انجمن ها > انجمن نجوم > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
نجوم (بازدید: 488)
شنبه 12/2/1388 - 12:9 -0 تشکر 109930
ناسا از ساختن پایگاه دائم در ماه منصرف می شود

 ممکن است بر خلاف برنامه ریزی های قبلی، ناسا از ساختن پایگاهی دائمی بر روی سطح ماه منصرف شود.کریس اسکولز(Chris Scolese) مدیر ارشد ناسا می گوید:ناسا در آینده تمرکز خود را بیشتر بر سفرهای کوتاه انسان به ماه،سپس مریخ و همچنین سفر بر روی سیارک های نزدیک به زمین می گذارد.
ناسا تا کنون بر روی برنامه ی بازگشت انسان به ماه تا سال 2020 و ساختن پایگاهی دائمی بر روی آن کار می کرد.ولی اکنون شخص اسکولز و گروه های آنالیزگر و برنامه ریزی مدیریتی ناسا، در انجمن سیاره شناسی در حال متقاعد کردن مدیران ناسا برای منصرف شدن از ساختن پایگاهی دائمی بر روی ماه و در عوض متمرکز شدن بر روی سفرهای کوتاه به ماه و برنامه ی سفر به مریخ باشند.

در دوران مدیریت ارشد سابق ناسا مایکل گریفین (Michael Griffin) برنامه ی ساختن پایگاه دائمی بر روی ماه به تصویب رسیده بود.ولی در زمان اسکولز که فعلا در این سمت حضور دارد تا پرزیدنت باراک اوباما مدیری دائمی برای ناسا انتخاب کند این سیاست و برنامه ریزی برای ماه تغییر کرده است.

اسکولزاز زیر فشار سوالات خبرنگاران برای اینکه جواب دهد که آیا واقعا انسان تا سال 2020 دوباره پای بر روی سطح ماه خواهد گذاشت یا نه طفره می رود و می گوید سیاست ناسا در این مورد متغیر و انعطاف پذیر است.

اسکولز مدیر موقت ناسا می گوید:ما برای ساختن پایگاهی دائمی بر روی ماه تلاش می کردیم و سفر به ماه در سال 2020 مقدمه ای برای آن بود.ولی در برنامه ریزی جدید ما می توانیم با سفرهای کوتاه به نقاط مختلف ماه و داشتن پایگاه های کوچکتر ولی بیشتر در نقاط مختلف به جای یک پایگاه بزرگ و دائمی به نتایج بهتری دست پیدا کنیم. همچنین اضافه کرد که سفر دوباره ی ما به ماه مانند سفرهای آپولو به آن جا نخواهد بود که صرفا هدف پای گذاشتن به آن جا باشد،بلکه هدف آماده سازی انسان برای سفر به مریخ و دیگر نقاط منظومه ی شمسی خواهد بود

بسم رب السماوات و النجوم

پایگاه رصدگر

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی