انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 251)
دوشنبه 4/3/1388 - 22:15 -0 تشکر 116052
برای حفظ منافع ملی دربرابر هجمه‌ها سكوت كرده‌ام

برای حفظ منافع ملی دربرابر هجمه‌ها سكوت كرده‌ام

احمدی نژاد گفت: بنده صد در صد به انتخاب ملت احترام می‌گذارم اما باید بگویم كه در مدت این 30 سال هیچ دولتی به اندازه این دولت تحت فشار نبوده و حتی یك ثانیه از وقت دولت نیز به پاسخ به این فشارها اختصاص پیدا نكرد و همه وقت دولت صرف خدمت به مردم شد.

به گزارش فارس، دکتر محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور كشورمان در چهاردهمین نشست خبری خود كه با حضور رسانه‌های برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به سوم خرداد و سالروز آزاد سازی خرمشهر گفت: خرمشهر به دست رزمندگان الهی ما و ملت بزرگ ایران آزاد شد و آزادی خرمشهر یك هدیه الهی به ملت ایران بود و سرآغاز دوره جدید یك نبرد بین جبهه یكپارچه زورگویان و دنیاپرستان در برابر یك ملت مظلوم و صالحان بود و نقطه نبرد بین مومنان، پاكان و صالحان در برابر شیاطین و افراد ضد بشر بود.

وی افزود: در خرمشهر عظمت‌های انسان‌های متعالی در برابر دلدادگان به ثروت و قدرت به نمایش درآمد و سوم خرداد را به همه ملت ایران و بشریت تبریك می‌گویم.

رئیس‌جمهور با اشاره به توانمندی‌های ملت ایران گفت: باورمان این است كه ملت ایران دارای ظرفیت‌های عظیم و بی‌نظیری است و اعتقادما این است كه ملت ایران می‌تواند كارهای بزرگی انجام دهد و تصمیمات مهمی را اتخاذ كند.

احمدی‌نژاد همچنین اظهار داشت: در این مدت سی سال كه از انقلاب می‌گذرد ملت ما حركت رو به كمال و رو به رشدی را سازمان داده و امروز ملت ایران یك ملت الهام بخش و پرچمدار خوبی‌ها در جهان است و امروز ایران كانون امید صالحان، پاكان و عدالت‌طلبان دنیا است.

وی با اشاره به حضور گسترده ملت ایران در صحنه‌های مختلف جهانی گفت: ‌امروز ملت ایران در صحنه‌های مختلف نقش‌آفرین است و جایگاه ملت ایران جایگاهی نورانی در سطح جهان است و از اینكه خداوند توفیق خدمت‌گذاری به این ملت را به ما عنایت فرمود سپاسگذارم و هر روز ملت ایران بهتر از دیروز است و آینده روشنی روبروی ملت ایران قرار دارد.

برای حفظ منافع ملی دربرابر هجمه‌ها سكوت كرده‌ام

رئیس جمهور در نشست خبری با رسانه‌های داخلی گفت:در این چهار سال و به خصوص 3 ماه اخیر بنده برای منافع كشور در مقابل حرفها سكوت كردم و فكر كردم كه ورود ما به اینگونه مسائل خدمت‌رسانی را با مشكل مواجه می‌كند اما در مناظره‌ها برخی از حرفها را تشریح می‌كنم.

دکتر احمدی‌نژاد در پاسخ به سؤال خبرنگار روزنامه جام جم در رابطه با كابینه 70 میلیونی و انتقادات برخی اصولگرایان مبنی بر استفاده نشدن از همه ظرفیت‌ها در این كابینه گفت: تعهد ما به 70 میلیون بوده و آشكار است كه كابینه متعلق به توده‌های مردم است، اكنون صمیمی‌ترین رابطه بین اعضای كابینه و توده‌های مردم برقرار است و عموم مردم دولت را متعلق به خود می‌دانند و دولت نیز خود را قطره‌ای از این دریا می‌داند.

وی افزود: دولت 70 میلیونی به این معنا است كه منافع 70 میلیون ایرانی در همه تصمیمات در نظر گرفته شود و می‌بینید كه وزرا و مسئولان به همه شهرها و مناطق به یك اندازه اهمیت می‌دهند و حتی به نقاطی كه كمتر مورد توجه بوده بیشتر توجه می‌كنند.

احمدی‌نژاد با بیان اینكه هیچ كدام از اعضای كابینه جزو سران گروه‌ها و دسته‌جات نبوده و از متن مردم هستند، در پاسخ به سوال فارس در باره همسویی اروپا و آمریكا و برخی از جریانات داخلی از جمله سران دولت‌های گذشته در تخریب این دولت و وجود اشتراك لفظی میان اینها گفت: كابینه 70 میلیونی در كنار ملت احساس تنهایی نمی‌كنند، شاید برخی كسانی كه در سازوكارهای اداری كشور باید دولت را یاری دهند احساس تنهایی كنند،‌اما در باره كابینه 70 میلیونی این گونه نیست.

وی تصریح كرد: اینكه چرا چنین اشتراك لفظی بین دشمنان خارجی و برخی داخلی‌ها وجود دارد، باید از خودشان بپرسید. اما ما به آرمان‌هایی كه ملت ایران پای آن ایستاده است وفادار بوده و خواهیم بود.

خبرنگار ایلنا با اشاره به نرخ تورم، افزایش شكاف طبقاتی، موجودی حساب ذخیره از رئیس‌جمهور پرسید كه شما چگونه از پیشرفت اقتصادی ایران خبر می‌دهید؟‌احمدی‌نژاد پاسخ داد ما عمیقا معتقدیم كه وضع اقتصاد امروز ایران با ثبات و مناسب است و البته این به معنای عدم وجود مشكلات نیست.

وی با بیان اینكه وضعیت اقتصاد كشور در مقایسه با اقتصاد جهانی مشخص می‌شود، تصریح كرد: اكنون در همه جای دنیا اقتصاد‌شان دارای رشد منفی است اما در ایران رشد بالای 5 و 6 درصد را داریم و در حال تجربه كردن آن هستیم.

از سال 84 تا 87 نیز متوسط نرخ رشد 6.2 درصد را تجربه كردیم كه این یك شاخص قوی است؛ همین امروز ما یك كارخانه فولاد را افتتاح كردیم و می‌بینید كه تقریبا همه كارخانجات فولاد دنیا با كاهش تولید مواجه شدند. اما ما حتی با افزایش تولید فولاد مواجه هستیم و در همه بخش‌ها اینگونه است و این به معنای حركت رو به رشد اقتصاد ایران است.

وی با اشاره به بخش دیگر سوال این خبرنگار در باره ضریب جینی اظهار داشت: ضریب جینی ایران از 0.420 به 0.402 كاهش یافته والبته در این زمینه بین كارشناسان نیز بحث وجود دارد چرا كه در این دولت فاصله درآمد و هزینه طبقات پایین تفاوت كرده و توزیع سهام عدالت، بنگاه‌های زودبازده و توزیع منابع در سرتاسر كشور نشان می‌دهد كه وضع بهتر شده است.

احمدی‌نژاد در باره تورم نیز اظهار داشت: مقایسه نرخ تورم در متوسط 4 سال گذشته با متوسط 4 سال اول دولت‌های قبل نشان می‌دهد كه متوسط نرخ تورم در طول 4 سال در این دولت كمتر بوده و ممكن است كه در مقطعی به 25 درصد رسیده باشد، اما آن به وجود آمدن آن هم ربطی به سیاست‌های این دولت ندارد بلكه ناشی از تورم سنگین جهانی بود به گونه‌ای كه كالاهای واسطه‌ای و سرمایه‌ای كه وارد كشور می شد، 25 و كالاهای مصرفی 36 درصد افزایش قیمت داشته است، ضمن اینكه سهمیه‌بندی بنزین نیز اجرا شد و خود وضع‌كنندگان طرح سهمیه‌بندی جزوه و تحلیل داده بودند كه انجام این كار حداكثر 15 واحد درصد به نرخ تورم اضافه می‌كند كه البته ما با اینگونه اجرای سهمیه‌بندی موافق نبودیم اما تبدیل به قانون شد و ما آن را اجرا كردیم و در همه این شرایط نیز باز هم متوسط نرخ تورم چهار سال دولت نهم كمتر از دوره‌های قبل بوده است.

رئیس‌جمهور در باره حساب ذخیره ارزی با بیان اینكه بعضی‌ها به آمارهای تخصصی كه بیان می‌شود، توجه نمی‌كنند، هزینه كردن دولت از حساب ذخیره را منوط به تصمیم مجلس دانست و در عین حال گفت: شما به حساب تعهدی اشاره كردید كه این حساب در دولت نهم بیشترین رقم موجودی را داشته است و در حساب نقدی هم امروز بیشترین رقم موجودی وجود دارد.

احمدی‌نژاد در پاسخ به سؤالی در باره مطالب تخریبی كه از سوی كاندیداها علیه رئیس‌جمهور و دولت نهم مطرح می‌شود گفت: آنها دو خطا مرتكب می‌شوند اول اینكه طبق قانون تخریب جرم است و دوم اینكه اتهاماتی وارد می‌كنند كه بعدا نمی‌توانند آن را اثبات كنند.

وی تصریح كرد: در این 4 سال و به خصوص سه ماه اخیر بنده برای منافع كشور در مقابل آنگونه حرفها سكوت كردم و فكر كردم كه ورود ما به اینگونه مسائل خدمت‌رسانی را با مشكل مواجه می‌كند اما در مناظره‌ها برخی از حرفها را تشریح می‌كنم.

وی تصریح كرد: برخی ها طوری حرف می‌زنند كه انگار یك كشور بدون مشكل و تر و تمیز تحویل ما داده‌اند در حالی كه پرونده همه آنها مشخص است و طوری عمل كردند كه ما مجبور شدیم آن را در مقابل ملت قرار دهیم.

احمدی‌نژاد برخوردهای حضوری و تخریبی را از اخلاق ملت ایران به دور دانست و ادامه داد: عملكرد این دولت معلوم است و با تبلیغات نیز نمی‌توان آن را تغییر داد و عملكرد دیگران روشن و قابل مقایسه است كه این كار صورت خواهد پذیرفت.

خبرنگاری از رئیس‌جمهور پرسید در صورت پیروزی در انتخابات آیا تغییراتی در كابینه خواهید داشت و آیا آقای مشایی كه گفته می‌شود برخی اصولگرایان خواستار كنار گذاشتن آن هستند نیز تغییر می‌دهید؟ رئیس‌جمهور پاسخ داد من مشغول ارزیابی كار همكارانم هستم و هر تصمیمی كه به نفع ملت باشد، اتخاذ خواهم كرد؛‌ كسی كه دیگران برایش تصمیم بگیرند، رئیس جمهور خوبی نخواهد بود.

احمدی‌نژاد در پاسخ به سوالی مبنی بر اینكه به دولت خود چه نمره‌ای می‌دهید و چه نقدی درباره خودتان دارید اظهار داشت: اكنون دولت به اندازه كافی در حال نقد شدن است و البته به وقت آن اشكالات 4 سال و نقاط قوت و ضعف را بیان می‌كنم.

حتی یك ثانیه از وقت دولت به پاسخ فشارها اختصاص پیدا نكرده است

احمدی نژاد گفت: صد در صد به انتخاب ملت احترام می‌گذارم اما در 30 سال گذشته هیچ دولتی به اندازه این دولت تحت فشار نبوده و حتی یك ثانیه از وقت دولت به پاسخ به این فشارها اختصاص پیدا نكرد و همه وقت آن صرف خدمت به مردم شد.

دکتر احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص دیدار رئیس جمهور امریكا با نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل و مطالب مطرح شده در این دیدار گفت: بعید می‌دانم كه آقای اوباما منتظر تغییر در ایران باشد بلكه امروز دنیا منتظر تغییر در امریكاست البته ما بسته‌ای پیشنهادی خود را آماده كرده‌ایم و براساس اصول منطقی آن را تنظیم كرده‌ایم و به آنها نیز ارائه كرده ایم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری در خصوص اینكه چرا مهرورزی شما شامل ركسانا صابری شد اما شامل دانشجویان زندانی و ستاره دار نشده است گفت: ما در ایران مقوله‌ای به نام زندانی سیاسی نداریم و در كشور ما قانون حاكم است و قوه قضاییه تصمیم‌گیر است و توصیه من در خصوص ركسانا صابری این بود كه امكانات لازم برای همه افراد كه از خود دفاع می كنند نیز در اختیار وی قرار گیرد و بنده با اصل زندان رفتن افراد موافق نیستم و خوب ممكن است بین این همه دانشجویی كه ما داریم چند نفر حالا به خاطر كاری كه انجام داده‌اند در زندان باشند و همه باید قوانین را رعایت كنیم و من نمی‌توانم در كار دستگاه قضایی دخالت كنم.

رئیس جمهور در پاسخ به سوال دیگری در خصوص انتقادات مطرح شده نسبت به مساله‌ی سیاست خارجی و عملكرد دولت در این خصوص گفت: یكی از كارهای مهم دولت مدیریت سیاست خارجی است و شما باید ببینید كه ما 4 سال قبل در چه شرایطی قرار داشتیم و امروز در چه شرایطی هستیم و بنده اعلام كردم كه ما به دنبال سیاست خارجی فعالی هستیم و همین كشورها و افرادی كه امروز به دنبال گفتگو با ایران هستند 4 سال گذشته ادعای برچیدن ایران و حذف ایران را داشتند و پشت مرزهای ما ایستاده بودند و ما را به حمله نظامی تهدید می‌كردند.

احمدی نژاد در ادامه اظهار داشت: به طور حتم مقایسه این دو وضعیت باعث روشن شدن ارزیابی‌ها از سیاست خارجی است چرا كه هركس كه در خانه خود از دشمن استقبال كند طعم ذلت را می‌كشد اما این دولت با كمترین هزینه و حتی با هزینه‌هایی نزدیك به صفر اهداف سیاست خارجی را محقق كرد.

وی با بیان اینكه دشمن در دو جبهه فعالیت می‌كند گفت: اول دشمن در جبهه گستاخی حضور پیدا می‌كند كه در طول این 30 سال دشمنان با زیاده خواهی و ادعاهای گزاف مسائلی را مطرح می‌كردند اما این دولت با تكیه بر خداوند، حضرت ولیعصر، مقام معظم رهبری و ملت ایران آنها را سرجای خود نشاند و دولت ساز و كارهای ستمگرانه قدرتها را از كار انداخت چرا كه قدرتها به اتكای قوانینی كه نوشته بودند، به ملتها فشار می‌آوردند و دیپلماسی ملت ایران این امر را به شكست كشاند و آنها دیگر نمی‌توانند حمله سیاسی و نه حمله نظامی كه به تاریخ پیوسته را سازماندهی كنند.

رئیس جمهور همچنین ادامه داد: دشمنان امروز تنها به دنبال حفظ ساختارهای خود از جمله بانك جهانی و روابط یكدیگر هستند و ملت ایران با مقاومت و ایستادگی خود ناكارآمدی سیاستهای آنها را در جهان ثابت كرد و آرایش سیاسی در مقابل ملت ایران در هم ریخت.

احمدی نژاد با اشاره به معنای واقعی دیپلماسی گفت: معنای واقعی دیپلماسی تن دادن به معادلات مستكبران نیست و اگر كسی با همین معادلات وارد شود نتیجه آن جز شكست نیست و ملت ایران معادلاتی را بر پایه عدالت و ارزشهای انسانی در جهان پایه گذاری كرد.

وی در پاسخ به سؤال یكی از خبرنگاران كه نظر وی را درخصوص آیت الله هاشمی رفسنجانی پرسیده بود گفت: من در موضعی نیستم كه در مورد افراد اظهار نظر كنم و به طورحتم ملت ایران ملتی هوشمند است و عملكرد همه مدیران را زیر نظر داشته و عملكرد آنها را مشاهده كرده‌ اما باید بگویم همه ما فرزند این انقلاب هستیم و هر گاه مسئولیتی به ما داده شده است به خوبی به آن عمل كرده‌ایم.

رئیس جمهور در پاسخ به سوال دیگری در خصوص شورای پول و اعتبار گفت: دلیل عدم احیای شورای پول و اعتبار قانون است چرا كه همه رفتارهای این دولت بر اساس قانون است و من این امر را با عدد و ارقام اعلام خواهم كرد و باید بگویم در این خصوص قانونی تصویب شده كه ما در حال اجرای آن هستیم.

احمدی نژاد خطاب به افرادی كه ادعای عدول دولت ازقانون را دارند، گفت: افرادی كه ادعای رد شدن این دولت از قانون را دارند، بدانند كه مراجعی در این خصوص تأمین شده كه وظیفه آن رسیدگی به عملكرد خلاف قانون است و افرادی كه مدعی هستند دولت قانون را اجرا نكرده است، به این مراجع مراجعه كنند و این مراجعه هر رأیی را صادر كنند، دولت آن را اجرا می‌كند.

وی در خصوص عملكرد صدا و سیما كه سوال یكی از خبرنگاران حاضر در این نشست خبری بود، گفت: برنامه‌های صدا و سیما در خصوص انتخابات كافی و وافی است اما من باید یك مطلب را در این خصوص مطرح كنم كه البته نقد به صدا و سیما نیست اما شرایطی اتفاق افتاده كه كسانی كه باید ادعا كنند هیچ ادعایی ندارند و افرادی كه نباید ادعا كنند كه امروز ادعا می‌كنند.

رئیس جمهور در ادامه اظهار داشت: در دور دوم دولت قبل كه یك دولت مستقر بود باید دید كه مجموعه تبلیغات چگونه بود و در 3، 4 دوره قبل دور دوم دولتی بود كه به طور مفصل عملكرد آنها از صدا و سیما پخش می‌شد و زمانی كه نسبت به این كار اعتراض شد، خود آن فرد گفت كه همه باید عملكرد این دولت را بدانند كه این دولت چه كاری انجام داده است اما امروز به مدت 3 ماه است كه قبل از شروع زمان مجاز تبلیغات كه از روز گذشته آغاز شد، نوك تیز تخریب‌هابه سمت این دولت بود.

وی افزود: حتی دوستان ما در صدا و سیما گفتند كه اگر خبر كار دولت یعنی همین كار روزانه را پخش كنیم، ممكن است برخی حمل به تبلیغات كنند لذا اجازه دهید كمی از حجم آن كاهش یابد كه من هم با این امر موافقت كردم و گفتم اشكالی ندارد كه این امر كم شود.

احمدی نژاد همچنین اظهار داشت: مجموعه برنامه ریزی‌هایی كه امروز طراحی شده مانند پایان دوره دولت قبل است كه دولت مستقر دیگر كاندیدا نیست و برنامه‌ها بر همین اساس امروز تدوین شده و آیا سنگینی كفه ترازو به نفع رقبای این دولت است؟ اما این اشكالی ندارد و هر كس هر حرفی كه دارد مطرح كند چرا كه این انتخابات متعلق به ملت است.

وی با بیان اینكه تنها در انتخابات ریاست جمهوری مردم به برنامه‌ها رای می‌دهند گفت: در هیچ انتخاباتی مانند انتخابات ریاست جمهوری دهم مردم به برنامه‌ها رای نمی‌دهند و تنها انتخابات ریاست جمهوری نقش ملی دارد و در آن مردم به برنامه‌ها رای می‌دهند و بنده هم از این امر استقبال كردم كه هر فردی كه می تواند، وارد عرصه شود چرا كه انتخابات برای ملت است و باید مهمترین انتخاب را انجام دهد و همه اندیشه‌ها باید در یك هم‌افزایی در اختیار كشور و ملت قرار گیرد.

رئیس جمهور ادامه داد: مردم به برنامه‌ رای می‌دهند لذا برنامه‌ها برای ملت است و همه باید در هر جایی كه حضور دارند با این برنامه‌ها همراهی كنند و اینگونه نباشد كه برخی برنامه‌ها را اعلام كند و پس از اینكه ملت به برنامه آنها رای نداد بروند و برنامه‌های خود را به جای دیگری تحمیل كنند.

احمدی نژاد گفت: بنده صد در صد به انتخاب ملت احترام می‌گذارم اما باید بگویم كه در مدت این 30 سال هیچ دولتی به اندازه این دولت تحت فشار نبوده و حتی یك ثانیه از وقت دولت نیز به پاسخ به این فشارها اختصاص پیدا نكرد و همه وقت دولت صرف خدمت به مردم شد.

احمدی نژاد در پاسخ به سوال خبرنگار یكی از رسانه‌ها در خصوص گسترش تخریب‌ها از سوی دولت به سمت ملت گفت: من كاری به اظهار نظرات دیگران ندارم و علت تهاجم به این دولت را توضیح خواهم داد و خواهم گفت كه چرا این دولت تا به این حد تحت هجمه و فشار است و افراد به گونه‌ای سخن می‌گویند كه انگار این دولت هیچ كاری نكرده است البته ما هم خوشحالیم و هم ناراحت ناراحت از اینكه افراد انصاف را كنار گذاشته‌اند و خوشحالیم كه هیچ حرف جدی‌ای در سخنان آنها مطرح نیست و سطح این تخریبها آنچنان پایین است كه بسیاری از دانشجویان از من خواسته‌اند تا جواب آنها را ندهم.

منبع:رجا نیوز

گر مرد رهی ، غم مخور از دوری و دیری / دانی که رسیدن هنر گام زمانست
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی