انجمن ها > انجمن دانشجویی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
دانشجویی (بازدید: 944)
پنج شنبه 6/1/1388 - 19:25 -0 تشکر 101551
منزوی شدن انجمن اسلامی دانشجویان تقصیر كیه؟

هوالباقی...

سلام

طبق معمول مشغول گشت زدن توی یكی از وبلاگ ها بودم كه به بیانیه ای از انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران به مناسبت شصت و ششمین سالگرد تاسیس این دانشگاه برخوردم!

 

تو این بیانیه از مسائل مختلفی یاد شده بود كه خیلی دلم می خواد در مورد اونها بحث كنیم.

(اما بعضی از این موضوعات به این انجمن ربطی نداره!)

یكی از این مسائل كه توجه منو به خودش جلب كرده بود اشاره ی این انجمن در این بیانیه به منزوی شدنش بود!

خب این به انزوا نشستن تقصیر كیه؟

دانشجویان یا ...؟

در ادامه كل این بیانیه رو تو این تاپیك می ذارم تا خودتون ببینید كه این انجمن در مورد این موضوع چی گفته!!

از پست بعدی این مقاله رو مشاهده كنید .

این بیانیه یه خورده زیاده كه برای راحتی شما مجبورم اونو در چند پست ثبت كنم!

 

منبع: درد و دل

در پناه یزدان پاك...

و او تنها پناه  همه ي ماست...
پنج شنبه 6/1/1388 - 19:27 - 0 تشکر 101552

هوالباقی...

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران به مناسبت شصت و ششمین سالگرد تاسیس این انجمن بیانیه‌ای صادر كرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در این بیانیه آمده است:

بسمه تعالی

سپاس خداوندی را كه بر سر بندگان منت نهاد و بهترین مردمان را برای هدایتشان برگزید. او را با برهان آشكار و كتاب هدایت به میانشان فرستاد تا مكارم اخلاق را بر آنان تمام كند و بیاموزدشان كه كژی را مقابل باشند و راستی را همراه، این همان مژده‌ ماه ربیع است.

66 سال پیش اندكی پس از تاسیس دانشگاه در ایران، تنی چند از دانشجویان به دستور پیامبرشان گردن نهادند و برای حفظ و پاسداشت ارزش‌های دینی و اسلامی در دانشگاه جمعی را تشكیل دادند كه مقدمه‌ای شد برای شكل‌گیری طلبه مسلمان تحصیل‌كرده در دانشگاه‌های كشور یا همان انجمن‌های اسلامی دانشجویان.

... والباقیات و الصالحات خیر عند ربك ثوابا و خیر مردا.

انجمن‌های اسلامی دانشجویان، بستری مقدس برای پرورش شخصیت‌های تاثیرگذار در تاریخ تحولات سیاسی و اجتماعی ایران شدند كه در پرتو رهبری حضرت امام (ره) در سال‌های بعد توانستند سلایق متكثر و مطالبات مختلف مردم آن زمان را تحت لوای اسلام به انقلاب شكوهمند اسلامی ایران پیوند زنند.

شخصیت امام خمینی (ره) به عنوان رهبری مبارز، شجاع و بی‌بدیل و محوریت ایشان به عنوان احیاگر مرجعیت شیعی به مثابه صف اول مواجهات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی موجب اتحاد و شكل‌گیری مبدأ هویتی و تشكیلاتی انجمن‌های اسلامی دانشجویان شد؛ هم‌چنان‌كه در اردیبهشت سال 42 كه دانشجویان عضو انجمن اسلامی دانشگاه تهران خدمت ایشان رسیدند فرمودند: «جوانان مسلمان دانشگاه تهران، امیدوارم كه همواره در دینتان استوار بمانید. من از شما جوانان برومند انتظار دارم»... كه این انتظار در بهمن ماه 57 به بار نشست.

انجمن‌های اسلامی دانشجویان پس از پیروزی انقلاب و در دهه‌ اول شكل‌گیری نظام جمهوری اسلامی، تنها پرچمدار ایدئولوژی اسلام انقلابی و بسط گفتمان اصیل انقلاب مردم مسلمان ایران در دانشگاه‌ها بوده‌اند و در پررنگ‌كردن مولفه‌هایی همچون آزادی، عدالت، محرومیت‌زدایی، استقلال و استكبارستیزی در دانشگاه‌ها نقش اساسی ایفا كرده‌اند و در صف اول مواجهه با اندیشه‌هایی شدند كه نمی‌خواستند نقش محوری و بالنده دین را در میان صفوف در هم فشرده ملت ایران در پیروزی انقلاب اسلامی بپذیرند.

اما امروز پس از گذشت 30 سال از انقلاب اسلامی و ورود به دوره‌ چهارم انقلاب، انجمن‌های اسلامی دانشجویان با بیم و امیدهای فراوان روبه‌رو هستند. از یك سو شاهد تعطیلی و به انزوا كشیدن انجمن‌های اسلامی دانشجویان در دانشگاه‌های كشور هستیم و از سوی دیگر حضور هرچه موثرتر تشكل‌های اسلامی در جهت شناسایی و ترویج قرائت اسلام سازگار با تجدد و تعریف هویت از دست رفته‌ی نسل چهارم بیش از پیش احساس می‌شود؛ نسلی كه نه تنها دوران دفاع مقدس را درك نكرده است بلكه از تحولات سیاسی و اجتماعی دهه‌ی 70 نیز تجربه‌ی چندانی ندارد.

در ادامه این بیانیه ابراز عقیده شده است: متاسفانه فضای چندصدایی در دانشگاه‌ها و رقابت صادقانه میان تشكل‌های دانشجویی به تك‌صدایی و حذف ظالمانه بسیاری از تشكل‌های معتقد بدل شده و در این میان راست‌قامتی و ایستادگی فرزندان گذشته انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشكی تهران است كه این گوهر گرانبها را برای ما به میراث گذاشته است.

ادامه دارد...

در پناه یزدان پاك...

و او تنها پناه  همه ي ماست...
پنج شنبه 6/1/1388 - 19:29 - 0 تشکر 101553

در آستانه‌ی دهه‌ی چهارم انقلاب اسلامی قرار گرفته‌ایم، لیكن هم‌چنان تحقق كامل آرمان‌های حضرت امام (ره) و مردم غیور در 12 فروردین 58 و تولد جمهوری اسلامی را به انتظار نشسته‌ایم.

هنوز منتظریم تا قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران با تمام ظرفیت‌هایش به طور كامل به اجرا درآید و گروهی به قصد انحصار قدرت آن را پاره پاره نكنند.

منتظریم تا بزرگ‌ترین و موثرترین رسانه‌ اطلاع‌رسانی كشور یعنی سازمان و صدای جمهوری اسلامی ایران كه با بیت‌المال اداره می‌شود از انحصار یك گروه و سلیقه‌ی سیاسی خاص به در آید و اخلاق را كه عالی‌ترین ركن یك رسانه‌ی عمومی است سرلوحه‌ی كار خویش قرار دهد و جانب عدالت را در تبلیغ و معرفی سلایق و گرایش‌های مختلف سیاسی و اجتماعی از دست ندهد.

صادركنندگان بیانیه هم‌چنین از آن‌چه انتظار برای جلوگیری از محرومیت از تحصیل برخی دانشجویان خوانده‌اند، سخن گفته‌اند.

در ادامه بیانیه آمده است: هنوز منتظر روزی هستیم كه همان‌گونه كه امام‌مان فرمودند محرومان و مستضعفان ولی‌نعمتانمان هستند، شاهد خردشدن شانه‌های طبقات ضعیف و آسیب‌دیده اجتماعی زیر بار توسعه‌ اقتصادی و رشد روزافزون فاصله‌ طبقاتی نباشیم. چشمان ما دانشجویان هم‌چنان انتظار آن روزی را می‌كشد كه اخوت و برادری و ایثار و از خودگذشتگی را كه ابتدای پیروزی انقلاب از آن گفته شد بار دیگر نظاره كنیم.

انجمن‌ اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشكی تهران هم‌چنین از رویه برخی ناظران و برگزار كنندگان انتخابات و نوع نگاه آنها به موضوع انتخابات انتقاد كرده است.

این انجمن هم‌چنین نسبت به آلودگی فضای سیاسی كشور در آستانه‌ی انتخابات ریاست‌جمهوری هشدار داده و اعلام كرده كه به عنوان چشم نگران انقلاب اسلامی، آحاد جامعه سیاسی كشور را به این جمله‌ی شهید مظلوم بهشتی ارجاع می‌دهد كه: «ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت» و از خود می‌پرسد كه این همه فضای اتهام و بی‌اخلاقی و نفاق و تخریب چه توجیهی جز دستیابی به قدرت به هر قیمتی می‌تواند داشته باشد و چه خطایی از این بزرگ‌تر كه انقلاب اسلامی‌مان را كه با ریخته شدن خون هزاران شهید به پیروزی رسیده است و نظام جمهوری اسلامی‌مان را كه با مجاهدت مبارزان نستوه تا بدین روز حفظ شده است تهدید كند.

در ادامه این بیانیه آمده است: انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشكی تهران هم‌چنین به طور خاص از همه‌ی احزاب و گروه‌های اصلاح‌طلب كه اندیشه‌شان بازگشت به خط راستین امام راحل و اصلاح مناسبات قدرت در عرصه‌ی سیاسی كشور و اداره‌ی امور بر مبنای ضوابط یك نظام سالم سیاسی و زدودن پیرایه‌های فسادبرانگیز در دستگاه‌های دولتی است، می‌خواهد با تمسك به اصل وحدت و توكل علی الله و با ندیدن خویش و دیدن ملت در درون گفتمان اصلاح‌طلبی راستین و برای دستیابی به اجماع بیش از پیش تلاش كنند و با معرفی كاندیدای واحد برای انتخابات ریاست‌جمهوری، دهان برخی یاوه‌گویان و فرصت‌طلبانی را كه خواهان حفظ وضع موجود هستند مهر زده و همچون گذشته سعی در بازسازی اعتماد عموم نخبگان، دانشگاهیان و توده‌های ملت نمایند تا بتوانند بر مبنای نیت مخلصانه‌ی خود كه همان اصلاح است به اصول اولیه‌ی انقلاب اسلامی برسند

در پایان این بیانیه آمده است: انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشكی تهران از همه‌ انجمن‌های اسلامی دانشجویان كه از كمند توطئه و تعلیق‌ها رهیده‌اند و هم‌چنان استوار بر سیر اعتقادات و آرمان‌های خود حركت می‌كنند تقاضا دارد كه همچون گذشته جانب احتیاط را از دست ندهند و در مسائل و مشكلات صبور باشند تا به دست نااهلان و نامحرمان نیفتد و بدانند كه خداوند بر هدایت آنان كه هدایت شده‌اند می‌افزاید و با راست‌قامتان همیشه‌ی تاریخ خواهیم ماند.

«والذین آمنوا و عملوا الصالحات لنكفرن عنهم سیئاتهم و لنجزینهم احسن الذی كانوا یعملون» (عنكبوت 7)

و او تنها پناه  همه ي ماست...
سه شنبه 11/1/1388 - 2:15 - 0 تشکر 102508

تقصیره هم دانشجوهاست هم دولتمردان ایرانی

ثانيه فرصت زيستن ميخواست

                     اما....

                     عقربه ها خود خواهتر بودند

چهارشنبه 24/4/1388 - 14:50 - 0 تشکر 132759

سلام

خب پناه خانومی فك كنم جواب سوالتو گرفته باشی!!

یكمی دقت كنی،

متوجه می شی منظورم چی ه!!

آنهايي كه رنگ پريدگي پاييز را دوست ندارند نمي دانند كه پائيز همان بهار است كه عاشق شده!

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.