با اعلام اسامی نامزدهای نهایی جوایز BAFTA (آکادمی فیلم و هنرهای تلویزیونی بریتانیا) فیلم سخنرانی پادشاه (The King"s Speech)(تام هوپر) با 14 نامزدی در صدر نامزدهای این جوایز ایستاد و قوی سیاه
(Black Swan)(دارن آرنوفسکی) هم با 12 نامزدی در رده بعدی قرار دارد. درست
یک روز پس از اعلم برندگان جوایز گلدن گلوب که در آن حرف اول را فیلم شبکه اجتماعی (دیوید فنیچر) زد بریتانیایی ها با اعلام نامزدهای بفتا فیلم خودشان را با نامزدی های فراوان به رخ کشیدند.
فهرست کامل این نامزدها به شرح زیر است:
بهترین فیلم
• BLACK SWAN
• INCEPTION
• THE KING’S SPEECH
• THE SOCIAL NETWORK
• TRUE GRIT
بهترین کارگردان
• 127HOURS – Danny Boyle
• BLACK SWAN – Darren Aronofsky
• INCEPTION – Christopher Nolan
• THE KING’S SPEECH – Tom Hooper
• THE SOCIAL NETWORK – David Fincher
بازیگر نقش اول مرد
• JAVIER BARDEM – Biutiful
• JEFF BRIDGES – True Grit
• JESSE EISENBERG – The Social Network
• COLIN FIRTH – The King’s Speech
• JAMES FRANCO – 127 Hours
بازیگر نقش اولزن
• ANNETTE BENING – The Kids Are All Right
• JULIANNE MOORE – The Kids Are All Right
• NATALIE PORTMAN – Black Swan
• NOOMI RAPACE – The Girl with the Dragon Tattoo
• HAILEE STEINFELD – True Grit
بازیگر نقش مکمل مرد
• CHRISTIAN BALE – The Fighter
• ANDREW GARFIELD – The Social Network
• PETE POSTLETHWAITE – The Town
• MARK RUFFALO – The Kids Are All Right
• GEOFFREY RUSH – The King’s Speech
بازیگر نقش مکمل زن
• AMY ADAMS – The Fighter
• HELENA BONHAM CARTER – The King’s Speech
• BARBARA HERSHEY – Black Swan
• LESLEY MANVILLE – Another Year
• MIRANDA RICHARDSON – Made in Dagenham
OUTSTANDING BRITISH FILM
• 127 HOURS
• ANOTHER YEAR
• FOUR LIONS
• THE KING’S SPEECH
• MADE IN DAGENHAM
OUTSTANDING DEBUT BY A BRITISH WRITER, DIRECTOR OR PRODUCER
• THE ARBOR – Director, Producer – Clio Barnard, Tracy O’Riordan
• EXIT THROUGH THE GIFT SHOP – _Director, Producer – Banksy, Jaimie D’Cruz
• FOUR LIONS – Director/Writer – Chris Morris
• MONSTERS – Director/Writer – Gareth Edwards
• SKELETONS – Director/Writer – Nick Whitfield
ORIGINAL SCREENPLAY
• BLACK SWAN – Mark Heyman, Andrés Heinz, John McLaughlin
• THE FIGHTER – Scott Silver, Paul Tamasy, Eric Johnson
• INCEPTION – Christopher Nolan
• THE KIDS ARE ALL RIGHT – Lisa Cholodenko, Stuart Blumberg
• THE KING’S SPEECH – David Seidler
ADAPTED SCREENPLAY
• 127 HOURS – Danny Boyle, Simon Beaufoy
• THE GIRL WITH THE DRAGON TATTOO – Rasmus Heisterberg, Nikolaj Arcel
• THE SOCIAL NETWORK – Aaron Sorkin
• TOY STORY 3 – Michael Arndt
• TRUE GRIT – Joel Coen, Ethan Coen
FILM NOT IN THE ENGLISH LANGUAGE
• BIUTIFUL
• THE GIRL WITH THE DRAGON TATTOO
• I AM LOVE
• OF GODS AND MEN
• THE SECRET IN THEIR EYES
ANIMATED FILM
• DESPICABLE ME
• HOW TO TRAIN YOUR DRAGON
• TOY STORY 3
ORIGINAL MUSIC
• 127 HOURS – AR Rahman
• ALICE IN WONDERLAND – Danny Elfman
• HOW TO TRAIN YOUR DRAGON – John Powell
• INCEPTION – Hans Zimmer
• THE KING’S SPEECH – Alexandre Desplat
CINEMATOGRAPHY
• 127 HOURS – Anthony Dod Mantle, Enrique Chediak
• BLACK SWAN – Matthew Libatique
• INCEPTION – Wally Pfister
• THE KING’S SPEECH – Danny Cohen
• TRUE GRIT – Roger Deakins
EDITING
• 127 HOURS – Jon Harris
• BLACK SWAN – Andrew Weisblum
• INCEPTION – Lee Smith
• THE KING’S SPEECH – Tariq Anwar
• THE SOCIAL NETWORK – Angus Wall, Kirk Baxter
PRODUCTION DESIGN
• ALICE IN WONDERLAND – Robert Stromberg, Karen O’Hara
• BLACK SWAN – Thérèse DePrez, Tora Peterson
• INCEPTION – Guy Hendrix Dyas, Larry Dias, Doug Mowat
• THE KING’S SPEECH – Eve Stewart, Judy Farr
• TRUE GRIT – Jess Gonchor, Nancy Haigh
COSTUME DESIGN
• ALICE IN WONDERLAND – Colleen Atwood
• BLACK SWAN – Amy Westcott
• THE KING’S SPEECH – Jenny Beavan
• MADE IN DAGENHAM – Louise Stjernsward
• TRUE GRIT – Mary Zophres
SOUND
• 127 HOURS
• BLACK SWAN
• INCEPTION
• THE KING’S SPEECH
• TRUE GRIT
SPECIAL VISUAL EFFECTS
• ALICE IN WONDERLAND
• BLACK SWAN
• HARRY POTTER AND THE DEATHLY HALLOWS PART 1
• INCEPTION
• TOY STORY 3
MAKE UP & HAIR
• ALICE IN WONDERLAND
• BLACK SWAN
• HARRY POTTER AND THE DEATHLY HALLOWS PART 1
• THE KING’S SPEECH
• MADE IN DAGENHAM
SHORT ANIMATION
• THE EAGLEMAN STAG – Michael Please
• MATTER FISHER – David Prosser
• THURSDAY – Matthias Hoegg
SHORT FILM
• CONNECT – Samuel Abrahams, Beau Gordon
• LIN – Piers Thompson, Simon Hessel
• RITE – Michael Pearce, Ross McKenzie
• TURNING – Karni Arieli, Saul Freed, Alison Sterling, Kat Armour-Brown
• UNTIL THE RIVER RUNS RED – Paul Wright, Poss Kondeatis
ORANGE WEDNESDAYS RISING AWARD
• GEMMA ARTERTON
• ANDREW GARFIELD
• TOM HARDY
• AARON JOHNSON
• EMMA STONE