انجمن ها > انجمن معارف > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
معارف (بازدید: 475)
شنبه 2/3/1388 - 15:54 -0 تشکر 115323
* پیام مردگان *

 ای عزیز!بر آی به قصد زیارت از خانه ها و نظر کن به دیده ی عبرت به گورستان ها تا ببینی چندین مقابر و مزار که خفته در آن نازنینان گُلعِذار.سعی کردند و کوشیدند و در آتش حرص و هوس جوشیدند.جواهر در میان بستند و سبوها پُر سیم و زر کردند،سودها گِرد آوردند و حیله ها نمودند و نقدها رُبودند،عاقبت مُردند و حسرت ها به گور بُردند.انبارها انباشتند و غم دنیا بر دل بُگذاشتند ناگاه جُمله را به در مرگ کشانیدند و شربت اجل چشانیدند.چون مآل حال فریفتگان دنیا چُنین است که شنیدی و عاقبت کار و بار ایشان اینست که دیدی.پس:از مرگ بیندیش و حجابِ امَل بردار از پیش.وگرنه وای بر تو! دوزخ بُوَد مأوای تو.بِدان که دوستانِ خاک، تو را جویانند و زبان حال گویانند:"ای جوانان غافل و ای پیران جاهل! دیوانه اید که نمی بینید و بر حال ما نمی گِرید که ما در خاک و خون خفته ایم و چهره در نقاب نهفته ایم.هریک ماهِ دوهفته ایم که به هفته ای از یاد شما رفته ایم.ما نیز پیش از شما در بساط کامرانی بوده ایم و انبساط جهان فانی نموده ایم.پستان دنیا مکیدیم و عاقبت شربت مرگ چشیدیم و از زندگانی دنیا وفا ندیدیم.تا خبر شدیم و خود را دیدیم،جان بر باد فنا بردادیم و بر خاکِ عَنا افتادیم.اینک،رخساره به خاک آمیخته و دندان ما ریخته و زبان ما فرابسته و دهان ما در هم شکسته.تمام اعضاء زخم خورده و مرغ روح ما پریده و سبزه از خاک ما دمیده. ما در خاکِ تیره و شما بر خاک،خیره!*إنَّ فی ذلِکَ لَعبرةٌ لاولِی الألباب وَ إلیه المَرجَع وَ المَآب*(خواجه عبدالله انصاری-رحمة الله تعالی علیه-)

 

ما هرگز بلندای قامت خود را نمی دانیم
مگر ما را فرا خوانند که برخیزیم و قد برافرازیم
و آنگاه ،اگر به طرح وجود خویش وفادار مانده باشیم
قامت ما از آسمان ها خواهد گذشت

        

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی