انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 559)
پنج شنبه 20/1/1388 - 13:49 -0 تشکر 104534
ماجرای یك میلیارد دلار گم شده در دولت نهم - از واقعیت تا سیاه نمایی

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

دوستان این مطلب رو تا آخر بخونین، متوجه میشین که کیا دارن سیاه نمایی میکنن و چهره دولت نهم رو مخدوش میکنن!!!

 

احمدی نژاد : این دولت است كه باید بگوید یك میلیارد من را ندادند

بر اساس گزارش تفریغ بودجه 85 بخشی از سود سهم دولت ناشی از مازاد بهای نفت خام صادراتی معادل یک میلیارد و 58 میلیون دلار به حساب خزانه واریز نشده است؟؟؟

بله همین طور است. اما بررسی آن خالی از فایده نخواهد بود. مسئله عدم واریز درآمدهای نفتی به خزانه بیت المال سابقه طولانی دارد البته شرکت ملی نفت در این باره برای خود توجیه دارد و به قوانینی استناد می کند که به آنها اجازه داده از درآمدهای حاصل از فروش نفت و گاز برای سرمایه گذاری مجدد و یا واردات بنزین استفاده کنند. در عین حال مخالفان نیز به قانون اساسی و سایر قوانین مربوط استناد می کنند که بیان می دارد همه درآمدهای دولت باید به خزانه واریز شود و از آنجا مجددا تخصیص یابد.
البته نکته مهم در این میان این است که با حضور دکتر احمدی نژاد در راس قوه مجریه شاهد کاهش چشمگیر انحرافات در عدم واریز درآمدهای نفتی به خزانه آنهم به استناد گزارش های تفریغ بودجه بوده ایم. در عین حال گزارش دیوان محاسبات اعلام کرده است که این ابهام درباره بخشى از سود سهم دولت است که ناشى از مازاد بهاى نفت خام صادراتى است.
مطابق این گزارش معادل یک میلیارد و 58 میلیون دلار از این محل درآمدى به حساب خزانه واریز نشده و در مصارف دیگر دولتى هزینه شده است. بلافاصله پس از اعلام این مطلب از سوى رئیس مجلس، رسانه هاى مخالف دولت به بزرگنمایى این خبر و گنجاندن آن در اخبار اصلى رسانه هایشان پرداختند. اما بررسى هاى تطبیقى نشان مى دهد که این ابهام درباره واریزى دولت به خزانه که در گزارش تفریغ بودجه 1385 مورد توجه قرار گرفته است، به نسبت ابهاماتى که در همین زمینه در گزارش تفریغ سال 1383 اعلام شده بود، به میزان 600 درصد کاهش داشته است.
گزارشها در این باره مشخص مى کند در تفریغ بودجه سال 83 تنها 28 میلیارد دلار از درآمد 34 میلیارد دلارى نفت خام دولت هشتم به حساب هاى خزانه واریز شده بود.این بدان معنى است که معادل 6 میلیارد دلار از فروش نفت خام در دولت هشتم در محل قانونى خود هزینه نشده بود. اگرچه بررسى سوابق گزارش هاى تفریغ بودجه در سال هاى گذشته نشان مى دهد، عدم واریز تمامى درآمدهاى نفت به خزانه سابقه اى طولانى دارد و حتى از سوى برخى رسانه ها تخلف سنتى از قانون بودجه نامیده شده اما گزارش تفریغ بودجه سال 83 صرفاً به ابهام درباره نوع هزینه فروش نفت خام که یک ابهام سنتى در اعمال قانون بودجه است، منحصر نماند و ابهامات گسترده ترى را درباره نوع عملکرد دولت گذشته نشان داد.
بنابر این گزارش، در سال ،83 معادل 82/21 درصد از شرکت هاى دولتى پرداخت هاى غیرقانونى به پرسنل خود و 7‎/2 درصد شرکت هاى دولتى نیز پرداخت هاى غیرقانونى به سایر اشخاص داشته اند. همچنین 16‎/29 درصد شرکت ها در دریافت هاى خود مرتکب تخلف شده و 9‎/19 درصد شرکت ها نیز تبصره هاى بودجه را رعایت نکرده اند. این در حالیست که با وجود تأکیدهاى صورت گرفته در تفریغ بودجه سال ،1382 در تفریغ بودجه سال ،1383 مشخص شد همچنان یک هزار و 29 دستگاه در فهرست دستگاه هاى حساب نداده قرار داشتند و اسناد لازم براى تفریغ بودجه را در اختیار دستگاه هاى رسیدگى کننده قرار نداده بودند.
همچنین 188 مورد که شامل دستگاه اجرایى، شرکت هاى دولتى و وزارتخانه ها مى شوند، درآمد خود را به خزانه واریز نکرده بودند که در این بین وزارتخانه هاى جهاد کشاورزى با 25 مورد واخواهى، آموزش و پرورش با 25 مورد واخواهى، وزارت کشور با 17 مورد واخواهى، وزارت علوم با 16 مورد واخواهى، وزارت کار با 17 مورد واخواهى و سازمان تربیت بدنى با 17 مورد واخواهى بیشترین گزارش ها را به خود اختصاص داده اند.
از سوى دیوان محاسبات، علت این حجم از تخلفات در اجراى قانون بودجه سال ،1383 مواردى چون عدم رعایت قانون نظام هماهنگ، پرداخت غیرنقدى بیش از میزان مقرر در قانون، پرداخت پاداش هاى فاقد وجاهت قانونى، اهداى غیرقانونى هدیه و عدم واریز درآمد به حساب خزانه، اعلام شد.
گفتنى است، على رغم پوشش گسترده سخنان رئیس مجلس درباره گزارش تفریغ سال 85 هیچ یک از رسانه هاى مخالف دولت حاضر نشده اند ابهام گسترده در نوع عملکرد دولت اصلاحات در اعمال بودجه سال هاى 82 و 83 را مورد بررسى قرار دهند.

حال اجازه دهید نظر رئیس جمهور را در این باره جویا شویم :

احمدی نژاد در پاسخ به سوالی درباره مطلبی مبنی بر گم شدن یك میلیارد دلار توسط دولت كه از سوی دیوان محاسبات مطرح شده است، گفت: خوب شد كه این موضوع را مطرح كرده‌اید در اینجا. جزوه مفصلی از حرف و حدیث‌هایی كه در این مورد مطرح شد دارم كه مثلا در آن نوشته از قانون شكنی دست بردارید. یك میلیارد دلار در دولت احمدی نژاد گم شد، یك میلیارد دلار ناقابل.
وی افزود: كار دیوان محاسبات این است اسناد هزینه ای دولت را با قانون بودجه تطبیق می‌دهد و اگر جایی تخلفی اتفاق افتاد یا سوء استفاده ای شده باشد، دادستانی و هیات‌های مستشاری دیوان محاسبات آن را بررسی می‌كنند و چند كار صورت می‌گیرد یا متخلف را مجازات اداری می‌كنند، اگر به بیت المال خسارت وارد شده باشد از حقوق او كم می‌كنند و اگر سوء استفاده ای شده باشد توسط قاضی مجازات می‌شود.
وی ادامه داد: دیوان در مقاطع مختلف زمانی مسائل را بررسی می‌كند و اگر این مسیری كه عنوان كردم طی نشود پس تخلف قطعی صورت نگرفت‌ است.
رئیس جمهور ادامه داد: كار بودجه این است كه مبلغی را برای كارها به دولت می‌دهند و بعد اسناد را دریافت می‌كنند و مورد بررسی قرار می‌گیرد اما در این میان در مورد دولت مقداری بی انصافی شد.
احمدی نژاد تصریح كرد: وزارت نفت از فروش نفت خام مطلقا یك دلار دریافت نمی‌كند بلكه خریداران گشایش اعتبار می‌كنند و بانك مركزی درآمد را به حساب‌های خارج از كشور می‌ریزد و در حقیقت پول فروش نفت خام به حساب بانك مركزی می‌رود و این غیر از خزانه داری دولت است یعنی به خزانه دولتی مربوط نیست بلكه هر سال قانون بودجه مقدار معینی از آن در آمد را اجازه می‌دهد كه به خزانه دولت بیاید و صرفا اجرای قانون بودجه شود.
احمدی نژاد افزود: یكی از عنوان های كه برای آن پول به حساب دولت می‌آید سود سهام شركت‌های نفت است كه البته مشخص نیست چه زمانی واریزی شود چون در آمد نفت، به روز نیست و پولش چند وقت بعد به حساب می‌آید.
وی ادامه داد: در دیوان محاسبات یك كم دقتی اتفاق افتاد و در همان گزارشی كه گفته است مبلغی واریز نشده در همان جا به نوعی گفته شد كه واریز شده است و در حقیقت دو عددی كه ارتباطی با هم نداشتند را به موضوع مربوط كردند كه این به معنای بردن پول و سوء استفاده كردن نیست بلكه یك اختلاف حسابداری است.
رئیس جمهور از دیوان محاسبات و كسانی كه آن گزارش را قرائت كردند گله گذاری كرد و اظهار داشت: من مدعی این هستم كه این دولت، دولت پاك است؛ مگر می‌شود یك میلیارد دلار گم شود؟ سیستم فروش نفت و بانك مركزی و خزانه وزارت اقتصاد آن قدر دقیق و مستحكم است و نظارت سه قوه آنقدر مستمر صورت می گیرد كه خزانه ما به ریال با محاسبات برابری می‌كند و در این مورد نیز هم نامه خزانه هم نامه بانك مركزی و گزارش محاسبات موجود است و اصلا هیچ گاه ما 80 میلیارد دلار در آمد نفت نداشته ایم كه عده ای می آیند و می ‌گویند كه ما روزانه 3 و نیم میلیون نفت می‌فروشیم و ضرب در قیمت می‌كنند و مدعی مبلغی می‌شوند.
وی ادامه داد: این دولت است كه باید بگوید یك میلیارد من را ندادند چون معادله این مبلغ را دولت در فعالیت‌ها خرج كرده است؛ بعضی از این همین نخبگان نمی‌دانند خزانه و بانك مركزی چیست چون همه پول به حساب بانك مركزی می‌رود نه خزانه دولت و بعد سهم دولت در بودجه به مرور به خزانه دولت می‌آید و هزینه می‌شود و ریال به ریال آن كنترل و حسابرسی دارد.
رئیس جمهور با بیان اینكه بعضی ‌ها با بی‌توجهی فقط مطالبی را عنوان می‌كنند، گفت: در دولت‌های قبل در تفریق بودجه یكسال 6 میلیارد دلار كم بود اما بعد بررسی كردند و دیدند حساب درست بوده است؛ نباید كاری كنیم كه بعضی از سازمان های استكباری با همین حرف‌های غیر مستند و بی‌توجهی در مورد ما قضاوت كنند چون در این سیستم محكم حتی یك دلار هم نمی‌تواند جابه جا شود.

سخن آرمان دهم : به امید روزی كه ملت برای باری دیگر تو دهنی به این دشمنان داخلی و منافقین بزنند و برای همیشه آنها را از صحنه ی سیاسی كشور محو كنند.
حال سوال اینجاست؟
چرا اینقدر سیاه نمایی و تخریب ؟
پاسخ روشن است ، زیرا اگر مردم طعم تلاش ها و كوشش های دولت نهم را بچشند همان كسانی كه سال ها در قدرت بودند و كم كاری های خود را با دلایل متفاوت توجیه میكردند و از تقصیرات نداشته عذر خواهی میكردند چگونه میتوانند دیگر حرفی برای گفتن داشته باشند؟
چگونه میتوانند از مردم طلب یاری و همكاری كنند؟

فقط به یك شكل :

خود را احمدی نژاد بنامند و احمدی نژاد را خود

به امید ظهور...

منبع: www.arman10.ir

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
پنج شنبه 20/1/1388 - 14:13 - 0 تشکر 104539

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

ای کاش اونایی که میان و هزار جور دروغ رو سرهم میکنن  تا دولت نهم رو مخدوش کنن، کمی به واقعیت ها توجه میکردن و اینقدر تهمت بدون علم نمیزدن!

سربلند و پیروز باشین...

التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
پنج شنبه 20/1/1388 - 15:9 - 0 تشکر 104573

بسم الله الرحمن الرحیم
********************
سلام علیكم
یه حرف
فتبارك الله احسن الخالقین
موفق و موید  

http://rahpoyvesal.blogfa.com
پنج شنبه 20/1/1388 - 15:9 - 0 تشکر 104574

به نام خدا

سلام اقا ممل خوبید شما واقعاممنونم چه بحثی بله درست چون خربکاری های خودشونو گردن دولت نهم میندازن اما خدایاور مظلوم است .

موفق باشی

باید صبرکرد سحرنزدیک است.

پنج شنبه 20/1/1388 - 17:10 - 0 تشکر 104598

با سلام

وقتی دیوان محاسبات خواست كه از خودش در تلویزیون دفاع كنه چی شد؟

حرف های دولت نهم برای خودش قابله قبوله نه برای مجلس نه مردم قابله قبول نیست.سیاه نمایی نیست واقعیته

با تشكر

 

فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خـاک سپارند تـا اجزای بدنم خـاک ایـران را تشکیل دهد.

((کوروش بزرگ))


پنج شنبه 20/1/1388 - 18:5 - 0 تشکر 104611

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

دیوان عدالت اداری اگر میخواست دفاع کنه، تا الان دفاع کرده بود، پس معلوم میشه حرف های دولت نهم همش درست، و افرادی چون شما و امثال اون نماینده،‌ برای تخریب دولت نهم و پرکردن جیب خودشون، هر چیزی میگن.
یه نکته ای هم خیلی مشهوده، این همه شما و طرفدارانتون دولت نهم رو تخریب کردین، ولی یکبار نشد دولت نهم طرفداران شما رو تخریب کنه، حتی دستور داد اجازه فعالیت بهتون داده بشه!
به قول یه مثل قدیمی که میگه، آدمی که خواب هست رو میشه از خواب بیدار کرد، ولی اونی که خودش رو به خواب زده، هرگز از خواب بیدار نمیشه!!!

سربلند و پیروز باشین...

التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
پنج شنبه 20/1/1388 - 18:28 - 0 تشکر 104621

22 خرداد معلوم میشه كی خوابه كی بیداره.....

پیروزی نزدیك است

 

فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خـاک سپارند تـا اجزای بدنم خـاک ایـران را تشکیل دهد.

((کوروش بزرگ))


جمعه 21/1/1388 - 13:45 - 0 تشکر 104800

جناب regedit بهتره یه کم تعصب رو کنار بزارید اثبات خرابکاری هایی که در دوره های قبل رخ داده خیلی راحت تر از سیاه نمایی بر ضد احمدی نژاد است من نمیگم الان در دوران اقای احمدی نزاد اتفاقی نمی افتهاما باید دید که چه کسانی این اقدامات را انجام میدهند.خیلی ها الان کاخ و ویلا هاشون رو از دست دادن که قبل ازاحمدی نژاد نمیدونستن چه جور توی ویلاشون زندگی کنن.

من خودم به عینه توی شهر خودمون سراغ دارم.کسانی که در دولت خاتمی

مناسب بسیار مهمی داشتند.

ای کسانی که جنازه مرا بر دوش دارید...چشمانم را باز بگذاریدکه دشمنان نگویند کورکورانه مرد. (شهید سعید صفر پور)

شنبه 9/3/1388 - 11:9 - 0 تشکر 117367

جالب اینجا است که کسی از 6 میلیارد گم شده دردور دوم دولت اصلاحات و4/5 میلیارد گم شده دردور اول کسی حرفی به ممیان نمی آورد اگر دولت عوض نمی شد در صنوقچه ی اسرار می ماند واصلا فاش نمی شد یکی از هفته نامه ها تخلفات دولت نهم را شمرده بود کردا وکردان وکردان ودیگر هیچ این آخر هم یک میلیارد به آن اضافه شده است

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی