انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 6744)
يکشنبه 3/3/1388 - 11:33 -0 تشکر 115525
تخریب مكرر و ترور شخصیت احمدی نژاد در حضور سید محمد خاتمی

با سلام 
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، همایش سالگرد دوم خرداد، شب گذشته با حضور سید محمد خاتمی رییس بنیاد باران و حامیان میرحسین موسوی در ورزشگاه 12 هزار نفری آزادی برگزار شد كه حاشیه‌های این مراسم به شرح زیر است: 
* مراسم با دقایقی تاخیر در ساعت 16 و بیست دقیقه با سرود جمهوری اسلامی و قرائت قرآن كریم آغاز شد در حالی كه حاضران از ساعت‌ها قبل در ورزشگاه آزادی جمع شده و سرودهای مختلف از جمله «یار دبستانی» و «ای ایران» می‌خواندند. 
* این مراسم، علی‌رغم آنكه یكی از بزرگترین همایش‌های جبهه دوم خرداد به حساب می‌آمد، تقریبا از حضور شخصیت‌های اصلاح‌طلب خالی بود و از هنرمندان نیز افرادی از جمله سهیل محمودی، كیومرث پوراحمد، لیلی رشیدی، پگاه آهنگرانی، بهاره رهنما، حمید فرخ نژاد، كامبوزیا پرتوی، ساعد باقری و چند نفر از كمدین‌های تلویزیون حضور داشتند. 
* سید محمد خاتمی، زهرا رهنورد، فائزه هاشمی و همسر شهید رجایی نیز از جمله شخصیت‌های سیاسی دوم خردادی حاضر در این مراسم بودند. 
* حاضران در سالن در حالی كه پلاكاردهایی حاوی شعار علیه دولت نهم از جمله «مرگ بر دیكتاتور»، «زندانی سیاسی آزاد باید گردد»، «زندانی عقیده نمی‌خواهیم»، «آقای احمدی‌نژاد بای بای» و «بهمن 57، خرداد 76» در دست داشتند، از ساعتی قبل از شروع مراسم در حمایت از خاتمی و دوم خرداد شعار سر می دادند. همچنین جمعی از دانشجویان ملاردی نیز پارچه نوشته‌ای را حمل می‌كردند كه روی آن نوشته بود: «كل دنیا یك كلام، ملاردی‌ها یك كلام، موسوی‌است والسلام» 
* بر روی جلیقه‌ای كه بر تن اعضای ستاد میرحسین موسوی و جوانان حامی وی بود، موسوی را روشنفكری دیندار و مدیری كارآمد معرفی كرده و زیر آن نیز امضای سید محمدخاتمی نقش بسته بود. 
* در این مراسم طبق روال همایش‌های قبلی كلیپی با عنوان از «گذشته تا آینده» پخش شد كه در آن به مروری گذرا در تاریخ ایران از زمان سید جمال‌الدین اسدآبادی تا امروز پخش شد كه البته این كلیپ از نظر تاریخی دچار نواقصی بود. 
در این كلیپ سعی شده بود تا مقاطع مهم تاریخ انقلاب به صورت كامل پخش شود ولی پس از قسمت مربوط به رحلت امام خمینی(ره) كه با سكوت حضار در سالن همراه بود، تصاویر ناگهان به ناآرامی‌ها و اغتشاشات دوران اصلاحات از جمله غائله 18 تیر كات خورد و پس از آن به دوران انتخاب سید محمد خاتمی در دوره هفتم و حواشی كناره‌گیری او از انتخابات دوره دهم پرداخته شد. 
* پخش تصاویر ایام دفاع مقدس از جمله آزادسازی خرمشهر از نكات قابل توجه این كلیپ بود كه با همخوانی و تشویق حاضران در مراسم همراه شد. 
* مجری این برنامه جواد یحیوی بود، كه هر از چندگاهی سخنانی علیه دولت نهم و شخص رییس‌جمهور می‌گفت از جمله آنكه اظهار داشت: مردم ایران هوشیارتر از آن هستند كه از یك سوراخ دوبار گزیده شوند. 
وی همچنین گفت: آقای موسوی در صورت پیروزی تلاش دارند تا اگر نفت را بر سر سفره مردم نمی‌برند، لااقل نان را ببرند. 
* یحیوی به عنوان اولین سخنران از امین‌زاده رییس ستاد اصلاح طلبان حامی میرحسین دعوت كرد تا برای مدت كوتاهی برای حاضران صحبت كند. 
امین‌زاده نیز با بیان اینكه 12 سال قبل همه امكانات كشور در اختیار رقیب خاتمی كه وی آن را كاندیدای حكومت معرفی كرد، بود، گفت: امروز نیز همه امكانات از جمله رسانه ملی در اختیار رقیب میرحسین قرار دارد. 
با این حرف امین زاده حضار شعار دادند: «20:30 حیا كن، اصلاحات رو رها كن» 
امین‌زاده همچنین افزود: امروز بیشترین استفاده از ثروت ملی در راستای اهداف انتخاباتی می‌شود كه دوباره حضار شعار دادند: «نصر من‌الله و فتح قریب، مرگ بر این دولت مردم فریب» همچنین «دولت سیب‌زمینی نمی‌خوایم، نمی‌خوایم» 
* خانواده شهیدان باكری، جهان آرا، زین الدین، همت و شهید رجایی نیز بنابر گفته مجری برنامه در سالن حضور داشتند و پدر شهیدان جهان آرا نیز چند جمله‌ای در این مراسم سخنرانی كرد. 
* قبل از دعوت از پدر شهیدان جهان آرا به تریبون سخنرانی، سرود «ممد نبودی ببینی» با همراهی حاضران در سالن پخش شد. 
* سید محمد خاتمی در ساعت 17 و سی دقیقه در میان تشویق حضار وارد سالن شد و دقایقی بعد در حالی كه ساعت 18 را نشان می‌داد زهرا رهنورد (همسر میرحسین موسوی) وارد سالن شد كه طبیعتا مانند خاتمی از وی استقبال نكردند. 
* كیومرث پوراحمد كارگردان حامی میرحسین در این مراسم گفت: ما در چهار سال پیش اشتباه كردیم و اشتباه بزرگمان نیز این بود كه با انتخابات قهر كردیم. 
پوراحمد خاطر نشان كرد: امروز آشتی كردن با انتخابات از نان شب برای ما واجب‌تر است چراكه باید فقر و فحشا و دزدی و دروغ‌گویی از بین برود. 
* كامبوزیا پرتوی (كارگردان) از دیگر سخنرانان این مراسم بود كه به عنوان یكی از هنرمندان حامی مرحسین گفت: در طول 4 سال با هر سفر رییس جمهور و با هر سخنرانی او در تریبون‌های مختلف من احساس حقارت كردم. 
وی ادامه داد: وقتی جواب روستاییان ما با تراول‌های 50 و 100 هزار تومانی داده می‌شود، باز من احساس حقارت می‌كنم. 
پرتوی ادعا كرد: دولت در طول این چهارسال همه مسایل را با دروغ پنهان كرده و افزود: در طول این 4 سال یك آدم كوچولو من را كوچولو كرد و ما امروز منتظر 22 خرداد هستیم. 
سخنان پرتوی با اهانت‌های مكرر حاضران در سالن نسبت به احمدی‌نژاد و دولت نهم همراه بود. 
* حمید فرخ‌نژاد بازیگر حامی میرحسین نیز در این مراسم با بیان اینكه باید حواسمان جمع باشد تا اشتباه 4 سال قبل را تكرار نكنیم، اظهار داشت: داستان ما مانند آن خاله سوسكه است كه به كتك خوردن و تحقیر شدن عادت كردیم و امروز كسی را می‌خواهیم كه دروغ نگوید و ما را كتك نزند. 
* محمد نعیمی‌پور عضو شورای مركزی مشاركت نیز در این مراسم گفت: در دوران اصلاحات برخی افراد كوچك در خارج از دولت به صورت دولت اصلاحات پنجه می انداختند و ناجوانمردانه و غیر قانونی روزنامه‌ها را به صورت فله‌ای توقیف می‌كردند و امروز كه بعد از 5 سال روزنامه یاس نو رفع توقیف شد، اینبار دولت بود كه نتوانست حتی یك شماره این روزنامه را تحمل كند و توسط وزارت ارشاد مجددا تعطیل شد. 
با این سخنان نعیمی پور، حضار در سالن شعار دادند: «ننگ ما ننگ ما وزیر فرهنگ ما» 
* بهاره رهنما از بازیگران حامی میرحسین نیز كه مجری او را اشتباها بهاره رهنورد معرفی كرد، طی سخنان كوتاهی اظهار داشت: باید برای اولین بار كاری كنیم تا یك رییس جمهور دوبار رای نیاورد. 
وی نتیجه این بازی را برای دوم خردادی‌ها، «برد» دانست. 
* لیلی رشیدی نیز با اعلام حمایت از میرحسین موسوی گفت: من به ایشان رای می‌دهم چون خاتمی از او حمایت می كند. 
وی افزود: ما نمی‌خواهیم كودكان ما هر شب با یاد جنگ و سلاح هسته‌ای بخوابند و ما خواهان صلح هستیم. 
* پگاه آهنگرانی از دیگر هنرمندان حامی میرحسین بود كه پیشنهاد داد: روز 23 خرداد، باید جشن پیروزی اصلاح طلبان را در ورزشگاه 100 هزار نفری بگیریم. 
وی با بیان اینكه من 4 سال است كه به نمایشگاه كتاب نمی‌روم، افزود: باید اتفاقی بیفتد تا دوستان ما بتوانند پروانه نمایش بگیرند كه حضار «شعار مرگ بر دیكتاتور» سر دادند. 
* قبل از آغاز سخنان این بازیگران زن سینما، آنها پرچم ایرانی را به امضای خاتمی و رهنورد رساندند و بهاره رهنما این امضا را در صورت رای نیاوردن موسوی، نشانه زنده بودن اصلاحات عنوان كرد. 
* نكته جالب توجه این مراسم كه قرار بود در حمایت از میرحسین موسوی انجام شود این بود كه با حضور سید محمد خاتمی همه چیز تحت‌الشعاع حضور وی قرار گرفت و اصل مراسم فراموش شد. 
این موضوع را می‌شد از تشویق‌های طولانی مدت سید محمد خاتمی و دوم خرداد توسط حاضران فهمید و تنها با یادآوری نام میرحسین بود كه حواس‌ها دوباره به او جلب می‌شد. 
* میرحسین موسوی نیز كه به دلیل انجام سفر انتخاباتی در اصفهان، غایب بزرگ مراسم امروز دوم خردادی‌ها بود از طریق پیام تصویری ضبط شده‌ای با حاضران سخن گفته و اظهار داشت: پیوند میان دوم، سوم و بیست و دوم خرداد یك پیوند پرارزش و بامعنایی است و فرصت نشد تا من امروز در كنار دوست و برادر عزیزم آقای خاتمی باشم. 
* زهرا رهنورد، همسر شهید رجایی، كیومرث پوراحمد، فائزه هاشمی، سید محمد خاتمی و حمید خندان(خواننده) نیز از دیگر سخنرانان حاضر در این مراسم بودند كه وقتی از همسر شهید رجایی دعوت شد تا برای سخنرانی پشت تریبون برود، حضار شعار دادند: «احمدی‌نژاد حیا كن، رجایی رو رها كن» 
مجری برنامه در حالی كه دختر هاشمی رفسنجانی را با عنوان یكی از چهره‌های «ایجادكننده فرصت‌های بزرگ اجتماعی برای بانوان» خطاب كرد، از او خواست تا برای حاضران در سالن سخنرانی كند. 
جمع كثیری از دانشجویان نیز با سرویس‌های ایاب و ذهاب از برخی دانشگاه‌ها از جمله دانشگاه آزاد قزوین، دانشگاه هنر، دانشگاه آزاد واحد تهران‌جنوب و دیگر دانشگاه‌ها به ورزشگاه 12هزار نفری آزادی آمده بودند.

امام زمان (عج) : اگر شیعیان ما به عهد و پیمانی که با ما بسته اند وفادار بودند فرج من به تاخیر نمی افتاد.   

يکشنبه 3/3/1388 - 12:42 - 0 تشکر 115546

باسمه تعالی 

به تاپیك ذیل بروید .

مناظره  

http://rahpoyvesal.blogfa.com
يکشنبه 3/3/1388 - 16:26 - 0 تشکر 115609

سلام علیکم

خیلی ممنون از اطلاع رسانیتون

و بخاطر اینکه به آنها رحمت کند آفریدشان 

يکشنبه 3/3/1388 - 19:20 - 0 تشکر 115695

فارس باز هم دچار فراموشی شد/فارس مردم را سانسور کرد

یاری: خبرگزاری فارس تلاش کرد تا غیبت چهره‌های شاخص اصلاح‌طلب در مراسم بزرگ دوم خرداد را نشانه بی‌توجهی آنها به این مراسم جلوه دهد.

به گزارش پایگاه خبری یاری، رسانه‌های دولت از جمله فارس و برنامه که از عظمت و شور و هیجان حاکم بر برنامه و گفته‌شدن حرفهایی که در این چهار سال فروخورده شده بودند تلاش کردند این همایش را همایش بی‌حجابی و تخریب دولت نهم جلوه دهند غافل از اینکه تمام حرفهای زده شده مستند بوده و تمامی مردم ایران آن را با گوشت و پوست خود در این سالها لمس کرده‌اند.

فارس که در ماه‌های اخیر گاف‌های متعددی می‌دهد تلاش کرد تا غیبت چهره‌های شاهص اصلاح‌طلب در این مراسم را نشانه بی‌توجهی آنها به این مراسم جلوه دهد، حال آنکه اصاح‌طلبان بر خلاف دولت نهم که تمامی یارانش را هر چند وقت یک‌بار به یک استان می‌برد و تصمیم‌گیری‌های ملی را در طی این مدت به فراموشی می‌سپرد یاران و چهره‌های برجسته خود را در دوم خرداد به 88 نقطه کشور اعزام کردند تا این جشن بزرگ ملی نه فقط در یک نقطه که در 88 نقطه کشور به اضافه تهران برگزار شود.

همچنین مسئولان خبرگزاری فارس در اقدامی «معمولی» مردم را عکس‌های خود سانسور کرد و هیچ عکسی از انبوه جمعیت حاضر در ورزشگاه را منتشر نکرد.

 

فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خـاک سپارند تـا اجزای بدنم خـاک ایـران را تشکیل دهد.

((کوروش بزرگ))


يکشنبه 3/3/1388 - 20:11 - 0 تشکر 115707

با سلام

خبرگزاری فارس رو نمیدونم اما من تو یه سایتی یه گوشه از حضور بی شمار هواداران سید مظلومان و میر حسین رو دیدم که براتون میزارم

regedit
یعنی شما میگی بی حجابی نبوده ، یا کم بوده ، یا اتفاقی این مقدار دختر بی حجاب اونجا بودن؟

دو تا عکس از حضور مردم در همایش 12 هزار نفری دوم خرداد میزارم اما بقیه عکس ها که نشان دهنده حجاب در این همایش هست رو در بحث جناب حاج قدرت الله میزارم 

امام زمان (عج) : اگر شیعیان ما به عهد و پیمانی که با ما بسته اند وفادار بودند فرج من به تاخیر نمی افتاد.   

دوشنبه 4/3/1388 - 9:29 - 0 تشکر 115849

البته اینا كه چیزی نیست. عیب نداره. اینا جوونند. اونا هم كه می خوان رای جمع كنند. پس خورده نگیرید به این دوستان فعال سیاسی و اهل گفتگوی تمدنی و صلح دوست و دوستدار دنیائی مملو از گل و بلبل ها و چكاوك های آواز خوان در آسمانی كه چند روزی است این ها آبی آسمان را هم سبز می بینند. بی حجابی كومه؟ اصل دله؟؟؟؟؟؟؟؟

به امید صبح
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی