انجمن ها > انجمن حوزه علميه > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
حوزه علميه (بازدید: 12667)
شنبه 8/1/1388 - 3:4 -0 تشکر 101753
چرا طلبه ها حقوق میگیرن؟

سلام

یه سوال داشتم واون اینکه چرا به طلبه ها تو حوزه حقوق میدن ولی به دانشجوهایی که تو بهترین دانشگاهها درس می خونن هیچ پولی داده نمیشه یه طلبه مجرد حدو 40 هزار تومن پول میگیره حالا متاهلین بمانند ولی یه دانشجو مجبوره برای در اوردن خرج کتاباش بره عصرها تخمه بفروشه؟مگه این دانشجو بعد تحصیل به مردم وکشور خدمت نمی کنه پس چه فرقی با یه طلبه داره ؟

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

شنبه 8/1/1388 - 8:50 - 0 تشکر 101770

سلام

من این سوال رو تو انجمن دانشجویی تایپ کرده بودم تا نظر دانشجو ها رو در این مورد بدونم حالا کی این رو shiftکرده اینجا خدا عالمه مگه هر جا واژه طلبه اومد باید از اینجا سر دربیاره؟

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

شنبه 8/1/1388 - 11:8 - 0 تشکر 101789

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

تو دانشگاه سراسری به دانشجویانش حقوق میدن، ولی دانشگاه آزاد هم پول میگیرین و  هم...
این عین گفته های چندی از اساتید دانشگاهمون بود که تو دانشگاه سراسری درس خونده بودن و خیلی هم راضی بودن از این حقوق و مزایا!
پس چجوری هست که شما میگین به دانشجویان حقوق نمیدن؟
حوزه یه نهاد دولتی هست و دانشگاه سراسری همینطور، به همین منظور به دانشجویانش تسهیلات میده ولی دانشگاه آزاد یه نهاد خصوصی هست و تا جا داره دانشجو رو میچلونه و ازش پول میگیره!
صحت و سقم این رو از چند دانشجوی دانشگاه سراسری که در شهرستان هم بودن پرسیدم و تائید کردن، حتی یکیشون تو دانشگاه شاغل شده بود! (خوشبحالش )
سربلند و پیروز باشین...
التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
شنبه 8/1/1388 - 12:10 - 0 تشکر 101805

طلبه ها چرا حقوق میگیرند؟

سعی میکنم خلاصه نکته ای رو عرض کنم.

دانشجو بعد از فارغ التحصیلی در جایی استخدام میشه و حقوقش رو میگیره ولی طلبه ها که کارشون تبلیغ دین باشه بعد اتمام سطوح لازم کارشون میشه تبلیغ دین . و از جایی هم جز  شهریه درآمدی ندارند .کدام نهاد دولتی میاد و به طلبه ها حقوق میده؟ آیا باید چشم انتظار مردم بمونند که در مساجد براشون پول جمع آوری کنند؟ طلبه هم خانواده و زندگی داره ؟

طلبه ها در دوران تحصیل به تبلیغ هم مشغولند ولی دانشجوها  ؟

مدت زمان تحصیل دانشجوها خیلی کمتر از مدت زمان تحصیل طلبه هاست بدین معنا که دانشجو بعد از مدت کوتاهی به کاری مشغول میشه ولی طلبه ها؟

يکشنبه 9/1/1388 - 1:9 - 0 تشکر 101933

سلام

از پرواز اخر وmamal92 گرامی ممنوم که پاسخ دادن اما mamal92عزیز اینجوریا که شما میفرمایین نیستا ممکنه دانشجویان رتبه بالا از این مزایا استفاده کنن ولی برای همه این طور نیست اگه یه پرس وجوی دیگه کنین بهتره 

در مورد اینکه طلبه ها شرایط ویژه دارن و نمی تونن منتتظر پول مردم باشن باید بگم که قدیمی ها یک مثل خوب دارن واون اینکه هر کی خربزه میخوره پای لرزشم میشینه

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

يکشنبه 9/1/1388 - 1:13 - 0 تشکر 101937

به همان علت كه دانشجو های تربیت معلم هنگام تحصیل پول میگیرند

گفتم که الف گفت دگر گفتم هيچ در خانه اگر کس است يک حرف بس است
يکشنبه 9/1/1388 - 1:26 - 0 تشکر 101940

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

من در این باره از چند دانشجویی که در محل غیر زندگی خودشون تحصیل میکردن پرسیدم و صحت موضوع رو تائید کردن!!!

در مورد موضوع ... خربزه ... که گفتین، اگر چنین افرادی نباشن، پس شما تو مسجد پشت سر کی نماز میخونین و  سوالات شرعی تون رو  از کی میپرسین؟

به قول عزیزی تو هر کاری یه متخصص هست، همونطوری که دکتر طبابت میکنه، و حرفه اش این هست، طلاب هم کارشناس دین هستن و کارشون رفع نیازها و مشکلات دینی مردم هست، اگر بخواهیم جوری بگیم  که: یه جامعه نیاز به طلبه (کارشناس دین) نداره، پس به دکتر هم نیاز نداره، خودتون تصور کنین دیگه چی میشه!!!

طلبگی هم نوعی شغل هست، عین دیگر شغل ها، و یه جامعه نیاز داره به کارشناسان گوناگون در همه حر فه ها، پس برخورد اینگونه با قشر طلبه درست نیست.

سربلند و پیروز باشین...

التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
يکشنبه 9/1/1388 - 11:31 - 0 تشکر 101993

بســــــــــــــــــــــم الله

با ســـــلام

در مورد مطلب اولتون که گفتید طلبه های مجرد ماهیانه حدود400،000 ریال دریافت می کنند ، باید بگویم که مطلب شما نادرست یا ناکافیست.

هر طلبه مجرد در هر ماه حدود 900،000 ریال بدون شارژ کارت خرید دریافت می کند و این در صورتی است که در هر شش ماه کارت خرید آنها 650،000 ریال شارژ می گردد.

تازه در ماه هایی هم که در آنها عید و یا ولادتی باشد به مبلغ فوق اضافه می شود و آن دسته از طلابی که دارای خانه ی اجاره ای باشند در هر ما مبلغ 250،000 ریال بابت اجاره مسکن به آنها داده می شود.

و اکثر این مزایا در صورت متأهل شدن دو برابر می شود.

اما دانشجویان که یکی از دوستان به حقوق هنگفت آنها اشاره کرد، باید بگویم که حق با اوست !!!.

 ما در هر ماه مبلغی در حدود 2،500 تومان دریافت می کنیم که تمام آن هم صرف خرید ژتون غذا یا خودکار می شود.

در مورد اشتغال به کار در دانشگاه هم برای دانشجویان مقطع کارشناسی ساعتی 800 تومان و برای کارشناسی ارشد هم ساعتی 1،100 تومان در نظر گرفته شده است که در هر ماه هم ساعت کاری نباید بیش از 70 ساعت باشد ، و برای دریافت آنهم دو برابر آن مقدار کار اولیه باید انرژی خرج کرد.

يکشنبه 9/1/1388 - 12:18 - 0 تشکر 102002

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

sadra2554 من هیچ جا از نوشته هام، از حقوق هنگفت دانشجویان یا طلاب حرفی نزدم!!!

فقط نقل قول کردم از دانشجویانی که حقوق میگرفتن و از این حقوق و مزایا راضی بودن، من خودم در دوران دانشجوییم همش به دانشگاه پول دادم و پولی از دانشگاه نگرفتم، طلبه هم نیستم که حقوق و مزایایی داشته باشم که بخوام بنویسم چقدر هست!!!

فقط نقل قول بود، و دیگر از جزئیاتش خبر ندارم، چون تمایل نداشتم بیشتر از این در زندگی شخصی دیگران کنجکاوی کنم!!!

سربلند و پیروز باشین...
التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
يکشنبه 9/1/1388 - 12:30 - 0 تشکر 102010

نکته اینجاست که دانشگاه هایی که دولتی هستن ازطرف دولت حمایت میشن. هزینه تحصیل دانشجو توسط دولت پرداخت میشه و دانشجو چهارسال طول می کشه تا کارشناسی شونو بگیرن بعد هم میرن سر کار ولی حوزه توسط دولت حمایت نمی شه وهزینه تحصیل طلبه ها برای مدت حد اقل  نه سال توسط مراجع با پول خمس مومنین پرداخت میشه و تا زمانی که طلبه در حوزه به تحصیل ادامه می ده حقوق بهش پرداخت می شه این مبالغ  برای زندگی امروز با هزینه های بالای اجاره مسکن در قم رقم قابل توجهی نیست با این پول ها نتنها زندگی مرفهی حاصل نمی شه  بلکه شرایط بسیار سختی نیز معمولا دارن. دوست طلبه ام بعد از 13 سال تحصیل سخت در قم برای پرداخت هزینه مسکن به پدرش وابسته است کدام دانشجو بعد از 7یا 8 سال تحصیل مشکل مالی دارد؟

يکشنبه 9/1/1388 - 12:55 - 0 تشکر 102017

سلام

mamal92گرامی اولا خدا  رو شکر اونقدر طلبه داریم که نیازی به این پشتوانه سازی ها و ریخت و پاش ها نباشه منظورم این کارت خرید ها و ...که دوستمون فرمودن ثانیا یک کشور به دکتر بیش از طلبه نیاز داره چون اگه ادم دکتر گیر نیاره بیماری ممکنه اونو بکشه ولی اگه نمازش رو به جماعت نخونه فاجعه ای پیش نمیاد ثالثا اگه از کنجکاوی در زندگی مردم کردن منظورتون منم که باید بگم به عنوان یک ایرانی حق دارم بدونم بیت المالی که در اون حق دارم چه جوری خرج میشه بالاخره چه طلبه چه دانشجو از پول مردم استفاده می کنن دیگه

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی