ارتباطات و فن آوری اطلاعات (بازدید: 3240)
جمعه 24/8/1387 - 14:38 -0 تشکر 70632
آموزش Xara 3D 6

                                  "به نام دادار هستی بخش"

        آموزش مقدماتی برنامه ی بسیار عالی Xara 3D1. تنظیمات متن Text options
علاوه بر انتخاب نوع فونت خود می توانید به وسیله ی ابزاری که در این قسمت دارید یک سری تنظیمات که مشابه آن را در word نیز مشاهده کرده اید اعمال کنید به طور مثال فواصل حروف را میتوان زیاد و کم کرد و یا به صورت جداگانه اندازه حروف را تغییر دارد .

2 . تنظیمات رنگ Color options
در این قسمت شما می توانید با انتخاب رنگ پس زمینه و فونت و حتی چراغ هایی که در اطراف به صورت مجازی وجود دارد رنگ آرم خود را تغییر دهید و یا نور خود را با زاویه ی خاص به آن بتابانید این قسمت در کل شامل قسمتهای زیر است
I. سه عدد چراغ مجازی که هر کدام به صورت جداگانه به آرم نور می پا شد
Light 1
Light 2
Light 3
II. سه گزینه برای رنگ پاشی بر روی نوشته که هر کدام بعدی از نوشته را تحت تاثیر قرار می دهد .
Text
Text faces
Text sides
III. سه گزینه ی دیگر که برای اعمال ترکیبی رنگ بر روی نوشته و آرم یا به صورت همزمان میباشد و شامل سه قسمت زیر است .
Border
Border and text
Border and text, sides

3 . تنظیمات بُعد Extrusion options
در این قسمت شما می توانید با به کار گیری موس تمام تغییرات بُعد و ضخامت را بر روی هم آرم و هم نوشته اعمال کنید و با انتخاب نوشته و یا آرم این تغییرات را به صورت جداگانه نیز اعمال کنید .
در این قسمت شما می توانید به طرح جلا دهید و آن را براق کنید و یا آن را کِدِر کنید و یا نوشته را استمپر کنید میزان استمپر شدن نوشته با لغزنده ای که در گوشه وجود دارد کنترل میشود .
اعمال موس در این قسمت
در این قسمت شما با حرکت دادن موس بر روی نوشته ویا آرم مشاهده می کنید که نشانگر موس نیز تغییر شکل میدهد و به دو شکل در می آید
I. برای چاقی و لاغری طرح استفاده میشود ، با نگاه داشتن دکمه ی موس بر روی طرح و تکان دادن موس به بالا و یا پایین اندازه مویی طرح تغییر میکند
II. برای حرکت دادن سه بعدی کل طرح استفاده میشود به طوری که شکل را به صورت معلق برای شما در فضا به حرکت در می آورد .

4. تنظیمات طراحی Design options
در این قسمت شما می توانید آرم خود را طراحی کنید ، با لوگو های آماده ای که این برنامه ی فوق العاده در اختیار شما قرار میدهد شما می توانید طرح خود را با پنج پیش فرض شروع کنید که به شرح زیر است .
I. text که آرم شما تنها یک نوشته می باشد .
II. button که آرم شما به صورت یک دکمه است که نوشته در آن قرار دارد .
III. board در این قسمت آرم شما به صورت یک صفحه میباشد که text شم در وسط آن است .
.IV board + holes که به صورت صفحه ای تخت می باشد .
V. border که مشابه شکل نوشته در یک حاشیه قرار گرفته و به لوله شکل معروف است .
* در پنل باز شده کناری شما میتوانید شکل آرم دور نوشته را تغییر دهید .
** در این قسمت شما اندازه – زاویه – موقعیت اجزای طرح را نیز میتوانید کنترل کنید .
*** در قسمتDesign picker شما میتوانید از اشکال سه بعدی خود برنامه نیز استفاده کنید .

5. تنظیمات عمق شیبدار Bevel options
در این قسمت شما میتوانید با انتخاب حالات مختلف پنل به آرم خود شیب و یا طرح های زیبا اضافه کن که به مثال کار نجاران بر روی عصا نمایان می باشد با این عمل شما علاوه بر جلوه خاص به آرم خود عمق و حجم ملموسی می دهید .

6. تنظیمات سایه Shadow options
در این قسمت شما با دو پنل مواجه هستید که در کل هر دو برای سایه نگاری در آرم هستند.
I. قسمت transparency که مربوط به شفافیت سایه میباشد
II. قسمت blur که به مثال این است که در تاریکی با یک چراغ قوه هرچه به جسم نزدیک تر میشوید سایه ی جسم متمرکز تر و هرچه دورتر پراکنده تر میشود .

7. تنظیمات بافت و ساختار Texture options
این قسمت تمام شرایط قسمت تنظیمات طراحی را دارد با این تفاوت که عملیات بر روی پوسته ی طرح انجام میشود ، در این قسمت میتوانید از *****های خود برنامه نیز استفاده کنید و یا در برنامه های دیگر پوسته ای بسازید و در Xara 3D آن را بر روی اجسام خود بکشید .

8. تنظیمات انیمیشن Animation options
این قسمت که یکی از مهم ترین قسمت های برنامه است برای دادن افکتهای انیمیشنی و حرکتی به آرم می باشد ، به دلیل اهمیت این پنل آنرا به صورت کامل و جز به جز برای شما توضیح میدهیم .
I. frames per cycle این پنل میزان حرکت در چرخش و یک پریود را کنترل میکند با تغییر این عدد ملاحضه می کنید که سرعت حرکت انیمیشنی ما نیز تغییر میکند به طوری که با زیاد کردن تعداد فریم ها در یک چرخش در نتیجه سرعت حرکت آن نیز کمتر می شود .
II. frames per second این پنل به مثال پنل بالا است با این تفاوت که میزان فریم در ثانیه را کنترل میکند این دو پنل در کنار هم یک سرعت خاص به حرکت جسم میدهد .
III. loop بار وارد کردن یک عدد که بر حسب دقیقه میباشد در این قسمت حرکت جسم را محدود به همان زمان خواهیم کرد و دوره ی حرکت آرم از آن فراتر نمی شود .
IV. style در این پنل می توانید نوع حرکت آرم خود را تعیین کنید به طور مثال rotate باعث چرخش حول محور میشود ، با زدن تیک گزینه ی text شما می توانید محوری که آرم شما باید حول آن دوران کند را نیز تعیین کنید برای استفاده از چراغ های مجازی و این که در حین چرخش ثابت باشند یا به همراه جسم دوران کند می توانید تیک گزینه light را بزنید و سپس محور را مشخص کنید .
* با کلیک کردن بر روی دکمه ی animation picker صفحه ای باز میشود که میتوانید از حرکت های از قبل تعریف شده ی برنامه استفاده کنید .
از این برنامه لذت ببرید.
توصیه من به شما:به وبلاگ زیر سری هم بزنید و از مطالب آن استفاده کنید.
              www.r2center.persianblog.ir

!...دوست داشتن دل می خواهد نه دلیل...!

!...nanosystem...!

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی