انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 480)
دوشنبه 24/1/1388 - 22:18 -0 تشکر 105816
تلفن همراه بچه ها

در سال های نه چندان دور، اگر از بچه ها پرسیده می شد كه دوست دارند برای تولدشان چه هدیه ای بگیرند به احتمال زیاد جواب آنها عروسك یا ماشین یا تفنگ اسباب بازی بود، اما كودكان امروزی در برخی شهرهای بزرگ آرزوهای بزرگتری دارند و ترجیح می دهند هدیه روز تولدشان موبایل، لپ تاپ یا دوربین دیجیتال باشد!
اگر شما هم كودك یا نوجوانی داشته باشید حتماً به علاقه بی حد و حصر آنان به داشتن یك تلفن همراه واقف هستید. خانواده های مختلف در مقابل این خواسته فرزندان شان موضع گیری های متفاوتی دارند. بعضی ها بلافاصله آخرین مدل گوشی را برای فرزندشان خریداری می كنند و بعضی ها حتی حاضر نیستند به این درخواست فكر كنند و به نظر آنها تلفن همراه هم یكی دیگر از بهانه هایی است كه بچه ها هر چند وقت یك بار برای به دست آوردنش نق می زنند. از نظر بچه ها تلفن همراه، صرف نظر از یك وسیله ارتباطی، یك سرگرمی است كه نه تنها موجب می شود بین دوستان شان كم نیاورند، بلكه به منزله یك گام بزرگ به سوی بزرگ شدن و شخصیت مستقل پیدا كردن است.
اما آیا كودكان و نوجوانان واقعاً به تلفن همراه نیاز دارند به احتمال زیاد پاسخ این سؤال «خیر» است زیرا آنها بیشتر وقت خود را در مدرسه می گذرانند كه در آنجا نیز، تلفن های همراه باید خاموش باشد. حتی اگر آنها زمانی كه بیرون از مدرسه هستند بخواهند با شما تماس بگیرند می توانند از تلفن های عمومی زیادی كه در سطح شهر موجود است استفاده كنند.
البته این مسئله بدین معنی نیست كه تلفن همراه یك وسیله بی مصرف است. به عنوان مثال اگر فرزندتان در كلاس های زیادی كه در نقاط مختلف شهر هستند شركت می كند، یا اینكه با دوستانش زیاد بیرون می رود، تلفن همراه بهترین وسیله ای است كه می توانید با آن از وضعیت او در هر لحظه باخبر باشید. در واقع نكته مهم این است كه آیا فرزندتان برای استفاده صحیح از تلفن همراه، از نظر فكری به اندازه كافی بالغ شده است یا خیر.
در واقع نوجوانان پیش از آن كه صاحب یك تلفن همراه شخصی شوند، باید راه و روش صحیح استفاده از آن را بیاموزند. البته منظور روش استفاده از قابلیت های گوشی نیست زیرا بچه ها معمولاً در این زمینه از والدین شان جلوتر هستند! اما والدین بهتر است مسائلی مانند خاموش كردن تلفن در جلسات و كلاس ها، با صدای بلند در حضور جمع صحبت نكردن و از دیگران بدون اطلاع و رضایت شان عكس نگرفتن را به خوبی به فرزندان شان بیاموزند.
از طرف دیگر، آنها باید بدانند كه تلفن همراه وسیله ای برای برقراری تماس در مواقع ضروری است و نباید از آن فقط برای تفریح استفاده كرد زیرا مكالمه طولانی نه تنها هزینه مالی سنگینی دارد بلكه به علت تشعشع امواج الكترومغناطیسی برای سلامتی نیز مضر است. داشتن یك تلفن همراه می تواند حس امنیت كاذبی را در نوجوانان ایجاد كند، بنابراین باید به آنها آموزش داد كه تمام نكات ایمنی مانند سوار نشدن به مسافربرهای شخصی یا تردد نكردن در مكان های خلوت را همچنان رعایت كنند.
اگر با در نظر گرفتن تمام جوانب، تصمیم گرفتید برای فرزندتان تلفن همراه خریداری كنید، لزومی ندارد كه از همان ابتدا یك گوشی آخرین مدل و با تمام امكانات و یك سیم كارت دائمی بخرید. بهتر است ابتدا با یك گوشی ساده تر شروع كنید تا فرزندتان كم كم متوجه شود تلفن همراه پیش از آنكه وسیله ای برای گرفتن بلوتوث و دیدن عكس و فیلم باشد، وسیله برقراری تماس است.
با استفاده از سیم كارت های اعتباری نیز می توانید هزینه ها را كنترل كنید و پس از شارژ كردن، برای مصرف آن زمان تعیین كنید و از فرزندتان بخواهید هزینه هایش را به خوبی در این مدت مدیریت كند. اگر فكر می كنید فرزندتان به اندازه كافی برای داشتن تلفن همراه شخصی بزرگ نشده است، بهتر است گاهی اوقات گوشی خود را در اختیار او بگذارید. در این صورت می توانید كنترل بیشتری بر پیامك ها، تماس ها ، عكس ها و فیلم هایی كه دریافت می كند داشته باشید.

 

                             /کجايند ان مردان بي ادعا/

دوشنبه 24/1/1388 - 22:54 - 0 تشکر 105836

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

یار علی گرامی؛ لطفا، خواهشا، عاجزا... اینقدر بحث ایجاد نکنین، آقای محترم انجمن اساس نامه داره، با اینکارت نظم حاکم بر انجمن ها رو بهم زدین شما، یه روز بر اثر مشغله شخصی مسئول انجمن اجتماعی نیستن، شما هم انجمن ایشون رو درو کردین با مطالبت!
تمام مطالبتون هم اکثرا یا کپی - پیست هست، یا اینکه یه خط نوشتی، انگاری دارین تو چت روم  پی ام میدین برای هر سوالی یا موضوعی که به ذهتون میرسه، یه بحث ایجاد میکنین!
برای چندمین بار ازتون خواهش میکنم که این روالی که پیش رو گرفتین رو کنار بزارین اینقدر بحث هرزه و غیر مفید ایجاد نکنین!
تمام مطالبی که به صورت بحث شما ایجاد کردین، تکراری هست و اگر به خودتون زحمت بدین و تو انجمن بچرخین، خواهید دید که مبحث مورد نظر شما قبلا ایجاد شده و شما میتونین مطالب خودتون رو در ادامه اون بحث بزارین!
بازم دارم ازتون خواهش میکنم، اگر بخواهین چنین روند تخریبی در انجمن داشته باشین، بی شک از شما شکایت میشه!
سری بعد دیگه خواهش نمیکنم، مستقیما من و دیگر دوستانی که از این روند شما خسته شدن یقینا شکایت میکنن، بازم ازتون خواهش میکنم شیوه فعالیتتون رو تغییر بدین و تابع عرف و قوانین انجمن فعالیت کنین.

سربلند و پیروز باشین...

التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
دوشنبه 24/1/1388 - 23:6 - 0 تشکر 105841

به نام خدا

دوستان سلام

نه یارعلی به كارت برس

یكی اومده انجمن رو پرمحتوا كنه جلوش سنگ نندازین

اللَّهُــــــــمّے صَــــــلٌے  و سَلّـــــمّے علَےَ مُحمَّــــــــدْ وَ آلِےَ مُحمَّـــــــــدْ و عجِّـــــــلْ فرَجَهُــــــمّے
 
 
سه شنبه 25/1/1388 - 9:59 - 0 تشکر 105868

به نام خدا

دوستان سلام

آهان راستی یار علی اگه گذرت به طرف ورزش و تندرستی افتاد قبلش یه تك زنگ به من بزن :D 

اللَّهُــــــــمّے صَــــــلٌے  و سَلّـــــمّے علَےَ مُحمَّــــــــدْ وَ آلِےَ مُحمَّـــــــــدْ و عجِّـــــــلْ فرَجَهُــــــمّے
 
 
سه شنبه 25/1/1388 - 11:31 - 0 تشکر 105878

سلام

دوست عزیز فکر نمی کنید اینطوری ایجاد بحث کردن اصلا جالب نیست و رغبت افراد رو برای شرکت در بحثها کم می کنید .

پله پله....

ممنون

خداوندا! تقدیرم را زیبا بنویس . کمک کن آنچه تو زود خواهی ، من دیر نخواهم! آنچه تو دیر خواهی من زود نخواهم! (دکتر شریعتی)

سه شنبه 25/1/1388 - 12:15 - 0 تشکر 105887

با سلام

به به به به به قول سعید جان یارعلی جان به کارت ادامه بده آخه یه دلایلی هست اگه میتونی تو همه انجمنا این کارا رو کن دلیلشو بعدا بهت میگم یه فکرایی افتاده تو کلم.

به به

با تشکر آنلاکر

گر مرد رهی ، غم مخور از دوری و دیری / دانی که رسیدن هنر گام زمانست
سه شنبه 25/1/1388 - 14:44 - 0 تشکر 105903

سلام

فکرکنم با تلاش های دوستمون این انجمن از نظر کمی وکیفی ارتقای خوبی پیدا میکنه

دوستان اعتراض نکنین

ایشون پشتکار خوبی دارن

در نیم ساعت ده تا بحث ایجاد میکنن

عضوی با این راندمان کاری رو نباید سرزنش کرد

جناب یار علی موفق باشید

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

سه شنبه 25/1/1388 - 20:57 - 0 تشکر 105969

سلام

من هم با زدن تاپیكای متعدد كه بعضی قبلا هم زده شده واون هم پی در پی مخالفم

اما....یه چیزی راجع به این تاپیك:

البته این مسئله بدین معنی نیست كه تلفن همراه یك وسیله بی مصرف است. به عنوان مثال اگر فرزندتان در كلاس های زیادی كه در نقاط مختلف شهر هستند شركت می كند، یا اینكه با دوستانش زیاد بیرون می رود، تلفن همراه بهترین وسیله ای است كه می توانید با آن از وضعیت او در هر لحظه باخبر باشید...

حالا این سوال هست كه از كجا مشخصه كه اون فرزندچیزی كه داره از موقعیت خودش میگه حقیقته؟؟

ممكنه هرچیزی به اصطلاح واسه پیجوندن طرف مقابل(والدین)گفته بشه...نه؟؟

یا حق

دعا میكنم كه خداازتو بگیرد،هرآنچه كه خداراازتو گرفت...دكترعلی شریعتی

    

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی