• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 60182)
سه شنبه 26/3/1388 - 11:34 -0 تشکر 123013
شیطان بزرگ

                                            بسم الله الرحمن الرحیم 

اى فرزندان آدم مگر با شما عهد نكرده بودم كه شیطان را مپرستید زیرا وى دشمن آشكار شماست

قرآن کریم سوره یس آیه 60

امروزه شیطان ؛ متوجه یکی از کانون های قدرت های جهانی بنام کاخ سفید گردیده و بوسیله جماعت حاکم براین کاخ انواع و اقسام فتنه ها و جنگ ها را در این کره خاکی رقم میزند.

 فتنه ها ی شیطانی همانند جنگهای داخلی درممالک اسلامی ( یمن و لیبی و سوریه و امثالهم)  گفته آن پیرجماران راتاییدخواهدکرد که فرمود آمریکا شیطان بزرگ است .
 

چگونه آمریکا را شیطان بزرگ نخوانیم درحالی که  اولین استفاده کننده بمب اتم بودوخلبان رهاکننده بمب را با افتخار به خاک سپردهرگزاز کشتار انسانهای هیروشیما و ناکازاکی نادم نگردیدولی خود را درصف مخالفان بمب اتم جا زده است .

اى فرزندان آدم مگر با شما عهد نكرده بودم كه شیطان را مپرستید زیرا وى دشمن آشكار شماست (60)یس

سه شنبه 31/6/1388 - 14:8 - 0 تشکر 153325

http://goldensky.persiangig.com/goldsky/karikator%20arab%20(4).gif

ژنرال آمریکایی: احتمال شکست در صورت عدم ارسال نیروی بیشتر به افغانستان وجود دارد

ankbut@voanews.com

فرمانده نظامی بلندپایه آمریکا و ناتو در افغانستان هشدار داد ماموریت در آن کشور «به احتمال زیاد به شکست می انجامد» مگر آنکه طی سال آینده نیروهای نظامی بیشتری به منطقه گسیل شوند.  نیویورک تایمز و واشنگتن پست بخش هایی از یک ارزیابی محرمانه توسط ژنرال استانلی مک کریستال را در وب سایت های خود در روز دوشنبه منتشر کرده اند. ژنرال مک کریستال نوشته است که  نیروی نا کافی، خطر طولانی تر و پرهزینه تر شدن جنگ را بالاتر می برد و احتمالاً به شکست مأموریت می انجامد. در همین حال ژنرال آمریکایی یادآور شد که  موفقیت در افغانستان هنوز هم دست یافتنی است اگر نیروهای نظامی بتوانند تحرک شورشیان را معکوس کنند. پرزیدنت اوباما و تیم امنیت ملی آمریکا در حال بررسی گزارش مک کریستال هستند که در تاریخ سی ام ماه اوت به رابرت گیتس، وزیر دفاع آمریکا، ارائه شده است. رییس جمهوری آمریکا در تلاش است تا تصمیم بگیرد نیروهای اضافی آمریکایی به افغانستان ارسال کند یا خیر. هفته گذشته رابرت گیتس خاطر نشان کرد که اتخاذ یک تصمیم مناسب در مورد سطح نیروهای آمریکا در افغانستان نیاز به صرف وقت بیشتری دارد. مقامات نظامی آمریکا روز یکشنبه اظهار داشتند که سه تن از سربازان آمریکایی در افغانستان در دو رویداد جداگانه، کشته شده اند. نیروهای به رهبری ناتو در افغانستان اعلام کردند که دو تن از سربازان آمریکایی در روز یکشنبه در یک مأموریت غیر رزمی در منطقه پر تلاطم جنوب کشور، کشته شده اند، در حالی که سومین سرباز آمریکایی در یک درگیری با دشمن در شرق افغانستان، کشته شده است.
نتیجه و ارزیابی ؛
         این سلسله بیانات که از مجاری مختلف منعکس میگرددصرفا"هدفی جزء زمینه سازی افکار عمومی نسبت به توقف طولانی مدت شیطان بزرگ در گرداب افغانستان در برنخواهد داشت.

اى فرزندان آدم مگر با شما عهد نكرده بودم كه شیطان را مپرستید زیرا وى دشمن آشكار شماست (60)یس

سه شنبه 31/6/1388 - 15:26 - 0 تشکر 153368

کد خبر: 693049 زمان مخابره: 1388/6/31 - 14:37:33
دبیر شورای عالی امنیت ملی:
ایران با اقتدار، منطق و ابتکار عمل وارد گفتگو با 6 کشور خواهد شد
دبیر شورای عالی امنیت ملی اعلام کرد جمهوری اسلامی ایران با اقتدار، منطق و ابتکار عمل وارد گفتگوهای اکتبر با 6 کشور خواهد شد.

به گزارش ایرنا، سعید جلیلی که روز سه شنبه در ششمین اجلاس رسمی خبرگان رهبری سخن می‌گفت، با اشاره به ظرفیت‌های انکارناپذیر جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی، گفت: جهان امروز که بیش از پیش واقعیت‌های ایران را درک کرده به مولفه‌های قدرت کشورمان شامل جمهوریت قوی و عمق اجتماعی نظام و جایگاه والای رهبری اذعان و اعتراف می‌ کند.
دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران طی یک سال گذشته و پشت سر گذاردن تهدیدهای منطقه‌ای و بین‌المللی و تثبیت جایگاه کشورمان در عرصه‌های مختلف تصریح کرد: "به پشتوانه مردم و تدابیر حکیمانه رهبری، نظام جمهوری اسلامی ایران ضمن پاسداری و حفظ حقوق و اصول خود از اقتدار و جایگاهی والا و غیرقابل انکار در منطقه و جهان برخوردار است."

سعید جلیلی تحرک جدید غرب و آمریکا و ابراز تمایل آنان برای گفتگو و ارتباط با ایران را یادآور شد و گفت: جمهوری اسلامی ایران ضمن اعلام آمادگی برای انجام گفتگوهای عادلانه و مبتنی بر تعهدات دسته‌جمعی برای تقویت صلح، عدالت و پیشرفت جهانی بسته پیشنهادی خود را با هدف تعامل و همکاری سازنده ارایه کرده و گفتگوهای اکتبر بر اساس همین بسته پیشنهادی انجام خواهد شد.
سیام/ 1965

نتیجه و ارزیابی ؛
چنین روزهایی که رئیس جمهوری کشورمان در سازمان ملل بسر می برد توجه به اقتدار ملی از اهمیت خاصی برخوردار است و چه بسا تمامی جارو جنجال هایی که چندی قبل از سوی بیگانگان و بخصوص شیطان بزرگ تدارک دیده شده بودبرای چنین روزی بوده است .

اى فرزندان آدم مگر با شما عهد نكرده بودم كه شیطان را مپرستید زیرا وى دشمن آشكار شماست (60)یس

چهارشنبه 1/7/1388 - 10:20 - 0 تشکر 153536


پنتاگون از فرمانده ارشد آمریکا در افغانستان خواست فراخوان اعزام سربازان بیشتر را به تأخیر اندازد 

ankbut@voanews.com

یک روزنامه اصلی آمریکایی گزارش می دهد که وزارت دفاع این کشور به ژنرال استنلی مک کریستال، فرمانده ارشد آمریکا در افغانستان، گفته درخواست اعزام سربازان بیشتر به این کشور را به تأخیر اندازد. وال استریت جورنال به نقل از مسئولان وزارت دفاع آمریکا روز سه شنبه گفت دولت باراک اوباما خواستار تأخیر در ارائه درخواست اعزام سربازان بیشتر شده تا مطمئن شود ایالات متحده پیش از درخواست سربازان بیشتر، «استراتژی درستی را درپیش گرفته است».باراک اوباما در مصاحبه ای از پیش ضبط شده با شبکه خبری سی ان ان گزارش های پیشین مبنی بر این که او یا کسی از اعضای دولت آمریکا از ژنرال مک کریستال خواسته که به خاطر دلایل سیاسی در ارائه گزارش یا پیشنهادات خود تعلل کند، رد کرد. آقای مک کریستال فرمانده ارشد آمریکا و ناتو در افغانستان هشدار داده است که اگر سربازان بیشتر تا سال آینده به افغانستان اعزام نشوند، مأموریت نیروهای غربی در این کشور «با شکست مواجه خواهد شد».اظهارات ژنرال مک کریستال بخشی از یک برآورد استراتژیک محرمانه است اما روزنامه واشنگتن پست روز دوشنبه در وبسایت خود بخشی از نسخه غیرمحرمانه آن را چاپ کرد.
نتیجه و نظریه ؛ 
فضاسازی با نیت شوم توقف بیشتر درافغانستان در دستور کار شیطان بزرگ قرارگرفته است .

اى فرزندان آدم مگر با شما عهد نكرده بودم كه شیطان را مپرستید زیرا وى دشمن آشكار شماست (60)یس

چهارشنبه 1/7/1388 - 10:28 - 0 تشکر 153537

یک مقام ایرانی از پیشرفت در فناوری غنی سازی اورانیوم خبر می دهد ankbut@voanews.com

رییس سازمان انرژی اتمی ایران می گوید کشور او نسل جدیدی از سانتریفیوژ، که بهتر قادر به غنی سازی اورانیوم است، ساخته است.علی اکبر صالحی، این خبر را روز سه شنبه اعلام کرد و گفت دانشمندان اینک مدل های جدید را آزمایش می کنند. او مدعی شد آنها بهتر از دستگاه های فعلی قادر هستند اورانیوم را پالایش کنند. صالحی درباره زمانی که مدل های جدید در تاسیسات اصلی غنی سازی وارد عمل خواهند شد، توضیحی نداد.اورانیوم غنی شده در غلظت پایین می تواند به عنوان سوخت در رآکتورهایی که برق تولید می کنند بکار رود. اما سانتریفیوژها قادر هستند اورانیوم را برای استفاده در اسلحه اتمی بیشتر غنی کنند – روندی که به گمان کشورهای غربی ایران پنهانی روی آن کار می کند. تهران این اتهام را نادرست می داند.در این میان، انتظار می رود مقامات ایران هفته آینده مذاکره درباره برنامه اتمی کشور را با نمایندگان قدرت های غربی از سر بگیرند.
 نتیجه و نظریه ؛
رشد علمی اردوگاه اسلام بیش از پیش مورد توجه غرب قرارگرفته و سایه به سایه آنرا  نبال می کند بخصوص اگر این پیشرفت از نوع هسته ای باشد  پاسخ ملت ایران به امریکا همان پاسخی است؛ که  شهید بهشتی  فرمود: آمریکا ازدست ما عصبانی باش و ازعصبانیت بمیر.

اى فرزندان آدم مگر با شما عهد نكرده بودم كه شیطان را مپرستید زیرا وى دشمن آشكار شماست (60)یس

شنبه 4/7/1388 - 10:36 - 0 تشکر 154233

رهبر انقلاب در دیدار اعضای مجلس خبرگان: خواص خود را كنار نكشند ، سكوت كمك به فتنه است شنبه 4 مهر 1388- شماره 19471کیهان

رهبرمعظم انقلاب در دیدار اعضای مجلس خبرگان با تاكید بر اینكه بلواهای بعد از انتخابات كاملاً برنامه ریزی شده بود افزودند: این توطئه به فضل الهی شكست خورد و تیر دشمن به سمت خودش كمانه كرد.

ابعاد جنگ نرم
ما باید جوانب این توطئه را بروشنی بشناسیم و بشناسانیم؛ وظیفه ما این است. امروز جنگ نظامی با ما خیلی محتمل نیست- نمیگوئیم بكلی منتفی است، اما خیلی محتمل نیست- لكن جنگی كه وجود دارد، از جنگ نظامی اگر خطرش بیشتر نباشد، كمتر نیست؛ اگر احتیاط بیشتری نخواهد، كمتر نمیخواهد. در جنگ نظامی دشمن به سراغ سنگرهای مرزی ما می آید، مراكز مرزی ما را سعی می كند منهدم بكند تا بتواند در مرز نفوذ كند؛ در جنگ روانی و آنچه كه امروز به او جنگ نرم گفته میشود در دنیا، دشمن به سراغ سنگرهای معنوی می آید كه آنها را منهدم كند؛ به سراغ ایمانها، معرفتها، عزمها، پایه ها و اركان اساسی یك نظام و یك كشور؛ دشمن به سراغ اینها می آید كه اینها را منهدم بكند و نقاط قوت را در تبلیغات خود به نقاط ضعف تبدیل كند؛ فرصتهای یك نظام را به تهدید تبدیل كند. این كارهائی است كه دارند می كنند؛ در این كار تجربه هم دارند، تلاش هم زیاد دارند می كنند، ابزار فراوانی هم در اختیارشان هست. باید ابعاد دشمن و ابعاد دشمنی را بدانیم تا بتوانیم بر او فائق بیائیم. البته ما مدد الهی داریم، كمك غیبی داریم بدون شك؛ این را انسان دارد مشاهده می كند؛ لكن ما مادامی كه هوشیارانه، آگاهانه در میدان نباشیم تدبیر لازم را به كار نبریم، كمك الهی به سراغ ما نخواهد آمد.
خطوطی كه دشمن
در تبلیغاتش دنبال می كند
دشمنان ما؛ دشمنان انقلاب، دشمنان نظام جمهوری اسلامی، چند خط را دارند دنبال می كنند كه این در تبلیغاتشان و در كاری كه انجام می دهند، واضح هم هست؛ اینها چیزهای پوشیده و پنهانی نیست؛ باید در ذهن خودمان اینها را جمع بندی كنیم:
یكی این است كه نشانه های امید را مخدوش كنند؛ مورد خدشه قرار بدهند.

ایجاد تفرقه یكی از خطوط دشمن
یكی از خطوط كاری اصلی دشمن، همین مسئله تفرقه است كه شما آقایان بر روی او بحق تكیه كردید، در گزارش هم بیان فرمودند، در بیانیه پایانی خبرگان هم به این مسئله اتحاد توجه شده؛ بسیار مسئله مهمی است. مسئله اتحاد ملت و كاری كه برای ایجاد تفرقه دارد انجام می گیرد، بسیار مسئله مهمی است. 

تمجید دشمن
از برخی عناصر داخلی
مسئله چهارم- این خط دیگری است كه به نظر ما دشمن بر روی او هم دارد سرمایه گذاری می كند- منصرف كردن ذهن مردم از دشمنی دشمن است. 

چرا نمی بینیم دشمن را؟ چرا نمی بینیم شعف عظیمی كه دشمن پیدا می كند از آنچه كه اینجا از اختلاف ما، از حوادث گوناگون، از بلوای بعد از انتخابات به وجود می آید؟ تشویق كنند كسانی را كه عامل هستند. آنجا، رئیس یك كشور بزرگ از آدمها اسم می آورد! خوب، این جز ایجاد دشمنی است؟ از معارضین نظام اسم می آورد و تمجید می كند از فلان كس كه آقا از شجاعت او (!) ما تعجب كردیم. چرا؟ چون یك كلمه ای گفته كه آنها خوششان آمده. اینها را باید دید؛ اینها را باید متوجه شد و نبایستی از دشمنی دشمن غفلت كرد.
البته دشمنی او خلاف انتظار نیست، غفلت ما خلاف انتظار است؛ دولت انگلیس كه كارنامه دویست ساله حضور آنها و ارتباط آنها با كشور ما، كارنامه سرتا پا سیاه است- واقعا یك نقطه و یك جا نداریم كه بشود نشان داد كه دولت انگلیس به نفع ملت ایران یك قدم كوچكی برداشته باشد؛ هرچه بوده ضرر؛ هرچه بوده صدمه های بزرگ- اینها اعلام می كنند كه ما طرفدار ملت ایرانیم! دولت آمریكا اعلام می كند كه ما طرفدار مردم ایرانیم! یعنی: با نظام جمهوری اسلامی بدیم، اما مردم را دوست داریم! خوب، مردم جزو این نظامند؛ این نظام كه منفك از مردم نیست. این ترفندهای دشمن است. اینها را باید شناخت، فهمید. 

یك وقت می بینید ما در داخل جدول و پازلهای دشمن قرار می گیریم- در پازل، مجموعه ای را كنار هم می چینند، تا یك شكلی از تویش در بیاید- تا یكی از این اجزا را ما تامین بكنیم. خوب، این خیلی چیز بدی است؛ ما باید سعی كنیم كه تامین كننده اجزای او نباشیم.  امروز موثرترین سلاح بین المللی علیه دشمنان و مخالفین، سلاح تبلیغات است؛ سلاح ارتباطات رسانه ای است. امروز این قوی ترین سلاح است و از بمب اتم هم بدتر و خطرناك تر است. این سلاح دشمن را شما در بلواهای بعد از انتخابات ندیدید؟ دشمن با همین سلاح، لحظه به لحظه، قضایای ما را دنبال می كرد و به كسانی كه اهل شیطنت بودند، رهنمود می داد. «وان الشیاطین لیوحون الی اولیائهم لیجادلوكم»؛ جمهوری اسلامی هم مردمی است هم اسلامی
نكته چهارم این است كه جمهوری اسلامی- كه از انقلاب اسلامی برخاسته است- یك واحدی است كه دارای دو بعد است: اسلامی بودن و مردمی بودن؛ هم اسلامی است، هم مردمی است. و مردمی است، چون اسلامی است؛ چون اسلام دین جامعه است.

ولایت فقیه
دنباله ولایت معصومین
مسئله ولایت هم پایبندی به همین مجموعه است؛ چه ولایت معصومین (علیهم السلام)، چه ولایت فقیه كه دنباله ولایت معصومین و ادامه او هست. مسئله پایبندی به این مجموعه و رعایت حفظ این مجموعه در كشور و در نظام است، كه زاویه ای پیدا نكند، مشكلی برایش به وجود نیاید، در او تنقیصی و تبعیضی حاصل نشود، با همین جامعیت حركت كند و پیش برود. و این اسلام ناب هم كه در فرمایش امام بود، ناظر به همین است؛ چون امام اسلام ناب فرمودند، در مقابل اسلام آمریكایی. اسلام آمریكایی فقط آن نیست كه آمریكاپسند باشد؛ هر چیزی كه خارج از این اسلام ناب است؛ اسلام سلطنتی هم همین جور است، اسلام التقاطی هم همین جور است، اسلام سرمایه داری هم همین جور است، اسلام سوسیالیستی هم همین جور است، اسلامهایی كه با شكلها و رنگهای مختلفی عرضه بشود و آن عناصر اصلی در او وجود نداشته باشد، همه اش مقابل اسلام ناب است؛ در واقع اسلام آمریكایی است. 

خواص هدف دشمن هستند
دشمن انواع و اقسام كار را می كند؛ انواع و اقسام فعالیت را می كند؛ عمده هم امروز به گمان من، هدف و آماج توطئه های دشمن، خواص است؛ آماج دشمن، خواص است. می نشینند طراحی می كنند تا ذهن خواص را عوض كنند؛ برای اینكه بتوانند مردم را بكشانند؛ چون خواص تاثیر می گذارند و در عموم مردم نفوذ كلمه دارند.

ملاحظات و نظریه

گلچینی از بیانات مقام معظم رهبری که بدان اشارت گردیدبیانگر این مطلب است  که در راس تمامی دشمنان ؛ شیطان بزرگ همچنان مقام اول را از آن خود ساخته  و هدف جزء تبدیل اسلام ناب محمدی ایران زمین به اسلام های مرسوم (سلطنتی و نوکر مابانه- اسلام التقاطی  و...) ندارد.آری امروزه برای زنده نگه داشتن اسلام ناب محمدی وظیفه ا ی بس بزرگ برعهده  یاران واقعی مهدی موعود (عج) سپرده شده که تنها کسانی سرافراز خواهند بود که همزمان دردوجبهه مبارزه با نفس و دنیاطلبی و جبهه بیرونی استقامت ورزند و این استقامت پابرجا نخواهدبود مگر با استعانت جستن از باری تعالی - مارایاری ده که در کنار رهبر معظم خود حضرت آیت الله خامنه ای همچنان بردشمن قسم خورده اسلام یعنی آمریکا جنایتکار فائق آمده و این امانت (انقلاب اسلامی ) امام خمینی (ره ) را به صاحبش مهدی موعود برسانیم آمین رب العالمین .

اى فرزندان آدم مگر با شما عهد نكرده بودم كه شیطان را مپرستید زیرا وى دشمن آشكار شماست (60)یس

شنبه 4/7/1388 - 14:21 - 0 تشکر 154314

پرزیدنت اوباما: جمهوری اسلامی باید به قطعنامه های شورای امنیت عمل کند ankbut@voanews.com

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا ساعتی پیش به همراه گوردن براون نخست وزیر بریتانیا و نیکولا سارکوزی رئیس جمهوری فرانسه در زمینه برنامه هسته ای جمهوری اسلامی سخنرانی کرد.رئیس جمهوری ایالات متحده گفت: آمریکا، بریتانیا و فرانسه روز گذشته در وین شواهدی را با جزئیات کامل در زمینه ساخت دومین تاسیسات غنی سازی اورانیوم از سوی جمهوری اسلامی در نزدیکی شهر قم  در چند سال گذشته در اختیار آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار دادند .جمهوری اسلامی نیز اوائل هفته جاری با فرستادن نامه ای به آژانس بین المللی انرژی اتمی آنها را از وجود تاسیسات غنی سازی اورانیوم دیگری علاوه بر نطنز آگاه کرد. این اقدام جمهوری اسلامی سالها پس از آغاز ساخت تاسیسات صورت گرفته است.این مساله نمایانگر آن است که جمهوری اسلامی به تعهدات بین المللی خود در رابطه با قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد و خواستهای آژانس بین المللی انرژی اتمی همچنان پایبند نیست.ما از آژانس بین اللمی انرژی اتمی می خواهیم که فورا تحقیقات گسترده و جامعی را در زمینه این اطلاعات نگران کننده انجام و نتیجه آنرا در اختیار هیأت مدیره آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار دهد.تصمیم جمهوری اسلامی مبنی بر ساخت دومین تاسیسات غنی سازی اورانیوم بدون اطلاع آژانس بین اللمی انرژی اتمی چالش مستقیمی است علیه تعهدات پایه ای پیمان منع گسترش تسلیحات اتمی در جهان که ایران از امضا کنندگان آن است.بنا به این پیمان همه کشورها حق دست یابی به انرژی صلح آمیز هسته ای را دارا هستند و کشورهای دارای سلاحهای اتمی باید به سمت خلع سلاح پیش روند و کشورهای فاقد سلاحهای اتمی نباید به آن دست یابند. این پیمان دهه ها ست که وجود دارد و جهان را به مکانی امن تر تبدیل می کند.
نتیجه و ارزیابی ؛
دنیایی شگفت انگیزاست ؛ آنانی که دارای سلاح اتمی هستند اصلامورد بازخواست قرارنخواهند گرفت بعنوان مثال اسرائیل وحشی اصلا دیده نمی شود ؛لکن ایران که به تکنولوژی هسته ای دست یافته است خطرناک محسوب می گردد.

اى فرزندان آدم مگر با شما عهد نكرده بودم كه شیطان را مپرستید زیرا وى دشمن آشكار شماست (60)یس

شنبه 4/7/1388 - 14:44 - 0 تشکر 154321

شرکت های بزرگ نفتی صادرات بنزین به ایران را کم کرده اند ankbut@voanews.com
* روسیه احتمال جانبداری از تحریم های شدید ترعلیه تهران را مطرح ساخته است وال استریت جرنال زیر عنوان «سوداگران نفتی بزرگ همزمان با حرف های تحریم، محموله های تهران را کم کرده اند» در گزارشی از لندن می نویسد بعضی از سوداگران نفتی بزرگ در واکنش به این ابهام که آیا آمریکا و قدرت های غربی دیگرعلیه ایران بخاطر برنامه اتمی اش تحریم هایی تنبیهی وضع می کنند یا نه، بی سر و صدا،  یا ارسال محموله های سوخت را به ایران متوقف ساخته اند، و یا برای چنین توقفی آماده می شوند.وال استریت جرنال می نویسد BP PLC، غول عظیم نفتی اروپایی، که دارای عملیات گسترده تجاری است، به گفته یک فرد آگاه، ارسال محموله های بنزین و دیگر فرآورده های نفتی به ایران را دست کم از شش ماه پیش متوقف کرده است.وال استریت جرنال می نویسد یک مقام Total SA می گوید اگر آمریکا و کشورهای اروپایی تصمیمات خواستار توقف در صادرات سوخت به ایران را تصویب کنند،  این شرکت عمده نفتی فرانسوی نیز ارسال محموله های بنزین به ایران را متوقف خواهد ساخت.وال استریت جرنال می نویسد Royal Dutch Shell، شرکت عمده دیگر صادر کننده بنزین به ایران، حاضر به اظهار نظر نشد، و شرکت های نفتی آمریکایی از فروختن فرآورده های نفتی به ایران منع شده اند.وال استریت جرنال می نویسد حتی اگر تحریم بنزین به تصویب برسد ایران برای خرید فرآورده های نفتی، احتمالا با قیمت هایی بالاتر، منابعی متعدد در اختیار دارد. مسعود میرکاظمی وزیر نفت ایران اخیرا در وین، بی آنکه وارد جزییات شود، به خبرنگاران گفت ایران برای مقابله با هرگونه کاهشی در محموله های بنزین، قرار و مدارهایی مختلف گذاشته است.

نتیجه و ارزیابی ؛

تنگی بشکند؛ ماستی بریزد؛ دنیا شود به کام کاسه لیسان  ؛ بالاخره روسیه باج خود را درقبال ایران از امریکا دریافت (تعدیل استقرارموشکی امریکادراروپای شرقی )ودرمقابل همراهی خودرا درقبال تحریم های احتمالی برعلیه ایران ابرازداشت .

اى فرزندان آدم مگر با شما عهد نكرده بودم كه شیطان را مپرستید زیرا وى دشمن آشكار شماست (60)یس

شنبه 4/7/1388 - 15:5 - 0 تشکر 154326


نتانیاهو در سازمان ملل علیه برنامه اتمی ایران هشدار داد


بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، نطق خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد را با انتقاد شدید از محمود احمدی نژاد و هشدار در مورد برنامه اتمی ایران آغاز کرد.

محمود احمدی نژاد در نطق روز چهارشنبه (23 سپتامبر) در مجمع عمومی، اسرائیل را "متجاوز" و "اشغالگر" خواند و این کشور را به نسل کشی فلسطینیان متهم کرد.

او همچنین گفت: "دیگر قابل قبول نیست که یک اقلیت محض با یک شبکه پیچیده و طراحی غیرانسانی، بر اقتصاد و سیاست و فرهنگ بخش های مهمی از جهان حاکم شود، برده داری نوین راه اندازی کند".

نخست وزیر اسرائیل در نطق روز پنج شنبه (24 سپتامبر) محمود احمدی نژاد را به یهود ستیزی متهم کرد و اظهارات اخیر او که گفته بود هولوکاست، نسل کشی یهودیان در دوران جنگ جهانی دوم "افسانه ای" آمیخته به "دروغ" است را محکوم کرد.

نتیجه و ارزیابی

افتخاری بالاتر از این نیست که ابلیس از کسی خشمگین باشد و او را ناسزا گوید-خشم خون آشامی مانند نخست وزیر اسرائیل ؛ نشانه ای است برای عقلا که بدانند چه کسی حق است و چه کسی باطل ؛ ملت ایران خشم این فروشنده قطعات بدن انسان هایی شریف را بعنوان برگ های درخشان در تاریخ خود ضبط خواهند کردتا آیندگان بدانند که ملت ایران دشمن شماره یک اسرائیل بوده است   .

اى فرزندان آدم مگر با شما عهد نكرده بودم كه شیطان را مپرستید زیرا وى دشمن آشكار شماست (60)یس

شنبه 4/7/1388 - 15:13 - 0 تشکر 154328گزارش تحلیلی ایرنا درباره واکنش غرب به ساخت تاسیسات جدید هسته‌ای ایران؛
آشفتگی سران غربی از برگ برنده ایران در ژنو
برنامه هسته‌ای ایران در حالی به یکی از محورهای گفت و گو در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل، سران کشورهای عضو 5+1، اعضای گروه جی. 8 و همچنین جی. 20 بدل شده که برخی سران غربی پیام ارسال نامه اعلام ساخت دومین تاسیسات غنی‌سازی ایران -یک سال زودتر از موعد-را به خوبی دریافت نکرده‌اند.
به گزارش ایرنا، در آستانه نشست اکتبر ایران با کشورهای عضو گروه 5+1 در ژنو، آسوشیتدپرس خبر ارسال نامه روز دوشنبه ایران به مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را درباره تاسیس دومین مرکز غنی‌سازی اورانیوم در ایران منتشر کرد. هنوز ساعتی از انتشار این خبر نگذشته بود که روسای گروه 5+1 که در نیویورک گرد هم آمده‌اند، پشت میکروفن رفته تا واکنش‌های مختلفی را در این زمینه بروز دهند.

**موضعگیری‌های شتابزده
رییس جمهوری فرانسه با متهم کردن ایران به آغاز یک چالش بین‌المللی، خواستار همکاری تهران برای بازرسی از تاسیسات جدید شد. نخست وزیر انگلیس نیز ایران را به کتمان حقیقت و پنهان‌کاری متهم کرد. گوردون براون در نشست سازمان ملل در نیویورک هم ایران را به نقض قوانین بین‌المللی متهم کرده و ادعا کرده بود "اکنون زمان بررسی تحریم‌های شدیدتری فرا رسیده است". رییس جمهوری آمریکا پس از آنان این خبر را سبب عمیق‌تر شدن نگرانی‌های خود توصیف کرد و گفت "ایران باید بسرعت تمام تلاش‌های اتمی خود را شفاف کند و تاسیات مخفی خود را برای بازرسی نمایان کند". او همچنین تهدید کرد اگر ایران از این خواسته‌ها تبعیت نکند، وی نمی تواند تحرکات نظامی را غیر محتمل بشمارد. این در حالی است که اوباما طی نطق خود در شصت و چهارمین نشست سران مجمع عمومی سازمان ملل اوباما ادعا کرده بود "ما در حرف و عمل به‌دنبال دوران تازه‌ای در مشارکت با کشورهای جهان هستیم". از سویی دیگر رابرت گیتس، وزیر دفاع امریکا روز جمعه اذعان کرد که حمله نظامی مانع از ادامه برنامه هسته ای ایران نخواهد شد و هنوز زمان دیپلماسی و تحریم برای متقاعد کردن ایران به ترک فعالیت غنی سازی که به گمان واشنگتن با هدف تولید سلاح صورت می گیرد، وجود دارد. گیتس تاکید کرد که "تنها راه برخورداری از یک ایران فاقد قدرت هسته ای این است که دولت ایران متقاعد شود".
از سویی دیگر روسیه و چین مواضع تقریبا متفاوت‌تری را اتخاذ کردند. در حالی که پس از اعلام خبر تعلیق استقرار سپر موشکی آمریکا در اروپای شرقی –که البته با ابراز تردیدهایی از سوی سیاستمداران روسی همچون پوتین همراه بود- گمانه‌زنی‌هایی درباره توافق پشت پرده آمریکا و روسیه درباره موضوع ایران مطرح می‌شد. با این حال مدودوف، رییس جمهوری روسیه از پایان نیافتن راه مذاکرات دیپلماتیک درباره ایران گفت. جیانگ یو، سخنگوی وزارت امور خارجه چین در پکن گفت: ما بر این باوریم که تحریم‌ها و اعمال فشارها راه درستی برای حل مشکلات نیست و کمکی به تلاش‌های دیپلماتیک فعلی در راستای برنامه هسته‌ای ایران نمی‌کند". ما جائو شو دیگر مقام مسئول چینی در موضوعات بین‌المللی نیز به ابراز امیدواری برای همکاری ایران با آژانس، تاکید کرد: انتظار پکن این است که آژانس بر اساس مقررات و اقتدار کاری خود به این موضوع رسیدگی کند.

**پاسخ ایران به ادعاها
واکنش‌ها به پیشرفت‌های هسته‌ای ایران در حالی صورت می‌گیرد که بنا بر قوانین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، گزارش فعالیت هر مجموعه غنی سازی باید 6 ماه پیش از تزریق گاز به اطلاع آژانس برسد اما ایران این اقدام را به فاصله 18 ماه تا آغاز این تزریق طی نامه‌ای رسمی به آژانس اطلاع داده است.
با این حال، واکنش‌های مختلف و شتابزده سران برخی کشورها، سبب شد محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهوری ایران که برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل همچنان در نیویورک به سر می‌برد، در گفت و گو با خبرنگاران به این همکاری ایران با آژانس اشاره کرده و تاکید کند "فعالیت‌های ایران در موضوع استفاده صلح آمیز از فناوری هسته‌ای کاملا در چارچوب مقررات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و زیر نظر این آژانس جریان دارد". وی در عین حال بر "عادی بودن" تاسیسات دوم غنی سازی، پنهان نبودن آن و قانونی بودن آن زیر نظر آژانس اشاره کرد. احمدی‌نژاد همچنین با انتقاد از موضع‌گیری شتابزده این کشورها، آنان را به انتظار را زمان انتشار گزارش آژانس فرا خواند. وی همچنین خطاب به رییس جمهوری آمریکا، وی را از همتایان فرانسوی و انگلیسی خود تفکیک کرد و ادامه داد: حدس و گمان هایی زده و گفته بودند، انگلیس و فرانسه چون می‌خواهند گفت و گو کنند خواسته‌اند با یک شانتاژ دست بالا را بگیرند. ما نمی گوییم چنین است. قرار ما این بود که صداقت داشته باشیم، این رفتار که مربوط به دوران گذشته است یعنی همان چیزهایی که باید تغییر کنند. احمدی‌نژاد همچنین صبح شنبه به وقت تهران در گفت و گو با سی. ان. ان با اشاره به اطلاع‌رسانی ایران به مراجع بین‌المللی، گفت: "سوال اینجاست که اوباما واقعا چه اشتباهی را در این زمینه یافته است. ما در راستای تعهد خود به آژانس بر اساس قوانین گام نهادیم و آقای اوباما می‌پرسد چرا ما به آژانس اطلاع‌رسانی کرده‌ایم!"

**نتایج
به گزارش ایرنا، روز شنبه مارک ویدریکر، یکی از سخنگویان آژانس بین المللی انرژی اتمی تصریح کرد: ایران طی نامه‌ای که در 21 ماه سپتامبر (ماه جاری) به مقر آژانس در وین ارسال کرد, اطلاع داد که در حال تاسیس یک کارخانه جدید است و اطلاعات بیشتر در زمان مناسب ارائه خواهد شد آژانس از ایران دریافته که هیچگونه مواد هسته‌ای داخل تاسیسات جدید وجود ندارند. سخنان ویدریکر در حالی منتشر می‌شود که حتی اگر ایران ذره‌ای از قوانین بین‌المللی تخطی می‌کرد، حتما از سوی آژانس اعلام می‌شد.
واکنش‌ها به پیشرفت‌های هسته‌ای ایران در حالی صورت می‌گیرد که بنا بر قوانین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، گزارش فعالیت هر مجموعه غنی سازی باید 6 ماه پیش از تزریق گاز به اطلاع آژانس برسد اما ایران این اقدام را به فاصله 18 ماه تا آغاز این تزریق طی نامه‌ای رسمی به آژانس اطلاع داده و به این ترتیب صداقت خود را بار دیگر ثابت کرده است.
از سویی دیگر، واکنش‌های ضد و نقیض سران برخی کشورها از جمله آمریکا نشان می‌دهد که انتشار خبر ساخت دومین کارخانه غنی سازی اورانیوم و پیش از آن دستیابی ابران به نسل جدیدی از سانتریفیوژها آنان را آنچنان غافلگیر کرد که بدون تحقیق بیشتر درباره ابعاد آن، موضع‌گیری کردند. از سویی دیگر، در حالی از پنهان‌کاری ایران سخن می‌رود که مدعیان هنوز هیچ مدرک مستندی در این زمینه به مجامع بین‌المللی ارائه نکرده‌اند و این ادعا تنها از پشتوانه‌ای واهی برخوردار است.
ادعای کشورهای غربی مبنی بر فراهم سازی شرایط عادلانه پیشرفت در شرایطی زیر ذره‌بین مردم جهان قرار می‌گیرد که سران برخی از این کشورها، پیشرفت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران را تاب نمی‌آورند. به نظر می‌رسد این کشورها در پی اهداف دیگری هستند که در خوش‌بینانه‌ترین حالت، فراهم کردن شرایط مذاکره بنا به خواست خود، و در بدترین حالت آن، غبارآلود کردن فضای مذاکرات در آستانه نشست ماه اکتبر ایران و 5+1 است تا از این رهگذر، کناره‌گیری یکی از طرفین از مذاکرات را زمینه‌ای برای اقدامات بعدی خود کنند؛ چرا که وضع جدید ایران هم از نظر ثبات داخلی و چهره بین‌المللی پس از انتشار گزارش آخر البرادعی درباره همکاری‌های ایران و همچنین دستاوردهای جدید ایران درباره نسل‌های جدید سانتریفیوژها و برنامه ساخت دومین کارخانه غنی‌سازی اورانیوم سبب چرخش وزنه قدرت مذاکره به نفع ایران شده است.
گزارش از: مریم مسعود
سیام*1961

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر 698643

اى فرزندان آدم مگر با شما عهد نكرده بودم كه شیطان را مپرستید زیرا وى دشمن آشكار شماست (60)یس

يکشنبه 5/7/1388 - 9:32 - 0 تشکر 154523

نشریه آمریکایی: اسرائیل ممکن است طی 5 سال دچار فروپاشی شود
نیویورک - پایگاه اطلاع رسانی آمریکایی "فورن پالیسی ژورنال" در گزارشی نوشته است؛ اسرائیل ممکن است طی 5 سال آتی دچار فروپاشی شود.
به گزارش ایرنا، "فورن پالیسی ژورنال" ضمن اشاره به نتیجه گزارشی که در مورد دوام کوتاه‌مدت اسرائیل منتشر شده است، اعلام کرد: آمریکا برای اینکه جایگاه مثبت خود را در جهان مجددا به دست بیاورد باید به رابطه با رژیم صهیونیستی خاتمه بدهد.
""سرویس امنیتی آمریکا مطالعه ای بر روی شرایط اسراییل انجام داد که به صورت اینترنتی منتشر شد.
این گزارش در مورد احتمال دوام این دولت بیش از دو دهه دیگر اظهار تردید کرد.
صرف نظر از صحت این گزارش، با توجه به هزینه جانی و مالی که رابطه اسراییل- آمریکا بر دولت آمریکا که متحد اصلی آن محسوب می شود، تحمیل کرده است، اسراییل ممکن است در عرض پنج سال دچار فروپاشی شود.
شش دهه حمایت آمریکا از اسراییل متکی بر توانایی طرفداران اسراییل در تسلط بر رسانه های آمریکا بود و به تل آویو این امکان را می داد تا تمام اعمالش را حتی رفتارهای افراطی اش را مثبت جلوه دهد، از جمله قتل عام اخیر مردم غزه.
با دسترسی به اخبار از طریق اینترنت، تعصبات صهیونیستی آشکار شده است و حقایق به صورت شفاف مطرح شده اند.
گرچه آمریکایی‌ ها کمتر به مسائل خارجی اهمیت می دهند. بسیاری از آنان آثار قتل عام غیر نظامیان فلسطینی را که در فاصله زمانی میان بین کریسمس و به قدرت رسیدن اوباما اتفاق افتاده است دیده اند.
اکنون که آمریکای ها به اخبار اینترنتی دسترسی دارند، این سوال برایشان مطرح شده است که چرا مجبورند به حمایت از یک حکومت استعماری بی رحم ادامه دهند.
با انتخاب یک نخست وزیر افراطی دیگر در اسراییل که توسط جناح راست هدایت می شود، مشخص شده است که تل‌آویو قصد دارد با گسترش شهرک‌سازی مانع ایجاد صلح شود.
اسراییل با این موضعگیری نه تنها به باراک اوباما فشار زیادی وارد کرد، بلکه موجب شد که شورای امنیت ملی آمریکا دست به یک تصمیم گیری استراتژیک مهم بزند: آیا اسراییل یک طرف قابل اطمینان برای صلح است؟ از هر جهت و با هر معیاری پاسخ به وضوح "منفی" است.
این نتیجه گیری غیرقابل اجتناب برای آمریکایی‌ها گزینه‌های محدودی برای انتخاب باقی می گذارد. آمریکا مسئول به رسمیت شناخته شدن این دولت افراطی در ماه مه سال 1948 بود.
در آن زمان "هری ترومن"، که یک رئیس جمهور صهیونیستی - مسیحی بود، زمینه را برای به رسمیت شناخته شدن اسراییل به طور کامل فراهم کرد.
او با وجود مخالفت شدید وزیر کشور، "جورج مارشال"، ریئس ستاد ارتش، سی آی ای و اکثر دیپلمات های آمریکای دست به این کار زد.
در دسامبر 1948 گروهی از دانشمندان و متفکران برجسته یهودی در نیویورک تایمز هشدار دادند از کمک به ایجاد یک دولت یهودی که "مهر حزب فاشیسم" را برخود دارد خودداری کنند.
آلبرت انیشتن هم به جمع یهودیان معترض پیوست و به آمریکایی‌ها هشدار داد "از نمود اخیر فاشیسم حمایت نکنند."
تنها در چند هفته اخیر تصمیم گرفته شد که همان فشار خارجی که بر نظام آپارتاید آفریقای جنوبی وارد شد، بر اسراییل هم وارد شود.
پس از گذشت بیش از شش دهه، فعالان سیاسی تصمیم گرفتند متحد شوند و دست به بایکوت صادرات اسراییلی بزنند، در شرکت های اسراییلی سرمایه گذاری نکنند و اسراییل را مورد تحریم قرار بدهند درست همان طور که اسراییل دولت های دیگر را مورد تحریم قرار می دهد.
به منظور کسب صلح در خاورمیانه نباید روی کشورهایی که سلاح هسته‌ای ندارند تمرکز شود، بلکه باید روی کشورهایی تمرکز شود که از آن برخوردارند.
بدون فشارهای خارجی رفتار اسراییل تغییر نخواهد کرد. آمریکا با ایجاد نکردن این فشار خارجی موجب شده است این رفتار مدت ها ادامه پیدا کند و رژیم استعماری صهیونیستی تهدیدی برای صلح باقی بماند.
قدرتهای اشغالگر داوطلبانه از سرزمین هایی که اشغال کرده اند عقب‌نشنی نخواهند کرد. همین طور بدون فشار خارجی سلاحهای هسته ای خود را هم تحویل نخواهند داد.
آیا این پایانی برای فاشیسم یهودی است؟
مسئله اصلی نباید بیش از این مورد بحث قرار بگیرد. باید یک راه حل هماهنگ با قوانین دمکراتیک وجود داشته باشد. آمریکایی های آگاه دیگر حاضر نیستند از دولت دین سالاری حمایت کنند که تنها کسانی می توانند در آن شهروند کامل محسوب شوند که "یهودی" باشند.
برگشتن به مرزهای پیش از 1967 را فراموش کنید و به مرزهای قبل از 1948 بازگردید. بیت المقدس را یک شهر بین المللی تحت حمایت سازمان ملل اعلام کنید و برای برقراری صلح نیروهای چند ملیتی اعزام کنید.
فلسطینیان باید حق بازگشت داشته باشند و همین طور حق بازپس گیری اموال و املاکی که به خاطر حمله رژیم صهیونیستی رها کرده اند.
اگر مستعمره نشینان صهیونیست جبران خسارت به اموالشان را خواستارند، باید آن را از دیاپورا (سازمان پناهندگی اسراییل) طلب کنند که آنها را تشویق به اشغال غیرقانونی کرد.
کسانی که خود را "یهودی" می دانند می توانند به عنوان بخشی از یک دموکراسی یکپارچه در این سرزمین بمانند یا آن را ترک کنند.
آمریکایی ها باید به این مسئله فکر کنند که به چه تعداد از این افراطی‌ها خوشامد خواهند گفت آن هم در کشوری که زیر فشار مهاجرت است.
حدود 500 هزار اسراییلی پاسپورت آمریکایی دارند. با توجه به اینکه در کالیفرنیا بیش از 300 هزار نفر اقامت دوگانه دارند، این ایالت باید در مورد اینکه چه تعداد یهودی دیگر می پذیرد همه پرسی برگزار کند.
روسیه هم باید به همین مسئله بپردازد چون 300 هزار مهاجر روسی نیز از حامیان حزب لیکود هستند اما هنوز به عنوان یهودی تایید نشده اند.
صهیونیست ها در ابتدا آرژانتین و اوگاندا را به عنوان محل استقرار برای اهدافشان در نظر داشتند. این سوال که چرا فلسطینان (یا کالیفرنیایی‌ها) باید بهای اشتباهی را بپردازند که اروپاییان شش دهه گذشته مرتکب شدند، سوالی است که تل‌آویو باید به آن پاسخ دهد.
وقتی اسراییل جایگاه خود را به عنوان یک دولت از دست بدهد یهود ی‌ها که مدت هاست به خاطر رفتار این افراطی ها مورد سرزنش قرار می گرفتند دیگر به خاطر پیوندشان با آنان از جهت یهودی بودن، مورد سرزنش قرار نخواهند گرفت.
این تغییر جایگاه مطمئنا به نفع جامعه یهود خواهد بود. با قطع برنامه هسته ای اسراییل و از بین رفتن تسلیحات هسته ای آن، دنیا از شر رژیمی که موجبات مسابقه تسلیحات هسته ای را فراهم آورد، خلاص خواهد شد.
اگر طرفدارن اسراییل با آغاز جنگ علیه ایران بحران دیگری ایجاد نکنند، آمریکایی‌ها به زودی خواهند فهمید که تنها یک دولت امکانات، انگیزه، فرصت و توان جاسوسی لازم را داشت که آمریکا را وادار به تجاوز به عراق کند که البته این برنامه در راستای اهداف توسعه طلبانه اسراییل قرار داشت.
سرویس امنیتی که هم اکنون در حال تلاش برای رسیدن به شفافیت در مورد مسائل است، به زودی تایید خواهد کرد که حضور صهیونیست ها در داخل دولت آمریکا موجب حمله یازده سپتامبر و تجاوز به عراق شد و اگر به خاطر دخالت آنها نبود می شد از این دو مورد اجتناب کرد.
تا کنون این افراط‌ گری ها به خاطر حضور روسای جمهوری ضعیف آمریکایی ادامه پیدا کرد. آمریکا برای به دست آوردن جایگاه خود در جهان نه تنها باید به متوقف کردن اهداف صهیونیستی کمک کند، بلکه باید بپذیرد که تا به امروز شریک رفتار‌های نادرست این رژیم بوده است"".
شبد**اروپام**2252**360**1456

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر 699894
نتیجه ارزیابی؛
     میمونی را با بچه اش در معرض گرما(از ناحیه کف) قراردادند میمون بچه خود را آنقدر در آغوش نگه داشت که میتوانست گرما را تحمل کند لکن بمحض اینکه طافتش بسر آمد بچه خود را زیرپاگذاشت وشرایط بهتری را برای خود فراهم نمود؛ارتباط امریکا و اسرائیل مصداق وضعیت فوق الذکر است؛آمریکا تازمانی این پادگان نظامی را نگه خواهد داشت که قابل تحمل بوده و کلیت نظام او را موردتهدیدقرارندهد حالیه که دفاع از اسرائیل چهره ای نامطلوب از مدافع ارائه خواهدداد؛ چه بهتر که او به حال خود رهاو یاقربانی شود .

اى فرزندان آدم مگر با شما عهد نكرده بودم كه شیطان را مپرستید زیرا وى دشمن آشكار شماست (60)یس

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.