انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 312)
جمعه 21/1/1388 - 13:1 -0 تشکر 104782
ده پرسش از آقای مهندس میر حسین موسوی

آقای میر حسین موسوی كه به عنوان نامزد ریاست جمهوری پا به میدان گذاشته است، اخیراً در پاسخ به اظهار لطف خاتمی مبنی بر كنار رفتن به نفع وی اظهار داشته است: سال ها افتخار می كردم كه شما رئیس جمهور ما هستید، و در تازهترین اظهاراتش خطاب به آقای هاشمی نیز گفته است از حمایت شما افتخار میكنم . این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در جمع اعضای ستاد خود نیز نكاتی متذكر شده كه قابل تامل است . ضمن احترام كامل به جناب میرحسین و اظهار خوشحالی از این كه ایشان پس از 20 سال عزلت نشینی سیاسی باز به عرصه آمده، برای روشن شدن افكار عمومی چند سؤال اساسی را كه در اذهان جامعه تداعی شده، مطرح می‌كنیم:
1. دلیل استعفای شما از نخستوزیری در شهریور سال 67 چه بود؟چه اتفاقی افتاده بود كه بدون اطلاع امام و رئیس جمهور وقت، حضرت آیت‌ا... خامنهای؛ از سمت خود كناره گیری كردید ؟آن چه در نامه امام اشاره شده، گلایه جنابعالی از مجلس به خاطر عدم تایید همه وزرا ی كابینه باعث این استعفا شده است. شایان ذكر است بر اساس قانون اساسی، پیش از باز نگری در صورت تشكیل مجلس جدید، دولت موظف بود مجددا برای كابینه خود رای اعتماد بگیرد كه این شرط در متمم قانون اساسی حذف شده است . زمانی كه مجلس سوم تشكیل شد، با این كه گرایش اكثریت مجلس چپ(هواداران نخست‌وزیر) بود وی نتوانست برای همه وزرای كابینه اش رای اعتماد مجدد بگیرد از این رو دراعتراض به عملكرد مجلس بدون اطلاع امام و رئیس جمهور وقت، حضرت آیت‌ا... خامنهای، استعفا كرد كه مورد اعتراض شدید امام قرار گرفت. امام طی بیانیه ای خطاب به میرحسین فرمودند:” جناب آقای موسوی، نخست وزیر محترم.
نامه استعفای شما باعث تعجب شد.حق این بود كه اگر تصمیم بدین كار داشتید، لااقل من و یا مسؤولا‌ن رده بالای نظام را در جریان می‌گذاشتید.در زمانی كه مردم حزب ا... برای یاری اسلام فرزندان خود را به قربانگاه می‌برند چه وقت گله و استعفا است. شما در سنگر نخست وزیری، در چهارچوب اسلام و قانون اساسی، به خدمت خود ادامه دهید. در صورتی كه نسبت به بعضی از وزرا به توافق نمی‌رسید، چون گذشته عمل می‌شود. این حق قانونی مجلس است كه به هر وزیری كه مایل بود را‡ی دهد.تعزیرات از این پس در اختیار مجمع تشخیص مصلحت است، كه اگر صلاح بداند به هر میزان كه مایل باشد در اختیار دولت قرار خواهد داد.همه باید به خدا پناه بریم؛ و در مواقع عصبانیت دست به كارهایی نزنیم كه دشمنان اسلام از آن سوء استفاده كنند.مردم ما ازاین گونه مسائل در طول انقلاب زیاد دیده‌اند، این حركات هیچ تأثیری در خطوط اصیل و اساسی انقلاب اسلامی ایران نخواهد داشت.”( صحیفه نور، ج21‌، ص: 124)
به‌راستی جنابعالی كه در آخرین سال نخست وزیری تان آن هم در آن شرایط بحرانی كه به تازگی ایران قطعنامه را پذیرفته بود، به خاطر عدم تایید یكی دوتن از وزرایتان بدون اطلاع امام و رئیس جمهور استعفا دادهاید، در صورت رئیس جمهور شدن با مجلس هشتم چگونه تعامل خواهید كرد؟! آیا اگر مجلس با شما نیزهمانند دكتر احمدی نژاد برخورد كند هر هفته چند بار استعفا خواهید داد؟! آیا با این روحیه میتوان عنان دولتی را در دست گرفت كه مجلس آن اینگونه با رئیس دولت برخورد میكند و مجمع تشخیص مصلحت، آنگونه؟! آیا در صورتی كه جنابعالی پیروز شوید و رئیس مجمع تشخیص مصلحت و جریان ایشان رسما از پایان پذیرفتن دوران مدارا سخن بگوید وبه هر مناسبتی به شما حمله كند چه خواهید كرد؟! در برابر بیش از 40 هزار سیاه نمایی وبیش از 3000 تخریب كه نسبت به دولت نهم انجام شده، اگر یك دهم این حجم نسبت به دولت جنابعالی صورت گیرد چه عكس العملی از خود نشان خواهید داد؟!
2. همان طور كه خود بهتر میدانید حضرت آیت‌ا... خامنه ای در دور دوم ریاست جمهوری خود بر تغییر جنابعالی تاكید داشتند و دلیل آن را عدم كارآمدی شما و كابینهتان می دانستند”هاشمی رفسنجانی در خاطرات خود در این خصوص می‌نویسد: “آیت‌الله خامنه‌ای تمایلی به نامزد شدن مجدد نداشتند و با اصرار ماها و نیز خواست امام پذیرفتند و همان موقع نظرشان را راجع به كابینه گفته‌اند و اكنون حجت دارند، ولی نمی‌خواهند از نظر امام تخلف كنند... نظر آقای خامنه‌ای این است كه اینها خوب كار نكرده‌اند و جایز نیست دوباره مأمور تشكیل كابینه شوند....” و در نهایت با نامه نگاری135 نفر از نمایندگان به حضرت امام (ره) با بیان اینكه “جریانی خاص و گسترده و طیفی معلوم و مشخص، تغییر دولت را حمایت و همراهی می‌كند” تهدید كردند كه “چون دولت جدید، تجربه و تلاش و امكانات فراوان‌تری ندارد و از داشتن اكثریتی قاطع در مجلس و بین مردم برخوردار نیست، به موفقیت‌های لازم دست نخواهد یافت و در نتیجه كشور دچار بحران می شود.”
پس از این نامه نگاری، اظهار نظر محسن رضایی مبنی بر ضرورت ابقای جناب‌عالی وآسیب دیدن جنگ در صورت تغییر دولت، نیز در معرفی مجدد شما به مجلس مؤثر بود. البته روشن بود كه امام برای حفظ وحدت در آن شرایط بحرانی كه جنگ را در را‡س امور می دانستند به‌رغم قولی كه به حضرت آیه ا... خامنه ای داده بودند كه خود بر انتخاب نخست وزیر تصمیم بگیرند، با این فشارهایی كه از سوی جریان مقابل صورت می گرفت از شخصیت ولایت پذیر ی مثل آیه ا... خامنهای بخواهند كوتاه بیایند تا در این شرایط كشور دچار بحران نشود. اكنون آیا تصور می‌كنید پس از 20 سال كنار بودن از كار اجرایی، در شما توانایی اداره مطلوب كشور ایجاد شده باشد كه معظم له در جایگاه رهبری از شما رضایت داشته باشند؟
3. جنابعالی در شرایط جنگی مسؤولیت اجرایی كشور را به عهده داشتید؛ شرایطی كه كشور با روش كوپنی اداره می شد و همه چیز در كنترل دولت بود؛ مردم حتی برای گرفتن سیب زمینی نیز باید ساعت ها در صف می ایستادند. در آن زمان مردم به خاطر شرایط جنگی همه سختی ها را تحمل می كردند و دم بر نمی آوردند ولی امروز شرایط تغییر كرده است. اگر در دمای30 درجه زیر صفر زمستان قیمت گوجه افزایش یابد وزیر را به مجلس فرا می خوانند و از رئیس جمهور توضیح میخواهند؛ در مطبوعات تیتر اول می‌شود و مردم هم برایشان قابل تحمل نیست. فكر میكنید با تجربه آن دوران، میتوان امروز كشور را اداره كرد. البته پر واضح است كه دیگر مردم بعد از گذشت 30 سال از انقلاب حاضر به پذیرش آزمون و خطای مسؤولان نیستند.
4. در جمع اعضای ستادتان گفته بودید : ”ما همه امسال دور هم برای تغییر اساسی جمع شده ایم. میل به تغییر از روی هوا و هوس نیست. بلكه به دلیل نیازی است كه احساس می كنیم كشور به آن دارد. افرادی كه به این مسأله فكر می كنند و در این جا حضور دارند چنین چیزی را در ذهن دارند كه روندها، روندهای مناسبی برای پیشرفت كشور نیست و خطراتی متوجه كشور است و برنامههایی كه اجرا می شود، شایسته خواسته های به حق مردم نیست. آن چه كه باعث این حركت شده است و ما دور هم جمع شده ایم، این است كه حركت ها متناسب با عظمت انقلاب و اهدافی كه انقلاب اعلام كرده است و ظرفیت هایی كه انقلاب ایجاد كرده، نیست و چه بسا انحرافاتی هم در این رابطه وجود داشته باشد.” .
لطفا بفرمایید آیا در شرایطی كه كارگزاران و حزب مشاركت عنان كشور را در دست داشتند روند را برای پیشرفت كشور مناسب تر می دیدید كه به‌رغم دعوت های مكرر برای حضور در صحنه انتخابات احساس وظیفه نمی كردید؟! آیا وقتی كه در 8 سال دوران به اصطلاح اصلاحات در سایه سار جامعه مدنی كه جناب‌عالی در نامه اخیرتان به آقای خاتمی به آن افتخار كرده اید! مهم‌ترین ارزشهای اسلام و انقلاب مورد تهاجم قرار می‌گرفت، بر تظاهرات علیه خدا تاكید میشد، استیضاح امام زمان (عج) در ملا عام از سوی دبیر كل حزب مشاركت جایز شمرده می‌شد، امام حسین (ع) خشونت طلب خوانده می‌شد، افكار امام از سوی اكبر گنجی - عضو حزب مشاركت - قدیمی و شایسته موزه تاریخ دانسته شد و جامعه مدنی به جای جامعه ولایی و مهدوی نشست، انقلاب از مسیر خودش منحرف شد یا اكنون كه شعارهای امام و انقلاب در بلندترین تریبون‌های سیاسی جهان از جمله سازمان ملل، توسط رئیس جمهور عزیزمان به گوش جهانیان میرسد ونسیم روح بخش اسلام ناب محمدی، فضای جهان را آكنده از عطر وجود خود ساخته است؟! آیا زمانی كه در سایه سیاست های منفعلانه دولت اصلاحات، تمامی سایتهای هستهای ما در زیر دوربینهای آژانس مهر و موم شده بود و كشورهای زورگوی اروپایی و آمریكا اجازهِ حتی 3سانتریفیوژ را به ما نمی دادند واز این بدتر حتی دانشمندان هسته ای ما را از تحقیق و مطالعه در این باره محروم كرده بودند، كشور در حال پیشرفت بود یا اكنون كه در سایه ایستادگی و مقاومت دولت نهم به‌ویژه شخص دكتر احمدی نژاد به غنی سازی اورانیوم رسیده، هزاران سانتریفیوژ در اختیار داریم؟! آیا جز این است كه دستیابی به ماهواره امید و تكنولوژی موشك پرتاب ماهواره قبل از كره شمالی كه سال ها در این زمینه كار كرده، با برنامه ریزی و مدیریت دولت نهم به دست آمده است؟ پیشرفت های شگرف در حوزه بهداشت و درمان كه بر كم‌تر كسی مخفی مانده، در تاریخ ملت ایران بی نظیر است. در صنایع دفاع نیز با دستیابی به پیشرفته ترین سلاحهای موشكی، قایقهای پرنده و.... دشمن را از حمله نظامی به ایران نا امید كرده‌ است. در تولید سیمان كه ساعتها وقت مردم را در صف می گرفت به جشن خود كفایی رساند. فولاد نیز كه یكی از عمده ترین مواد اولیه كارخانه های ما را تشكیل می دهد، با رسیدن به مرز 18 میلیون تن كه 8 میلیون آن مربوط به این دولت است، به‌زودی كشور را به خود كفایی می رساند.آقای موسوی! قرار بود طبق وعده ای كه به اعضای ستادتان داده اید انصاف را رعایت كنید و از تخریب دیگران بپرهیزید، ولی چه شده است كه در همان جمع از جاده انصاف خارج شده، با نادیده گرفتن پیشرفتهای دولت نهم سخنان خود را با تخریب آغاز كردهاید؟!
5. در ابتدا قبل از ورود به عرصه انتخابات، جناب‌عالی را به اصول گرایی نزدیك تر می دانستم ولی با نامه ای كه خطاب به آقای خاتمی نوشته اید بسیاری از حقایق روشن شد؛ در این نامه آمده است” برای سال‌ها به عنوان یك شهروند از این كه شخصیت عزیزی چون شما ریاست این جمهوری را برعهده گرفته است، لذت می‌بردم و به آن افتخار می‌كردم. زمانی كه نسل نوخاسته تلالو آرمان‌های خود را در آن چهره ملاقات می‌كرد و به هیجان می‌آمد به همراه آنان خود را جوان می‌دیدم. این احساس همچنان كه هنوز با آنان باقیمانده است با اینجانب نیز هست و ذخیره‌ای است برای اسلام و انقلاب و سعادتی كه مردم ما به راستی مستحق آنند. بسیار تأسف خورده‌ام كه مخالفان چگونه می‌توانند نقشی را كه در بزنگاهی خطیر از انقلاب اسلامی برای اصلاح‌طلبی برعهده گرفتید نبینند و یا موافقان با امید افزایش مطالبات از تاكید بر دست‌آوردهای بزرگی كه داشته‌اید چشم‌پوشی كنند، تا جایی كه فضا برای غفلت از آن‌ها باز شود؛ غفلت نه فقط از كامیابی‌های دوران‌سازی كه دركشان به مرور زمان و یا نگاه‌های عمیق نیاز دارد كه حتی حقیقت روشنی چون نقش دولت شما در انشای پیشرفت‌های به‌دست آمده در زمینه انرژی هسته‌ای و یا ارتقای موقعیت جهانی نظام و كشور.
خود می‌دانید كه اینجانب چون شما راه درست را اصلاحات همراه بازگشت به اصول، و نیز پیرایش و نوزایی در این مسیر تلقی می‌كنم و اگر مختصات زمانه ایجاب نمی‌كرد برای تداوم این طریق كسی را مناسب‌تر از پایه‌گذار آن نمی‌دانستم.” مطالب فوق و حمایت صریح حزب مشاركت از جناب‌عالی، موضوع را بر مردم آشكار كرد كه سكوت شما در سالهای تاسف بار به اصطلاح اصلاحات از سر رضایت و باورمندی آن راه انحرافی بوده است و همان طور كه اظهار داشته اید هنوز هم به آن افتخار می كنید!
6. در نامه به آقای خاتمی “پیشرفت های به‌دست آمده در انرژی هسته ای و ارتقای موقعیت جهانی نظام و كشور “را از ثمرات دوران ریاست آقای خاتمی دانسته‌اید كه “دركشان به مرور زمان و یا نگاه‌های عمیق نیاز دارد”! به‌راستی به این جملاتی كه نوشته اید باور دارید یا فقط در راستای تبلیغات انتخاباتی به رشته تحریر در آورده اید؟! این در حالی است كه خود حضرت عالی در جمع اعضای ستادتان اظهار داشته اید: ”ما درسالهای اخیر در مواردی كه تلاش و ثبات مدیریت داشتهایم، پیشرفت خوبی كسب كردهایم. تكنولوژی هستهای و صنایع موشكی و سلولهای بنیادی جزو آنها هستند. سال گذشته سال رشد و شكوفایی این استعدادهایی بود كه از طریق رهبری اعلام شده بود و پیشرفت های خوبی داشت و از كسانی كه به این مساله كمك كردند باید تقدیر كنیم. از خود دولت هم كه زحمت كشیده، باید تقدیر كنیم. (مردم سالاری، 15/1/88 ص3) این در حالی بود كه در دولت آقای خاتمی، به تعلیق افتخار میشد و در مجلس ششم برای پذیرش تعلیق كامل هستهای طرح سه فوریتی ارایه می گردید! درباره ارتقای جایگاه ایران در جهان نیز در سایه شعار غرب پسند گفت و گوی تمدنها حاصل نشد، چرا كه در همان شرایط و در حالی كه نامه دولت اصلاحات مبنی بر آمادگی كامل جهت پذیرش تعلیق و خلع سلاح حزب ا... لبنان ودست برداشتن از حمایت از فلسطین نوشته شد، آمریكا، ایران را محور شرارت خواند و همواره مورد تهدید اسراییل و آمریكا به حمله نظامی قرار داشتیم. ولی در سایه ایستادگی دولت نهم وسیاست تهاجمی به دشمن كه بارها مورد تحسین مقام معظم رهبری قرار گرفته و اقتضای روحیه حماسی ملت ایران است، سایه تهدید برداشته شد و ایران اسلامی به اوج عزت و اقتدار رسید؛ به گونه‌ای كه دشمنان نه تنها قادر به تهدید ما نیستند بلكه سناتورها ی دموكرات آمریكا، دبیركل اتحادیه عرب و دیگران به این نكته اعتراف میكنند كه نمیتوان ایران را در منطقه به حساب نیاورد و تنها راه، مذاكره با ایران است .
7. طرح اقتصادی برای مهار تورم وكاهش بیكاری كه به اعضای ستاد ارایه شده از این قرار است :” حمایت از تولید داخلی و صیانت از اقتصاد ملی در مقابل بحران بزرگ اقتصادی جهان قویا دنبال خواهد شد. تورم و بیكاری از مشكلات اساسی اقتصاد كشور است كه تنها با عزم ملی و تلاش دولت و كمك مردم عزیز می توان بر آن ها غلبه كرد.”
سپس برای جلب آرای برنجكاران به این نكته اشاره شده است: ” امروزه كار به جایی رسیده كه در حالی كه برنج كشاورزان در دست آن ها مانده، برنج پاكستانی و هندی در شمال كشور خرید و فروش می شود و پسته آمریكایی كم كم به بازارهای داخل راه پیدا می كند.” پس از آن با تعمیم ادعای فوق به محصولات صنعتی اظهار داشتهاید ”اكنون میتوانید حدس بزنید كه در مورد محصولات صنعتی وضع چگونه است.”
اولا ارائه یك طرح كلی مبنی بر این كه اقتصاد كشور تنها با عزم ملی وحمایت از تولید داخلی حل می شود امری بدیع نیست و تقریبا همه این را می دانند. استراتژی دولت نهم نیز در این 4سال بر همین قرار گفته و درست به همین دلیل است كه هم در تولید محصولات صنعتی و هم در تولید محصولات كشاورزی رشد چشم گیری داشتهایم كه از جمله آن ها می توان به صدور بیش از 100هزار خودرو به خارج از كشور اشاره كرد. شایسته است شخصیتی كه خود را برای ریاست جمهوری نامزد كرده، برای حل معضلات اقتصادی طرحی جامع ارایه كند و از كلی گویی و شعار بپرهیزد و از تلاش ها و دستاورد های دولت كار و تلاش غفلت نكند. درباره اظهاراتی كه در جهت دلسوزی برای برنجكاران داشتهاید، باید گفت: مردم فراموش نمیكنند كه در زمان دولت جناب‌عالی، برنجكاران شمال حق نداشتند برنج خود را با نرخ مصوب جز به دولت بفروشند! وجالب این كه خروج هر محموله برنج بدون مجوز دولت از استان، قاچاق محسوب میشد! حتما یادتان هست مسافرانی كه از استان مازندران و گیلان بیش از 20 كیلو برنج سوغات می آوردند، برنجشان در ایستهای بازرسی مصادره می شد! راستی اگر دولت اجازه واردات برنج را ندهد و قیمت برنج افزایش یابد جناب‌عالی و دوستانتان در باره گرانی این كالای استراتژیك چه قصیده‌هایی كه نمی سرایند! لطفا به تیتر های روزنامههای سال گذشته مدعیان اصلاحات به هنگام افزایش قیمت برنج مراجعه كنید. محض اطلاع، دولت در چند روز گذشته تعرفه واردات برنج را افزایش داد تا نرخ برنج داخلی تعدیل شود.
8. درباره سیاست خارجی نیز به ذكر كلیاتی اكتفا كرده اظهار داشته اید: ”باید تحرك در حوزه سیاسی خارجی مان را گسترش دهیم و تمایل خود را برای تعامل با همه جهان با حفظ ارزش های خودمان اعلام كنیم. از هر نوع ماجراجویی و ایجاد حادثه چه در سطح دیپلماتیك و سطوح دیگر باید خودداری كنیم” این كلیات مورد قبول همه است؛ خوب است برای اجرای آن طرج عملیاتی و برنامه مشخص ارایه كنید. نكته دیگر این كه اخیرا دادن نسبت “ماجراجویی” به دولت نهم در ادبیات جناب‌عالی و آقای محسن رضایی و دیگر دوستانتان باب شده است! در حالی كه رهبر معظم انقلاب سیاست دولت نهم را مورد تاكید قرار داده و از سیاست های منفعلانه دولت اصلاحات به شدت انتقاد كرده، فرموده اند” هیچ‌كس احتجاجی بر علیه دستگاه و نظام، نسبت به این ممشایی كه آقای رئیس‌جمهور در باب مسأله هسته‌ای تشریح كردند، ندارد. راه همین است. ما آن راه دیگر را هم تجربه كردیم؛ روشن شد. البته روشن بود، حالا سندهای این‌ها هم یك روزی ان‌شاءاللَّه منتشر خواهد شد. كلمه‌ كلمه حوادث این روزهای گوناگون ثبت و یادداشت و ضبط شده است؛ یك روزی در اختیار افكار این ملت قرار خواهد گرفت و ان‌شاءاللَّه روشن خواهد شد كه در این مدت چه گذشته است.”( دیدار مسؤولان و كارگزاران نظام جمهوری اسلامی‌ (18/7/85)) مردم نیز تفاوت نگاه دولت ها را به خوبی میدانند.
9. جناب‌عالی با بیان این كه “متاسفانه پنهان كردن اطلاعات تبدیل به یك تكنیك شده است”، گفته اید:” نظام اجرایی و اقتصادی ما واقعا به راه درست نمی رود مگر این كه ما دست از این كارها برداریم. اطلاعات مربوط به نفت و قراردادهای نفتی باید برای مردم بازگو و گفته شود، حق مردم این است كه از آن اطلاع داشته باشند. باید بدانیم مردم با حكومت و نظام دشمن نیستند ولی طالب صداقت و شفافیت هستند.” سپس افزوده اید: ”آنها كه فرنگ نشستهاند و محاسبات دقیقی دارند، یقینا میتوانند محاسبه كنند كه ما چقدر ذخیره ارزی داریم یا نداریم، ولی كارشناسان مسوول و دلسوز كشور و نمایندگان كشور و مردم ما به دلیل این كه اطلاعات پنهانی و سری است، اطلاعی از آن ندارند. فقط صرف گفتن این كه برای چند دوره دولت های بعدی هم ذخیره ارزی داریم كه نمی تواند قانع كننده باشد” براستی دادن این اطلاعات به مردم فقط در این دولت می بایست انجام می گرفت یا در دولت های گذشته هم می بایست كسانی كه شعار خود را “دانستن حق مردم است” قرار داده بودند برای مردم شفاف بیان میكردند؟! آیا در 8 سال دولت شما و دولت های 16 ساله آقایان خاتمی و هاشمی این اطلاعات به مردم داده شد كه امروز این انتظار را از دولت نهم داشته باشید؟! طبیعتا در آن هنگام اگر كسی چنین چیزی را مطالبه می كرد در پاسخش گفته می شد كه ما نماینده مردم هستیم و آن ها به ما رای داده اند واعتماد دارند و نیازی به بیان اطلاعاتی نیست كه دشمن از آن سوء استفاده می كند. والبته این منطق درستی است چرا كه اطلاعات دشمن اگر از سوی مقامات رسمی كشور تایید شود برای او بسیار نافع تر است ودانستن این گونه اطلاعات نیز چندان برای آحاد مردم سودی ندارد.ازجمله اموری كه مایل به شفافیت آن هستیدآن است كه “می خواهیم یك لیست و سندی به مجلس و ملت داده شود كه ما حدود 270 میلیارد دلار پول نفت را كجا هزینه و صرف چه كردیم؟” یا یك میلیارد دلار از بودجه 86 كه دیوان محاسبات مجلس ایراد گرفته در كجا هزینه شده است؟ در این موضوع هم این برای اولین بار است كه در 30 سال انقلاب از دولت خواسته می شود كه این اطلاعات دقیق را به مردم بدهند. البته مسؤولان نظارتی، این اطلاعات را دراختیار دارند وجالب این كه كسانی این اطلاعات را می خواهند كه در دوره مسؤولیتشان حتی برای دادن این گونه اطلاعات به مسؤولان مربوطه مشكل داشتند. جناب آقای میرحسین! چگونه است كه شما به ایراد دیوان محاسبات مجلس به بودجه 86 كه دولت در پی برطرف كردن ایراد آن است خوب توجه دارید؛ ولی از واریز نشدن 6میلیارد دلار پول نفت در گذشته به خزانه كه همان دیوان محاسبات تذكر داده است غفلت می كنید ؟ آیا شفافیت د ریك جا مطلوب است ودر جای دیگر نامطلوب؟!
10. آقای میر حسین ! آیا احزاب افراطی مشاركت وسازمان مجاهدین و تجكیم وحدت را می شناسید و از مواضع آن ها در برابر امام و ارزش های انقلاب آگاهید؟ آیا از نقش این گروه ها در زمین زدن آقای خاتمی اطلاع دارید؟! اگر دارید چگونه به حمایت این احزاب تن می دهید و اگر اطلاع ندارید... .طلاع ندارید... .

منبع:

partosokhan.ir
 

أَلَيْسَ اللَّهُ بِكَافٍ عَبْدَهُ

آيا خداوند براي بنده‏اش كفايت كننده نيست؟(زمر/36)

شنبه 22/1/1388 - 0:29 - 0 تشکر 104977

اللهم انت السّلام و منک السّلام

و لک السّلام و الیک یعود السّلام

سلاااااااااام

*******

 منتظریم تا آقای موسوی به این سوالات پاسخ روشنی بدن ... سوالاتی که الان در ذهن بسیاری از افراد شکل گرفته و این رو به عینه می بینم که هنوز تردیدهایی در مورد آقای موسوی در اذهان هست و این موارد باید برای مردم شفاف سازی بشه

اللهم عجل لولیک الفرج

ماندگار باشید

یا حق

اللهم ‌ارزقنا توفیق‌الشهادة فی سبیلك تحت لواء ولیك

همراه شما در انجمن سیاسی anjoman.siasi@tebyan.org

و انجمن ورزش و تندرستی anjoman.varzesh@tebyan.org

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی