• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن شمال > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
شمال (بازدید: 623)
شنبه 4/11/1393 - 9:11 -0 تشکر 691836
از مازرون چه خبر؟

 

سرپرست جهاد کشاورزی قائم شهر:
ھزینه کاشت، داشت و برداشت نیشکر در ھر ھکتار حدود 1/5 میلیون ریال است

سرپرست جهاد کشاورزی قائم شهر از پیش بینی تولید بیش از 150 تن نیشکر از مزارع نیشکر قائم شهرخبر داد.

به گزارش ایلنا، فرزین فرهادی به پیش بینی تولید بیش از 150 تن نیشکر از مزارع نیشکر قائم شهر خبرداد و اظهار داشت: این شهرستان دارای بیش از 75 هکتار سطح کشت نیشکر می باشد.

وی، با اشاره به اینکه کشت این محصول نقش مھمی در درآمدزایی و افزایش توان اقتصادی خانوار بهره بردار دارد گفت: با توجه به اینکه استفاده از مواد خوراکی ارگانیک مورد توجه جدی است و شکر سرخ که در این شهرستان تولید می‌شود به دور از هر گونه سم و کود بوده و از ارگانیک‌ترین محصولات کشاورزی به شمار می‌رود.

سرپرست جهاد کشاورزی قائم شهر افزود: میانگین عملکرد این محصول در ھر ھکتار، دو تن و متوسط قیمت ھر کیلوگرم 100 ھزار ریال است.

فرهادی، با بیان اینکه متوسط ھزینه کاشت، داشت و برداشت نیشکر در ھر ھکتار حدود 1.5 میلیون ریال است افزود: متوسط عمر کشت اصلی نیشکر 5 سال است.

وی اظهار داشت: محصول نیشکر برداشت شده به کارگاه های شکر سرخ ارسال می شود.

شنبه 4/11/1393 - 9:13 - 0 تشکر 691837

تنهامرکزدرمانی بیماری های عفونی مازندران چشم براه بودجه


ساری - ایرنا - ساخت بیمارستان جدید رازی قائمشهر بعنوان تنها مرکز درمانی تخصصی بیماری های عفونی مازندران در جوار این بیمارستان قدیمی هشت سال قبل در قائمشهر آغازشد.به گزارش خبرنگار ایرنا ، بیمارستان رازی بعنوان تنها بیمارستان دولتی قائمشهر نه تنها به جمعیت حدود 400 هزار نفری این شهرستان خدمات دهی می کنند بلکه بعنوان تنها مرکز درمانی بیماری های عفونی مازندران خدمات دهی به مردم استان را نیز برعهده دارد.

قرار داشتن قائمشهر در مسیر جاده ترانزیتی و پرتردد تهران به مازندران و بروز تصادفات متعدد در این محور و قدمت بیمارستان، ارتقای بیمارستان رازی را به عنوان مهمترین مرکز ارایه دهنده خدمات درمانی به مجروحان حوادث جاده ای ضروری کرده است.

این بیمارستان که در سال 1313 با یکصد تختخواب فعالیت خود را آغاز کرد و باگذشت زمان و احساس نیاز، تخت های این مرکز درمانی به 200 تخت افزایش یافت .

ساخت بیمارستان جدید 275 تختخوابی رازی براساس نیازهای ذکر شده به عنوان مصوبه دولت قبل در سال 1386 در زمینی به مساحت 25 هزار متر مربع آغاز شد.

اما با گذشت حدود هشت سال از آغاز ساخت بیمارستان جدید رازی ،وجود این طرح در بافت مرکزی قائمشهر تابلوی نه چندان زیبا از طرح عمرانی نیمه تمام جلوی دیدگان شهروندان قرارداده است .

کندی روند ساخت این طرح موجب نارضایتی مسئولان شهرستان قائمشهر از جمله امام جمعه این شهر قرار گرفت به طوری که در جلسات رسمی و همچنین در خطبه های نماز جمعه نیز ازاین مساله گلایه کرد .

حجت الاسلام "علی معلمی" امام جمعه قائمشهر ابراز امیدواری کرد که مسئولان با تلاش بیشتر زمینه رفع مشکلات پیش روی اجرای این طرح را رفع کند.

وی ادامه داد: افتتاح این طرح خواسته شهروندان قائمشهری برای برخورداری از خدمات درمانی در یک مرکز مناسب و پیشرفته است.

نماینده مردم قائمشهر در مجلس شورای اسلامی اعتبار مورد نیاز برای اتمام مراحل ساخت بیمارستان رازی بعنوان تنها بیمارستان دولتی را 300 میلیارد ریال اعلام کردوگفت: تاکنون برای ساخت این بیمارستان 160 میلیارد ریال هزینه شده است.

"کمال علیپورخنکداری" از بیمارستان رازی قائمشهر به عنوان بیمارستان منطقه ای نام برد و ادامه داد : که علاوه بر پوشش جمعیت حدود 700 هزار نفری شهرستان های قائمشهر، سوادکوه، سوادکوه شمالی، سیمرغ و جویبار، خدمات دهی درمانی به مسافران را نیز انجام می دهد.

نماینده مردم قائمشهر در مجلس به کندی روند ساخت و تکمیل این بیمارستان اشاره کرد و ادامه داد: بازدید معاونان وزیر راه وشهرسازی و دیگر مسوولان مرتبط کشوری کار ثابت و همیشگی است که وعده بهره برداری چشم انتظاری مردم برای دریافت خدمات این بیمارستان را ایجاد کرده است.

وی ابراز امیدواری کرد که اعتبار مورد نیاز این بیمارستان در بودجه سال آینده دیده شود.

همچنین سال گذشته رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان قائمشهر ازنهایی شدن حکم خلع ید و تخریب بنا قدیمی بیمارستان رازی و احیای آستانه امامزاده یوسف رضا (ع) در محل این بیمارستان خبرداد و گفت: دیوان عالی کشور با محرز و مسلم دانستن وقف شش هزار و و 284 متر مربع از فضای این بیمارستان، حکم خلع ید و قلع قمع آن را صادر کرده است.

حجت الاسلام " ابوذر زارعی " افزود: بیمارستان رازی 80 سال پیش با دستور رضاشاه پهلوی و با تخریب بقعه امامزاده یوسف رضا (ع)، برادر امام هشتم (ع) ساخته شد.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان قائمشهر تاکید کرد: با تخریب بقعه و ساخت بیمارستان، مقبره این امامزاده در زیر یکی از بخش های بیمارستان قرار گرفت و از جلال و شکوه آن کاسته شد و آستانه این امامزاده اکنون به یک محیط محدود در حاشیه بیمارستان خلاصه شده است.

وی با اظهار این که پیگیری 20 ساله اوقاف و امور خیریه برای بازگرداندن این موقوفه به ثمر نشسته است، گفت: با توجه به این که بیمارستان رازی تنها بیمارستان دولتی شهرستان قائمشهر است که به شهروندان خدمات ارایه می کند،حکم قلع و قمع تا زمان تکمیل بیمارستان جدید، اجرا نخواهد شد.

ساخت بیمارستان جدید رازی قائمشهرهمچون دیگر بیمارستان های کشور در اختیار سازمان مجری ساختمانها و تاسیسات دولتی و عمومی وزارت راه وشهرسازی کشور قرار دارد که بازدیدهای مکرر مدیر عامل این سازمان نشان از پیگیری و حساسیت زیاد مسئولان شهرستان قائمشهر برای به ثمر رسیدن این طرح است .

بطوریکه که هفته گذشته "محمد جعفر علیزاده" مدیر عامل سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات دولتی و عمومی کشور با حضور در قائمشهر برای چندین بار در دو سال اخیر ، از مراحل ساخت این بیمارستان بازدید کرد .

وی دراین بازدید تکمیل طرح ساخت بیمارستان جدید رازی قائمشهر را بعنوان یکی از اولویت های کاری این سازمان نام برد و گفت : تسریع روند ساخت بیمارستان رازی قائمشهر از قول و وعده هایی است که بعد از مدتی رکود طرح ، در سال آینده شاهد خواهیم بود .

"علیزاده " تخصیص اعتبار مورد نیاز برای تکمیل بیمارستان رازی را به عنوان یکی از اولویتهای کاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بودجه سال آینده برشمرد .

شهروندان قائمشهری و مازندرانی همچنان امیدوار و چشم انتظار تحقق وعده چندین باره مسولان برای تکمیل بیمارستان جدید رازی هستند تا این طرح براساس وعده مدیر عامل سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات دولتی و عمومی کشور در خرداد سال 1395 به بهره برداری برسد

شنبه 4/11/1393 - 9:15 - 0 تشکر 691838


امام جمعه ساری گفت: از روز آغازین اسلام، دشمنی و افتراء نسبت به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) بوده است ولی دشمنان نمی توانند درخشندگی و نور اسلام را خاموش کنند.


به گزارش ایلنا، آیت الله نورالله طبرسی، با بیان اینکه دومین جمعیت جهان اسلام را مسلمانان تشکیل می دهند، گفت: پیامبر ۱۴ قرن بر قلبها حاکم است و دنیا از رهبری سیاستگذاران غرب که غرق در دنیا هستند، ناامید است.


وی، با تاکید بر اینکه باید اسلام راستین را به جهان معرفی کنیم، گفت: اسلام دین مهر و محبت است ولی دشمنان می خواهند اسلام دائشی را معرفی کنند.


طبرسی، با محکوم کردن جسارت و توهین نشریه فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام، گفت: اسرائیل پشت پرده این حرکت زشت است و مردم در راهپیمایی بعد از نماز جمعه، انزجارشان را از این حرکت قبیح نشان می دهند.


نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با گرامیداشت حماسه مردم آمل در ۶ بهمن سال ۶۰، گفت: متاسفانه این حماسه بزرگ کمرنگ شده است و اگر این حماسه غیرمازندرانی بود اینگونه بی نام و نشان نبود.


وی تصریح کرد: باید در تمام کشور حماسه ششم بهمن را گرامی و زنده نگه داریم زیرا مردم آمل بی دینان را از مردم مذهبی جدا کردند.


نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری، در بخشی از سخنانش، با بیان اینکه ازدواج های امروزی بی بندبار و تزیینی شده است، گفت: ازدواج آنقدر مهم بوده که در آیات نورانی قرآن به آن اشاره شده است و باید کانون خانواده را گرم نگه داشت.


گفتنی است: همزمان با سراسر کشور، راهپیمایی اعتراض آمیز اقشار مومن و مذهبی مردم مازندران بعد از نماز عبادی و سیاسی جمعه در حال برگزاری است و راهپیمایان با سردادن شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، اقدام موهن نشریه فرانسوی و حامیانشان را در هتک حرمت به ساحت مقدس نبی گرامی اسلام محکوم کردند.


شنبه 4/11/1393 - 9:15 - 0 تشکر 691839

مقام عالی دولت در استان تصریح نمود: تجلیل و تكریم مقام معلم عظمت و پایداری هویت فرهنگی را استمرار می بخشد.


به گزارش ایلنا، ربیع فلاح‌جلودار كه در همایش نکوداشت یوسف احمدی معلم نمونه ریاضی مازندران که در دانشگاه صنعتی نوشیروانی سخن می گفت علم و معرفت را از شالوده های اصلی و مهمترین عامل حیات و بالندگی جامعه بشری دانست و گفت: معلمان عزیز در عرصه ی تعلیم، تهذیب و تربیت انسان ها، زیباترین جلوه‌های عشق و ایثار را در صحیفه ی تاریخ به نمایش گذاشته‌اند و همه ما وظیفه داریم تا جایگاه معنوی معلمان را پاس داریم.


وی افزود: عالمان و معلمان در قرآن كریم از جایگاه رفیعی برخوردار می باشند و در دین مبین اسلام و سیره نبوی و علوی در باره تجلیل از مقام آنان تأكیدات فراوان شده است.


استاندار مازندران تاكید كرد: همگان باید قدر پیام آوران آگاهی و تلاشگران خط مقدم جبهه فرهنگی جامعه را بدانند و حرمت آنان را پاس بدارند.


مقام عالی دولت در استان تصریح نمود: تجلیل و تكریم مقام معلم عظمت و پایداری هویت فرهنگی را استمرار می بخشد.


وی اظهار داشت: حقیقتا معلمان، رسالت خطیر هدایت و روشنگری و نجات انسان ها از دام ظلمت، جهالت را بر عهده دارند و نعمت بی نظیر آگاهی و بصیرت را به بشر ارزانی می دارند.


وی تلاش معلمان عزیز را برای تربیت دینی و تقویت هویت ایرانی- اسلامی ستود و گفت: ارتقای سطح فرهنگی، معنوی و علمی جامعه، مرهون تلاش های بی وقفه معلمان فداكاری است كه همواره با تحمل دشواری ها، برای تحقق اهداف آموزشی و پرورشی به یاری نوجوانان و جوانان عزیز می شتابند.


فلاح با تقدیر از برگزارکنندگان این همایش در راستای قدردانی از زحمات چهار دهه این معلم سخت کوش گفت: امیدواریم به‌زودی شاهد همایش تقدیر از پیشکسوتان شهرها و روستاهای مناطق مختلف این استان که ناشناخته ماندند باشیم.


استاندار مازندران از سالها تلاش و زحمات طاقت فرسای یوسف احمدی معلم نمونه ریاضی مازندران در توسعه آموزش ریاضی در استان و شهرستان بابل تقدیر و تشكر كرده و لوح سپاس به این معلم فرهیخته اهداء نمود.

شنبه 4/11/1393 - 9:16 - 0 تشکر 691840


رییس مرکز مشاوره اسلامی صدرا در آمل گفت: زن و وشوهر باید همدیگر را به درستی شناخته و حقوق و وظایف همدیگر را بشناسند.


به گزارش ایلنا، حجت الاسلام محمدعلی جمشیدی، رییس مرکز مشاوره اسلامی صدرا، امروز در ششمین دوره مشاور راهنمای مدارس علمیه مازندران که در مدرسه علمیه امام حسن عسکری(ع) آمل برگزار شد با بیان این که تشکیل خانواده از یک قاعده سیستمی تبعیت می کند که در ذات خود منحصر به فرد است، گفت: به همین خاطر با تشکیل آن همه مؤلفه های تئوری جاری می شود.


استاد حوزه علمیه قم با اشاره به این که مرد و زن نقش ها و نیازهایی دارند که باید در راستای فع آن گام بردارند، بیان داشت: زن نیاز به شنیده شدن و مرد نیاز به قدردانی و قدرت دارد که این نیازهای درونی باید رفع شود.


حجت الاسلام جمشیدی با بیان این که زن و مرد با هم متفاوت بوده و یکسان نیستند که باید به هم رسیده و سیستمی تشکیل دهند، ادامه داد: ضایعات سیستم خانواده تعارضات و کدورت ها است که باید در راستای برطرف کردن آن تلاش شود.


وی با تاکید بر این که زندگی مشترک محصولات مهمی دارد که باید در راستای بهره گیری از آن تلاش شود، ادامه داد: ابراز محبت، آرامش، امنیت و عیب پوشی باید در زندگی مشترک به نحوی شایسته وجود داشته باشد.


رییس مرکز مشاوره اسلامی صدرا، ادامه داد: در مسیر زندگی مشترک شناخت هایی لازم است که سبب می شود در برابر تفاوت ها کنار بیاییم و زندگی آرامش بخشی را داشته باشیم.


استاد حوزه علمیه قم با بیان این که باید انتظارات زن و شوهر در مسیر زندگی به درستی شکل گیرد، گفت: زن و وشوهر باید همدیگر را به درستی شناخته و حقوق و وظایف همدیگر را بشناسند.


حجت الاسلام جمشیدی با اشاره به این که هرکسی برای ازدواج آمادگی ندارد، بیان داشت: باید زمینه شناختی و روان شناختی وجود داشته باشد که ازدواج وسیله است که راه تکامل انسان را همواره می کند.


وی با تاکید بر این که افراد نباید ازدواج را به عنوان هدف خود قرار دهند، تصریح کرد: افراد دارای اختلالات روانی، شخصیت و هویت آمادگی لازم برای ازدواج را ندارند.


رییس مرکز مشاوره اسلامی صدرا با تاکید بر این که برای آغاز زندگی مشترک باید بر روی اشتراکات توجه کنیم، گفت: کانون خانواده نباید محلی برای توهین ها باشد و جسارت ها باشد مه این امور ناشایست برنامه زندگی را با مشکل مواجه می کند.


حجت الاسلام جمشیدی تصریح کرد: استراتژی زندگی اگر براساس ارزش های وجودی شکل بگیرد انسان را به تعالی و تکامل می رساند.


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.