انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 2974)
پنج شنبه 7/9/1387 - 13:57 -0 تشکر 73653
اخبار اجتماعی

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت تمام كاربران انجمن

از این به بعد شما می توانید در این تایپیك اخبار های جالب و به روز كه موضوعش اجتماعی باشد را قرار دهید

* سعی كنید اخباری كه در این تایپیك می گزارید مربوط به همان روز باشد و برای خواننده جذابیت داشته باشد.

در پناه حضرت حق جاوید باشید.

چهارشنبه 13/9/1387 - 17:33 - 0 تشکر 75139

159هزار سرپرست خانوار و معلول فاقد سرپناه هستند
رئیس ستاد مسکن سازمان بهزیستی گفت: براساس برآوردهای به عمل آمده 159 هزار سرپرست خانوار و معلول تحت پوشش سازمان بهزیستی فاقد مسکن هستند.
علی ربوبی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد تعداد نیازمندان فاقد مسکن اظهار داشت: سال گذشته 175 هزار نفر فاقد مسکن بودند که با توجه به اقداماتی که سازمان بهزیستی با همکاری نهادهای دیگر همچون بنیاد مسکن انجام داد تعداد مددجویان تحت پوشش فاقد مسکن در سال جاری به 159 هزار نفر کاهش پیدا کرده است.

 بنا بر آمارهای رسمی در حال حاضر بیش از 2 میلیون نفر تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار دارند که از خدمات این نهاد بهره مند می شوند.

رئیس ستاد مسکن سازمان بهزیستی تاکید کرد: در سال گذشته احداث 4500 واحد مسکونی شهری برای مددجویان تامین اعتبار شد که نیمی از این واحدها احداث و نیمی دیگر تا پایان سال ساخته می شود.

ربوبی از افزایش هزار درصدی اعتبارات سازمان بهزیستی در بخش مسکن خبر داد و گفت: سال گذشته اعتباراتمان در این بخش 4 میلیارد تومان بود که امسال به 48 میلیارد تومان افزایش یافته است و بر همین اساس می توانیم تعداد بیشتری مسکن برای مددجویان نیازمند احداث کنیم.

وی اظهار داشت: براساس پیش بینی انجام شده طی 10 سال و احداث سالانه 17 هزار و 500  واحد مسکونی باید بتوانیم امکانات خانه دار شدن مددجویان فاقد مسکن را فراهم کنیم که در این رابطه نیز چنانچه اعتباراتمان افزایش پیدا کند و دستگاهها نیز همکاری لازم را داشته باشند می توانیم زودتراز وقت این کار را انجام دهیم.

رئیس ستاد مسکن سازمان بهزیستی افزود: علاوه بر اعتبارات سازمان که مستقیما در زمینه احداث مسکن نیازمندان هزینه می شود، دستگاههای دیگری نیز مانند وزارت مسکن، بنیاد مسکن ، جهاد کشاورزی و... در این رابطه همکاری می کنند.

چهارشنبه 13/9/1387 - 17:33 - 0 تشکر 75140

بیش از 50 درصد مدارس کشور نمازخانه ندارند
کارشناس مسئول برنامه ریزی آموزش و تحقیقات ستاد اقامه نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: بیش از 50 درصد مدارس کشور نمازخانه ندارند و نماز در آنها اقامه نمی شود.

شاهین نوش آبادی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه از نزدیک به 100 هزار مدرسه در کشور تنها 50 هزار مرکز آموزشی به نمازخانه مجهزند افزود: البته از این تعداد نیز برخی در قالب سالنهای چند منظوره هستند و فقط برای اقامه نماز ساخته نشده اند.

این در حالی است که سرانه استاندارد فضای نمازخانه ای  برای هر دانش آموز ۰‎/۵ متر مربع است که این میزان در کشور ما به 25 سانتیمتر مربع برای هر دانش آموز می رسد.

همچنین رئیس ستاد اقامه نماز در گذشته عنوان کرده بود که وضعیت نمازخانه مدارس کشور مناسب نبوده و باید خیرین برای ساخت این نمازخانه‌ها کمک کنند.

کارشناس مسئول برنامه ریزی آموزش و تحقیقات ستاد اقامه نماز وزارت آموزش و پرورش درباره کیفیت فضای نمازخانه های مدارس نیز اظهار داشت: از لحاظ کیفیت برخی از نمازخانه های مدارس در سطح خوبی مجهز شده اند ولی تعدادی دیگری هستند که فضای کوچکی در حد 6 متر دارند و برای نماز جماعت احداث نشده اند.

نوش آبادی با اشاره به اینکه رئیس جمهور در اجلاس نماز سال گذشته بودجه 50 میلیارد تومانی را برای احداث نمازخانه در مدارس اختصاص داد اظهار داشت: در حال ساخت نمازخانه در هزار و 300 مدرسه راهنمایی دخترانه هستیم که در مهر ماه سال آینده به بهره برداری می رسد.

چهارشنبه 13/9/1387 - 17:34 - 0 تشکر 75141

شمار افراد بستری در پرونده مشروبات کشنده به 40 تن رسید
بندرعباس - خبرگزاری مهر: دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اعلام کرد: در پی مصرف مشروبات دست ساز در این استان شمار آسیب دیدگان از عوارض سو آن به 99 تن رسیده و در این خصوص 40 تن همچنان در بیمارستان شهید محمدی بستری هستند.

به گزارش خبرنگار مهر در بندرعباس و بنابر اعلام دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، شمار افراد کشته شده 14 تن و افرادی که هم اکنون در حال دیالیز در بیمارستان شهید محمدی هستند نیز به 40 تن رسیده است.

بنابر این اعلام، در حال حاضر یک نفر از افراد بستری نیز در وضعیت وخیم قرار گرفته و پنج نفر نیز در وضعیت درمانی بستری قرار دارند.

32 نفر نیز در ارتباط با این موضوع به صورت سرپایی درمان شده اند.

چهارشنبه 13/9/1387 - 17:34 - 0 تشکر 75142

همکاری 500 پلیس افتخاری با کلانتریهای تهران/ کاهش 30 درصدی جرایم در منطقه 3
جانشین رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی تهران بزرگ گفت : همزمان با اجرای طرح انضباط اجتماعی در منطقه 3 تهران جرایم اصلی در این منطقه 30 درصد کاهش داشته است.

به گزارش خبرنگار مهر، جانشین پلیس پیشگیری فرمانده انتظامی تهران بزرگ امروز در سومین روز از اجرای طرح انضباط اجتماعی با اعلام این خبر به خبرنگاران گفت: ماموران پلیس در قالب تیمها و گروههای تخصصی در منطقه 3 تهران اقدام به اجرای اهداف از پیش تعیین شده این طرح کرده اند و درهمین رابطه موضوع جمع آوری معتادان تابلو، برخورد با موتورسیکلت متخلف در دستور کار امروز مأموران نیروی انتظامی در این منطقه بوده است.

سرهنگ منصور جعفری نسب با اشاره به اینکه اجرای این طرح تحول بزرگی در تاریخ پلیس کشور ایجاد می کند گفت: برای اجرای این طرح پلیس تهران با استفاده از ایستگاههای پلیس در تمامی محلات و نقاط جرم خیز اقدام به ساماندهی شبگردها، ساماندهی سرایدارها، نگهبانان محله و استفاده از پلیس افتخاری را در دستور کار خود دارند.

جانشین پلیس پیشگیری فرمانده انتظامی تهران بزرگ افزود: با تجهیز شدن ایستگاههای پلیس به موتورسیکلت، نیروی انسانی کافی و سایر تجهیزات پلیسی عملاً هر یک از این ایستگاهها به صورت یک کلانتری کوچک در مناطق انجام وظیفه می کنند و ایستگاههای مذکور در حال حاضر عملیاتهایی که از طریق مرکز 110 اعلام می شود را رسیدگی می کنند.

جانشین رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی تهران بزرگ گفت: اکثر مشکلات مردم در کف خیابان است و پلیس باید  80 درصد وقتش را به رسیدگی امور مردم در خیابانها و میادین هزینه کند و تنها 20 درصد وقتش را به کار ستادی اختصاص دهد.

وی با اشاره به اینکه حدود 40 درصد جرایم در این منطقه پس از اجرای طرح انضباط اجتماعی کاهش یافته افزود: قرار است شبگردها ساماندهی شوند و نگهبان محله نیز در این منطقه گسترش یابد و بزودی طرح پلیس افتخاری را اجرایی می کنیم تا از این پس شاهد حضور500 مأمور پلیس افتخاری در هر کلانتری باشیم.

سرهنگ جعفری نسب گفت: بر اساس هماهنگیهای انجام شده با سازمان تاکسیرانی قرار است در ساعاتی که منطقه 3 خلوت است تمام منطقه از سوی سازمان تاکسیرانی برای خدمت‌رسانی به مردم پوشش داده شود.

جانشین رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با تاکید بر اینکه طرح انضباط اجتماعی به مدت سه سال ادامه می‌یابد گفت: به دنبال این هستیم که مشکلات اجتماعی را بشناسیم.

چهارشنبه 13/9/1387 - 17:34 - 0 تشکر 75143

سرقت مسلحانه از بانک تجارت شعبه سهروردی
بانک تجارت شعبه سهروردی صبح امروز مورد سرقت مسلحانه واقع شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری مهر در ماجرای سرقت مسلحانه از بانک تجارت شعبه سهروردی سه سارق مسلح پس از ورود به بانک اقدام به تهدید و ارعاب کارکنان و مشتریان بانک کرده و با ربودن مقادیری پول از صحنه گریختند.

تا کنون تلفات جانی احتمالی به هیچیک از کارکنان بانک و مشتریان گزارش نشده است. پلیس در حال پیگیری موضوع است.

اطلاعات تکمیلی متعاقباً منتشر می شود.

چهارشنبه 13/9/1387 - 17:35 - 0 تشکر 75144

کمک مالی نمی خواهیم / کارشناسان همکاری نمی کنند
مالک خانه تاریخی شیخ بهایی گفت: هیچ کمک مالی از سازمان میراث فرهنگی نمی خواهیم و تا کنون نیز چنین درخواستی نکرده ایم و تنها تقاضای ما همکاری آنها در جهت تعویض لوله های آب و همچنین تبدیل این خانه به موزه است.

جلالی به خبرنگار مهر گفت: ما هیچ کمک مالی و اعتباری برای مرمت و حفاظت از خانه شیخ بهایی از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نمی خواهیم و نخواسته ایم. تنها درخواست ما همکاری آنها برای معرفی کارشناس به منظور تعویض لوله های آب خانه بوده که آنها در این مورد همکاری نکرده اند.

وی ادامه داد: از نظر قانونی سازمان میراث فرهنگی حامی افرادی است که خانه تاریخی آنان در فهرست آثار ملی به ثبت ملی رسیده است اما این سازمان هیچ حمایتی از مالکان این آثار نمی کند.

مالک خانه تاریخی شیخ بهایی در مورد مشکل لوله های آب این خانه تاکید کرد: 9 سال پیش صورت جلسه ای نوشته شد و قرار شد با توجه به اینکه خانه شیخ بهایی به ثبت رسیده و درخواست شرکت آب و فاضلاب کارشناس سازمان میراث فرهنگی برای حفاری حضور داشته باشد اما در این مورد سازمان با ما همکاری نکرد.

جلالی گفت: 6 سال پیش کارشناس سازمان میراث فرهنگی تائید کرد که مشکل رطوبت دیوارهای خانه شیخ بهایی بدلیل لوله های آب و فاضلاب است و تمامی مدارک نیز در این زمینه وجود دارد. پس چطور است که هم اکنون سازمان میراث فرهنگی عنوان می کند که موضوع اینگونه نبوده است.

خانه شیخ بهایی متعلق به منزل عمه شاه عباس ( مریم سلطان بیگم ) بوده که پس از آن شاه عباس این بنا را به شیخ بهایی واگذار می کند و تاریخچه این خانه در کتاب زندگی شاه عباس تالیف دکتر نصرالله فلسفی نیز آمده است.

این خانه هم اکنون پشت گنبد نظامیه مسجد جامع، در قدیمیترین بخش بافت تاریخی اصفهان در محدوده معروف به بافت سلجوقی قرار دارد و طبق گمانه های باستان شناسان، این خانه و مسجد جامع اصفهان بر روی بقایای روستایی متعلق به دوران پیش از اسلام جای گرفته اند.

تقسیم آب زاینده رود، اختراع ساعت آفتابی در مسجد شاه اصفهان و... تنها بخشی از جمله اقدامات شیخ بهایی است.

با این همه مالک آن با اشاره به اینکه قصد فروش خانه تاریخی شیخ بهایی را دارد تصریح کرد: طی این 15 سالی که خانه را خریداری کردیم تمامی هزینه های مرمت و نگهداری از بنا را خودمان تقبل کردیم و در طول این سالها تقاضای حتی یک ریال کمک از سازمان میراث فرهنگی نکرده ایم اما دیگر نمی توانیم از عهده اداره خانه شیخ بهایی برآییم و قصد فروش آن را داریم.

جلالی با اشاره به اینکه این خانه هم اکنون مانند یک موزه است افزود: ما فقط از سازمان میراث فرهنگی می خواهیم که این خانه تاریخی را به موزه تبدیل کند و پس از فروش کاربری آن به این منظور تغییر داده شود

يکشنبه 1/10/1387 - 17:57 - 0 تشکر 78772

افزایش قتل دختران ایرانی توسط دوستان خیابانی
قتل و آزارهای جسمی دختران جوان ایرانی توسط دوستان خیابانی در 3 سال اخیر افزایش چشمگیری داشته است.

به گزارش خبرنگار مهر، مدرس حقوق دانشگاه شهید بهشتی با اعلام این مطلب در نشست امروز سازمان دفاع از قربانیان خشونت که در سالن کنفرانس سازمان دفاع از قربانیان خشونت برگزار شد با اعلام این خبر گفت: در 3 سال اخیر قربانیان زیادی از دختران جوان را در پزشکی قانونی داشتیم که توسط دوستان خیابانی خود به قتل رسیده و یا مورد آزارهای شدید جسمی قرار گرفته بودند که البته این موضوع در مورد زنان متاهل نیز افزایش قابل توجهی داشته است.

دکتر حسین میرمحمد صادقی افزود: هرچند آمار دقیقی از تعداد قربانیان زن توسط دوستان خیابانی و همسر وجود ندارد اما شواهد و بررسیهای کارشناسان حقوق گویای آن است که زنان و دختزان در سالهای اخیر بیشتر از هر دوره ای قربانی خشونتهای خانگی شده اند.

این مدرس حقوق دانشگاه شهید بهشتی که پیش از این شغل قضاوت را بر عهده داشته است اظهار کرد: بر اساس آمار و ارقام رسمی 30 تا 35 درصد زنان امریکایی مورد آزار جسمی همسر قرار می گیرند و این امر در فرهنگهای مختلف به چشم می خورد.

سخنگوی سابق قوه قضائیه همچنین به خشونتهای جنسی علیه زنان اشاره کرد و گفت : یک نویسنده آمریکایی در بررسیهایی که در خصوص خشونت جنسی علیه زنان در طول تاریخ و در جریان 20 جنگ داشته به این نتیجه رسیده که در این جنگها به زنان به عنوان غنیمت جنگی نگریسته می شده و سوء استفاده جنسی هر چه بیشتر از آنها از نشانه های طرف پیروز در مقابل طرف شکست خورده بوده است به گونه ای که در جنگ جهانی دوم ژاپنیها قریب 300 هزار زن از اتباع چین، فیلیپین و به ویژه کره را برای ارضای جنسی سربازان خود در اسارت نگه داشته بودند.

میرمحمد صادقی افزود: این روند در دوران مختلف به شکلهای مختلف وجود داشته است و زنان همواره مورد خشونتهای جنسی و جسمی قرار داشته اند.

يکشنبه 1/10/1387 - 17:58 - 0 تشکر 78773

اذیت و آزار دهندگان 80 نوجوان دهدشتی دستگیر شدند
8 تن از سرکردگان یک باند مخوف اخاذی در شهرستان دهدشت استان کهگیلویه و بویر احمد که اقدام به اذیت و آزار بیش از 80 نوجوانان کرده بودند توسط مأموران پلیس دستگیر شدند.

یک منبع آگاه با اعلام این خبر به خبرنگار مهر گفت : سرکرده این باند مخوف به نام " م-الف " که با همدستی 7 نفر از اراذل و اشرار این شهرستان اقدام به اذیت و آزار جنسی بیش از 80 نفر از نوجوانان این شهرستان می کرد توسط مأموران نیروی انتظامی شناسایی و دستگیر شد.

وی افزود: در حال حاضر تمامی متهمان این پرونده دستگیر شده اند و هم اکنون تحقیقات گسترده برای بدست آوردن اطلاعات و اقاریر بیشتر درباره سایر قربانیان این حادثه ادامه دارد.

بنا بر اطلاعات بدست آمده توسط خبرنگار مهر ، این باند با شناسایی قربانیان خود که عمدتاً از نوجوانان شهرستان دهدشت بوده اند اقدام به ربودن آنها و سپس اذیت و آزار و زورگیری و اخاذی از آنها می کردند. 

سرکردگان این باند برای ساکت کردن قربانیان خود و عدم ارائه شکایت از سوی آنان به مقامات پلیس اقدام به فیلمبرداری از اذیت و آزار آنها کرده و از آنها می خواسته اند تا برای حفظ آبرویشان با آنها همکاری کرده و دوستان دیگر خود را به تله های از پیش طراحی شده در این باره دعوت کنند. 

در حال حاضر تمامی سرکردگان این باند دستگیر شده اند و پلیس برای شناسایی سایر قربانیان تحقیقات لازمه را درباره این پرونده در دست پیگیری دارد.

اطلاعات تکمیلی متعاقباً ارسال می شود.

سه شنبه 3/10/1387 - 8:54 - 0 تشکر 79036

خبرگزاری مهر: جانشین فرمانده نیروی انتظامی کشور از ضربه مهلک نیروی انتظامی به گروه عبدالمالک ریگی خبر داد.
احمد رضا رادان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مهر در سنندج اظهار داشت: در پی انجام سه عملیات توسط نیروی انتظامی علیه این گروه تروریستی بدنه های اصلی آن کشته شده اند.

وی ادامه داد: در جریان این عملیات که در طول سه ماه گذشته انجام گرفته است تاکنون معاون و برادر عبدالمالک به اضافه 19 نفر از اعضای این گروه کشته شده اند.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی کشور خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی کشور برای از بین بردن این گروه تروریستی از تمامی توان خود استفاده خواهد کرد و امیدواریم روزی با خبر کشته شدن ریگی موجبات خوشحالی مردم کشور را فراهم کنیم.

رادان به برنامه های نیروی انتظامی برای مبارزه با این گروه اشاره و عنوان کرد: انسداد مرزهای شرقی کشور یکی از مهمترین برنامه های نیروی انتظامی است که با انجام این کار از ورود این گروه ها به کشور جلوگیری خواهد شد.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی کشور خاطرنشان کرد: بیرون راندن و دستگیری افراد این گروه نیز از جمله دیگر برنامه های است که در دستور کار قرار گرفته است.

همکاری پاکستان برای برخورد با گروه ریگی به هیچ وجه مطلوب نیست

رادان در ادامه از همکاری دولت پاکستان در خصوص برخورد با این گروه تروریستی اظهار نارضایتی کرد و بیان داشت: متاسفانه همکاری پاکستان با کشورمان در خصوص برخورد و دستگیری گروه ریگی راضی کننده نبوده و به هیچ وجه مطلوب نیست.

وی گفت: پاکستان باید بداند که پناه دادن به گروه های اینچنینی در آینده نیز مشکلاتی را برای این کشور به وجود خواهد آورد و دولت این کشور نباید اجازه بدهد که خاک پاکستان به محلی امن برای گروه های تروریستی تبدیل شود.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی کشور در پایان یادآور شد: عبدالمالک ریگی فردی بی سواد و رانده شده است که امروز به عنوان نوکر در خدمت آمریکاست و وی هیچگونه جایگاهی در میان مردم منطقه ندارد.

                          این نیز بگذرد.....
يکشنبه 8/10/1387 - 12:57 - 0 تشکر 79683

۰۵ دی ۱۳۸۷

مدیرعامل شركت دخانیات ایران گفت: با وجود دوازده میلیون سیگاری در کشور، باید بازار مصرف سیگار را به صورت علمی، كارشناسی و سالم مدیریت كنیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت دخانیات ایران، محمود ابطحی افزود: ما در یك بنگاه اقتصادی كار می‌كنیم كه تولید آن نه تنها مطلوب نیست، بلكه نكوهیده است.

ابطحی گفت: اگر ما بازار را مدیریت نكنیم، دیگران با استفاده از راه‌های گوناگون و بد، نیاز داخل را تأمین می‌كنند.

وی با اشاره به اینكه قاچاق، نقطه مقابل تولیدات ملی و واردات رسمی است، تأكید كرد: كالای دخانی حتی اگر با استانداردهای بین‌المللی و با فاكتورهای بهداشت جهانی تولید شود، باز هم زیان‌آور است، اما مضرات محصولات دخانی قاچاق به مراتب زیانبارتر است و مصرف كنندگان باید به آن توجه داشته باشند.

مدیرعامل شركت دخانیات گفت: در گذشته، حدود 18 درصد بازار در اختیار شركت دخانیات بود، اما امروز با توجه به توانمندی‌ها و استفاده از ظرفیت‌های لازم در شركت دخانیات مدیریت 50 درصد بازار مصرف در اختیار شركت دخانیات است.

مدیرعامل دخانیات در ادامه اظهار داشت: زمانی برای ما خوشایند است كه به جای تأمین مصرف داخلی همه تولید خود را صادر كنیم.

منبع:بازیاب

                          این نیز بگذرد.....
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی