انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 267)
سه شنبه 29/2/1388 - 13:23 -0 تشکر 114263
نصرالله: آیت‌الله بهجت 2006 نوید پیروزی به ما داد

به گزارش پرس.تی.وی ـ بیروت، دبیرکل حزب‌الله دوشنبه شب از طریق شبکه المنار ارگان رسانه‌ای حزب‌الله لبنان سخنانی را به مناسبت شصتمین سالگرد اشغال فلسطین و تاسیس کیان غاصب اسراییل و مانور نظامی گسترده اسراییل ظرف دو هفته آینده ایراد کرد.

ترجمه متن كامل این سخنرانی به شرح زیر است:

«در ابتدا و قبل از اینکه وارد مباحث اصلی صحبت خود شوم، به تمامی مسلمانان، مراجع عظام به خصوص آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، حوزه‌های علمیه، شاگردان و خانواده ایشان، رحلت ملکوتی آیت‌الله العظمی محمدتقی بهجت را تسلیت می‌گویم. ما نیز در حزب‌الله از فقدان این مرجع عالیقدر که حامی روحی و معنوی حزب‌الله بوده ناراحت هستیم. ایشان از جمله اولین مراجعی بودند که در جریان جنگ تابستان 2006 نوید پیروزی را به ما دادند.

موضوع اولی که در مورد آن قصد دارم سخن بگویم سالروز اشغال فلسطین به عنوان سالگرد فاجعه‌ای که برای امت اسلام اتفاق افتاد، است. در طول سال‌های گذشته از طریق رسانه‌ها و سخنرانی‌های مختلف گفتم که ملت اسلام به خصوص ملت‌های منطقه گرفتار این مصیبت بزرگ هستند.

در سالگرد اشغال فلسطین فکر می‌کنم حقایقی هست که باید در مورد آنها سخن بگویم. هنگامی که این سالروز را به یاد می‌آوریم باید حقیقت تشکیل این کیان اشغالگر را یادآور شویم. اسراییل کیانی متجاوز است که به تعدی به مردم عادت کرده و هنوز هم بر اساس اشغالگری و هجرت دادن اجباری مردم به حیات خود ادامه می‌دهد و به همین دلیل غیرقانونی است.

دوم اینکه نسل‌های کنونی و آینده باید بدانند که ایجاد این کیان تجاوزگر در قلب منطقه عربی و اسلامی ما دلیل اصلی تمامی جنگ‌ها و مصیبت‌ها و بلاها و تنش‌ها در این منطقه است. در نتیجه نسل‌های سابق، کنونی و آینده ما باید پیامدها و آثار و نتایج کاشته شدن این غده سرطانی در این منطقه را تحمل کنند. همه باید درک کنند و منکر این حقیقت نشوند که جنگ‌های این منطقه با اراده اسراییل به دیگران تحمیل شد و آنچه که در مقابل رخ داد تلاش‌هایی بود که در مقاومت در برابر این رژیم اشغالگر صورت گرفت.

نکته سوم اینکه باید حقیقت منطقه را همانطور که هست بگوییم. سرمنشأ درگیری‌ها، موضوع فلسطین است و آنچه پس از آن رخ داد نتایج و پیامدهای این تنش بوده بطوریکه همه تلاش داشتند آرمان فلسطین را به فراموشی بسپارند تا ملت فلسطین، ملت‌های عربی و اسلامی و جهانیان این موضوع را به طور کامل از یاد ببرند و تسلیم یک حقیقت زور شده و از حق خود چشم‌پوشی کنند.

در دهه پنجاه طرح‌های وطن‌گزینی فلسطینی‌ها و ایجاد کشوری جایگزین برای آنها عنوان شد و تلاش‌های مخفیانه‌ای نیز برای مهاجرت دادن اجباری فلسطینیان به نقاط مختلف جهان و ارائه تسهیلات به آنها و جذب این مردم در جوامع مختلف دنبال شد.

شصت و یک سال پس از این همدستی و توطئه جهانی علیه فلسطین و مردم آن و در برابر واقعیت مقاومت فلسطین باید به این ملت و مقاومت و پایداری آن ظرف این همه سال طولانی اعتراف کرده و آن را گرامی بداریم.

همچنین باید از فداکاری‌های ملت‌های عربی، ارتش‌های عربی و به خصوص دو ارتش مصر و سوریه که جنگ‌هایی سرنوشت‌سازی را با دشمن صهیونیستی انجام داده و فداکاری‌های قهرمانانه‌ای را داشتند یاد کنیم.

باید در عین حال به مسئولیت‌هایی که ملت‌ها و دولت‌های عربی و جهانی در قبال مشکلات فلسطینی‌ها و محاصره آنها و نتایج جنگ‌هایی که به آنها تحمیل شد، دارند نیز اشاره کنیم. این مسئولیت در درجه اول متوجه ملت فلسطین است ولی تمامی امت اسلام مسئولیت ایستادگی و حمایت از این ملت با تمامی امکانات موجود و ممکن را دارند. این ملت شایستگی همراهی و حمایت را داشته و بزرگ‌ترین دلیل این شایستگی ایستادگی فلسطینی‌ها در تمامی این مدت و عدم تسلیم شدن آنها است.

نکته دوم اینکه هر آنچه از زمان اشغال فلسطین تاکنون گذشته در رزمایش نظامی آتی اسراییل موسوم به نقطه تحول سوم ظرف چند هفته آینده خلاصه می‌شود. این رزمایش بسیار حساس است و نیاز به تشریح و موضعگیری دارد.

باید یادآور شوم در زمان جنگ تابستان 2006 همه از جمله رسانه‌ها و مسئولان اسراییلی اعتراف کردند که شکست سنگینی را متحمل شده و در تحقق اهداف خود در لبنان ناکام ماندند. گزارش کمیته وینوگراد نیز بر این موضوع تاکید کرده و تمامی مسئولان و ارتش اسراییل را مسئول این ناکامی دانست.

ارتش و وزارت دفاع اسراییل نیز چهل کمیته را تشکیل داده و شروع به بررسی مشکلات و خلل‌های موجود کردند. بر اساس گزارش وینوگرداد و نتایج بررسی‌های چهل کمیته مذکور، نکاتی مشخص شد که نیاز به معالجه دارند.

ما در برابر دشمنی هستیم که در عین جنایت‌پیشگی و ددمنشی با احساس مسئولیت فعالیت می‌کند و دست به سلسله‌ای از بررسی‌ها و تلاش‌ها برای رفع خلل می‌زند.

رزمایش‌هایی که اسراییل از زمان خاتمه جنگ 2006 تاکنون انجام داده بسیار گسترده و فراگیر بوده است. ممکن است برخی در لبنان بگویند که رزمایش نظامی اسراییل در شمال سرزمین‌های اشغالی به ما ربطی ندارد. این سوال مطرح می‌شود که رزمایش در مرز با لبنان آیا به نوار غزه مربوط می‌شود؟

رزمایش‌های دیگری نیز در منطقه شمالی با در نظر گرفتن نیروی تهاجم اجرا شد. همچنین رزمایشی نیز در منطقه‌های مختلف فرماندهی در شمال، جنوب و وسط سرزمین‌های اشغالی انجام شد و در این راستا 14 رزمایش دیگر نیز اجرا شد و اکنون نیز نیروی هوایی دست به رزمایش گسترده و فراگیری زده است.

از امروز نیز نیروی هوایی بار دیگر دست به مانوری زده و آژیرهای خطر در همه جا به صدا در آمده است. در کنار این رزمایش‌هایی که نام برده شد، چند مانور نظامی دیگر نیز با مشارکت آمریکا صورت گرفته است.

در کنار این همه رزمایش مختلف، اکنون می‌رسیم به رزمایش موسوم به نقطه تحول سه که در سطح تمامی خاک اشغالی فلسطین اجرا می‌شود. آمادگی برای این رزمایش در اواخر سال گذشته صورت گرفت. اسراییلی‌ها مجموعه این رزمایش‌ها را «عظیم» خوانده و هدف از آن را افزایش روحیه و آمادگی مردم اسراییل در مقابله با هرگونه حمله احتمالی عنوان می‌کنند تا بدین ترتیب تمامی شهرها و مردم و مراکز و تاسیسات اسراییلی بخشی از نبرد و جنگ فرض شده و به آمادگی برسند.

یک ژنرال اسراییلی نیز هدف از رزمایش‌ها را ایجاد فرهنگ شرایط اضطراری در مردم اسراییل خوانده است، به گونه‌ای که گویا جنگ همین فردا صبح شروع می‌شود.

باید دقت داشته باشیم که در این رزمایش از 31 ماه جاری به مدت پنج روز تمامی مردم و سازمان‌ها و موسسات اسراییلی وارد این رزمایش می‌شوند و این رزمایش در واقع ابعاد زیادی دارد.

به شکل خلاصه می‌توان گفت یک دولت کامل به مدت پنج روز قصد اجرای رزمایش را برای مقابله با شرایط اضطراری دارد که فقط خدا می‌داند این شرایط اضطراری چگونه می‌تواند باشد.

سرفصل‌های این رزمایش به شکل زیر است:

اداره رزمایش توسط ارتش

آمادگی دولت در شرایط اضطراری کامل

برگزاری جلسات توسط کابینه امنیتی کوچک اسراییل در شرایط جنگی

فعالیت کامل ارتش با تمامی تجهیزات و در راس آنها نیروی هوایی

تمامی وزارت‌خانه‌ها، جبهه داخلی و ... که بر اساس طرح موجود سرزمین‌های اشغالی به 27 قسمت مختلف تقسیم شده‌اند.

 

فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خـاک سپارند تـا اجزای بدنم خـاک ایـران را تشکیل دهد.

((کوروش بزرگ))


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی