انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 452)
جمعه 16/12/1387 - 0:8 -0 تشکر 95802
بیشترمجرمین از طبقه كارگری هستن

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیكم

دوستان عزیز

فقر وبیماری یكی از دلایل جرم است، بنظر می آید احتمال جرم در شرایط سخت زندگی بالا می رود و عامل مذكور سهم بالایی در جرائم طبقه كارگری دارد.تصویر كلیشه ای و پیش داوری ؛ پلیس برچسب مجرم را عمدتا" به جوان كارگر می چسباند و بیشتر توجه خود را به مناطق كارگر نشین معطوف می كند تا مناطق متوسط. به تبع احتمال مشاهده متخلفین بیشتر است و پلیس با سرعت عمل بیشتر به خلاف كاریهای صورت گرفته در این مناطق رسیدگی می كند.جوانان متخلف دستگیر شده از طبقه كارگر، بیشتر از طبقه متوسط بازجویی میشوند، جوانان كارگر با عوامل كنترل غیر رسمی كمتر و ضعیف تر مواجه می شوند. جوانان طبقه متوسط بیش از آنكه با قانون مواجه باشند در پی ارتكاب خلاف جزئی تحت نظارت و كنترل غیر رسمی اولیا و معلمین خود می باشند.

دلیل  دیگر پیشداوری قضات است. این آحاد، جوان طبقه كارگر را عمدتا" مجرم و گناهكار می داند ولی  ممكن است خلاف كاریهای جوان طبقه متوسط را نوعی لغزش موقتی و هیجانی تلقی كند و كمتر از دیگران تنبیه كند.

به نظر شما به قشر های كم درآمد مانند كارگران توجه زیادی نمیشود؟

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی