انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 204)
دوشنبه 4/3/1388 - 18:57 -0 تشکر 116004
سهم مردم از درآمد نفت یک گونی سیب زمینی بود

کلمه: سخنگوی ستاد ائتلاف حامیان میرحسین موسوی ضمن نقد دولت نهم در زمینه های صنعت، کشاورزی و اقتصاد گفت: سهم مردم ایران از درآمد 270 میلیارد دلاری نفتی تنها یک گونی سیب زمینی بود.// برای نخستین بار در کشور در چهار سال گذشته قوانین مصوب کشور نادیده گرفته و نهادهای مصوب مجلس منحل شد، کاری که حتی شاه هم نمی توانست انجام دهد.

فصل مشترک دوم و سوم خرداد امام و امت هستند
به گزارش کمیته خبری دفتر ارتباطات مردمی میرحسین موسوی در قم، سهیلا جلودارزاده در مراسم افتتاح ستادانتخاباتی میرحسین موسوی در خیابان صفاییه قم، خرداد را به واسطه روزهایی که در آن قرار داد ماه تاثیر گذاری در انقلاب دانست و افزود: فصل مشترک روزهای دوم، سوم و پانزدهم خرداد امام و امت بود.

وی افزود: در 15 خرداد ملت در راه آرمان های امام ایستادند و جان خویش را فدا کردند، در سوم خرداد جوانان بسیجیان و سپاهیان برای جامعه عمل پوشاندن به فرموده رهبر، خرمشهر را آزاد کردند و در دوم خرداد ملت برای این که به یکی از آرمان های اصلی و عمیق امام جنبه عمل بپوشانند بار دیگر در صحنه حاضر شدند.

سخنگوی ستاد ائتلاف حامیان میرحسین موسوی با بیان اینکه امام خمینی به نظام مردم سالار دینی معتقد بودند ابراز داشت: ایشان برای رای ملت ارزش قائل بود و هر آنچه ملت قبول داشت، می پذیرفت.

تمام مسئولان نظام اسلامی با رای مردم انتخاب می شوند
وی با بیان اینکه بر اساس قانون اساسی تمام مسئولان نظام اسلامی از نهاد رهبری گرفته تا رئیس جمهور و رئیس مجلس و ... توسط رای مردم انتخاب می شوند، عمل بر مبنای قانون را از ویژگی ها مسئولان جمهوری اسلامی برشمرد و اظهار داشت: در کشور اسلامی باید از مقام معظم رهبری گرفته تا رئیس جمهور، رئیس مجلس و دیگران تمام اصول دمکراسی در کشور را رعایت نمایند.

جلودارزاده با تاکید بر اینکه ما حکومت فردی نداریم تاکید کرد: کسی اجازه ندارد قوانین را یک شبه با نظر خود تغییر دهد یا حذف کند؛ نهاد ها نیز در کشور توسط مجلس تصویب می شوند و کسی اجازه ندارد مصوبه مجلس را با نظر خودش لغو کند.
برای نخستین بار در کشور قوانین مصوب کشور نادیده گرفته شد
وی تاکید کرد: برای اولین بار در کشور در چهار سال گذشته مشاهده کردیم قوانین مصوب مجلس نادیده گرفته می شود، نهادها منحل می شوند و نمایندگان ملت از نحوه هزینه کرد بودجه اطلاع ندارند.

انحلال مصوبه مجلس در دولت نهم را شاه هم انجام نمی داد
عضو کمیسیون بانوان مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: حتی سازمان مدیریت و برنامه ریزی که بر اساس چشم انداز 20 ساله نظام تاسیس و برای رسیدن به این چشم انداز تلاش می کرد منحل شد؛ چیزی که در تاریخ ایران بعد از مشروطه نبوده است، حتی شاه هم این کار را نمی توانست انجام دهد که سازمان مصوب مجلس را منحل کند.

وی تاکید کرد: یا ما را احمق و بی سواد فرض کرده اند یا این که اطلاع ندارند که سازمان مدیریت و برنامه ریزی را که مصوبه مجلس است جز با مصوبه مجلس نمی توان منحل کرد.

جلودارزاده با بیان اینکه امروز شاهد رفتارهای غیرقانونی در کشور هستیم، به انحلال شورای عالی اشتغال اشاره کرد و گفت: این شورا که با تلاش نمایندگان برای ایجاد اشتغال برای جوانان ایجاد شده نیز به به همراه دیگر شوراها صورت فله ای تعطیل شد.

امروز حفظ نظام از اهم واجبات است
وی با تاکید بر این که با توجه به شرایط کشور همه باید برای تغییر تلاش کنیم بیان داشت: امروز حفظ نظام از اهم واجبات است و مسئولین نظام نیز باید بر اساس قانون حرکت کنند.

سخنگوی ستاد ائتلاف حامیان میرحسین موسوی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری منبی بر این که راه صحیح اصولگراییِ اصلاح طلبانه است اظهار داشت: اصولگرایی در سیاست یعنی این که در رفتارهایمان یک حقیقت را در نظر بگیریم و آن این که هر انسان حق تعیین سرنوشت خود را برای اساس قراردادهای اجتماعی دارد.

وی ادامه داد: جمله «سیاست عین دیانت است» یعنی این که هر مسئولی که بر سر کار می آید با رعایت قانون، راستگویی، کارآمدی و بر اساس علم روز و مطالبات مردم، مملکت را اداره کند.

جلودارزاده با انتقاد از نحوه اداره کشور در چهار سال گذشته ابراز داشت: با توجه به سقوط ارزش پول کشور و قرار گرفتن در رده پایین تر از عراق در اقتصاد، آیا می توانیم بگوییم امور کشور خوب اداره شده است.

وی با مقایسه دولت های آقای هاشمی، خاتمی و احمدی نژاد ابراز داشت: در مجلس پنجم دوره ریاست جمهوری آقای هاشمی وقتی نفت بشکه ای هشت دلار بود نه ارزش پول پایین آمد و نه بیکاری داشتیم حتی صنایع زیر بنایی نیز در کشور انجام و میوه کشور نیز صادر شد.

در دولت آقای خاتمی برای اداره کشور برنامه وجود داشت
عضو کمیسیون بانوان مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: در دوره آقای خاتمی نیز که نفت از بشکه ای 12 دلار به 32 دلار رسید، درآمد های کلان نداشتیم اما تمام وام های دوره آقای هاشمی بازپرداخت شد و صندوق ذخیره ارزی نیز تشکیل و در پایان دوره ششم مجلس 32 میلیارد ذخیره ارزی داشتیم و کارها طوری برنامه ریزی شده بود که در 20 سال آینده ایران به قدرت اول منطقه تبدیل شود.

وی افزود: در دولت نهم با اینکه قیمت نفت تا بشکه ای 130 دلار هم رسید و کشور بیش از 270 میلیارد دلار درآمد نفتی داشته است اما هم اکنون ذخیره ارزی کشور منفی 15 میلیارد دلار است، طرح ها و برنامه ها عقب افتاده، منابع اتلاف شد و بیکاری فزاینده ای در کشور به وجود آمده است.

واردات بی رویه صنعت و کشاورزی کشور را نابود کرد
جلودارزاده با اشاره به تعطیلی بسیاری از کارخانه ها در نقاط مختلف کشور در دولت نهم ابراز داشت: امروز واردات بی رویه صنعت و کشاورزی کشور ما را نابود کرده است.

وی تلاش ها برای خودکفایی قند و شکر را در کشور در دوره های قبل مورد توجه قرار داد و گفت: متاسفانه امروز کشتی واردات قند و شکر سود بادآورده و غیر قابل محاسبه دارد؛ آنقدر شکر وارد کردند که بنابر گفته استاندار ارومیه 45 درصد مزارع چقندر قند از بین رفت.

سخنگوی ستاد ائتلاف حامیان میرحسین موسوی، عدم حمایت از برنج و چای ایران را متذکر شد و گفت: امروز با واردات برنج از هند و ونزوئلا و ... آن ها را پولدار و کارگر خودمان را بیکار می کنیم و شهروند شمالی ما باید برنج «خاطره» بخورد.

وی در ادامه با طرح این سوال که آیا اصولگرایی این است افزود: براساس بیانات بنیانگذار انقلاب اسلامی هر مدیری هر کجا که احساس کرد کاری که انجام می دهد خوب بلد نیست و کسی بهتر بلد است باید خودش استعفا بدهد و برود، نه این که کار را خراب کند و بماند اگر اصولگرایی این است انسان در دین شک می کند.

در حالی که کارخانجات ما تعطیل می شود پرتقال اسراییلی وارد کردیم
جلودارزاده عدم بهره گیری از علم روز در برنامه های اقتصادی را متذکر شد و ابراز داشت: هر چند اقتصاددان های ما نامه نوشتند که واردات، تعطیلی کارخانجات کشور را به دنبال دارد اما ما پرتقال اسراییلی با لباس چینی وارد کردیم و پرتقال خودمان هم از بین رفت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حمایت از مردم فلسطین در همه دولت ها، حمایت از فلسطین را تنها مربوط به دولت کنونی ندانست و ابراز داشت: ما حتی زمانی که خود در جنگ بودیم از فلسطین حمایت کردیم.

عضو کمیسیون بانوان مجمع تشخیص مصلحت نظام شروع محرومیت زدایی از روستاهای کشور را نیز از دولت آقای هاشمی دانست و گفت: در دوره ای که نفت بشکه ای هشت دلار فروخته شده است طرح بهسازی روستاها شروع به انجام شد.

ناکارآمدی، اصولگرایی نیست
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ناکارآمدی، اصولگرایی نیست اظهار داشت: منفعت طلبی یک عده در کسوت بازرگانی، اصولگراییِ دینی نیست.

 

فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خـاک سپارند تـا اجزای بدنم خـاک ایـران را تشکیل دهد.

((کوروش بزرگ))


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی