انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 352)
پنج شنبه 20/1/1388 - 13:33 -0 تشکر 104530
دولت خاتمی رکورد دار تخلف دربرداشت از حساب ذخیره ارزی

بسم الله الرحمن الرحیم

سخنگوی دولت نهم گفت: دولت ‌خاتمی ركورد تخلف از قانون برداشت مازاد از حساب ذخیره ارزی را شكسته است كه هنوز هم این ركورد ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس، غلامحسین الهام چهارشنبه شب در همایش عملیات روانی علیه پیشرفت و عدالت‌ در شیراز افزود: دولت نهم در ابتدای خدمتگزاری خود چهار روش عدالت‌گستری، مهرورزی، خدمت به بندگان و تعالی و پیشرفت همه‌جانبه كشور را محور كار خود قرار داد كه بر همین اساس، این اهداف، اصول كار همه كارگزاران این دولت قرار گرفت.

سخنگوی دولت نهم با بیان اینكه اگر احمدی‌نژاد رای نیاورده بود و رئیس جمهور هم نمی‌شد همین كه شعار عدالت را در تبلیغات خود آورده پیروز میدان است گفت: جمله (ورود عدالت در شعار نامزدها یعنی پیروزی آنان در میدان) بیانگر درد و رنج مقام معظم رهبری است كه نشان می‌دهد اساس حكومت جمهوری اسلامی، گفتمان امام (ره) و پایه مشروعیت حكومت و حاكم به چه روزگار و غربتی دچار شده است كه طرح بحث آن نیز پیروزی است.

الهام در خصوص حمایت‌های اجرایی مقام معظم رهبری از دولت‌ها، افزود: حمایت‌های معظم‌له از دولت‌های گذشته اگر از دولت نهم بیشتر نباشد كمتر هم نبوده است اما در مراحلی كه دولت نهم زیر فشار تهدیدات بود حمایت‌های اجرایی رهبری بسیار تاثیرگذار بوده است.

وزیر دادگستری اظهار داشت: مقام معظم رهبری دهه چهارم انقلاب را دهه پیشرفت و عدالت عنوان كردند تا عدالت و گفتمان انقلاب به یك حركت داخلی و پایدار تبدیل شود.

الهام با بیان اینكه طبق فرمایش مقام معظم رهبری پیشرفت كشور باید در بستر عدالت تحرك داشته باشد گفت: عدالت و گفتمان انقلاب مختص یك دهه یا یك دولت نیست و اصل گفتمان انقلاب نباید با تغییر افراد، شخصیت‌ها و دولت‌ها تغییر كند.

سخنگوی دولت افزود: دشمنان مدتی به‌دنبال این امر بودند تا با مطالبه از مردم كشور نظام سیاسی را تغییر دهند و این هدف را بر آنان تحمیل كنند اما مستكبران از این غافل بودند كه جمهوری اسلامی یك گفتمان اسلامی و انقلابی دارد كه اساس آن هرگز تغییر نمی‌كند.

وزیر دادگستری تصریح كرد: برخی‌ می‌خواهند در انتخابات سوزن‌زنی این تغییرات را برعهده بگیرند.

الهام با بیان اینكه گفتمان عدالت و پیشرفت باید در همه دولت‌ها و دهه‌ها پایدار و ثابت باشد گفت: هر دولتی كه می‌خواهد روی كار بیاید باید بر این گفتمان وفادار بماند در غیر این ‌صورت و انحراف از این گفتمان دولت مذكور از مطالبه رهبری و سعادت جامعه منحرف شده است.

وی اظهار داشت: اگر عدالت در رفتار و كردارمان وجود داشته باشد به جای لجاجت، از كارهای توانمند و مثبت رقیب‌مان خوشحال می‌شویم.

سخنگوی دولت نهم افزود: یكی دیگر از ابعاد عدالت در رفتار این است كه اجازه دهیم خلاقیت‌های همه اقشار جامعه به ‌خصوص قشر محروم و آسیب‌پذیر شكوفا شود.

وزیر دادگستری گفت: برخی سیاست را احاطه كرده‌ و بر‌این باورند كه تنها كسانی می‌توانند مرد سیاست شوند یا به سیاست راه پیدا كنند كه از حزب عبور كرده باشند به این معنا كه منهای حزب هیچ‌كس معنایی ندارد.

الهام با بیان اینكه در این معنا بسیاری از مردم و اقشار جامعه نادیده گرفته‌ شده‌اند افزود: جرم احمدی‌نژاد این بود كه این قالب را شكست و بسیار فراتر از جناح‌ها گام برداشت.

این مسئول سیاسی همچنین گفت: متاسفانه در بسیاری از ارگان‌ها چینش‌های دستگاه‌های اداری متصل به ارتباط‌ها شده است كه این سیستم منجر به بی‌عدالتی و عدم استفاده از افراد كاردان متناسب با استعداد‌ها می‌شود.

وی افزود: ما باید زیرساخت‌های اقتصادی را در همه كشور فراهم كنیم تا هر استان به فراخور استعداد‌ها و توانمندی‌های خود از اعتبارات و امكانات بهره‌مند شود.

سخنگوی دولت نهم با بیان اینكه سفرهای استانی برای توزیع عادلانه امكانات و اعتبارات است اظهار داشت: اگر اعتبارات بدون برنامه به یك سمت خاص هدایت شود موجب محرومیت یكی و پرباری دیگری می‌شود كه مردم را مقابل هم قرار می‌دهد.
الهام گفت: سهام عدالت توزیع فقر نیست، توانمند‌سازی افراد است ما با سهام عدالت به مردم صدقه نمی‌دهیم بلكه با دادن سرمایه به آنان كمك می‌كنیم تا بتوانند خود را توانمند سازند.

این مسئول سیاسی همچنین افزود: توجه به نیروی انسانی و وجود نقشه علمی كشور دو اصل اساسی در پیشرفت است كه خوشبختانه هر دو اصل در دولت نهم در حال تحقق است.

سخنگوی دولت نهم با بیان اینكه دولت احمدی‌نژاد جسارت شكستن بروكراسی اداری را داشته و دارد گفت: طبق تشخیص دولت سازمان مدیریت مانعی برای پیشرفت دولت بود كه با تدبیر دولت نهم این سازمان منحل شد تا مسائل در مسیر درست‌، با شتاب و كارشناسی‌ شده جلو برود.

وی اظهار داشت: كارهای دولت نهم قانونی و كارشناسی شده است اما برخی سعی دارند با لجاجت جنگ روانی راه بیاندازند مثل اینكه با این كار دولت دین‌نقض شده است.

الهام تصریح كرد: دولت با این كار خود بسیاری از قانون‌شكنی‌ها، بازی‌ها، حاشیه‌ها و لابی‌ها را از بین برد.

این مسئول سیاسی با اشاره به مطالب اخیر یكی از شخصیت‌های سیاسی مبنی بر اینكه 270 میلیارد دلار پول نفت دولت نهم كجا رفته است گفت: دوست داریم بدانیم این رقم طبق كدام معیار بدست آمده است با یك حساب سرانگشتی می‌توان حساب كرد كه درآمد نفت دولت نهم از سال 84 تا 87، 192 میلیارد دلار بوده است با وجود اینكه شش ماه از ابتدای سال 84 نیز مربوط به دولت قبل است كه با این حساب درآمد نفتی دولت نهم در طول این مدت 173 میلیارد دلار می‌شود‌.

سخنگوی دولت افزود: از این میزان 81 میلیارد دلار مربوط به مصوبات مجلس بوده كه به ‌صورت لایحه و طرح ارائه شده است و مابقی نیز در این مدت بودجه كشور بوده است.

وزیر دادگستری اضافه كرد: همه می‌دانند هنگامی كه بودجه ارزی كشور حساب می‌شود هرچه بیشتر از رقم پیش‌بینی‌شده فروش حاصل شود به حساب ذخیره ارزی می‌رود و دولت نیز بدون مجوز قانونی قادر به برداشت یك دلار هم نیست.

این مسئول سیاسی خطاب به برخی سیاسیون گفت: چرا با اعلام ارقام جعلی و شبهه‌سازی سعی در ایجاد جنگ روانی دارید.

سخنگوی دولت همچنین اظهار داشت: در زمانی نیز برخی سیاسیون دولت نهم را متهم به برداشت غیرقانونی از حساب ذخیره ارزی كردند كه سازمان بازرسی كشور این مطلب را با ارائه مستندات تكذیب كرد.

وی تصریح كرد: این درحالی است كه دولت آقای خاتمی در مقطعی با برداشت 130درصدی از حساب ركورد تخلف از قانون مازاد از حساب ذخیره ارزی را شكسته است كه هنوز هم این ركورد ادامه دارد.

الهام با اشاره به صحبت‌های برخی از شخصیت‌های سیاسی مبنی بر اینكه انرژی هسته‌ای از دوران فعالیت آنان آغاز شده است گفت: این‌گونه كه از صحبت آقایان برمی‌آید در انرژی هسته‌ای همه سهم دارند جز آقای احمدی‌نژاد

جمعه 21/1/1388 - 9:3 - 0 تشکر 104746

بسم الله الرحمن الرحیم

این دولت خاتمی بود که ثروت عظیم ملی رو که متعلق به مردم بود درکجاها خرج کرد البته کمی مشخص هست که کجا خرج کرد چون از حرفهای مردم مشخص میشود که چه به سرکشور امده بعد بروید بگویید دولت نهم چه وچه دولتی که با نام اصلاح طلبی امد وبا نام نابودی کشور رفت.

جمعه 21/1/1388 - 10:24 - 0 تشکر 104757

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

از همون هواپیمای V.I.P که خریده بودن معلوم بود چقدر به فکر جیب مردم و خزانه دولت هستن!!!

سربلند و پیروز باشین...

التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی