انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 547)
شنبه 26/2/1388 - 15:4 -0 تشکر 113279
حمایت جامعه مدرسین از احمدی نژاد

به نام خدا

سلام

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم حمایت خود را از کاندیداتوری دکتر محمود احمدی نژاد به صورت رسمی اعلام کرد.

به گزارش رسا، پس از بررسی‌های لازم جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از احمدی نژاد حمایت کردند.

براساس این گزارش، دبیرخانه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور اطلاعیه ای، حمایت خود را از دکتر محمود احمدی نژاد اعلام کرد.

متن این بیانیه به این شرح است:

پس از بررسی‌های لازم اکثریت اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم،‌حمایت خود را از کاندیداتوری، آقای دکتر محمود احمدی نژاد،‌اعلام نمودند

شنبه 26/2/1388 - 18:38 - 0 تشکر 113334

جامعه مدرسین از دکتر احمدی‌نژاد حمایت نکرده است
رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم طی اطلاعیه‌ای حمایت خود و اکثر اعضای این جامعه را از کاندیداتوری دکتر محمود احمدی‌نژاد در دهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

پس از بررسی‌های لازم اکثریت اعضای محترم جامعه مدرسین حوزه علمیه قم حمایت خود را از کاندیداتوری جناب آقای دکتر محمود احمدی نژاد اعلام نمودند.

محمد یزدی
رییس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم
در این حال یک منبع آگاه در جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفتگو با «آینده» بیانیه آیت‌الله یزدی را به معنای حمایت رسمی جامعه مدرسین از کاندیداتوری دکتر احمدی‌نژاد ارزیابی نکرده و آن را حمایت اکثریت اعضا دانست.
وی توضیح داد: طبق این آیین‌نامه، جامعه برای موضع‌گیری انتخاباتی به موافقت دو سوم اعضای جامعه نیاز وجود دارد و به دلیل آن که  32 عضو از مجموع 48 عضو جامعه مدرسین از آقای احمدی‌نژاد حمایت نکرده‌اند، نمی‌توان از حمایت جامعه مدرسین خبر داد.
وی بیانیه آیت‌الله یزدی را به عنوان موضع اکثریت اعضای جامعه مدرسین ارزیابی کرده و افزود: در انتخابات گذشته نیز به رغم آن که اکثریت اعضای جامعه مدرسین از آقای هاشمی حمایت کرده بودند، جامعه مدرسین در انتخابات سکوت کرد.

گفتنی است امروز آیت‌الله محمدیزدی، رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در جمع خبرنگاران گفت: جامعه مدرسین كه از قدیمی‌ترین و مقدس‌ترین نهادهایی است كه همواره مورد توجه متدینین و مردم بوده است، معمولا در مسائل مهم كشور كه قبل و پس از انقلاب اسلامی و در طی فراز و نشیب‌های مختلف پشت سر امام و رهبری حركت كرده است. 

وی افزود: بر‌اساس اساسنامه جامعه مدرسین در مسائل مهم كشور دو سوم آراء احزاب ضروری است و یكی از مهم‌ترین مسائل كشور نیز انتخابات ریاست‌جمهوری دهم است.
وی خاطرنشان كرد: جامعه مدرسین از ماه‌ها پیش در كمیسیون مربوطه كلیات، شاخص‌ها و مسائل مربوط به انتخابات ریاست‌جمهوری را مورد بحث و بررسی قرار داد و نتایج را به شورای عالی مدرسین جهت تصمیم‌گیری نهایی ارائه داده است.

وی افزود: اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در چندین جلسه به صورت محرمانه در خصوص انتخابات ریاست‌جمهوری به بحث و بررسی پرداختند.

وی افزود: رأی گیری نهایی طی هفته‌های گذشته انجام شد و با توجه به این كه تنها سه رأی با میزان حد نصاب فاصله وجود داشت و با عنایت به محدود بودن زمان اعلام نظر به این نتیجه رسیدیم كه اعلام كنیم اكثریت اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از كاندیداتوری جناب آقای دكتر احمدی‌نژاد حمایت كردند.
وی در عین حال تصریح كرد: حمایت جامعه مدرسین به معنای تأیید مطلق نیست و همواره ضعف‌ها و نواقص دولت نهم در جلسات مطرح و مستقیما به جناب آقای احمدی‌نژاد گوشزد شده است.

وی افزود: دنیا براساس میزان شركت مردم در انتخابات در مسائل مختلف تصمیم‌گیری می‌كند و میزان شركت‌كنندگان در انتخابات اعتبار نظام و حكومت اسلامی را بالا می‌برد. هر ایرانی كه می‌خواهد اعتبار كشورش در دنیا بالا رود باید در انتخابات شركت نماید.

 

فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خـاک سپارند تـا اجزای بدنم خـاک ایـران را تشکیل دهد.

((کوروش بزرگ))


يکشنبه 27/2/1388 - 12:37 - 0 تشکر 113511

به نام خدا

.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم که در انتخابات 84 علی‌رغم کاندیداتوری احمدی‌نژاد از هیچ کاندیدایی حمایت نکرده بود، 4 سال بعد طی بیانیه ای حمایت رسمی خود را از کاندیداتوری دکتر محمود احمدی‌نژاد اعلام کرد تا نشان دهد علی‌رغم همه جوسازی‌های منفی درخصوص رابطه دولت و روحانیت، این ارتباط آن‌قدر وثیق هست که اصلی‌ترین تشکل روحانی را که امام راحل طلاب را برای دور ماندن از خطر اسلام امریکایی به پیوستن به آن توصیه می‌کند، به حمایت از احمدی‌نژاد وادارد.

به گزارش رجانیوز، بیانیه رسمی جامعه مدرسین در حمایت از احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست جمهوری در حالی صادر شد که پیش‌تر این مجموعه در انتخابات ریاست جمهوری سال 76 از ناطق نوری رسماً حمایت کرده و در انتخابات نهم نیز به جهت اختلاف نظر اعضا به جمع بندی نهایی نرسیده بود.

به دنبال عدم اتفاق نظر اعضای جامعه مدرسین در سال 84، نهایتاً 24 تن از اعضای این تشکل، طی بیانیه‌ای حمایت رسمی خود را از هاشمی رفسنجانی اعلام کردند. در این بیانیه آمده بود: «خداوند را سپاسگزاریم كه در میان چهره هایی كه خود را در معرض انتخاب ریاست جمهوری قرار داده اند، شخصیت های متعهد، درد آشنا و با اخلاصی دیده می شوند، كه ما ضمن احترام به آنان، پس از ارزیابی همه جوانب حضرت حجت الاسلام و المسلمین هاشمی رفسنجانی را كه پیش از انقلاب در صف اول مبارزین با نظام جبار ستمشاهی بوده، سالهای متمادی از عمر خود را با تحمل شكنجه های سنگین در زندانهای طاغوت زمان گذرانده و پس از انقلاب، عضویت در شورای انقلاب، ریاست مجلس شورای اسلامی، ریاست جمهوری، نایب رئیس اول مجلس خبرگان رهبری، ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام و جانشینی فرمانده كل قوا را به عهده داشته اند، به عنوان فرد اصلح جهت ریاست جمهوری معرفی نموده از ملت عزیز و حق شناس انتظار داریم كه با انتخاب ایشان وظیفه خود را انجام دهند.»

اما این بار با وجود حمایت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از کاندیداتوری میرحسین موسوی، جامعه مدرسین ترجیح داد تا به اتفاق آراء در حمایت از دکتر احمدی‌نژاد نظر صریح خود را اعلام نماید. به دنبال صدور بیانیه جامعه مدرسین، آیت الله محمد یزدی در جمع خبرنگاران قرار گرفت و با اشاره به اینکه جامعه مدرسین از ماه‌ها پیش در كمیسیون مربوطه، كلیات، شاخص‌ها و مسائل مربوط به انتخابات ریاست جمهوری را مورد بحث و بررسی قرار داده و نتایج را به شورای عالی مدرسین جهت تصمیم گیری نهایی ارائه کرده است، گفت: «رأی گیری نهایی طی هفته‌های گذشته انجام شد و با توجه به اینكه تنها 3 رأی با میزان حد نصاب فاصله وجود داشت و با عنایت به محدود بودن زمان اعلام نظر به این نتیجه رسیدیم كه اعلام كنیم اكثریت اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از كاندیداتوری جناب آقای دكتر احمدی نژاد حمایت كردند.»

وی همچنین گفت:«نظر شخصی بنده به عنوان یكی از اعضای جامعه مدرسین قبلا اعلام شده است و مجددا عرض می‌كنم به هیچ وجه مجوز شخصی برای عبور از آقای احمدی نژاد را ندادیم و البته این نظر شرعی بنده می‌باشد.»

رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ادامه با اشاره به جایگاه جامعه مدرسین تأکید کرد: «جامعه مدرسین كه از قدیم ترین و مقدس‌ترین نهادهایی است كه همواره مورد توجه متدینین و مردم بوده است. این نهاد معمولا در مسائل مهم كشور كه قبل و پس از انقلاب اسلامی و در طی فراز و نشیب‌های مختلف پشت سر امام و رهبری حركت كرده است.»

آیت الله محمد یزدی همچنین افزود: «جامعه مدرسین به دور از روش‌هایی كه در احزاب سیاسی، گروه‌ها و جناح‌ها حاكم است سعی كرده بر اساس وظایف شرعی و دینی خود عمل نماید و تا امروز نیز این جامعه روحانی علمی، فقهی و سیاسی مورد توجه و علاقه مردم بوده است.»

وی به دیدار سال گذشته اعضای جامعه مدرسین با مقام معظم رهبری اشاره كرد و گفت:«در این دیدار مقام معظم رهبری فرمودند جامعه مدرسین وقتی كسانی را به عنوان مرجع معرفی می كند كسی سوال نمی‌كند كه شما بر اساس چه سمتی این كار را انجام داده اید یعنی جامعه مدرسین دارای اعتبار ذاتی است كه این اعتبار را از عملكرد خود در نیم قرن اخیر به دست آورده است و باید سعی كند این اعتبار آسیب نبیند.»

رئیس جامعه مدرسین با اشاره به روند تصمیم گیری‌های جامعه مدرسین در مسائل سیاسی و كشور تصریح کرد: «جامعه مدرسین در مسائل كلی نظام نقش دارد و وارد مسائل ریز و جزیی نمی‌شود و همواره سعی كرده است عملكرد خود را با مراجع عظام تحویل و مقام معظم رهبری در راستای اهداف عالی نظام هماهنگ نماید.»

وی افزود: «بر اساس اساسنامه جامعه مدرسین در مسائل مهم كشور دو سوم آراء احزاب ضروری است و یكی از مهمترین مسائل كشور نیز انتخابات ریاست جمهوری دهم است.»

آیت الله یزدی به برگزاری چندین جلسه محرمانه در خصوص انتخابات ریاست جمهوری و نظر نهایی اعضاء در حمایت از دکتر احمدی‌نژاد اشاره کرد و افزود: « این تصمیم جامعه مدرسین به دور از هرگونه معیارهای حزبی و سیاسی ارتقا شده و بر اساس تكلیف و وظیفه شرعی بوده است.»

وی همچنین به دلایل این حمایت اشاره كرد و گفت: «جناب آقای احمدی نژاد در مقایسه با سایر افراد به ارزش‌های اسلامی توجه داشته و شاخص‌های مورد نظر امام و رهبری را رعایت می‌نماید.»

وی افزود: «خدمات سیاسی، فرهنگی و اجتماعی ایشان و همچنین مردمی بودن آقای احمدی‌نژاد دیگر از دلایل حمایت جامعه مدرسین ایشان می‌باشد.»

آیت الله یزدی در عین حال تصریح كرد: «حمایت جامعه مدرسین به معنای تأیید مطلق نیست و همواره ضعفها و نواقص دولت نهم در جلسات مطرح و مستقیما به جناب آقای احمدی نژاد گوشزد شده است.»

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بر اهمیت حضور مردم در انتخابات اشاره كرد و گفت:«اهمیت حضور مردم در انتخابات بر هیچ كس پوشیده نیست و وظیفه شرعی ، عقلانی و ملی مردم این است كه در انتخابات شركت كنند.»

وی افزود: «دنیا بر اساس میزان شركت مردم در انتخابات در مسائل مختلف تصمیم گیری می‌كند و میزان شركت‌كنندگان در انتخابات اعتبار نظام و حكومت اسلامی را بالا می برد. هر ایرانی كه می خواهد اعتبار كشورش در دنیا بالا رود باید در انتخابات شركت نماید.»

آیت الله یزدی همچنین تأ‌كید كرد: «هیچ روزی همچون امروز كشور ما موقعیت و نفوذ جهانی را نداشته است و همین اینك در خیلی از مسائل كشور ما حرف نخست را در منطقه می‌زند.»

يکشنبه 27/2/1388 - 13:40 - 0 تشکر 113532

 اعتمادملی: در حالی‌كه آرای حمایتی از احمدی‌نژاد در نشست جامعه مدرسین به حد نصاب نرسیده بود، آیت‌الله محمد یزدی با درج امضای خود در ذیل چند جمله، حمایت این تشكل روحانی از محمود احمدی‌نژاد را اعلام كرد.این در حالی است كه طبق اساسنامه جامعه مدرسین، جلساتی كه منتج به تصمیم‌گیری می‌شود باید دو سوم اعضا حاضر باشند اما از قرار معلوم در جلسه اخیر جامعه مدرسین چنین اتفاقی رخ نداده بود. شنیده می‌شود افرادی مانند یزدی، احمد جنتی، خاتمی، خزعلی،... در این نشست بر حمایت از احمدی‌نژاد پافشاری كرده‌اند و از سوی دیگر جواد فاضل‌لنكرانی با انتقاد از عملكرد رئیس دولت نهم، خواستار توجه بیشتر اعضای این تشكل روحانی به مقوله انتخاب اصلح شده‌اند. البته محمد یزدی ساعتی پس از انتشار اطلاعیه حمایتی جامعه مدرسین، در جمع خبرنگاران حضور یافت و عدم رای‌گیری مجدد برای حمایت از احمدی‌نژاد را تایید كرد.وی به اساسنامه این تشكل روحانی هم اشاره كرد: براساس اساسنامه جامعه مدرسین در مسائل مهم كشور دو سوم آرای جامعه ضروری است و یكی از مهمترین مسائل كشور نیز انتخابات ریاست‌جمهوری دهم است. آیت‌الله یزدی سپس به رای‌گیری كه بیش از دو هفته قبل در میان اعضای جامعه مدرسین انجام شده بود، اشاره كرد:«اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در چندین جلسه به صورت محرمانه در خصوص انتخابات ریاست‌جمهوری به بحث و بررسی پرداختند.رای‌گیری نهایی طی هفته‌های گذشته انجام شد و با توجه به اینكه تنها سه رای با میزان حدنصاب فاصله وجود داشت و با عنایت به محدود بودن زمان اعلام نظر به این نتیجه رسیدیم كه اعلام كنیم اكثریت اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از كاندیداتوری جناب آقای دكتر احمدی‌نژاد حمایت كردند.» به گزارش اعتمادملی، بنابر آنچه كه پیش از این در خبرها منتشر شده بود، جامعه قبل از این به علت اختلافات فاحش، نتوانسته بودند به یك جمع‌بندی بر سر كاندیداتوری احمدی‌نژاد برسند.ضمن آنكه خبرها حاكی از آن بود «جامعه» مانند جامعه روحانیت سیاست سكوت را در پیش بگیرد. وی تاكید كرد كه این تصمیم جامعه مدرسین به دور از هرگونه معیارهای حزبی و سیاسی ارتقا شده و بر اساس تكلیف و وظیفه شرعی بوده است. در میان روحانیون در قدرت جامعه مدرسین نباید از نقش سیداحمد خاتمی در انتخابات ریاست‌جمهوری 84 غافل شد.به نحوی كه یكی از نزدیكان رئیس‌جمهور از او به عنوان مهره اصلی در پیروزی احمدی‌نژاد در انتخابات 84 نام برد.این عضو ارشد جامعه مدرسین كه 7 ماه پس از پیروزی احمدی‌نژاد به سمت امام جمعه موقت تهران منصوب شده بود، در اولین خطبه نماز جمعه تهران كه به امامت ایشان برگزار شد، اسلام‌خواهی، عدالت‌محوری، حمایت از محرومین، رویكرد فعال در برابر دنیای استكبار و كار و تلاش برای حل مشكلات مردم، را رویكردهای مهم دولت جدید عنوان كرد. او همچنین در ابتدای سال 85 كه كمتر از یك سال از عمر دولت نهم می‌گذشت، در مراسمی اینچنین گفت: امروز برای تخریب دولت خدمتگزار احمدی‌نژاد پروژه تعریف كرده‌اند. اكنون باید منتظر ماند تا مشخص شود مهره پنهان احمدی‌نژاد در سال 84، چگونه می‌خواهد در انتخابات 88 به نفع كاندیدای محبوب خود وارد عمل شود. آیت‌الله فاضل‌‌لنكرانی كه در این نشست مخالف حمایت جامعه مدرسین از احمدی‌نژاد بود، بارها انتقادات خود از عملكرد دولت نهم را اعلام كرده است. وی یك سال پس از روی كار آمدن احمدی‌نژاد خطاب به وی گفت: برای اینكه تشیع و اسلام محفوظ بماند باید اموری كه در میان مردم از قداست مهمی برخوردار است، حفظ شود. زمانی كه احمدی‌نژاد در سال 85 به قم سفر كرد، آیت‌الله فاضل‌لنكرانی كه از برخی اقدامات دولت نگران بود، به احمدی‌نژاد كه برای دیدار به بیت ایشان مراجعه كرده بود، گفت: چون همه‌ما و شما علاقه‌مند به حفظ انقلاب هستیم، چنانچه مشخص شود كه مسوولی بر این اصول حركت نكند از نظر همه ما مورد تنفر است و مدیریت كشور باید چنین حساسیت‌هایی را مورد توجه و این اعتقاد و چارچوب حكومت را حفظ كند. شدیدترین انتقاد آیت‌الله فاضل‌لنكرانی به اظهارات مشایی در مورد دوستی با مردم اسرائیل باز می‌گردد. این مرجع تقلید در نشستی گفت: ما خیلی تاسف می‌خوریم كه 30سال از انقلاب ما می‌گذرد و یك شعار بسیار محكم كه توسط امام(ره) مطرح شده و رهبر معظم انقلاب نیز خیلی قوی‌تر و محكم‌تر آن را دنبال می‌كنند و ملت‌های بیدار كه در راس‌شان ملت ایران است آن‌را قویتر دنبال می‌كنند آنگاه یك فردی پیدا می‌شود و طوری حرف می‌زند كه اول كسانی‌كه از آن استقبال می‌كنند رسانه‌های صهیونیستی هستند. خود این آدم نباید بفهمد مطلبی كه رسانه‌های صهیونیستی از آن استقبال می‌كنند چیست؟ به نظر می‌رسد برخی عملكردهای دولت نهم از جمله اقدامات و اظهارات مشایی مهمترین عامل در مخالفت برخی اعضای جامعه مدرسین در حمایت از احمدی‌نژاد بوده است.

 

فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خـاک سپارند تـا اجزای بدنم خـاک ایـران را تشکیل دهد.

((کوروش بزرگ))


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی