انجمن ها > انجمن کارآفرینی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
کارآفرینی (بازدید: 1375)
شنبه 29/1/1388 - 21:34 -0 تشکر 107147
عضو کمیته کارآفرینی دانشگاه تهران:کارآفرینی علم دانستن مسائل و هنر به کار بس

عضو کمیته کارآفرینی دانشگاه تهران گفت : کسانی که می خواهند قانون گذاری کنند چندان با مفهوم کارآفرینی آشنا نیستند و در حین قانون گذاری دچار سردرگمی می شوند. برای کسانی هم که این قوانین را پیاده می کنند مفهوم کارآفرینی به درستی توجیه نشده است. در واقع می توان گفت جامعه ما در مرحله توجیه مفهوم کارآفرینی قرار دارد.
دکتر محمد مقیمی در گفتگو با خبرنگار حوزه و دانشگاه مهر افزود: در مورد کارآفرینی دیدگاه های متعددی وجود دارد. در ابتدا بر هنر بودن کارآفرینی تاکید می شد. اما به تدریج با تحقیقات گسترده ای که صورت گرفت و کتابها و مقالاتی که منتشر شد، کارآفرینی به صورت یک علم قابل آموزش مطرح گردید. بطور کلی می توان گفت کارآفرینی علم دانستن مسائل و هنر بکار بستن آن دانسته هاست به همین دلیل صرف یادگیری تئوری ها بدون داشتن هنر استفاده از آنها کسی را کارآفرین نمی کند.
وی افزود : کارآفرینی علم دانستن مسائل و هنر بکار بستن آن است.
مقیمی اظهار داشت : باید بخش هنری کارآفرینی را نیز از طریق آشنایی با کارآفرینان، دیدن فیلم ها و ترویج فرهنگ کارآفرینی از طرق مختلف انتقال داده و تقویت کنیم.
عضو هیات علمی دانشگاه تهران در پایان اشاره ای به ذاتی یا اکتسابی بودن کارآفرینی کرد و گفت : در کشور ما افراد کارآفرین زیادی هستند که تحصیلات دانشگاهی ندارند و ذاتا به موفقیت رسیده اند اما ما افرادی را پرورش نداده ایم تا نتیجه فعالیت شان را در محیط کار بررسی کنیم. اگر افراد موفقی که فقط از وجهه هنری کارآفرینی برخوردارند، آموزش ببینند کارایی شان تا ده برابر افزایش پیدا می کند ولی به هر حال کسی که فقط آموزش ببیند، نمی تواند کارآفرین شود

امیر حیدری 


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی