انجمن ها > انجمن نجوم > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
نجوم (بازدید: 504)
دوشنبه 24/1/1388 - 11:26 -0 تشکر 105629
شكارچیان سیارات فراخورشیدی

 
سیاره ی ما زمین همواره از هر جهت در خطر است . انجام تحقیقات بر روی سایر سیارات در فضا می تواند علم ما را در مورد جهان خودمان و حفاظت از جهان خود گسترش دهد . از همین حیٍث پروژه شكارچیان سیارات فراخورشیدی در برنامه سال جهانی نجوم قرار می گیرد .

سال هاست كه پرسشی جالب ذهن مردم را به خود در گیر كرده است . چه كسی اولین سیاره ی شبیه زمین را كشف خواهد كرد ؟! حیات كجا می تواند وجود داشته باشد ؟! جستجوی سیاراتی مثل زمین در خارج از منظومه شمسی امكان فهم منشا حیات را برای ما فراهم می كند و این كه درك بهتری از چگونگی زندگی در سیاره ی خود داشته باشیم .

در پروژه شكارچیان سیارات فراخورشیدی با دنبال کردن فیلم فعالیت های کسانی که بر روی کشف سیارات فراخورشیدی کار می کنند ،سعی می کنیم با آنها در بدست آوردن داده های هیجان انگیز جدید ، همراه شویم  و بسته به قابلیت های انسانی در رویا ها و اكتشاف های آنها سهیم باشیم . این فیلم بر روی تحقیقات جاری از سیارات مشایه زمین متمركز است .

تیم دانشمندان متخصص در سیارات خارج از منظومه شمسی متحد شده اند و این اتحاد نشانه ی شریك بودن همه ی آنها در كشف های به عمل آمده است . هرچند كه این شراكت كمتر از رقابت نیست

بسم رب السماوات و النجوم

پایگاه رصدگر

چهارشنبه 26/1/1388 - 11:39 - 0 تشکر 106092

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

ممنون از nimag22 عزیز؛ بابت بحثی که ایجاد کردین، اگر میشه در مورد سایارات فراخورشیدی توضیحاتی جامع تر بدین که بیشتر با این مقوله هم آشنا بشیم.

سربلند و پیروز باشین...

التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی