انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 278)
سه شنبه 29/2/1388 - 18:31 -0 تشکر 114346
هرآنچه زشت بود در دولت نهم ستایش شد

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس هفتم با اشاره به چهار سال گذشته گفت: «در این دوره هرآنچه که در دولت های گذشته زشت بود، ممدوح شد. این مساله بسیار آزاردهنده است که چرا برخی می توانند یک چنین فعل غیراخلاقی را انجام دهند و آب هم از آب تکان نخورد.»

به نوشته سرمایه، افروغ با اشاره به مواردی همچون بی صداقتی، دروغ، ریا، نفاق، توهین به شعور سیاسی مردم، تحجر، سطحی نگری و فاصله گیری از معرفت دینی عمیقی که در ابتدای انقلاب مردم شاهد آن بودند، اظهار داشت: «اصولگرایی توده وار یکی از آسیب های فرهنگی است که البته یکی از اشکالات اساسی آن بی توجهی به اصل طلایی اخلاق است که هر آنچه را برای خود نمی پسندی برای دیگران هم مپسند و برعکس. اما متاسفانه در این دوره برعکس این قضیه را ما شاهد بودیم.»
 
وی یکی از مشکلات و مصائب کنونی کشور را بحث اخلاق عنوان کرد و در عین حال بی توجهی به خردجمعی عقلانیت، مشورت و مشارکت را از دیگر مشکلات موجود کشور برشمرد و افزود: «متاسفانه امروز یک نوع مدیریت منجی گرایانه و متوهمانه را حداقل در سطح اجرا شاهدیم که این مساله منجر به بی توجهی به قانون، خردجمعی و نخبگان شده است.»
 
افروغ با تاکید به اینکه نهادهای مدنی همانند احزاب باید زمینه برای ارائه برنامه کاندیداها و مقایسه تطبیقی برنامه های کاندیداهای مختلف را فراهم کنند و به این نحو به انتخابات مردم کمک کنند، گفت: «عده ای می کوشند منافع خود را در قالب لعاب دینی به مردم ارائه کنند و یک وجهه تکلیفی محض به این انتخابات بدهند یعنی انتخابات را انتخاب بین حق و باطل و ایمان و کفر جلوه دهند که به هیچ وجه چنین کاری پسندیده نیست و این انتخابات تنها یک انتخاب عقلایی مربوط به حیطه اختیارات و وظایف فردی است و در این بین این طور نیست که یک رای انسان را به بهشت و یا جهنم هدایت کند.»
 
وی گفت: «عده ای با توجه به فضایی که در اختیار دارند می کوشند به مردم تکلیف کنند که حتماً باید به یک کاندیدای خاص رای داد که این خلاف نص صریح آموزه های دینی و فرمایشات امام خمینی(ره) است. امام می فرمودند؛ احدی حق ندارد رای را به مردم تحمیل کند مگر مصلحت اسلام و نظام اسلامی اقتضا کند که خدا آن روز را هم نیاورد.»

افروغ با بیان اینکه امروز گروه های موسوم به اصولگرا دائماً جامعه را از بازگشت اصلاح طلبان افراطی می ترسانند، گفت: «این سوال مطرح است که عمل و رفتارهای خودشان طی این مدت چگونه بوده است؟ چرا رفتارهای ناپسند دائما زیر لعاب گذشته پنهان می شود؟ کما اینکه این رفتارها با سرعت بیشتری کشور را به نابودی می کشاند تا این نوع فرافکنی ها.»

افروغ با ابراز خشنودی از اعلام کاندیداتوری محسن رضایی گفت: «دغدغه من بیشتر مفهومی و جریانی است و حمایتی هم که کردم حمایت مفهومی بوده است.

بنده اولین نفری بودم که از میرحسین موسوی برای حضور در صحنه دعوت کردم و همواره هم به سهم خود مراقبت کردم که کسی ایشان را تخریب نکند اما هنوز موضع مشخصی درباره حمایت قاطع از یک کاندیدا اعلام نکرده ام.»
 
وی در عین حال گفت: «البته به نظر می رسد که برنامه های مهندس موسوی از یک جامعیت نسبی برخوردار است و این می تواند یک توصیه باشد که رای دادن به ایشان، رای دادن به گفتمان انقلاب اسلامی است.»

 

فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خـاک سپارند تـا اجزای بدنم خـاک ایـران را تشکیل دهد.

((کوروش بزرگ))


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی