انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 1432)
يکشنبه 19/8/1387 - 18:37 -0 تشکر 69738
نامه رئیس جمهور به اوباما

اللهم انت السّلام و منک السّلام

و لک السّلام و الیک یعود السّلام

سلاااااااااام

*******

فکر می کنم همه تون از نامه ای که رئیس جمهورمون آقای احمدی نژاد به باراک اوباما نوشتن با خبر شدید ... نظرتون در مورد این اقدام چیه ؟؟؟

 آیا این اقدام میتونه حسن نیت ما رو به طرف آمریکایی نشون بده ؟؟؟

 و آیا این نظر که این اقدام با بی اعتنایی طرف مقابل به احتمال زیاد روبرو خواهد شد درسته .... یعنی چون این طوری ممکنه بشه دیگه نباید این کار انجام می شد ؟؟؟

منتظر نظراتتون هستم .... فقط لطفا از بحث خارج نشید .... ممنون

ماندگار باشید

یا علی 

اللهم ‌ارزقنا توفیق‌الشهادة فی سبیلك تحت لواء ولیك

همراه شما در انجمن سیاسی anjoman.siasi@tebyan.org

و انجمن ورزش و تندرستی anjoman.varzesh@tebyan.org

يکشنبه 19/8/1387 - 18:43 - 0 تشکر 69739

اللهم انت السّلام و منک السّلام

و لک السّلام و الیک یعود السّلام

سلاااااااااام

*******

متن کامل پیام رییس جمهوری :

بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای باراک اوباما
رئیس‌جمهور منتخب ایالات متحده آمریکا

از اینکه توانستید آرای اکثریت شرکت‌کنندگان را در انتخابات به خود جلب کنید تبریک می‌گویم. می‌دانید فرصت‌هایی که از ناحیه خداوند به بندگان هدیه می‌شود، زودگذرند و می‌توانند در مسیر کمال انسان و صلاح ملت‌ها و یا خدای ناکرده در مسیر سقوط علیه ملت‌ها به کار گرفته شوند. امیدوارم جنابعالی با ترجیح مصالح حقیقی مردم و انصاف و عدالت بر تقاضاهای سیری‌ ناپذیر اقلیتی خودخواه و ناصالح، از فرصت خدمت، حداکثر استفاده را به عمل آورید و نام نیکی از خود به جای بگذارید.

توقع عمومی این است که پاسخگویی سریع و روشن به مطالبه تحول صحیح و اساسی در سیاست‌های داخلی و خارجی دولت آمریکا که خواست همه ملت‌های جهان و ملت آمریکاست، سرلوحه و محور همه برنامه‌ها و اقدامات دولت آینده شما قرار گیرد.

از سویی، ملت آمریکا که دارای گرایشات معنوی است انتظار دارند که همه توان و همت دولت در مسیر خدمت به مردم، اصلاح وضعیت بحرانی اقتصادی، بازیابی حیثیت، روحیه و امید آنان و رفع کامل فقر و تبعیض، احترام کامل به کرامت، امنیت و حقوق انسانی و تقویت بنیان‌های خانواده که از جمله تعلیمات انبیای الهی است در سرزمین آمریکا مصروف شود.از سوی دیگر، ملت‌های جهان انتظار دارند که سیاست‌های مبتنی بر جنگ‌طلبی، اشغالگری، زورگویی، فریبکاری، تحقیر ملت ها و تحمیل روابط تبعیض‌آمیز و غیرعادلانه بر آنان و برمناسبات جهانی که موجب انزجار همه ملت‌ها و اکثریت دولت‌ها از حاکمان آمریکا و مشوه‌شدن حیثیت مردم آن کشور شده است به رفتاری مبتنی بر عدالت و احترام به حقوق انسان‌ها و ملت‌ها، دوستی و عدم دخالت در امور دیگران تبدیل گردد و دایره دخالت‌های دولت آمریکا به مرزهای جغرافیایی آن کشور محدود شود. به ویژه در منطقه حساس خاورمیانه، انتظار آن است که رفتار ناعادلانه شصت ساله به سوی استیفای کامل حقوق حقه ملت‌ها به خصوص ملت‌های مظلوم فلسطین، عراق و افغانستان تغییر جهت دهد.

ملت بزرگ و تمدن‌ساز و عدالت‌جوی ایران از تحولات اساسی، عادلانه و واقعی در سیاست‌ها و رفتارها به ویژه در این منطقه استقبال می‌کند.

اگر در مسیر الهی و در جهت اجرای تعلیمات پیامبران الهی گام برداشته شود امید می‌رود که خدای بزرگ یاری کند و خسارات سنگین گذشته تا حدودی جبران شود.

از خداوند متعال برای آحاد بشریت و همه ملت‌ها، سعادت، سلامت، سربلندی و رفاه و برای حاکمان ومدیران جوامع عبرت‌آموزی از گذشتگان، اغتنام فرصت خدمت، بسط مهرورزی، رفع ظلم و برپایی عدالت و رعایت دستورات الهی، مسئلت دارم."

اللهم عجل لولیک الفرج

ماندگار باشید

یا حق

اللهم ‌ارزقنا توفیق‌الشهادة فی سبیلك تحت لواء ولیك

همراه شما در انجمن سیاسی anjoman.siasi@tebyan.org

و انجمن ورزش و تندرستی anjoman.varzesh@tebyan.org

يکشنبه 19/8/1387 - 19:51 - 0 تشکر 69746

یه گام رو بجلو می شه تلقی کرد اما بنظرم همین که می گید احتمال زیاد با بی اعتنایی طرف مقابل روبرو می شه به نوعی به انفعال کشیده شدن آمریکاست در مقابل ایران . یعنی یه جورایی تحقیرشون می کنیم . تو جامعه ی بین الممل هم داریم می گیم آقا ما با کسی مشکل نداریم بیا اینم نشونش ، ما نامه تبریک دادیم اونا عوضش چیکار می کنن !!!. و در نهاییت هم به نوعی چراغ سبز به اوباماست برای اینکه گفته بود باید با ایران مذاکره کرد !!؟

يکشنبه 19/8/1387 - 21:27 - 0 تشکر 69757

با نام و یاد خدا

با سلام و تبریك میلاد امام رضا(ع)

در مورد نامه ای اقای احمدی نژاد كه من نمی تونم بگم كارصحیحی بوده...بهتره بگم این راهش نبود

ولی سوال من اینه اگه اینكا رو سید مظلوم میكرد الان چیكار میكردن كسانی كه الان سكوت كردند..

همین كسانی كه الان سكوت كردن یا طرفداری این حركت رو میكنند اگه زمان سید محمد خاتمی بود...نمیگفتن دوم خرداد

ها كشور رو تقدیم امریكا كردن وهزار حرف دیگه كه نمی گم....از دو رو بودن بدتر خصلت چیزی نداریم...

در مورد حس نیت كه خیلی وقت آقای احمدی نژاد اماده مذاكره هستن و حس نیتشون رو خیلی وقته دارن نشون میدن..

در مورد بی اعتنایی كه فكر نكنم چون اوباما میخواد جواب نامه رو بده......

البته این بحث خیلی كلی هستش  كلا به نظرمن خوبه كه ما با امریكا رابطه خوب داشته باشیم..

با تشكر

 

فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خـاک سپارند تـا اجزای بدنم خـاک ایـران را تشکیل دهد.

((کوروش بزرگ))


يکشنبه 19/8/1387 - 22:24 - 0 تشکر 69763

به نام خدا

سلام دوستان

به نظر من نوشتن این نامه ضرورتی نداشت و درد كسی رو هم دوا نمی كنه

اونا همشون مثل هم هستن... با نامه هم چیزی عوض نمی شه..

اگه میگین موضع ایران برای همه روشن و آشكار میشه! خب مگه واضح نیست؟؟ برا همشون واضحه ولی نمی خوان حقیقت رو ببینن ... اون طرف هم جواب خاصی برای این نامه نداره و نمیده..

اللَّهُــــــــمّے صَــــــلٌے  و سَلّـــــمّے علَےَ مُحمَّــــــــدْ وَ آلِےَ مُحمَّـــــــــدْ و عجِّـــــــلْ فرَجَهُــــــمّے
 
 
دوشنبه 20/8/1387 - 0:50 - 0 تشکر 69785

با سلام خدمت دوستان و تبریک میلاد حضرت امام رضا علیه السلام 

من فکر می کنم نوشتن این نامه از ننوشتنش بهتر باشه حسن نیت ایران رو به همه نشون می ده اگر چه اوباما بعیده به این حرفا گوش بده اما ضرری تو نوشتنش نیست

در جواب جناب رجدیت باید خدمتشون عرض کنم این نامه نشانه ای از درخواست رابطه نداشت جناب خاتمی هم می تونستند نامه اینجور بنویسند حتی لحن نامه هم نشان از دوستی ایران و آمریکا نبود به نظر بیشتر نامه موعظه ای بود و معترضانه نه دوستانه و سازشکارانه 

مشکل ما با آقای خاتمی این بود که ایشون دست از بعضی ارزشهای دینی برداشتند وگرنه با شخص همینطور الکی که مشکل نداریم 

و بخاطر اینکه به آنها رحمت کند آفریدشان 

دوشنبه 20/8/1387 - 8:57 - 0 تشکر 69801

سلام

من هم خواستم نظری بدهم

بر خلاف سایر دوستان که گفتند لزومی نداشت اتفاقا جناب آقای احمدی نزاد کار درستی کردند

لازمه ی این کار آن هم با رییس جمهور جدید آمریکا که ابتدای کار ایشان است می باید یک مساله ای در قالب صلح و دوستی و... مطرح می سد  چون که بنا به آیات قرآن همه انسانها خواهان آرامش و صلح و از بی عدالتی  رنج می برند و افرادی هم هستند که طمع و غرور آنها را به زمین می اندازد به مثال جرج بوش اما برای اینکه آقای اوباما که ابتدای کارشان است با دادن نامه و ... می توان تا حدودی  او را منقاعد به این کار کرد مسلما او هم به این نامه جواب خواهد داد

یه چیز دیگه ای هم هست که از ابتدا امریکا با ایران دشمن بوده و شاید هم اکنون هست و ما نباید این انتظار را از آنها داشته باشیم که مانند ما فکر کنند اما مانند افرادی در گذشته می توان تا حدودی  این مسایل را حد اقل برای منافع خودش رعایت کند

دوشنبه 20/8/1387 - 10:14 - 0 تشکر 69811

به نام خدایی که در همین نزدیکی هاست

سلام

به نظر من کار خوبی کردن ایشون، اینطوری ابتکار عمل رو ازشون گرفتن و ایران صداقت و حسن نیت خودش رو نشون داد، و درستش هم همینه، ادب حکم میکنه وقتی یکی رئیس جمهور میشه، سران کشور های دیگه بهش تبریک بگن، حالا چون این آقا رئیس جمهور آمریکا هست باید ادب نقض بشه؟

جناب کارتر رئیس جمهور وقت آمریکا زمان انقلاب بود، یادم نمیاد امام ایشون رو به غیر از "آقای کارتر" خطاب کرده باشه، با اینکه همچین بویی از آقایی نبرده بود، ولی امام هم با کمال ادب و احترام با ایشون رفتار میکرد.

پس دادن این نامه به رئیس جمهور آمریکا چیزی نیست که بگیم دست دوستی با آمریکا هست، همونطوری هم که بارها گفته شده و همه میدونن، ما با سیاست سردمداران آمریکا مشکل دارم، نه با مردمش، همونطوری که تبادل علمی باهم داریم.

این نامه خطاب به رئیس جمهور جدید امریکا بود، ولی مخاطبش مردم کشور آمریکا بودن، که رئیس جمهورشون به عنوان نماینده مردم هست، و نامه به شخص ایشون نوشته شده.

التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
سه شنبه 21/8/1387 - 15:25 - 0 تشکر 70115

درود

نوشتن نامه اقای احمدی نزاد به آقای اوباما رو ازین جهت می تونیم مفید بدونیم که شاید کمی در تغییر چهره ایران در اذهان عمو می دنیا اثر گذار باشه.

در حال حاضر ایران بدلایل مختلف از جمله جو سازی های بین المللی علیه ایران از چهره نا مناسبی در میان جوامع بر خورداره .اما با این اقدام از نر من جلوه بهتری پیدا می کنه ضمن اینکه ننوشتن نامه هیچ سودی برای ما نداشت و ما رو یه کشور منفعل در برابر قدرتها و اشخاص چه افرادی که جمهوری خواهند و موضع خشن تری دارند و چه افرادی که دمکراتن و موضع نرم تری دارند  نشون می داد.

بله از نظر شخصی من هم برای حفظ شانو مسائل اینچنینی نباید به این سرعت عکس العمل نشون میدادیم اما این موضع گیریها کاملا احساسیه و در نظام بین المللی جایی نداره .

ام با این کار اشتیاقمون رو برای تغییر او ضاع نشون دادیم و به همه گفتیم که این ما نیستیم که منفعل و..و ساده تر بگم ما نشون دادیم که لجباز نیستیم .این می تونه لپ کلام باشه

              سپاس

پنج شنبه 23/8/1387 - 22:7 - 0 تشکر 70565

نامه تبریك و نصیحت احمدی‌نژاد به باراك اوباما واكنش‌های مختلفی را در بین افراد و جریانات موجود در داخل كشور به همراه داشت. بعضی از عناصر دوم خردادی و به اصطلاح اصلاح‌طلب كه هر كار كرده و نكرده‌ای را بنحوی چماقی بر سر دولت نهم می‌كنند كه به قول رهبری "دولت تصمیم اقتصادى می‌گیرد، اعتراض پشت سر اعتراض، آن هم با لحن‌هاى اهانت‏آمیز؛ تصمیم سیاسى می‌گیرد، همین‌طور؛ تصمیم بین‏المللى می‌گیرد، همین‌طور؛ به فلان سفر می‌رود، همین‏طور؛ به فلان سفر نمی‌رود، همین‌طور"، یعنی برای این قماش تخریب دولت نهم و احمدی‌نژاد و در واقع گفتمان انقلاب مهم است لذا اگر كاری انجام داد هزار توجیه و استدلال می‌كنند كه نباید انجام می‌داد و اگر انجام نداد هزار جور دیگر استدلال می‌آورند كه باید انجام می‌داد.

احمدی نژاد و اوباما

بگذریم، اینگونه افراد كه از نامه‌های احمدی‌نژاد به بوش و اوباما به شدت ذوق زده شده‌اند و توهمات خود در ایجاد رابطه‌ای عاشقانه با شیطان بزرگ كوچك‌شده را نزدیك می‌پندارند؟!، از فرصت پیش آمده برای تخریب احمدی‌نژاد و گفتمان امام(ره)، رهبری و انقلاب حداكثر استفاده را می‌كنند اما با این وجود نمی‌توانند شادی درونی خود را مخفی كنند.
محسن امین‌زاده معاون وزارت امور خارجه در دولت اصلاحات اخیراً  در نشست ماهانه حزب جوانان ایران اسلامی پس از زیر سئوال بردن دیپلماسی فعال دولت نهم و تمجید از سیاست منفعل دولت اصلاحات بویژه در بحث هسته‌ای، شعف و شادمانی خود را از برقراری ارتباط با آمریكا نشان می‌دهد وچنین می‌گوید: "هرچند من با مذاکره دولت کنونی با آمریکائیان موافق بوده و هستم و معتقدم شکستن این تابو توسط این دولت به هرمیزان که وسیع‌تر باشد بهتر است."

خاتمی وكری

شاید این آقایان تصورشان آن است كه با شكستن این تابوها و امید به اینكه روزی و روزگاری مردم به آن‌ها اقبال كنند(آرزو بر جوانان عیب نیست و فرض محال هم محال نیست) و در آن روز جاده برای ارتباط با شیطان بزرگ كوچك‌شده صاف شده‌باشد و دوستان براحتی فرش قرمز را برای آمریكایی‌ها پهن كنند اما اینها باید بدانند كه همان مردمی كه امروز ایستادگی، مقاومت، عزت و شجاعت احمدی‌نژاد را در مقابل غرب تحسین می‌كنند و نه تنها نامه احمدی‌نژاد به بوش و اوباما را مایه ذلت ایرانیان نمی‌دانند و بلكه آن را با شناخت نویسنده‌اش تحلیل می‌كنند، زمانی دیگر (اگر خدایی ناكردهخ بیاید) در مقابل افراد خودفروخته در مقابل غرب همچون گذشته خواهند ایستاد.
از این قماش افراد كه بگذریم، عده‌ای از دوستان اصولگرا نیز با برخی استدلال‌ها نسبت به نامه احمدی‌نژاد به اوباما اعتراض كردند، در این باره باید بگویم كه دوستان توجهی به مقتضیات زمان نكرده‌اند، چرا كه در گذشته و در ابرقدرتی آمریكا و با آن شرایط اصلاً جایی برای نامه‌نگاری و مناظره و... نبودو نكته مهمتر اینكه نامه‌نگاری و طرح بحث مناظره در حضور رسانه‌ها از سوی كسی كه سوابقش در طرح هولوكاست، ایستادگی در بحث هسته‌ای، شجاعت در مقابل دشمن و عزتمندی وی برای ملت اثبات شده‌است برایشان قابل قبول بوده، نه از سوی كسی كه در مقابل دشمن كرنش كرده و عزت ملت را لگدمال كند.

احمدی نژاد و بوش

به نظر می‌رسد در شرایط كنونی كه آمریكا دچار بحران‌های متعدد شده با درنظر گرفتن اظهارات اوباما و پیش‌بینی زمان روی كار آمدن وی، نامه احمدی‌نژاد به وی تبدیل تهدیدهای آینده به فرصتی در حال بود لذا اصلاً بحث این نیست كه رؤسای جمهوری گذشته آیا توانایی این كار را نداشته‌اند.
آقای هاشمی در شرایط كنونی را نمی‌دانم اما در دوره ریاست‌جمهوری اصلاً اعتقادی به این موضوع نداشت، آقای خاتمی هم دلش می‌خواست اما واقعیت این بود که به قول آقای امین‌زاده معاون وزیر خارجه دولت اصلاحات، "ایشان(خاتمی) نگران از فشارهای داخلی و مشکلاتی که ممکن است با آن در داخل مواجه شود از مواجهه با کلینتون و حتی یک تماس کوتاه و تشریفاتی نیز گریزان بود."
بگذریم، آینده خیلی چیزها را نشان خواهد داد و شاید اكنون نتوان برخی دوستان را قانع كرد.

أَلَيْسَ اللَّهُ بِكَافٍ عَبْدَهُ

آيا خداوند براي بنده‏اش كفايت كننده نيست؟(زمر/36)

پنج شنبه 30/8/1387 - 11:26 - 0 تشکر 72050

با سلام من فکر میکنم این اقدام ایشون حسن نیت رئیس جمهور کشورمون رو نشون میده و اینکه ایران از تغییرات آمریکا استقبال میکنه بر عکس امریکا که مدام در حال حیله گری و تضعیف روابط هست مثلا در مورد همین صحبت مقامات دو کشور با اینکه نیازمند این کار بود و مجبور بودن این کار رو انجام بدن ( در مورد عراق) رسانه ها شون و بعضی مقاماتشون سعی می کردند این رو ضعف کشور ما نشون بدن در حالیکه کشور ما از روی خیر خواهی و کمک به مردم مظلوم عراق این مذاکرات رو با طرف آمریکایی انجانم داد در مورد واکنش امریکا هم باید امیدوار باشیم که دولتمردان امریکا از اشتباهات گذشته درس گرفته باشند و اونها رو تکرار نکنن

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی