انجمن ها > انجمن نجوم > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
نجوم (بازدید: 665)
شنبه 15/1/1388 - 17:4 -0 تشکر 103399
لکه های خورشیدی،تحت تعقیب!!!

 به نام خداوند جهان آفرین

سلام

 

 

 

 

این تصویری است که فضاپیمای سوهو در 31 مارس 2009 از خورشید گرفته است.

این روزها خورشید فعالیتی از خود نشان نمی دهد و ما کمینۀ خورشیدی عمیقی را تجربه می کنیم. طبق آخرین داده ها در 266 روز از سال 2008 هیچ لکۀ خورشیدی مشاهده نشده است.در سال 2009 نیز تاکنون در 78 روز از 90 روزی که گذشته است هیچگونه لکۀ خورشیدی مشاهده نشده است .تعداد لکه های خورشیدی حتی در سال 2009 کاهش نیز یافته اند.

ادامه دارد...

 

 

هیچگاه شکهایت را باور نکن و هیچوقت به باورهایت شک نکن!

شنبه 15/1/1388 - 18:42 - 0 تشکر 103452

به نام خداوند جهان آفرین

سلام

اندازه گیری های دقیق توسط فضاپیماها همچنین نشان داده اند که درخشندگی خورشید تا 0.02 درصد در نور مریی کمتر شده است .درحال حاضر رصدخانه های خورشیدی و فضاپیماها به جمع آوری اطلاعات بیشتر مشغولند و دانشمندان به مطالعۀ لکه های خورشیدی می پردازند.با استفاده از فن آوری امروزی بادهای خورشیدی ، پرتوهای کیهانی و میدانهای مغناطیسی اندازه گیری و بررسی می شوند اما مطالعۀ لکه های خورشیدی به ویژه در این دوران از فعالیت خورشید نسبت به سایر موضوعات مربوط به خورشید از جذابیت بیشتری برخوردارند.

ادامه دارد...

 

هیچگاه شکهایت را باور نکن و هیچوقت به باورهایت شک نکن!

شنبه 15/1/1388 - 18:49 - 0 تشکر 103456

به نام خداوند جهان آفرین

سلام

با این وجود فن آوری امروزی نیز قادر به پیش بینی آنچه از این پس رخ خواهد داد نمی باشد.کماکان مطالعات بر روی زمان پایان کمینه ی خورشیدی و آنچه پس از آغاز بیشینه ی خورشیدی رخ می دهد متمرکز می باشند.تنها کاری که دانشمندان می توانند انجام دهند این است که به مشاهدات خود ادامه دهند بلکه تعداد لکه های خورشیدی با نزدیک شدن به دوران بیشینه ی خورشیدی(سال 2012 یا 2013 ) افزایش یابند.

منبع : universetoday

پایان

 

هیچگاه شکهایت را باور نکن و هیچوقت به باورهایت شک نکن!

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی