انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 261)
دوشنبه 4/3/1388 - 22:7 -0 تشکر 116046
مسئول دفترتان گفت مهندس موسوی خانم‌ها را به حضور نمی‌پذیرد

مسئول دفترتان گفت مهندس موسوی خانم‌ها را به حضور نمی‌پذیرد

نویسنده کتاب مصاحبه با تاریخ در نوشته‌ای که برای رجانیوز ارسال کرد به برخی از تناقض‌های عملکرد دوره نخست‌وزیری میرحسین موسوی با گفتار و رفتار امروز وی پرداخت.

به گزارش رجانیوز، ربابه باستانی نوشته است:

جمعه شب سخنان آقای مهندس میرحسین موسوی کاندیدای ریاست جمهوری را از شبکه یک تلویزیون دیدم. فعالیت های 8 ساله نخست وزیری آقای موسوی را به‌خاطر دارم که کارنامه نسبتاً موفقی ازتلاش و خدمت ایشان بود.

مروری بر شرایط حاکم بر کشور در آن دوره هشت ساله و درک همه جانبه از تنگناهای موجود در آن مدت به خوبی بیانگر صلاحیت برعهده گرفتن مسئولیت اجرایی به‌ویژه در سطح بالاترین مقام اجرایی است. وجود جنگ و فشارهای شدید اقتصادی، سیاسی و نظامی طی این سال‌ها که هرگونه برنامه ریزی و اجرا را با مخاطره و تردید روبرو می کرد، یکی از تنگناهایی بود که کابینه مهندس موسوی با آن دست وپنجه نرم می کرد. به‌طور مشخص می توان ازکاهش قیمت نفت طی سالهای 60 تا 65 نام برد که از34 دلار به کمتر از 10 دلار رسید. تنها همین یک مورد می تواند به روشنی عمق سختی و شکنندگی را در پذیرفتن مسئولیت دولتی که وارث اقتصادی تک محصولی از گذشته بود، بیان کند.

اما کاش انصاف هم می‌داشتیم. مگر در دولت نهم شاهد همین کاهش قیمت نفت نبودیم؟ مگر در دوره خود شما تورم نبود؟ میرحسین موسوی در تاریخ 25 اسنفد سال 67 در پاسخ به خبرنگار روزنامه کیهان که می پرسد "در چند ماه اخیر گرانی سرسام آور شده و استنباط مردم این است که مسأله کنترل نرخ ها به حال خود رها شد و هیچ کسی نیست که فکری برای این روند پرشتاب بنماید و جلوی آن را بگیرد"، فقط می‌گوید: طبیعی است باید مقداری گرانی را تحمل کنیم.

آقای مهندس موسوی شما جمعه شب از همین گرانی شکایت می کردید.

جناب موسوی شما درصحبت هایتان دراستان گیلان گفتید که زنان را به کابینه خود راه می دهید. این سخن شما خاطره‌ای از دوران نخست وزیری‌اتان را به یادم آورد. آن زمان به عنوان خدمتگزار وزارت بهداشت برای تخصیص پروفرمای واکسن به دفتر شما آمده بودم و برای بیان اولویت‌ها اجازه خواستم که جنابعالی را ملاقات کنم اما ناگهان با پاسخ مسئول دفتر شما شوکه شدم: "آقای موسوی خانمها را به حضور نمی پذیرد!"

جناب موسوی در همان تاریخ 25 اسفند 67 خبرنگار کیهان، سؤال عده زیادی از خوانندگان را مطرح می کند که "چگونه می توان با نخست وزیر تماس گرفت و مسائل را با وی مطرح کرد؟" این در حالی است که امروز مردم در سفرهای استانی شاهد هستند رئیس‌جمهور و نمایندگانش که برای آگاهی از نیازها و خواسته‌های آنان، شهر به شهر و روستا به روستا اعزام می شوند تا ببینند، بشنوند و بنویسند گفته های مردمی را که تاکنون نتوانستند، بگویند.

هیچکس مدعی نیست که دولت نهم خالی از نقص و عیب بوده است و همه امور به بهترین شکل ممکن انجام شده است. نه! سخن در اینجاست که دولت نهم توشه ای ازصداقت، عشق به مردم و خدمتگزاری را در کارنامه 4 ساله خود دارد که مردم استان سمنان در شصتمین سفر استانی چون مردم سایر استانهای کشور فریاد می زدند: "اسوه کار و تلاش بمان که ما ایستاده ایم."

منبع:رجا نیوز

گر مرد رهی ، غم مخور از دوری و دیری / دانی که رسیدن هنر گام زمانست
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی