انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 478)
دوشنبه 24/1/1388 - 22:33 -0 تشکر 105828
کابوس دیدن

نتایج تازه ترین تحقیقات نشان می دهد دست کم بخشی از عارضه کابوس دیدن شبانه در کودکان که با وحشت شدید، فریاد کشیدن و پریدن ناگهانی از خواب همراه است، پدیده یی ارثی محسوب می شود. پژوهشگران مرکز بررسی اختلالات خواب در بیمارستان مونترال اعلام کردند اگرچه هنوز هیچ ژن خاصی به عنوان عامل بروز پدیده کابوس شبانه در کودکان شناسایی نشده است، ولی نتایج تحقیقات از وجود نوعی تاثیر عوامل ژنتیکی در بروز وحشت زدگی حین خواب در کودکان حکایت دارد. نتایج مطالعات روی ۳۹۰ جفت دوقلو نشان می دهد احتمال دیدن کابوس و وحشت شبانه در دوقلوهای همسان در مقایسه با دوقلوهای غیرهمسان به مراتب بیشتر است. دو قلوهای همسان ترکیب ژنتیکی یکسان دارند در حالی که این موضوع در دوقلوهای غیرهمسان صدق نمی کند. به گفته پژوهشگران، عوامل زیست محیطی می توانند به عنوان بخشی از پدیده کابوس شبانه مورد بررسی قرار بگیرند زیرا دوقلوها عموماً در کنار هم در شرایط مشابه خانوادگی و محیطی رشد می یابند. نتایج تحقیقات نشان می دهد ۳۷ درصد از دوقلوها در ۱۸ماهگی دچار کابوس های شبانه می شوند ولی این مشکل در نیمی از این افراد تا یک سال بعد به تدریج برطرف می شود.

 

                             /کجايند ان مردان بي ادعا/

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی