زن ریحانه آفرینش (بازدید: 508)
سه شنبه 27/12/1387 - 23:41 -0 تشکر 99805
برنامه ریزی بهاری

به نام خدا

((دم به دم بر همه دم بر گل رخسار محمد بر علی شیر خدا ساقی کوثر صلوات ))

برنامه‏ریزى بهارى‏

مشكلات و سختى‏ها، فراز و نشیب‏ها، شكست‏ها و موفقیت‏ها را همه دختران جوان در زندگى خود تجربه كرده‏اند. در این حالت طرز برخوردشان بسیار مهم و اساسى است. آنان باید سعى كنند دید تازه‏اى به زندگى داشته و هر روز قدمى، هر چند كوچك براى ایجاد شادى در زندگى بردارند. با این كار، بحران‏ها و تهدیدهاى زندگى به فرصت‏ها و موفقیت‏هاى جدید تبدیل خواهند شد. براى نیل به این موفقیت‏ها مى‏توان از همین آغاز سال این توصیه‏ها را بكار گرفت.
1- اهداف بزرگى انتخاب كنید: دختران جوان و نوجوان باید موضوعاتى را كه در زندگى از هر چیز برایشان مهم‏تر است و ذهن‏شان را به خود مشغول كرده یا آزارشان مى‏دهد شناسایى كنند و اهداف خود را طورى تعیین كنند كه با این موضوعات مربوط باشد.
2- افكار و عقایدتان را بهبود بخشید: نگران نباشید عقایدتان تغییر كند. علاوه بر افكار درونى به واقعیت‏هاى بیرونى هم توجه كنید. تفكرات كهنه و قدیمى كه برایتان مفید نیست را دور بریزید.
3- برنامه‏ریزى داشته باشید: هر دختر جوان و نوجوانى باید براى زندگیش برنامه‏ریزى داشته باشد. برنامه‏اى كه زندگى روزمره و اهداف بلندمدت‏تان را شامل شود.
بدون برنامه و بدون داشتن هدف و قصد خاص در زندگى، اگر بحرانى هم برایتان اتفاق بیفتد بیشتر آسیب مى‏بینید.
4- یاد بگیرید اشتباهات خود را بپذیرید: بیشتر ما وقتى كارها خوب پیش نمى‏رود به خودمان سركوفت مى‏زنیم و به ندرت پیش مى‏آید فرصت بدهیم تا همه چیز دوباره رو به راه شود. یاد بگیرید بهترین دوست خودتان باشید. خودتان را همان طور كه هستید بپذیرید. سعى كنید از تجربه‏ها و شكست‏هاى قبلى درس بگیرید و از دانش و خردى كه به دست آورده‏اید در كارهاى بعدى استفاده كنید.
یاد بگیرید كه خودتان و دیگران را دوست داشته باشید.
نوشتن، راه خوبى است براى اینكه كارهایى را كه انجام مى‏دهید بررسى كنید هر روز از خودتان بپرسید امروز در باره خودتان و دیگران چه چیزهایى یاد گرفته‏اید.
جهان اطراف ما پر از نعماتى است كه خداوند بزرگ براى ما آفریده است؛ پس برنامه زندگى‏تان را طورى تنظیم كنید كه بیشتر و بهتر بتوانید از این نعمات بهره‏مند شوید.

منبع:سایت شارح.ماهنامه ی پیام زن
 

چهارشنبه 28/12/1387 - 18:58 - 0 تشکر 100070

سلام حسن جان

چطوری حسن جان

حالت خوبه حسن جان

از این طرفا حسن جان

مطلب خیلی خوبی بود ولی کاشکی برای اقایان هم بود

فکر کنم مطلبت اسپرت بود

یعنی هم برای اقایان و هم برای خانمها

در وفای تو چنانم که اگر خاک شوم / آید از تربت من بوی وفاداری تو . . .

منتظر شما در وبلاگ دل شکسته
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی