انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 413)
يکشنبه 25/12/1387 - 12:4 -0 تشکر 98879
دست خاتمی نیست که به نفع موسوی کنار برود

 

سرویس سیاسی -
نخستین گردهمایی ستاد 88 (جوانان حامی خاتمی) به صحنه حملات تند و تیز حامیان خاتمی به میرحسین موسوی و تعیین تکلیف آنها برای رئیس دولت اصلاحات بدل شد.
به گزارش خبرگزاری ها همسر محمدرضا خاتمی در حاشیه این گردهمایی گفت: خاتمی مجبور به آمدن است و نمی تواند خودش تصمیم بگیرد، باید خرد جمعی اصلاح طلبان تصمیم بگیرد که خاتمی باشد یا کناره گیری کند.
زهرا اشراقی که در جمع خبرنگاران سخن می گفت اظهار کرد: اصلاح طلبان تنها 2 کاندیدا دارند و این دو کاندیدا فقط کروبی و خاتمی است و میرحسین هم که اعلام کاندیداتوری کرده است، گفته اند که اصلاح طلب نیستند بنابراین بنده به دلیل اینکه نظرات ایشان را نمی دانم و چشم بسته به کسی رای نمی دهم، تصور می کنم که زمان اعلام کاندیداتوری میرحسین بسیار دیر شده است.
وی افزود: با توجه به منطقی که بین 2 کاندیدای اصلاح طلبان  یعنی خاتمی و کروبی وجود دارد، یک خروجی بیشتر حاصل نمی شود و او فردی است که ما مطمئن هستیم در مقابل حریف رای اکثریت را کسب می کند.
همسر خاتمی در ادامه با حمله به میرحسین گفت: بنده ایشان را اصولگرا می دانم و اینکه چرا ایشان در جلسات متعدد در کنار خاتمی حضور پیدا می کرد را نمی دانم و بنده نظر شخصی خودم را می گویم.
وی همچنین با تعیین تکلیف برای خاتمی اظهار کرد به نظر من خاتمی مجبور به آمدن است چرا که ایشان فرد نیست که بتواند تصمیم بگیرد، یعنی باید خرد جمعی اصلاح طلبان تصمیم بگیرد که خاتمی باشد یا اینکه کناره گیری کند و این خرد جمعی امروز معتقد است که باید خاتمی بماند.
از سوی دیگر حسین مرعشی سخنگوی حزب کارگزاران نیز همچون همسر رضا خاتمی،  تعریضی به حرفهای قبلی خاتمی زد و در پاسخ به این سوال که با توجه به این سخن خاتمی مبنی بر این که یا من یا میرحسین در انتخابات می آییم بنابر این فکر می کنید در شرایط فعلی چه کسی باید کنار رود؟ گفتبه نظر بنده آقای خاتمی در بیان این سخن مقداری عجله کردند.
وی همچنین در بخش دیگر از اظهاراتش تلویحا به خاتمی هشدار داد و گفت: آقای خاتمی در سال 76 رکورد زدند و در انتخابات آینده اگر نتوانیم این رکورد را بالا ببریم، باید کاری کنیم که به همان میزان برسد؛ بنابراین آماده کردن 70درصد از جامعه کار بسیار مهم و مشکلی است و اگر کسی احساس می کند نمی تواند از عهده آن برآید بهتر است جای خود را به دیگری بدهد.
محمدعلی ابطحی عضو مجمع روحانیون نیز در حاشیه گردهمایی حامیان جوان خاتمی درباره این حرف خاتمی که یا من می آیم یا میرحسین مدعی شد این موضوع مربوط به قبل از آمدن خاتمی است ولی حالا که خاتمی حضور پیدا کرده این حرف موضوعیت ندارد.
همچنین رضوی یزدی عضو دیگر مجمع روحانیون نیز در پاسخ به سؤال فارس حضور میرحسین موسوی در انتخابات ریاست جمهوری را دیر دانست و گفت: اگر میرحسین زودتر اعلام کاندیداتوری کرده بود، خاتمی از او حمایت می کرد، اما امروز اگر خاتمی به نفع کسی کنار برود این امر معنا و مفهومی ندارد.
محمدرضاعارف رئیس ستاد انتخابات خاتمی نیز احتمال کنار رفتن خاتمی به نفع موسوی را رد کرد و گفت: حال خاتمی بسیار خوب است و تا آخرین لحظه در عرصه این انتخابات حضور خواهد داشت و اگر قرار بود به هر دلیلی کناره گیری کند  هرگز وارد عرصه انتخابات نمی شد.
امین زاده قائم مقام ستاد انتخاباتی خاتمی نیز طی سخنانی در گردهمایی 88 با اشاره دوباره به شعار حزب مشارکت مبنی بر «یا خاتمی یا هیچ کس» اظهار داشت: ملت خاتمی را همراهی خواهد کرد چرا که هیچ کس جز خاتمی نمی تواند این شرایط را مدیریت کند و به مسیر اصلی خود بازگرداند. همچنین شهاب الدین طباطبایی رئیس شاخه جوانان حزب مشارکت نیز در گردهمایی مذکور با لحنی دستوری گفت: خاتمی اگر قرار بر نیامدن داشت نمی آمد و حالا که آمده نیز جایی نمی رود.

دوشنبه 26/12/1387 - 0:38 - 0 تشکر 99151

سلام من یه بحث در مورد دوستان ودشمنان(یادشمنان دوست نما)آقای خاتمی دارم که به زودی در انجمن قرار میدهم

اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

جانم فدای رهبر

لبیک یا خامنه ای

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی