انجمن ها > انجمن نجوم > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
نجوم (بازدید: 1633)
جمعه 28/1/1388 - 21:15 -0 تشکر 106834
محاسبه سرعت فرشتگان باقانون انیشتین

سلام اینم یه مطلب دیگه بابت نبودنم  

محاسبه سرعت فرشتگان باقانون انیشتین: بسیار عجیب است كه مسلمانان از معادله ی دیگری استفاده می كنند تا این مطلب را آشكار نمایند كه فرشتگان به سرعت نور شتاب می گیرند.قرآن در یك آیه بیان می كند كه ظاهرا زمان برای فرشتگان با سرعت ثابت از برای انسانها كمتر می گذرد. كه این مطلب با نسبیت خاص اینشتین صدق می كند كه در آن نیز در سرعتهای بالا زمان برای اشیایی با آن سرعت آرام تر می گذرد.مسلمانان از نسبیت خاص اینشتین و این آیه استفاده كرده اند تا از این مطلب كه فرشتگان در حقیقت به سرعت نور شتاب می گیرند حمایت كنند. آیه: "فرشتگان و ارواح در یك روز به او (مذكر) صعود كردند كه این معادل پنجاه هزار سال برای انسان است"!در اینجا فرشتگان یك روز را معادل پنجاه هزار سال برای انسان گذر می كنند. (زمان در مقابل زمان و نه زمان در مقابل فاصله مانند آیه ی قمری قبل).اگرچه طبق نظریه ی نسبیت خاص اینشتین و بوسیله ی این تغییرات زمان (تاخیرات زمانی) بدست آمده به عنوان یك ادعا از مسلمین (كه واقعا آن فرشتگان به سرعت نور شتاب می گیرند) را می توانیم تصدیق یا انكار كنیم. این ادعا می تواند در دو دقیقه تصدیق شود كه آنگاه هیچ نیازی به عقاید كوركورانه نخواهد بود.آلبرت اینشتین یك مسلمان نبود اما یهودی ای بود كه نظریه ی معروف نسبیت خاص را ارائه داد. هرچه سرعت بیشتر بشود زمان آرام تر می گذرد.در بیرون یك میدان گرانشی زمان اینگونه است: ∆t= ∆t0/ (1-v^2/c^2) ^0.5 

جاییكه ∆t0 زمانی می باشد كه برای متحرك بوسیله ی متحرك معادل است.

ادامه داره 

بلند اسمان جايگاه من است

جمعه 28/1/1388 - 23:41 - 0 تشکر 106870

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

سلام Leeeee عزیز؛ بعد از غیبتی طولانی برگشتین.

در مورد بحثی که زدین، توضیحاتی رو لازم دونستم بدم، اولا سند بحث رو ننوشتین!

در ثانی، به آیه ای از قران اشاره کردین، ولی نگفتین کدوم آیه!

ثالثا مگه فرشته ها ماده هستن که سرعت رو براشون تعریف کنیم؟

فرشته ها هماهنند روح انسان، ماده نیستن و n بعد دارن، سرعت و زمان و مکان، برای غیر ماده تعریف نشده هست، چجوری نویسنده این مطلب ادعا بر چنین موضوعی کرده؟

در جای دیگه هم اشاره کردم، بهتره مباحث علمی رو با مباحث دینی و اعتقادی قاطی نکنیم، چون نهایت نتیجه خوبی نمیگیریم.

مثلا قران در جایی اشاره کرده، اسمان و زمین رو در جای خود محکم استوار کردیم، ولی الان دیگه اثبات شده، زمین و آسمان زمین ثابت نیست و در حال حرکت هست، خب اینجا به مشکل میخوریم، قران کلام خدا هرگز اشتباه نمیگه، همه به این موضوع اذعان داریم، ولی چون ما اینگونه این آیه رو تفسیر کردیم، به موضوع اثبات شده علمی رو داریم نقض میکنیم!!!

صحیح ترین تفسیر، تفسیر امام معصوم هست، ولی این دلیل بر این نیست تفاسیر  دیگه رو زیر سوال ببریم، ولی بهتره از روی تفاسیر معتبر دیگه برداشت نابجا نکنیم، و علم رو زیر سوال نبریم و مسائل اعتقادی و دینی رو با علم قاطی نکنیم!

لطفا سندی مستدل برای اثبات مطالب مندرج در بحث بیارین و بعدش بحث رو ادامه بدین.

سربلند و پیروز باشین...

التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
شنبه 29/1/1388 - 10:11 - 0 تشکر 106917

سلام اقا ممل

اول از همه عیدتون مبارک و منو به خاطر این غیبت طولانی ببخشید

بالا نوشته بودم ادامه دارد

شما درست می گین ولی من فکر کردم جالب باشه براتون

بلند اسمان جايگاه من است

شنبه 29/1/1388 - 10:16 - 0 تشکر 106918

∆t زمانی است كه برای متحرك معادل گذر ایستگاهی است. V سرعتی است كه به شاهد ایستگاهی نسبت داده می شود.∆t0 زمانی است كه برای فرشتگان می گذرد. (یك روز).∆t زمانی است كه معادل زمان برای انسانها است. (پنجاه هزار سال قمری در دوازده ماه قمری بر سال قمری در 27.321661 روز بر ماه قمری). و V سرعت فرشتگان در این مورد است. (كه ما قصد داریم آنرا حساب و با سرعت شناخته شده ی نور مقایسه كنیم). سرعت نور در خلا 299792.458 كیلومتر بر ثانیه است.از معادله ی بالا می توانیم آن سرعت ناشناخته را حساب كنیم: v=c (1-∆t0 ^2/∆t^2) ^0.5 حال بهتر است اظهارات مسلمین را در معادله جایگزین كنیم و ببینیم كه فرشتگان مسلمین واقعا به سرعت نور شتاب می گیرند یا نه؟ارقام را از آیه در این معادله جایگزین می كنیم: v =c (1-(1^2/(50000*12*27.321661)^2))^0.5

v = c * 0.99999999999999981

v = 299792.4579999994 km / s این اتساع زمانی (تغییرات زمانی) نشان می دهد كه فرشتگان در بیرون از میادین گرانشی به سرعت نور شتاب می گیرند. (كمی كمتر از سرعت نور زیرا جرم دارند). این نمی تواند یك تصادف باشد زیرا سرعت حساب شده دقیقا یكسان با آیه ی قمری قبلی همچنین در بیرون از یك میدان گرانشی است. مسلمانان همواره می پرسند كه چگونه یك مرد بی سواد 1400 سال پیش توانسته اتساع زمانی و هسته نسبیت را بدست آورد!

پس قرآن كلام خداست.

www.chemistry17.blogfa.com

بلند اسمان جايگاه من است

يکشنبه 30/1/1388 - 17:25 - 0 تشکر 107313

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

ممنون Leeeee عزیز؛ ولی این مطالب در مقابل مطالب قبلی شما اصلا علمی نبود!

از شما انتظار مطالب مستند و علمی داریم، عین مطالبی که قبلا ایجاد میکردین!

امیدوارم بازم شاهد فعالیت خوب شما در انجمن نجوم باشیم.

سربلند و پیروز باشین...
التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی