انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 340)
يکشنبه 13/2/1388 - 12:51 -0 تشکر 110146
کوچک زاده دولت نهم پاکترین دولت بعد از انقلاب

بسم الله الرحمن الرحیم

۞اللهم عجل لولیك الفرج و العافیه والنصر و اجعلنامن خیرانصاره و اعوانه والمستشهدین بین یدیه۞سلام عزیزان

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت نهم پاك‌ترین دولت پس از انقلاب است.

به گزارش فارس شب گذشته مناظره‌ای از سوی بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) با حضور مهدی‌كوچك‌زاده نماینده مجلس شورای اسلامی و محمدجواد حق‌شناس مدیرمسئول روزنامه اعتمادملی در تالار همایش‌های دانشگاه امام‌ صادق(ع) برگزار شد و كوچك‌زاده و حق‌شناس در این مناظره به بررسی نسبت گفتمان احمدی‌نژاد و مهدی كروبی با جوهره انقلاب و منطق امام(ره) پرداختند.

پس از اینكه حق‌شناس به دلیل بیماری پدرش این مناظره را ترك كرد، كوچك‌زاده به تنهایی به سوالات مطرح شده از سوی دانشجویان پاسخ داد.

نماینده مردم تهران با بیان اینكه تاكنون تنها 3 بار احمدی‌نژاد را ملاقات كرده‌ام، به حمایت‌های رهبرمعظم انقلاب از جریان و گفتمان دولت نهم در دیدار با اعضای خبرگان رهبری اشاره كرد و گفت: در این دولت جلوی نفوذ سكولاریسم و غرب‌زدگی به بدنه دولت گرفته شد و عزم جدی برای مبارزه با فساد مشاهده شد و این دولت پركارترین دولت انقلاب بوده است.

كوچك‌زاده افزود: این دولت در انتخاب اصل مسیر اشتباهی نداشته هر چند كه در راندن ماشین گاهی ترمزهای ناگهانی و انحرافات كوچكی مشاهده می‌شود.

وی با رد خودمحوری احمدی‌نژاد اظهار داشت: ایشان تا وقتی كه قانع نشود كاری را انجام نمی‌دهند، در همین زمینه من به ایشان رفتار امام در خصوص احترام به رأی اكثریت در مواردی كه به مصلحت آسیب نمی‌رسید را یادآوری كردم و احمدی‌نژاد یادآوری كرد كه اگر تضمین می‌كنید كه فلان مورد آخرین مورد خواهد بود من قبول می‌كنم.

این نماینده مجلس در پاسخ به سوالاتی در خصوص ادغام سازمان حج و زیارت با سازمان گردشگری اظهار داشت: در این مورد هدف یكی كردن حج با گردش و تفریح نبود بلكه می‌خواستند با حفظ استقلال این سازمان را به سازمان گردشگری منتقل كنند تا موارد اجرایی و پشتیبانی آن آسان‌تر پیگیری شود.

كوچك‌زاده با بیان اینكه مشكل اصلی این است كه در انتخابات نهم یك نفر خارج از دایره وارد گود شده و برخی نمی‌توانند این را تحمل كنند، افزود: مگر آقای هاشمی بارها نگفته كه رهبری از من سكوت در برابر دولت را خواسته است؟ پس چرا هر روز یك بهانه جدید از سوی وی برای انتقاد از دولت مطرح می‌شود.

وی با تأكید بر اینكه احمدی‌نژاد با الگوگیری از تفكر امام(ره) دنیا را تكان داده است، اظهار داشت: زمانی كه احمدی‌نژاد در مجمع عمومی سازمان ملل دعای فرج خواند و از هلوكاست انتقاد كرد كروبی به وی انتقاد كرد و گفت كه نمی‌خواهد جهان را اصلاح كنید شما قیمت گوجه‌فرنگی را كنترل كنید.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: اینها می‌خواهند امام را دفن كنند، چرا كه امام بارها گفته بود كه اسرائیل باید محو شود، حال چگونه است كه احمدی‌نژاد با تكرار همین حرف امام دشمن‌تراشی می‌كند؟

كوچك‌زاده با بیان اینكه بهزاد نبوی رسما اعلام می‌كند كه ما از آمریكای تا بن دندان مسلح می‌ترسیم و احمد شیرزاد نیز تأكید می‌كند كه كسانی كه نمی‌ترسند شعور درك خطر ندارند، اظهار داشت: حیات انقلاب ما به جهانی بودن و دفاع از مستضعفان جهان است هر چند كه این موارد خواسته و یا ناخواسته جزو منافع ملی ما محسوب می‌شود.

وی در پاسخ به برخی انتقادات در خصوص كردان، مشایی و ... گفت: با بیشتر ایراداتی كه مطرح می‌شود موافقم ولی باید توجه كنید كه در آستانه انتخابات برخی می‌خواهند با برجسته كردن این مسائل به سوءاستفاده سیاسی بپردازند. اگر انتقادات اقتصادی مطرح شده كاملا درست باشد و من می‌گویم كه براساس فرمایش حضرت امام(ره‌) پشت كردن به دنیای غرب و برخورد قاطع با آن فشار و گرسنگی را به دنبال دارد و غرب می‌خواهد با فشار اقتصادی ما را از اصول دور كند.

كوچك‌زاده با اشاره به برخی ادعاها در خصوص گداپروری دولت نهم اظهار داشت: اگر كارهای این دولت گداپروری است شما باید پاسخ دهید كه این ملت كی و كجا گدا شده‌اند، آیا همه مردم در همین 3 سال و نیم اخیر گدا شده‌اند؟!

وی با تأكید بر لزوم مشخص شدن مرز بین خودی و غیرخودی ادامه داد: چرا برخی با عزت‌الله سحابی و كرباسچی جلسه می‌گیرند؟ اینها نكاتی است كه باید به آن توجه كنیم نه مسئله‌ای مانند كردان كه كاملا سیاسی بود. توكلی و لاریجانی كه خودشان كردان را بزرگ كرده بودند به مخالفان درجه یك كردان در مجلس تبدیل شدند. احمدی‌نژاد در این خصوص به من گفته كه كردان مال این جبهه نبود ولی نزد من آمده و گفته بود می‌خواهم كار كنم ولی برای او پیغام فرستادند كه كاری می‌كنیم كه نتوانی سرت را بلند كنی. در دوره پیش مجلس تمام نمایندگان دكتر و آیت‌ا... بودند كه بعد از قضیه كردان و پیگیری‌های ما همه حساس شده و كتابچه مشخصات نمایندگان این دوره تازه چند روز پیش چاپ شد آن هم با مشخصاتی جالب توجه.

كوچك‌زاده با اشاره با ادعاهای میرحسین موسوی در خصوص بخش‌های نامعلوم بودجه و ادعای مناظره تلویزیونی در این خصوص، گفت: اگر دولت خطا كرده باشد راه برخورد با آن مناظره تلویزیونی نیست و باید از مسیر قانونی آن را پیگیری كرد، بودجه كشور ما سال‌هاست كه دچار اشتباه است و قیمت نفت و گاز در آن برمبنای ریالی مشخص می‌شود در حالی كه قیمت آن دائما در نوسان است.

وی در ادامه با اشاره به انتقادات مطرح‌شده از عملكرد بودجه‌ای دولت اظهار داشت: تمام این مسائل سیاسی است و می‌خواهند با طرح اتهامات واهی قبل از احراز تخلف جنجال راه بیندازند.

كوچك‌زاده با بیان اینكه دولت نهم پاك‌ترین دولت بعد از انقلاب بوده اظهار داشت: وظیفه حكومت اسلامی حمایت از دنیای اسلام است و دولت نهم خیال رهبری را از اصل انقلاب آسوده كرده هر چند كه اشتباهاتی هم داشته است.
این نماینده مجلس در ادامه به اختلاف‌نظرهای احمدی‌نژاد با مظاهری اشاره كرد و گفت: هر یك از این دو دارای استدلال خاص خود بودند، مظاهری معتقد بود چون نمی‌توانیم نظارت درست داشته باشیم نباید پول به مردم بدهیم اما احمدی‌نژاد مخالف این مسئله بود و می‌گفت كه باید به مردم پول داد و نظارت درست هم داشت این قضیه در خصوص دانش‌جعفری هم صدق می‌كرد و براساس اظهارات رئیس‌جمهور، دانش‌ جعفری تا انتهای مسیر نتوانست براساس توافقات اولیه خود با دولت همراهی كند.

ادامه دارد...

يکشنبه 13/2/1388 - 12:52 - 0 تشکر 110147

به نام خدا

۞اللهم عجل لولیك الفرج و العافیه والنصر و اجعلنامن خیرانصاره و اعوانه والمستشهدین بین یدیه۞سلام مجدد

كوچك‌زاده اظهار داشت: مسئله‌ای كه جریانات سیاسی را از احمدی‌نژاد ناراحت كرده این است كه مردم دیگر حرف احزاب را قبول نمی‌كنند زیرا مردم به این رشد رسیده‌اند كه خود تصمیم بگیرند و به همین خاطر سران احزاب ادعا می‌كنند كه كشور بدون حزب اداره نمی‌شود. ملت در انتخابات گذشته با رأی به احمدی‌نژاد تودهنی محكمی به احزاب زدند.

كوچك‌زاده در خصوص مظلومیت بخش فرهنگ در كشور اظهار داشت: اعتقاد احمدی‌نژاد بر این است كه ریشه بسیاری از معضلات فرهنگی كشور در مسائل اقتصادی است و به همین دلیل سعی دارد با كارهایی نظیر تسهیلات زودبازده صندوق مهر رضا مشكلات اقتصادی را حل كند.

وی با بیان اینكه رهبری هم شادی مردم را در حل مشكلات اقتصادی مردم دانسته است، اظهار داشت: ناهنجاری‌های رفتار موجود در جامعه، نگرانی مشترك همه ما است اما برخی موارد از سوی باندهایی هدایت می‌شود و برخی نیز فریب خورده هستند اما موارد بسیاری هم وجود دارد كه فارغ از این مسائل است.

كوچك‌زاده در پاسخ به سوال یكی از دانشجویان در خصوص شعار احمدی‌نژاد پیرامون مبارزه با رانت و اجرای شایسته‌سالاری كه به مدیریت بذرپاش در «سایپا» و «شستا» انتقاد می‌كرد، گفت: باید ببینیم مدیران قبلی این شركت‌ها چه كسانی بوده‌اند و چگونه به آنجا رسیده‌اند، هر آدمی كه رئیس جمهور شود به خاطر عدم وجود یك بانك اطلاعاتی كامل از افراد با صلاحیت كشور قطعا ناچار است از كسانی كه می‌شناسد استفاده كند و این افراد همان كسانی هستند كه به او نزدیكند هر چند كه احمدی‌نژاد هم در این مورد مجبور به انجام این كار بوده است ولی باید اذعان كه وضع این شركت‌ها بعد از مدیریت بذرپاش بدتر از قبل نشده است.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی