انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 1311)
شنبه 17/12/1387 - 10:34 -0 تشکر 96032
رفراندوم 88

 

سلام


 

بیش از سه دهه از انقلاب اسلامی و نزدیك به سه دهه از 12فروردین58 و رفراندوم بزرگ حضرت امام میگذره.

 

همه میدونیم كه در سال 58 بیش از 98 درصد از ملت ایران به انقلاب اسلامی رای آری دادن و این نظام یعنی نظام جمهوری اسلامی رو انتخاب كردند.

 

اگر یك بار دیگه این رفراندوم در سیمین سالگرد رفراندوم 58 یعنی 12 فروردین 88 برگذار بشه شما فكر میكنید باز هم بیش از 98 درصد از مردم به این نظام رای آری میدن.

 

لطفا نظرات خودتون رو با دلیل قانع كننده بیان كنید.

 

به آینده امیدوار باشیم كه همیشه روشنه...  


 

♫♫ باغچه ♫♫(کلیک کنید)

هر آمدنی رفتنی هم دارد...

ولی ایکاش رفتن ها زیباتر از آمدن ها بودند.....

خدانگهدار همگی

شنبه 17/12/1387 - 18:50 - 0 تشکر 96192

الانم بیشتر دعواها سر قدرت و بدست آوردن دولت هست نه نوع حاکمیت و نوع نظام

يکشنبه 18/12/1387 - 9:55 - 0 تشکر 96323

به نام حضرت دوست که هر چه دارم از اوست

با سلام به همه دوستان گرامی . به خصوص دو دوست خوبم max2000 و mymail دو دوست عزیز خودم .

 در جواب  maymail می گم که برعکس خیلی ها اکنون هم روی بحث نظام  و شکل و شمایل آن و قواعد و قوانین آن سخن دارند . اما مناسب و مصلحت خودشان نمی بینند که قبل از انتخابات ریاست جمهوری مطرح کنند .

در دوره خاتمی خیلی به ایشان فشار آوردند که بحث عوض کردن نوع نظام و یا حداقل تغییر بخشی از ساختارآن مثل حذف شورای نگهبان و ..... رو انجام دهند . اما نتوانستند . پروژه عبور از خاتمی رو ایجاد کردند اما نتیجه عکس گرفتند و مردم دمشان آنها را گرفتند  و اونها رو از حاکمیت کشور بیرون انداختند .

 پس مطمئن عده ای به دنبال تعویض نظام ما با نظام های به اصطلاح دارای دمکراسی غربی هستند . کروبی گفته من جزو اصلاح طلبان پایبند به قوانین نظام هستم و با اصلاح طلبانی که به اصل نظام پایبند نیستند کار نمی کنم . به نظر شما این یعنی چی ؟ نمونه آشکارش همین شیرین عبادی و امثال آن است .

 همیشه شاد و پیروز باشید .

آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است
با دوستان مروت با دشمنان مدارا 
وبلاگهای من : 
يکشنبه 18/12/1387 - 16:33 - 0 تشکر 96451

سلام

ممنون از شما دوستان عزیز به خاطر نظراتتون ولی هیچ كدوم به سوال اصلی جواب ندادین.

من فقط نظر شخصی رو همراه با دلیل قانع كننده خواستم و فقط همین.

علتش هم فكر میكنم خیلی از دوستان بدونن كه چرا این بحث روزدم.

منتظر نظرات ارزشمند دوستان هستم.

به آینده امیدوار باشیم كه همیشه روشنه...


♫♫ باغچه ♫♫(کلیک کنید)

هر آمدنی رفتنی هم دارد...

ولی ایکاش رفتن ها زیباتر از آمدن ها بودند.....

خدانگهدار همگی

يکشنبه 18/12/1387 - 16:52 - 0 تشکر 96457

من فكر میكنم بله رای میدن

ما زحمت زیادی كشیدیم تا اینی كه الان هستیم باشیم

پس برای بهتر شدن هم تلاش میكنیم

عقیده ها ممكن گاهی اوقات سست بشه اما باز هم موقع تصمیم نهایی

محكم و استوار

يکشنبه 18/12/1387 - 22:21 - 0 تشکر 96570

با سلام 

به نظر من این نظام به لطف خدا حالا حالا ها سر پا میمونه البته اگر یک بار دیگه رفراندوم بشه این درصد پایین میاد اما این نظام عوض نمیشه چون این نظام یه صاحب داره که حواسش به همه چی هست همونطور که تو هشت سال دفاع مقدس کمک کرد از این به بعد هم همراه این ملت هست

امام زمان (عج) : اگر شیعیان ما به عهد و پیمانی که با ما بسته اند وفادار بودند فرج من به تاخیر نمی افتاد.   

يکشنبه 18/12/1387 - 23:30 - 0 تشکر 96596

شما چه چیزی را می خواهید بسنجید دراین مملکت همان جوانهایی که حنجره خودر برای ازادی از نوع غربی ان پاره میکنند مسلمانند همان هایی که شعار های انچنانی می دهند پناه گاهشان مساجد ومحافل اهل بیت است کسی مخالف جمهوری اسلامی نیست اگر اختلافی هم وجودداشته باشددر مسایل دیگراست در ثانی امروز اگر بخواهدهمه پرسی برگزار شود با جواب اری یاخیر مردم برگزار نمی شود بلکه باید نوعی دیگر از حکومت رادر کنار ان قرار دادواز مردم خواست که یکی را انتخاب کنندشما مدلی سالم تر از جمهوری اسلامی در سایر حکومتها می توانید پیدا کنید

با این حال بنده فکر میکنم که نتیجه همان باشد که سال 58 اتفاق افتاد اگر اختلافی هم باشد آنقدر نیست که اصل نظام را نفی کند 

دوشنبه 19/12/1387 - 11:38 - 0 تشکر 96681

سلام


باز هم ممنون از شما دوستان كه ما رو همراهی كردید.

ولی نمیدونم چرا بیشتر جوبا ها اون چیزی كه من میخوام نیستش. 

cheshmh : من فكر میكنم بله رای میدن (رای دادن كه قطعا رای میدن.)

ما زحمت زیادی كشیدیم تا اینی كه الان هستیم باشیم. (بله درسته و چه گل هایی كه برای این نظام از بین رفتند)

پس برای بهتر شدن هم تلاش میكنیم

عقیده ها ممكن گاهی اوقات سست بشه اما باز هم موقع تصمیم نهایی

محكم و استوار 

(تشكر از شما ولی عده ای هم هستند كه برای برگرداندن نظام قبلی به اسم نظام كوروش كبیر تلاش میكننده ولی در نهایت خبری از اون نظام كوروش كبیر نیست و نتیجه میشه نظام شاهنشاهی قبل از انقلاب)

 abdollah4424 : به نظر من این نظام به لطف خدا حالا حالا ها سر پا میمونه(بر منكرش لعنت.) البته اگر یک بار دیگه رفراندوم بشه این درصد پایین میاد اما این نظام عوض نمیشه چون این نظام یه صاحب داره که حواسش به همه چی هست همونطور که تو هشت سال دفاع مقدس کمک کرد از این به بعد هم همراه این ملت هست.

 (ممنون از پاسخ كاملی كه دادی ولی خوشحال میشدم یه درصدی هم مینوشتی. درضمن دلیلت رو هم برای درصد بنویسی بهتر میشه).

nasimesahri :  شما چه چیزی را می خواهید بسنجید دراین مملکت همان جوانهایی که حنجره خودر برای ازادی از نوع غربی ان پاره میکنند مسلمانند همان هایی که شعار های انچنانی می دهند پناه گاهشان مساجد ومحافل اهل بیت است کسی مخالف جمهوری اسلامی نیست اگر اختلافی هم وجودداشته باشددر مسایل دیگراست (قطعا نظام جمهوری اسلامی به جرأت میشه گفت سالم ترین نظام دنیاست و كم كاریی اگر هم باشه از طرف مسئولان و دولت هایی هست كه تا كنكنون بر تخت نشستند.) در ثانی امروز اگر بخواهدهمه پرسی برگزار شود با جواب اری یاخیر مردم برگزار نمی شود بلکه باید نوعی دیگر از حکومت رادر کنار ان قرار دادواز مردم خواست که یکی را انتخاب کنند(بنده هم عرض كردم كه همون رفراندوم سال 58 یعنی در مقایسه با نظام شاهنشاهی)شما مدلی سالم تر از جمهوری اسلامی در سایر حکومتها می توانید پیدا کنید. (نخیر پیدا نكردم و نخواهم كرد)

با این حال بنده فکر میکنم که نتیجه همان باشد که سال 58 اتفاق افتاد اگر اختلافی هم باشد آنقدر نیست که اصل نظام را نفی کند.(اصل نظام به لطف خداوند پابرجاست و هیچ قدرت جهانیی نمی تونه اونو از بین ببره)

(از شما هم ممنونم به خاطر جواب كاملتری كه به موضوع اصلی دادید و در كل كار منو هم تا حدودی انجام دادید.)

دوستان ممنون میشم كه سوال اصلی هم جواب بدین و بحث منحرف نشه. درضمن بهتر میدونیم كه بحث دولت ها و جنجال سر دولت ها و اینكه كدام دولت چه اشتباهی كرد و ... رو اینجا مطرح نكنید. چون اینجا بحث سر نظام هست نه دولت ها.

به آینده امیدوار باشیم كه همیشه روشنه...


♫♫ باغچه ♫♫(کلیک کنید)

هر آمدنی رفتنی هم دارد...

ولی ایکاش رفتن ها زیباتر از آمدن ها بودند.....

خدانگهدار همگی

دوشنبه 19/12/1387 - 14:34 - 0 تشکر 96755

سلام بر دوستان عزیز 

من فکر می کنم یه چیزی حدود 75 درصد مردم به نظام اسلامی رای مثبت بدن .

به نظر من خوبه بد نیست شاید شما بگید که خب حدود 20 درصد کم شده ولی من فکر می کنم اشکالی نداره کم بشه به چند دلیل :

همه اونایی که رای مثبت دادن دنبال نظام اسلامی نبودن فقط از ظلم شاه خسته شده بودن . بین این افراد کسانی بودکه فکر می کردن با این نظام و عوض شدن بعضی چیزها می تونن به یه جاهایی برسن و براشون فرقی نمی کرد شاه سر کار باشه یا امام فقط می خواستند خودشون به یه نوایی برسن . 

این عده کم کم خودشون رو از صف مردم جدا کردن و طبیعی هم هست.

یه مقداری هم بخاطر این هست که کار فرهنگی قوی نشده . با اینکه از نظر اقتصادی و نظامی و زیر ساختی کشور پیشرفت کرده ولی از نظر فرهنگی کار قابل توجهی نشده یا حد اقل بگیم کم کاری شده و انقلاب خوب شناسونده نشده بخاطر همین خیلی از جوونا قدر انقلاب رو نمی دونن .

یه مساله دیگه اینه که بعضیا اون اوایل شاید فکر می کردن اگر انقلاب بشه سریع همه مشکلات حل می شه الان می بینن که خیلی مشکلات باقیه با نظام مخالفن . این هم به نظر من طبیعیه مثل امیدی که مردم به احمدی نژاد داشتن که همه مشکلاتشون رو حل کنه ولی دیدن نشد. خب نباید به انقلاب ایراد گرفت باید به اون افراد فهموند که مشکلات یه شبه درست نشده که یه شبه از بین بره تازه مشکل درست کردن خیلی آسون تره تا حل مشکل . 

من فکر می کنم برای یک انقلابی که تو جهان این همه دشمن با اینهمه تحریم و تهدید داره و اینهمه بر ضدش تو داخل و خارج تبلیغ می شه این مقدار همراهی مردم خیلی خوبه . 

شما ببینید تو خود آمریکا هم مردم موقع رای دادن به اندازه ایران شرکت نمی کنن با اینکه از نظر رفاهی شاید خیلی بالاتر باشند.

اون چیزی که این مردم رو به این نظام پایبند نگه داشته اسلامه و کسانی که دنبال چیزای دیگه بودن کم کم جدا شدن ولی بیشتر مردم با نظام هستند البته این مسوولیت افراد و مسوولین رو کم نمی کنه بلکه بیشتر می کنه .

و بخاطر اینکه به آنها رحمت کند آفریدشان 

دوشنبه 19/12/1387 - 17:15 - 0 تشکر 96826

ببینید. من مطمعنم اكثر كسانی كه مخالفتی دارند؛ مخالفتشون با اصل نظام نیست! مشكلات زیادی در قوانین ما هستند كه باید اصلاح شوند مثال میزنم: چرا وقتی یك نفر به عنوان رییس جمهر منتخب مردم رآی میاره؛ نباید به عنوان بالاترین مقام اجرائی تصمیم گیرنده باشه؟؟

شاید سوالم زیاد مفهوم نباشه؛ منظورم اینه كه چرا ما برای یك تصمیم كلان مملكتی باید از فـــیلتر ارگان هایی مثل شورای نگهبان،مجمع تشخیص و....رد بشیم. اصلآ وجود چنین ارگانهایی چه توجیهی داره؟؟ اون هم در قرن 21 ؟؟ ما اونقدر قوانین رو برای خودمون پیچوندیم كه برای خودمون مشكلساز شدیم! كه این مشكلات در نهایت گریبان گیر مردم عادی خواهد شد.كه شده!!! و كاملآ قابل محسوسه!!! این مردم هستند كه در نهایت چوب ندانم كاری های مسؤلین و تآكید اشتباه آنها را میخورند...

در پناه حق.

پنج شنبه 22/12/1387 - 10:26 - 0 تشکر 97829

سلام

نظر شخصی من اینه که اگر هم الان یه سری نارضایتی هایی که اکثراً هم کمی دور از انصاف هستن، بین مردم وجود داشته باشه، ولی این مسئله باعث نمیشه که مردم سرزمینمون کل نظام رو رد کنن.

به نظر من، مردم به شکل های مختلفی به این رفراندوم که شما میگین جواب مثبت دادن.

حالا ممکنه که این پاسخ بیش از 98 درصد نباشه، ولی من مطمئنم به قدری هم کم نمیشه که بهانه ای به دست دشمنانمون بده.

تو این 30 سال، مردم کشورمون بارها و بارها با حضور در صحنه های مختلف از جمله انتخابات، راهپیمایی ها، استقبال از مسئولان (خصوصاً در سفرهای استانی دولت) و ... این رفراندوم رو برگزار کردن و به اون جواب آری دادن.

ملتمس دعا - منتظر حق
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی