست در لانه زنبور کرد. همه اینها را به هم ریخت. تحول در ساختارها هم مورد انتظار بود و به حق بود. یعنی وضع سازمان مدیریت و برنامه ریزی واقعاً قابل دفاع نبود. من که وزیر بودم، می گویم انصافاً قابل دفاع نبود. باید متحول می شد. احمدی نژاد جرأت این تحول را داشت.»

نبوی با اشاره به تغییر و تحولات گسترده ایجاد شده در دولت نهم ادامه داد:«اینها باعث شد منشأ یک سری مخالفت ها بشود. کسانی که جریان مقابل خود را محافظه کار می نامیدند، الآن خودشان محافظه کار شدند و با تحول مخالفت می کنند.»

    

خنجر آب‌دیده را زنگ عوض نمی‌کند
چهره انقلاب را جنگ عوض نمی‌کند
بگوی با منافقین به کوری دو چشمتان
پیرو خط رهبری رنگ عوض نمی‌کند

سه شنبه 5/3/1388 - 18:6 - 0 تشکر 116323

عضو جامعه اسلامی مهندسین به خاستگاه سیاسی میرحسین موسوی اشاره کرد و افزود:«مهندس موسوی از اول هم در مجموعه چپ بودند. یعنی در مجموعه روحانیون مبارز. وی خاستگاهش در آن مجموعه است.»

وی در پاسخ سوال به سؤالی در خصوص تناقض گویی های میرحسین موسوی در مورد سهام عدالت گفت: «مهندس موسوی اگر نقدی دارد، باید شفاف‌تر بگوید. اگر تأیید هم می کند، باید شفاف‌تر باشد. بنده سهام عدالت را تأیید می کنم. این جزء دستاوردهای اقتصادی دولت است. ما این همه امکانات دولت را می خواهیم واگذار کنیم. اگر این کار را نمی کردیم، اختلاف طبقاتی ایجاد می شد. مقام معظم رهبری اجازه دادند تا نصیب این خصوصی سازی ها به مردم هم برسد.»

عضو جامعه اسلامی مهندسین در ادامه به تخریب های موجود علیه دولت اشاره کرد و افزود: «کسی از اهانت کردن و خفیف کردن دیگران به جایی نمی رسد. من یادم نمی رود شایع کرده بودند احمدی‌نژاد قیافه اش به درد ریاست جمهوری نمی خورد. ایشان گفته بودند به درد نوکری مردم که می خورد!»

وی در پاسخ به سوالی در مورد موضع اقتصادی مهندس موسوی گفت: «ایشان فکر می کردند هر چه اقتصاد در دست دولت باشد، بهتر می توان عدالت را برقرار کرد. ما فکر می کنیم اقتصاد با مشارکت مردم شکوفا می شود.»

مرتضی نبوی در پاسخ به سؤالی در مورد حضور مجدد او در کابینه مهندس موسوی در صورت پیروزی در انتخابات تصریح کرد: «من معتقد هستم دوران ما برای مسئولیت های سنگین گذشته است. الان کسانی که هم سن و سال ما هستند، باید در زمینه های دیگری کمک کنند. مثل مجمع تشخیص مصلحت نظام. ما آن تحرک گذشته و انرژی جوانی را الان نداریم. من چون این اعتقاد را دارم مسئولیت اجرایی نمی پذیرم.»

    

خنجر آب‌دیده را زنگ عوض نمی‌کند
چهره انقلاب را جنگ عوض نمی‌کند
بگوی با منافقین به کوری دو چشمتان
پیرو خط رهبری رنگ عوض نمی‌کند

سه شنبه 5/3/1388 - 18:7 - 0 تشکر 116324

در ادامه جلسه یکی از دانشجویان در خصوص استعفاهای مهندس موسوی سوال کرد که مرتضی نبوی پاسخ داد:«استعفاء در اواخر دولت آقای موسوی اتفاق افتاد. بنده هم در روزنامه جمهوری اسلامی با تیتر درشت دیدم که مهندس موسوی استعفاء کرد. این خیلی شگفت انگیز بود. ایشان بدون اطلاع حضرت امام استعفاء کرده بودند. و در روزنامه هم استعفایشان را اعلام کرده بودند. این تعجب حضرت امام در نامه شان که در صحیفه هم هست، منعکس شده است. امام فرمودند الان چه جای استعفاء است؟»

وی در ادامه گفت:«در همان روزنامه جمهوری اسلامی در صفحه آخر نامه ای را از مهندس موسوی چاپ کردند خطاب به زئیس جمهور که البته تمام نامه ایشان در روزنامه نیست. قسمتی هست که ایشان استعفایشان را به رئیس جمهور می نویسند و اشاره می کنند در انتخاب بعضی از وزرای کابینه به بن بست رسیده ایم. ان شاء الله ایشان بیشتر در این خصوص خودشان توضیح خواهند داد.»

عضو جامعه مهندسین در پاسخ به سوالی در خصوص نرخ تورم گفت:«ما در زمان آقای هاشمی نرخ تورم تا 49 درصد هم داشته ایم. خواهش می کنیم کسانی که در زمان آقای هاشمی خودشان وزیر بودند و مسئولیت داشتند، این را فراموش نکنند. در زمان آقای خاتمی تورم به 26 درصد نرسید؛ اما فعالیت های اقتصادی هم به زمان احمدی نژاد و هاشمی نرسید. البته تورم در دولت احمدی نژاد از سال گذشته کنترل شد و پایین آمده است. احتمالا تا آخر سال هم تک رقمی هم خواهد شد.»

نبوی در جواب سوال دیگری در مورد تحدید آزادی بیان در دولت نهم به دوران فعالیتش در روزنامه رسالت در بازه زمانی فعالیت دولت اصلاحات اشاره کرد و گفت:«در زمانی که شعار آزادی داده می شد؛ در زمان دولت اصلاحات با بیش از 50 شکایت من را به دادگاه کشاندند.»

وی همچنین با اشاره به برخی سوء استفاده ها که ذیل لوای آزادی بیان انجام می شود، در خاتمه افزود:«هیچ چیز به اندازه سوء استفاده از آزادی، آزادی را به قربانگاه نمی برد.»

    

خنجر آب‌دیده را زنگ عوض نمی‌کند
چهره انقلاب را جنگ عوض نمی‌کند
بگوی با منافقین به کوری دو چشمتان
پیرو خط رهبری رنگ عوض نمی‌کند

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی