• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن معارف > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
معارف (بازدید: 1463)
جمعه 24/8/1387 - 0:23 -0 تشکر 70588
شهید مهدی انیلی را بیشتر بشناسیم(به مناسبت سالگرد شهادت مهدی انیلی)

 

سلام


 

متولد نیویورك ، بزرگ شده رم ، دلباخته قم 

پنجشنبه 15 نوامبر سال2000 مطابق با 24 ابان 1379، ساعت 05:10 صبح، بزرگراه تورینو ساوونا در شمال ایتالیا. كارلو فرانكلینی:

 معاون شبكه حمل و نقل تورینو ساوونا، در حال گشتزنی روزانه‌اش بود كه در میانه راه به اتومبیل فیات كرومای خاكستری‌رنگی برخورد كه در وسط پل رومانو بدون سرنشین پارك شده بود. چراغ راهنمای ماشین روشن بود و درها قفل نشده بودند. او ابتدا فكر می‌كند كه اتومبیل دچار نقص فنی شده و راننده آن پای پیاده به تعمیرگاهی در حوالی آن جا رفته؛ اما وقتی پرسنل تعمیرگاه از مراجعه چنین شخصی اظهار بی‌اطلاعی می‌كنند، فرانكلینی متوجه می‌شود كه باید اتفاق وحشتناكی افتاده باشد. به محل پارك اتومبیل بازمی‌گردد و به آرامی از نرده‌های پل به پایین نگاه می‌كند و جسد مردی را در زیر پل می بیند كه با صورت بر روی زمین افتاده است. او به سرعت نیروی پلیس را خبر می‌كند. ساعت 11 نیروهای پلیس بالای سر جسد می‌رسند. صورت مرد در اثر ضربه به شدت مجروح شده است؛ اما كارت شناسایی ‌ای كه در جیب كتش یافت شد متعلق به ادواردو آنیلی، تنها پسر سناتور جیووانی آنیلی، مالك كمپانی فیات و باشگاه یوونتوس است. ادواردو آنیلی (Edoardo Agnelli) تنها پسر ثروتمندترین خانواده ایتالیایی. پدر او مدیر و سهامدار اصلی و صاحب كارخانجات اتومبیل‌سازی فیات و فراری، كارخانجات هلی‌كوپترسازی، بانك، بیمه، شركت‌های ساختمانی، شركت مد، باشگاه یوونتوس و روزنامه لاستامپا و مادر او یك پرنسس یهودی است. خانواده آنیلی درآمد سالانه‌ای بالغ بر 60 میلیارد دلار دارد؛ یعنی تقریباً سه برابر درآمد نفتی ایران در یك سال.

 

♫♫ باغچه ♫♫(کلیک کنید)

هر آمدنی رفتنی هم دارد...

ولی ایکاش رفتن ها زیباتر از آمدن ها بودند.....

خدانگهدار همگی

جمعه 24/8/1387 - 0:28 - 0 تشکر 70589

سلام


اما اصل مطلب:

ادواردو انیلی در اواخر آبان سال 1379 در یك واقعه مشكوك درگذشت. انجمن اسلامی فارغ‌التحصیلان ایتالیا در ایران، بلافاصله پس از این حادثه اعلام كردند او مسلمان و شیعه بوده و بر اثر توطئه صهیونیست‌ها به شهادت رسیده است. در آن روز رسانه‌های ایتالیا پیدا شدن جسد او را زیر یك پل در اتوبانی در ایتالیا خبر داده و عمدتاً خودكشی را به او نسبت دادند.

ادواردو به دوستان ایرانی خود تأكید كرده بود برای ترك اسلام به شدت تحت فشار خانواده قرار گرفته است و حتی او را به زور در یك درمانگاه روانی خصوصی ویژه میلیاردرها در نزدیكی مرز سوئیس به طور كاملاً مخفی بستری كرده بودند و پزشكان یهودی از طرف خانواده آنیلی مأموریت داشتند او را شست‌وشوی مغزی دهند.

ادامه دارد.....

♫♫ باغچه ♫♫(کلیک کنید)

هر آمدنی رفتنی هم دارد...

ولی ایکاش رفتن ها زیباتر از آمدن ها بودند.....

خدانگهدار همگی

جمعه 24/8/1387 - 10:32 - 0 تشکر 70596

سلام

مسلمان شدن ادواردو

دواردو متولد نیویورك است. زمانی كه در امریكا مشغول تحصیل بود، در 20 سالگی وقتی قرآن را در میان كتاب‌های كتابخانه می‌بیند، كنجكاو می‌شود و آن را مطالعه می‌كند. او در این مورد می‌گوید: .هرچه بیشتر آن كتاب را می‌خواندم، بیشتر حس می‌كردم كه این كلمات، كلمات انسانی نیست و كلماتی نورانی است. در همان زمان به اسلام ایمان آوردم.

4 سال قبل از انقلاب ایران مسلمان شده بود و نام .هشام عزیز. را برای او انتخاب كرده بودند. پس از پیروزی انقلاب اسلامی، تحت تأثیر شخصیت امام خمینی(ره) و به دنبال ملاقات و گفت‌وگو با دوستان ایرانی اش شیعه شده بود و از آن پس نام خود را به .مهدی. تغییر داده بود. وی در مكالمه و مكاتبه با دوستانش از نام مهدی استفاده می‌كرد.

بوسه امام بر پیشانیه ادواردو...

در فروردین سال 1360 با امام خمینی(ره) دیدار كرد و بعدها از این كه امام در آن دیدار پیشانی اش را بوسیده بود، به عنوان یكی از بهترین خاطرات زندگی ‌اش یاد كرده بود.(بنا به گفته اطرافیان امام : ادواردو انیلی تنها فرد خارجی بود كه امام پیشانیه او را بوسید) ادواردو قرار بود یك ماه قبل از شهادتش به ایران بیاید و دوست داشت با مقام معظم رهبری دیدار كند، لیكن والدین او برای ممانعت از سفر او به ایران، گذرنامه‌اش را پنهان كرده بودند. وی قرار بود در حوزه علمیه قم مشغول تحصیل شود. 

جمله‌هایی كه ادواردو را سر حال میاورد

یك بار در امریكا به بازدید از یك كارخانه هلی‌كوپترسازی رفته بود و مقامات كارخانه و ژنرال‌های ارتش امریكا برایش توضیح می ‌دادند. در بازدید به یك هلیكوپتر می‌رسند كه در موردش می‌گویند این هلیكوپتر تمام تكنولوژی برتر جهان را در خود دارد و از همان هلی‌كوپترهایی است كه در جریان طبس به كار رفته است. ادواردو می‌پرسد در طبس كه این هلی‌كوپترهای امریكایی شكست خورده‌اند؟ و آن ژنرال امریكایی هم در پاسخش می‌گوید خدای آنها از هلیكوپترهای ما قوی‌تر بود.

 بعدها ادواردو به یكی از دوستان ایرانی‌اش گفته بود كه با تمام سختی‌ها و مصائبی كه به من وارد می‌شود هر از چند گاهی چنین جمله‌هایی من را سر حال می آورد!

♫♫ باغچه ♫♫(کلیک کنید)

هر آمدنی رفتنی هم دارد...

ولی ایکاش رفتن ها زیباتر از آمدن ها بودند.....

خدانگهدار همگی

جمعه 24/8/1387 - 10:39 - 0 تشکر 70597

سلام
پسر سلطان شراب

ادواردو همواره به دنبال این بود كه نزدیكانش را نیز با اسلام آشنا كند. در یكی از سفرهایش به ایران، یكی از دوستانش را با خودش آورده بود. جالب است كه آن دوستش هم پسر سلطان شراب ایتالیا بود كه بعد از مدتی او هم اسلام آورد و مسلمان شد و فرزند بزرگترین تولید كننده و صادركننده شراب ایتالیا از طریق آنیلی مسلمان شد. او هنوز زنده است ولی منزوی است و در آپارتمانی در شهر رم زندگی میكند.

آنیلی در مشهد مقدس

وقتی برای اولین بار به مشهد سفر كرده بود، در بازگشت از حرم امام رضا(ع) از او پرسیده بودند از امام چه خواستی؟ گفته بود از او خواستم قلب پدرم را نسبت به من مهربان كند. پرسیده بودند دیگر چه خواستی؟ گفته بود هیچی، چون سر امام رضا خیلی شلوغ بود، خیلی ها بودند كه از او چیزهایی میخواستند!

سایت ادواردو آنیلی

با تلاش دكتر قدیری ‌ابیانه (سفیر اسبق ایران در ایتالیا) و مؤسسه فرهنگی و هنری عصر انتظار، یك سایت و وبلاگ مخصوص شهید مهدی آنیلی راه اندازی شده است كه تمام مطالب مربوط به این انسان بزرگ، مصاحبه‌های انجام شده با دوستانش، فیلم مستند ادواردو و گفت‌وگو با عوامل سازنده فیلم و عكس‌ها و غیره و غیره بر روی آن موجود است: www.edoardo.ws

♫♫ باغچه ♫♫(کلیک کنید)

هر آمدنی رفتنی هم دارد...

ولی ایکاش رفتن ها زیباتر از آمدن ها بودند.....

خدانگهدار همگی

جمعه 24/8/1387 - 10:46 - 0 تشکر 70599

سلام


اداوردو كيست

ادواردو آنیلی" (Edoardo Agnelli) در 6 ژوئن 1954 درنیویورك به دنیا آمد. پدرش سناتور" جیووانی آنیلی" ثروتمندترین مرد ایتالیا و مالك كارخانجات اتومبیل سازی فیات، فراری ،لامبورگینی ،لانچیا ،آلفارمو، ایوكو، به همراه چندین كارخانه تولید قطعات صنعتی، چند بانك خصوصی، شركتهای طراحی مد ولباس، روزنامه های پرتیراژ "لاستامپا" و "كوریره دلاسرا" ، باشگاه اتومبیل رانی فراری وباشگاه فوتبال یوونتوس می باشد . علاوه بر اینها چندین شركت ساختمان سازی، راه سازی، تولید لوازم پزشكی وهلیكوپتر سازی هم وجود دارد كه خانواده آنیلی جزء سهامداران اصلی آنها می باشند.

میزان ثروت ونفوذ خانواده آنیلی به حدی است كه رسانه های ایتالیا از آنها به عنوان خاندان پادشاهی ایتالیا نام می برند.

كارشناسان اقتصادی درآمد سالانه خانواده آنیلی را بالغ بر 60 میلیارد دلار تخمین می زنند كه 3برابر درآمد نفتی جمهوری اسلامی ایران است.

ادواردو تحصیلات مقدماتی را در ایتالیا طی كرد و بعد به كالج آتلانتیك درانگلستان رفت و پس از آن در رشته ادیان وفلسفه شرق از دانشگاه پرینستون ایالات متحده با اخذ درجه دكتری فارغ التحصیل شد .

" او" از همان دوران جوانی علاقه ای به اداره ثروت عظیم خانوادگی به روش پدرش نداشت و فقط چند سال مسئولیت اداره باشگاه فوتبال یوونتوس را به عهده داشت که پس از مدتی وی را ازكار بركنار كردند و عمویش جای وی را گرفت .

در دهه 90 هیچگونه مسئولیتی نداشت و اغلب اوقات را با مطالعه ، سفر ، روزنامه نگاری و فعالیتهای بشر دوستانه گذراند .

ادامه دارد...


♫♫ باغچه ♫♫(کلیک کنید)

هر آمدنی رفتنی هم دارد...

ولی ایکاش رفتن ها زیباتر از آمدن ها بودند.....

خدانگهدار همگی

جمعه 24/8/1387 - 11:1 - 0 تشکر 70602

سلام

قاضی پرونده یك روز پس از مرگ وی اعلام كرد كه او خودكشی كرده است که بنابر این تحقیقات خاصی انجام نشد و جسد وی بدون كالبد شكافی در همان روز دفن شد .دكتر "ماركوبا وا" كه یكی از دوستان ادواردو می باشد می گوید : برای من عجیب است كه چطور وی را كالبد شكافی نكردند, در حالی كه اینجا اگر سگها و گربه ها در كنار خیابان بمیرند كالبدشكافی می شوند .

واقعیت این است كه ادواردو قبل از انقلاب مسلمان شده بود وپس از شیعه شدنش اسمش به مهدی تغییر داده شد . ظاهراً اولین آشنایی وی با انقلاب از طریق یكی از مصاحبه های "دكتر محمد حسن قدیری ابیانه" (رایزن مطبوعاتی سفارت ایران در ایتالیا بین سالهای 58 تا 61) از طریق تلویزیون ایتالیا بوده است و پس از آن برای دیدار با وی به سفارت مراجعه می كند و پیوند دوستی بین آنها ایجاد می شود.

دكتر قدیری ابیانه شرح مسلمان شدنش را از او می پرسد...  "ادواردو" می گوید: در نیویورك كه بودم یك روز در كتابخانه قدم می زدم و كتابها را نگاه می كردم چشمم افتاد به قرآن . كنجكاو شدم كه ببینم در قرآن چه چیزی آمده است. آنرا برداشتم وشروع كردم به ورق زدن و آیاتش را به انگلیسی خواندم ، احساس كردم كه این كلمات ،كلمات نورانی است ونمی تواند گفته بشر باشد. خیلی تحت تاثیر قرار گرفتم, آنرا امانت گرفتم وبیشتر مطالعه كردم و احساس كردم كه آن را می فهمم و قبول دارم .

محمد اسحاق عبداللهی نیز در مورد او می گوید: ادواردو خیلی شب ها بیدار می ماند و با نور شمع تا صبح قران را مطالعه می كرد.

" او" چند نوبت به ایران سفر كرده و با حضرت امام (رحمه الله علیه )، حضرت آیت الله خامنه ای واقای هاشمی رفسنجانی دیدار نموده و به زیارت حضرت امام رضا(علیه السلام) هم نایل آمده بود.

اقای هاشمی رفسنجانی در صفحه42 كتاب عبور از بحران می نویسد:آقای فخرالدین حجازی و پسر مدیر شركت فیات از ایتالیا كه مسلمان شده است به زیارت امام آمدند و از نیازهای دانشجویان اسلامی خارج از كشور مطالبی گفتند.

ادامه دارد....

♫♫ باغچه ♫♫(کلیک کنید)

هر آمدنی رفتنی هم دارد...

ولی ایکاش رفتن ها زیباتر از آمدن ها بودند.....

خدانگهدار همگی

جمعه 24/8/1387 - 11:15 - 0 تشکر 70603

سلام


ادواردو با اینكه به دلیل موقعیت مالی و سیاسی خانوده اش با بسیاری از رهبران سیاسی و مذهبی جهان ملاقات كرده بود، اما در ملاقات با حضرت امام(ره) به شدت شیفته سادگی ، عظمت و معنویت ایشان شده بود. این ارتباط عملاً مسیر زندگی ادواردو را عوض كرد. ایگورمن خبرنگار روزنامه لاستامپا ایتالیا می گوید: وقتی ادواردو از ملاقاتش با حضرت امام و تحت تاثیر قرار گرفتنش صحبت می كرد، من احساس كردم كه امام او را سحر كرده است.ادواردو همچنین یك ماه قبل از شهادتش قصد داشت به ایران بیاید، ولی والدین او برای ممانعت از این سفر، گذرنامه اش را پنهان كرده بودند.دكتر قدیری ذكر می كند كه برای خانواده آنیلی خیلی سخت بود كه در كشور ایتالیا كه مركز مسیحیت كاتولیك است بگویند كه پسر سناتور آنیلی به اسلام رو آورده است . بنابر این ادواردو را به شدت تحت فشار قرار دادند تا از اسلام دست بردارد.تحریم و تهدیدش كردند كه از ارث محروم خواهد شد و حتی از ارث محرومش كردند، ولی او دست از اسلام بر نداشت و این خود به تنهایی می‌تواند احتمال خودكشی او را منتفی كند، چون او كه برای حفظ دینش حاضر به گذشت از میلیارها دلار ثروت شده بود، چگونه ممكن بود با این اعتقاد راسخ به اسلام، دست به خودكشی بزند كه در اسلام حرام است؟ "حسین عبداللهی از دوستان صمیمی ادواردو می گوید: چندین بار كه دوستانش می خواستند بروند خانه ادواردو -كه روی تپه بود - مجبور بودند تاكسی بگیرند من پول تاكسی آنها را می دادم, ببینید چقدر تحت فشار بود، یعنی یك آنیلی پول تاكسی نداشت؟؟؟ و حرف آخر

متن زیر قسمت پایانی نامه‌ای است كه دواردو مهدی آنیلی در تاریخ 3 می 1980 نوشته است.

امیدوارم الله شما را هدایت كند. امیدوارم او شما را حفظ كند، لطفاً محتاط باشید؛ زیرا من امروز احساس قوی‌ای نسبت به شما دارم. امیدوارم الله همیشه با ما باشد.

ادواردو آنیلی

راهش پررهرو باد....


♫♫ باغچه ♫♫(کلیک کنید)

هر آمدنی رفتنی هم دارد...

ولی ایکاش رفتن ها زیباتر از آمدن ها بودند.....

خدانگهدار همگی

شنبه 25/8/1387 - 16:50 - 0 تشکر 70842

با سلام

با اینکه من چند سال پیش فیلم مستند شهید مهدی انیلی رو دیده بودم اما باز هم با خواندن این مطالب زیبا یاد و خاطره این شهید بزرگوار اسلام برایم زنده شد ،شهیدی که با تمامی مشکلاتی که داشت از عقیده خود برنگشت و با این کار خود درس بزرگی را به ما داد

از آقای max2000 هم به خاطر نوشتن این مطالب زیبا تشکر میکنم

امام زمان (عج) : اگر شیعیان ما به عهد و پیمانی که با ما بسته اند وفادار بودند فرج من به تاخیر نمی افتاد.   

چهارشنبه 29/8/1387 - 19:0 - 0 تشکر 71901

سلام


 ممنون از شما دوست خوبم sosol4424

من فكر میكنم

ادواردو یه مسلمان واقعی بود... 

کسی بود که خودش رو با تمام وجود در برابر خدا پست و حقیر دید... .

کسی بود که با تمام وجود بنده خدا شد و خدا رو احساس کرد... .

♫♫ باغچه ♫♫(کلیک کنید)

هر آمدنی رفتنی هم دارد...

ولی ایکاش رفتن ها زیباتر از آمدن ها بودند.....

خدانگهدار همگی

دوشنبه 27/10/1389 - 13:33 - 0 تشکر 275001

[quote=max2000;360243;71901]

سلام


 ممنون از شما دوست خوبم sosol4424

من فكر میكنم

ادواردو یه مسلمان واقعی بود... 

کسی بود که خودش رو با تمام وجود در برابر خدا پست و حقیر دید... .

کسی بود که با تمام وجود بنده خدا شد و خدا رو احساس کرد... .

 نمیدونم چی شد امروز داشتم دنبال مهدی میگشتم بعد سرچ کردم و بازم به تبیان رسیدم.
زنگ زدم به سروش سیما فیلم رو گفتم گفت: نداریم
شما میتونید این فیلم رو با بهترین کیفیت موجود برام پیدا کنید؟
ممنون میشم
warrior2roma @gmail.com
لطفاً اگر پیدا کردید به ایمیلم پیام بدید.

دنياي من و اين شعر / خداي من و اين دل

 

کنار آب و پاي بيد و طبع شعر و ياري خوش

معاشر دلبري شيرين و ساقي گلعذاري خوش

سه شنبه 28/10/1389 - 10:45 - 0 تشکر 275261


ممنون از شما. خیلی عالی بود .

خدا در همین نزدیکی است
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی