انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 809)
يکشنبه 6/2/1388 - 14:2 -0 تشکر 108545
الگو برداری موسوی از انقلابهای مخملی غرب

به نام خدا

۞اللهم عجل لولیك الفرج و العافیه والنصر و اجعلنامن خیرانصاره و اعوانه والمستشهدین بین یدیه۞

ستاد میرحسین موسوی اخیراً با الگو گرفتن از مدل انقلاب های مخملی که با حمایت و برنامه ریزی آمریکا در آسیای میانه رخ داد، تصمیم گرفته تبلیغات انتخاباتی خود را به رنگ «سبز» در بیاورد.

به گزارش کیهان، بر اساس برخی گزارش ها مسئولان ستاد انتخاباتی موسوی قصد دارند در برخی مناطق کشور که امکان سوء استفاده از احساسات مذهبی مردم بیشتر است، در بین زنان شال سبز توزیع کنند به مردان پیراهن (تی شرت) سبز بدهند و میان جوانان مچ بند سبز پخش نمایند. همچنین ستاد موسوی تصمیم گرفته است روز دوم خرداد یک گردهمایی وسیع در یکی از ورزشگاه های تهران برگزار کند.

در حالی که موسوی طی روزهای گذشته به انتقاد از آنچه «استفاده ابزاری اصولگرایان از اعتقادات دینی مردم» می نامید پرداخته، مشخص نیست چگونه خواهد توانست این اقدام ستاد خود را توجیه نماید.


يکشنبه 6/2/1388 - 23:10 - 0 تشکر 108661

فاتح: نمادهای ما مذهبی است نه مخملی

یاری: در پی تلاش رسانه‌های حامی دولت برای مخملی و غربی نشان دادن نماد سبز ستاد میرحسین، فاتح، مسئول کمیته رسانه، اطلاع رسانی و تبلیغات ستاد موسوی تصریح کرد که «نمادهای ما مذهبی است نه مخملی.»

به گزارش قلم، روزنامه کیهان در خبر ویژه خود، ستاد مهندس میرحسین موسوی را به دلیل استفاده از نماد پوشش سبز، به الگوبرداری از انقلاب های مخملین غرب متهم کرده است.

این روزنامه که از زمان جدی شدن حضور مهندس موسوی تلاش دارد تمام اقدامات انجام شده از سوی موسوی را با آن سابقه درخشان زیر سوال ببرد، در آخرین شماره خود در حالی ستاد میرحسین را به الگوبرداری از انقلاب های مخملی در غرب متهم کرده که در تناقضی آشکار در خبر کوتاهش این ستاد را به سوءاستفاده از اعتقادات دینی مردم نیز متهم کرده است.

کیهان در این خبر آورده است:«ستاد میرحسین موسوی اخیراً با الگو گرفتن از مدل انقلاب های مخملی که با حمایت و برنامه ریزی آمریکا در آسیای میانه رخ داد، تصمیم گرفته تبلیغات انتخاباتی خود را به رنگ "سبز" در بیاورد.

بر اساس برخی گزارش ها مسئولان ستاد انتخاباتی موسوی قصد دارند در برخی مناطق کشور که امکان سوء استفاده از احساسات مذهبی مردم بیشتر است، در بین زنان شال سبز توزیع کنند به مردان پیراهن (تی شرت) سبز بدهند و میان جوانان مچ بند سبز پخش نمایند. همچنین ستاد موسوی تصمیم گرفته است روز دوم خرداد یک گردهمایی وسیع در یکی از ورزشگاه های تهران برگزار کند.

در حالی که موسوی طی روزهای گذشته به انتقاد از آنچه «استفاده ابزاری اصولگرایان از اعتقادات دینی مردم» می نامید پرداخته، مشخص نیست چگونه خواهد توانست این اقدام ستاد خود را توجیه نماید.»

مشخص نیست آیا روزنامه کیهان الگوهای غربی را با نمادهای مذهبی اشتباه گرفته یا معتقد است انقلاب های مخملی غرب نیز از نمادهای مذهبی برای به نتیجه رسیدن استفاده کرده اند. از سوی دیگر روزنامه کیهان موضع خود را مشخص نکرده که استفاده و ترویج صحیح نمادهای مذهبی به چه دلیل در ردیف استفاده ابزاری از اعتقادات دینی قرار می گیرد؟ آیا بهره گیری سادات معزز از شال سبز یا عمامه ی سبز و مشکی استفا ده ی ابزاری است؟ ظاهرا کیهان فراموش کرده است که به عنوان مثال پرچم ها و پیشانی بندهای سبز یا زهرا (س)، یا حسین (ع)، یا ابوالفضل و ... از نمادهای ثابت و الهام بخش دوران دفاع مقدس بوده و رنگ سبز نشان دهنده ی عمق ارادت به پیامبر اکرم (ص) و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است که ریشه در قرون و اعصار این دیار دارد .

 

فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خـاک سپارند تـا اجزای بدنم خـاک ایـران را تشکیل دهد.

((کوروش بزرگ))


دوشنبه 7/2/1388 - 13:47 - 0 تشکر 108774

به نام خدا

۞اللهم عجل لولیك الفرج و العافیه والنصر و اجعلنامن خیرانصاره و اعوانه والمستشهدین بین یدیه۞

متاسفانه حقیقت تلخه واین حقیقت تلخ هم قابل کتمان نیست چون واقعا انقلاب مخملی البته با رنگو بوی مذهبی داره و اقایون روی نقطه خوبی دست گذاشتن

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی