انجمن ها > انجمن روانشناسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
روانشناسي (بازدید: 764)
دوشنبه 27/8/1387 - 10:11 -0 تشکر 71275
چگونه سر کار جدی تلقی شویم؟

جدی تلقی شویم
اگر می خواهید در محل کار همه به شما احترام بگذارند و عقاید و ایده هایتان را بپذیرند، باید اطمینان حاصل کنید که اطرافیانتان شما را جدی تلقی می کنند.
 

The Answer To My Heart Is Peace,Love And Humanity 

دوشنبه 27/8/1387 - 10:13 - 0 تشکر 71276

1. بله قربان گو نباشید

افراد بادمجان دور قاب چین و بله قربان گو خیلی زود چهره ی واقعیشان هویدا میشود. آنچه از بله قربان گویی نصیب شما می شود، کوتاه مدت، ناپایدار و توخالی است. اگر با چیزی مخالفت دارید، باید افکار و دیدگاه هایتان را بدون ترس از چیزی ابراز کنید. اما به خاطر داشته باشید، استدلالات خود را سنجیده و منطقی بیان کنید و همیشه به عقاید و دیدگاه های دیگران احترام بگذارید.

2. خوب صحبت کنید

بله، بعضی رئیس ها دستشان رو شده است، اما هنوز مورد احترام هستند. این به خاطر این است که شخصیتی منحصر به فرد دارند و می توانند از زیر آن شانه خالی کنند—فکر نکنید شما هم می توانید! برای صحبت کردن همیشه از زبانی مودبانه استفاده کنید. بدون هیچگونه از این شاخه به آن شاخه پریدن صحبتتان را رک و راست بزنید.

اما توجه داشته باشید که نباید به هیچ وجه وسط صحبت دیگران بپرید و نیازی نیست که همهی افکارتان را بر زبان بیاورید. به جای این به حرف ها و عقاید دیگران گوش کنید و نظریات آنها را در نظر گیرید. لازم نیست سریعاً به پاسخ های دیگران جواب بدهید، قبل از حرف زدن حتماً تک تک کلماتتان را بررسی کنید و بعد به زبان آورید.

3. وقت شناس باشید

اگر همیشه همه را منتظر خود نگاه دارید، کم کم احترامتان را از دست خواهید داد. از این گذشته چطور وقتی حتی نمی توانند به سر قرار آمدن شما اطمینان کنند، برای پروژه های بزرگ رویتان حساب کنند؟ با احترام گذاشتن به برنامه ها و وقت دیگران باعث خواهید شد که آنها نیز به شما احترام بگذارند.

4. تکالیفتان را انجام دهید

ندانستن یکی از غیر قابل قبول ترین کلمات در دنیای حرفه ای است. اگر ندانید درمورد چه چیزی صحبت میکنید، مطمئناً جدی گرفته نمی شوید. اگر می خواهید روی ایده ها و نظراتتان حساب کنند، باید سعی کنید از همه بااطلاع تر باشید. هیچگاه دست از یاددگیری برندارید و در این زمینه از همه سبقت بگیرید.

برای سخنرانی هایتان خودتان را از قبل آماده کنید و قبل از اینکه عقیده و ایده ای از خود بروز دهید، حتماً درمورد آن اطلاعات جامع کسب کنید.

5. سفیری لایق باشید

اگر از طرف شرکت جایی فرستاده می شوید، در واقع سفیر شرکت شده اید. کدام سفیر اطلاعات محرمانه ی کشورش را برای کشور جدید بازگو می کند؟ اگر می خواهید شرکتتان همیشه بهترین به نظر برسد، شما هم باید بهترین به نظر برسید. درمورد کارفرمای خود با تحسین و غرور صحبت کنید.

6. نتیجه نشان دهید

سخنگویان بزرگ در اول سخنرانی تاثیر می گذارند، اما این تاثیر مثبت را فقط تازمانی می توانند نگاه دارند که سخنرانیشان نیز جالب توجه باشد.اگر به توانایی هایتان ایمان دارید، پس نترسید و روی آنها کار کنید. گفته های خود را با عمل همراه کنید. هرچه می توانید کمتر قول دهید و سعی کنید بیشتر عمل کنید. افرادی که بالاتر از گفته هایشان عمل می کنند همیشه مورد احترام و تحسین هستند.

The Answer To My Heart Is Peace,Love And Humanity 

دوشنبه 27/8/1387 - 10:15 - 0 تشکر 71277


7. لاف نزنید

ممکن است کارهای زیادی انجام داده باشید، اما از خود تعریف نکنید. بگذارید سایرین ارزشهای شما را کشف کرده و تحسینتان کنند. اگر بواهید از خود و دستاوردهایتان تعریف کنید، فقط دشمنی سایرین را به خود جلب خواهید کرد.

8. خونسردی خود را حفظ کنید

رهبران بزرگ افرادی هستند که در زمان های استرس و فشار زیاد، قادرند خونسردی خود را حفظ کنند. در این مواقع باید عزمتان را جزم کنید و به دنبال راه حل باشید. هر اتفاقی هم که بیفتد نباید عصبانی شده و کنترلتان را از دست بدهید. فقط خونسردیتان را حفظ کنید تا بتوانید اداره ی امور را در دست داشته باشید.

9. خوب لباس بپوشید

از آنجا معمولاً افراد تا حد زیادی از روی ظاهر درمورد افراد قضاوت می کنند، کیفیت لباس های شما نقشی اساسی در قضاوت دیگران خواهد داشت. از سیستم لباس پوشیدن شرکتتان اطاعت کرده، اما آن را به بهترین نوع تن کنید. سعی کنید همیشه تمیز و منظم باشید..


10.زندگی خصوصیتان را خصوصی نگاه دارید

شما به شرکت آمده اید که کار کنید نه روانشناسی. اگر بخواهید زندگی خصوصیتان را برای همه افشا کنید، مطمئناً قادر نخواهید بود تصویری جدی از خودتان در ذهن آنها ایجاد کنید. تا می توانید سعی کنید درمورد موضوعات زیر در اداره با کسی گفتگو نکنید:

مذهب
سیاست
مشکلات در روابط
آخر هفته ی شما با دوستانتان

11. همچنین اگر با کسی در شرکت زد و خورد دارید، دلیل نمی شود که در این رابطه با همه ی کارکنان شرکت گفتگو کنید. سعی کنید موضوع را به طور محرمانه با کارفرما یا خود شخص مطرح کنید.


12.جدی باشید تا جدی گرفته شوید

با نکات این مقاله فهمیدید که چطور نکاتی بسیار ریز می تواند احترام بیشتری برای شما کسب کند. احترام بیشتر هم باعث خواهد شد دیگران شما را جدی تلقی کنند. احترام دیدن، در نتیجه ی احترام گذاشتن به دیگران و جدیت در کار به وجود می آید.

The Answer To My Heart Is Peace,Love And Humanity 

دوشنبه 27/8/1387 - 10:18 - 0 تشکر 71279

پس جدی باشید تا دیگران جدیتان بگیرند!
منبع:مردمان

***

Peace,Love,Humanity

The Answer To My Heart Is Peace,Love And Humanity 

دوشنبه 27/8/1387 - 11:26 - 0 تشکر 71297

 با سلام

مقاله ی بسیار زیبا و مفیدی بود .

البته به نظر من یه جورایی آدم جدی خالی هم باشه زیاد خوب باهاش برخورد نمیشه یه کمی شوخ هم باید باشه ، در یک کار در هر کاری به نظر من اگر افراد جدی کارشون رو انجام بدند می تونند بهترین باشند ، اما متاسفانه در ایران همه دوست دارند مدیر باشند و شایدم تواناییش رو داشته باشند و این مشکل ایرانیهاست که به نظر من به همین دلیله معمولا از هوششون اشتباه استفاده می کنند . 

به یه نتیجه ای هم رسیدم این که تو یه کار نباید از کار شکایت کرد و باید وظیفه رو انجام داد و باید آدم خودشو محکم نشون بده و فعال باشه اینا رو از مکلارن فرمول یک یاد گرفتم ، حقوق اصلا نباید مهم باشه مهم اینه که به وظیفت باید عمل کنی و کار رو به پایان برسونی . 

مرسی سیاوش جون خیلی حال کردم با مقاله ای که قرار دادی . 

در پناه حق 

دوشنبه 27/8/1387 - 17:12 - 0 تشکر 71361

به نام او که آرام قلب من است

سلام

مطمئنید؟؟؟؟؟ ولی خب هیچ کس اونجوری راحت نیست... نمیدونم... من الان نه تو محیط کارم بلکه تو همین خانواده ی تبیان...همه ایراد میگیرن که جدیم

و...

اگه اینجوری باشیم شاید همه بهمون احترام بذارن و جدیمون بگیرن...اما هیچ وقت نمیتونیم "دوست" باشیم

نمیدونم...

بارونی باشید 

بگذار سرنوشت هر راهي که ميخواهد برود،راه ه من جداست
بگذار اين ابرها تا ميتوانند ببارند.... چتر من خداست
 

----------------------------------------------------------------
مسئول انجمن خانواده و صندلي داغ
 
دوشنبه 27/8/1387 - 21:28 - 0 تشکر 71421

منظور ازین جدی بودن در روابط دوستانه نیست ... منظور اینست که در کارهایتان جدی باشید و اگر اینگونه باشید تاثیر گذار می شوید .

دوشنبه 27/8/1387 - 22:28 - 0 تشکر 71447

به نام خدای مهربون
سلام بر اهل صلح دوستی انسانیت
سیاوش جان ممنونم از تاپیک قشنگت
فوق‌العاده بود و من با کمال میل همشو پذرفتم و امیدوارم که در آینده ای نه چندان دور (شایدم دور، کی به ما کار میده:D)  مورد استفاده قرارش دادم
در مورد پاسخ به آنشرلی عزیز من هم با مای میل عزیز موافقم، اینجا منظور جدیت در کار کردن هستش، و الا مثلا موقع نهار خوردن و نماز که روابط دوستانه مسلما جایگزین میشه و اگه صرفا آدم در تمام مراحل زندگیش بخواد جدی باشه که می‌پکه، ولی میگم جدی بودن در کار و ارزش قائل شدن براش واقعا به آدم هم انرژی میده و هم کمک میکنه
در مورد محسن جان هم که بابا بی خیال، تف تو ریا، این کارا چیه میکنی، منم خب ازت کلی چیز یاد گرفتم و یه نمونش همین قبول کردن و انعطاف پذیریه و یک دیگه هم خندون بودنت هستش که این خودش تو نمایشگاه کلی بهم انرژی میداد.
بازم ممنون همگیتونم بحث جالبی شد.
مراقب خودتون باشید

چیزهایی نصیب ما می‌شود که آن‌ها را باور داریم.

ای کاش یاد بگیریم، که زیر بارهای خمشی و پیچشی زندگی نقطه تسلیم را بالا بگیریم و مقاومت شکست را حداکثر کنیم تا چرخ‌دنده‌های زندگیمان از لهیدگی و تداخل در امان باشد.

عمر دست خداست، پراید فقط وسیلس 

 

چهارشنبه 29/8/1387 - 15:58 - 0 تشکر 71843

الهی به امید تو

***

سلام دارم به خدمت دوستان خودم در انجمن روانشناسی.

در مورد این تاپیک یه توضیح کوچولو لازمه که البته دوستان عزیزم هم بهش اشاره کردن.

این تاپیک بیشتر اشاره داره به محیط رسمی اداره و کار و نباید با روابط دوستانه و صمیمانه تداخل پیدا کنه.

بدیهیه که هر جوی و هم محیطی رفتار خاص خودش رو می طلبه.

به شخصه از وقتی که توصیه های این تاپیک رو به کار بردم احساس کردم که نتیجه داده و توی کارم موفق تر بودم.

موفق باشید.

یاعلی...

The Answer To My Heart Is Peace,Love And Humanity 

پنج شنبه 30/8/1387 - 12:22 - 0 تشکر 72059

به نام او...هر چه میخواهید بنامیدش
سلام

منم منظورم تو روابط دوستانه نبود
همون سرکار و موقع انجام وظایف رو گفتم


بیقرارش باشید

بگذار سرنوشت هر راهي که ميخواهد برود،راه ه من جداست
بگذار اين ابرها تا ميتوانند ببارند.... چتر من خداست
 

----------------------------------------------------------------
مسئول انجمن خانواده و صندلي داغ
 
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی