زن ریحانه آفرینش (بازدید: 3980)
شنبه 18/8/1387 - 11:12 -0 تشکر 69489
من میخوام رئیس جمهور بشم

....وخدایی که در این نزدیکی است.

دوستان سلام

همونطور که از اسم تاپیک مشخصه من میخوام رئیس جمهور بشم البته خودم نه کلا خانمها .چرا خانمها نمیتونن در ایران رئیس جمهور بشن؟اصلا آیا میشه رئیس جمهور بشن؟اگه میشه چرا هیچ کس نمیشه و اگه نمیشه چرا نمیشه؟

منتظر دلایل منطقی شما عزیزان هستیم.

تشکر

 

كاش معشوق ز عاشق طلب جان میكرد

تا كه هر بی سر و پایی نشود یار كسی

کد بازاریاب :424322

شنبه 18/8/1387 - 19:47 - 0 تشکر 69591

کی جلوتونو گرفته ... خب برید بشید ... البته اگه از شرایط مندرج در قانون رو دارید ... مثل مدرک و شخصیت سیاسی و ...

راســــــــتی !!! الان فهمیدم داستان چیه ... منظورتون همون رجال سیاسیه !!! خب شرمنده فکر نکنم این یکی شرط رو دیگه داشته باشین . البته شاید منظورش همون یک شخصیت شناخته شده است از رجال ولی ... 

راستی من یه سوال دارم . چرا خدا هیچکدوم از پیامبراش زن نبودن !!!؟ واقعا چرا ؟؟؟ 

شنبه 18/8/1387 - 22:34 - 0 تشکر 69624

به نام خدایی که در همین نزدیکی هاست

سلام

قوانین ایران اینگونه هست که خانما نمیتونن بعضی سمت ها رو داشته باشن، از جمله ریاست جمهوری، قاضی، و ...

شاید به خاطر احساساتی بودن خانما باشه، که نمیتونن قاضی بشن ولی در مورد ریس جمهور شدن.

سیاست جای خانما نیست، یعنی ارزش و شأن و شخصیت خانمای ایرانی خیلی بیشتر از اینیه که بیان خودشون رو درگیر سیاست کنن و با هزار مرد و زن خارجی که چیزی از اسلام نمیدونن و زن رو یه ابزار میدونن هم کلام بشه.

ارزش زن در جامعه هایه غربی خیلی کمتر از ارزش خانما در ایران هست، اونا زن رو یه ابزار میدونن، یه رئیس جمهور هم باید به خاطر سمتی که داره سفر خارجی داشته باشه، با سران کشور های غربی و ... همصحبت بشه، مسلما حرفها و تهمت هایه بیسیاری از سوی دشمنانش دنبالش هست، و هزاران مشکل دیگه.

حالا با وجود این شرایط، کدوم خانم حاظر میشه بره رئیس جمهور بشه؟

التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
يکشنبه 19/8/1387 - 8:12 - 0 تشکر 69670

....وخدایی که در این نزدیکی است.

سلام دوستان

ممنون از پاسخ دوستان .

جناب ممل:آیا این واقعا جزء قوانین ایرانه یا قانونیه که خودمون ساختیم؟آیا اسلام هم با این قانون موافقه؟ مگه ما تو خیلی از کارهای سیاسی حضور خانمها رو شاهد نیستیم؟اگر بنا به احساسات بود پلیس خانم هم نداشتیم . درسته که مسئولیت دشواریه ولی خوب یه خانم زرنگ میتونه حتی بهتر از یه آقا این مسئولیت رو به عهده بگیره .روابطش با کشورهای دیگه رو هم میتونه حفظ کنه .مگه مشکلی هست؟

جناب mymail : پیامبر زن نداشتیم .شاید به خاطر همون مسئولیتهای سنگین و خطیر بوده .چون وظیفه پیامبران هدایت افراد جامعه بوده و خوب برای یه خانم سخته که با آقایون حرف بزنه و هدایتشون کنه . البته حضرت زهرا ارزششون کمتر از پیامبران ما نیست . ایشون ارزششون از خیلی از پیامبران حتی بیشتره .مگه احادیثی که پیامبر اکرم در مورد حضرت زهرا فرمودن رو ندیدین؟؟؟؟؟؟؟

كاش معشوق ز عاشق طلب جان میكرد

تا كه هر بی سر و پایی نشود یار كسی

کد بازاریاب :424322

يکشنبه 19/8/1387 - 9:59 - 0 تشکر 69683

با سلام 

من در مورد کار کردن خانوم ها تو جاهای مختلف بحث کردم این مورد یه موردیه که خیلی سخت تره به نظر میاد اسلام دوست نداره زن زیاد بیرون خونه باشه رئیس جمهور کمتر می رسه به خونش بیاد فکر می کنم از نظر عقلی معلوم باشه که زن برای این کارها ساخته نشده فکر نمی کنم هیچ لزومی هم داشته باشه با وجود مشکلاتی که زن در این مسیر داره از یک زن برای این منصب استفاده بشه  

و بخاطر اینکه به آنها رحمت کند آفریدشان 

يکشنبه 19/8/1387 - 12:27 - 0 تشکر 69706

به نام خدایی که در همین نزدیکی هاست

سلام

تا جایی که من اطلاع دارم، در قوانین ایران هست که زن، رئیس جمهور بشه، این که خانما نمیتونن بعضی شغلها از جمله این رو داشته باشن، بخشیش هم برمیگرده به اعتقادات ما، درسته یه خانم میتونه با زکاوت و توانمندی خودش این شغل هایه سخت رو قبول کنه، ولی برای یه در شأن یه زن مسلمان نیست.
البته یه داستانی شنیدم که چرا خانما نمیتونن قاضی بشن، یا این شغل ها رو داشته باشن، الان چون عجله دارم باید برم، میام و مینویسم، شاید برای دیگر دوستان هم جالب باشه.
التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
يکشنبه 19/8/1387 - 13:58 - 0 تشکر 69708

سلام

من نمیدونم قانون در این مورد چه حکمی میده؟نمیدونم خانمها در ایران میتونن رئیس جمهور بشن یا نه؟

ولی چیزی که میدونم اینه که به قول سرکار خانم آقائی خیلی از چیزا رو خودمون قانون میکنیم.خیلی وقتها میگیم "عرف" اینه.حالا اینکه عرف چیه و تا چه حد درسته و میشه بهش اعتماد کرد و مبنای فعالیتامون باشه ....

دوستان فرموده بودن بودن خانمها احساساتی هستند  فکرنمیکنم برای شغل ریاست جمهوری این قضیه خیلی مشکل ساز بشه اگر اینطور بود در سایر پست های سیاسی هم خانم ها حضور نداشتند در حالیکه میبینیم بعضی از نمایندگان مجلس خانم هستند

در مورد اینکه این کار در شان خانمها نیست.راستش یه کم عجیبه.مگه این کار چه بدی داره که در شان یه نفر نمیتونه باشه یا مثلاً الان که آقای احمدی نژاد رئیس جمهورن این کار در شان ایشون نیست؟بحث بحث ریاست جمهوری یه کشوره مقامی مهم و جدی .مگه بازاره که بگیم خانمها نباید تو بازار فروشنده باشن چون با مردای غریبه صحبت میکنن و در شانشون نیست؟اینجا دیگه بحث شخص نیست.جنسیت زیاد نمیتونه مطرح باشه.بحث نمایندگی یه ملته اینکه میفرمائید شایعه ممکنه درست بشه باز هم به نظر مانعی درست نمیکنه.خانمهااجازه نداشته باشن رئیس جمهور بشن فقط برای اینکه ممکنه شایعه درست بشه؟ مگه جناب آقای احمدی نژاد با سران کشورهای دیگه که ممکنه توشون خانم هم باشن برخوردی ندارن؟چرا نباید نگران باشیم که برای ایشون شایعه درست نمیشه؟راستش فکر میکنم لول (LEVEL) این مقام اونقدر بالا باشه که شایعه و مسائل سطحی اینچنینی نتونه مشکل ساز بشه.

فکر میکنم باید با زمان حرکت کرد.شرایط در حال تغییره.عرف هم تغییر میکنه.خیلی قبل تر تصور اینکه خانمها رانندگی کنند هم خنده دار بود ولی امروز چیزی که میبینیم خیلی متفاوت تر از تصورات قدیمی ها بود.

فرموده بودید اسلام دوست نداره زن زیاد خارج از خانه باشه.این سوال همیشه برای من مطرحه.فکر نمیکنید بعضی از احکام برای اون زمان کاربرد داشته و با گذر زمان باید آپدیت بشه؟حتی وقتی بحث تفسیر بعضی چیزا میاد به نظر میرسه با توجه به شرایط زمان اون دوره باید تفسیر بشه.فکر نمیکنم این حکم خیلی برای این دور و زمونه کاربرد داشته باشه.الان خانمها و آقایان پا به پای هم کار میکنن.میدونین چند تا جراح خانم چند تا استاد دانشگاه ،چند تا برنامه نویس و ....داریم؟فکر میکنم یه کوچولو بی انصافیه که زن رو که از لحاظ هوش و استعداد و قدرت ذهن با مرد در یه سطحه رو از حضور در اجتماع منع کنیم و فقط به مرد اجازه ی حضور پررنگ در اجتماع رو بدیم.مطمئنا موندن در خونه امکان بروز خیلی از استعداد ها رو از خانمها میگیره.هر چی فکر میکنم نمیتونم توجیهی پیدا کنم.

خوشحال میشم نظر دوستان رو بدونم.

--------------------------------------------------------------------------------------------

به مهربانی خدا ایمان دارم...خدا دروغ نمی گوید

--------------------------------------------------------------------------------------------

يکشنبه 19/8/1387 - 14:32 - 0 تشکر 69714

با سلام خدمت دوستان 

اینکه می گیم زن بهتره بیرون نیاد حتما موارد استثنا داره خب بعضی شغلها مخصوص خانم هاست و همچنین زنی که می تونه به وظایفش در مورد حجاب و عفاف و وظایف شوهر داری و تربیت فرزندش برسه می تونه بیرون بیاد اما این فرق می کنه با یک موردی که اصلا دلیلی نداره بخواهیم به زن واگذارش کنیم گمان نمی کنم لازم باشه یک زن بیاد چنین مسوولیتی رو قبول کنه شغل مخصوص زنان نیست که حضور زن توی اون لازم باشه و با خیلی از کارهای دیگر که زن باید انجام بده و با شرایط جسمی و روحی زن هم سازگاری نداره .

در ضمن اگر اسلام فرموده زنان کمتر بیرون بیان بخاطر اینکه بین زن و مرد نامحرم کمتر باهم بودن و اختلاط حاصل بشه و همانطور که قبلا مردم شهوت رانی می کردند الان هم همانطور بلکه بیشتر این مساله وجود داره و بخاطر همینه که از زمانی که زنان بیشتر به مسائل اجتماعی و کار بیرون از خانه روی آوردند جو حیا و عفت کم شده بعلاوه مشکلاتی که در تربیت فرزندان ایجاد می شه و بنیان خانواده ها هم سست شده و می تونید به آمار وحشتناک طلاق تو این چند سال اخیر مراجعه بفرمایید  

و بخاطر اینکه به آنها رحمت کند آفریدشان 

يکشنبه 19/8/1387 - 15:55 - 0 تشکر 69722

به نام خدایی که در همین نزدیکی هاست

سلام

اون داستانی که شنیده بودم و میخواستم بنویسم، چون کمی جلوه ای طنز گونه داره، از نوشتنش صرفه نظر میکنم که بحث جدی بمونه و به اهداف خوبی برسه.

با دلایلی که خانما آوردن من تا حدودی موافقم، ولی خب خودتون نگاه کنین، خانما بیشتر از آقایون وظیفه گردنشون هست، خانمایی که کار میکنن دو برابر خسته میشن و تحلیل میرن، چون هم شغل بیرونشون هست و هم کار منزل، خب سختی کار زیاد میشه براشون.

ولی خب اینم درسته بعضی وقت ها چیزهایی که عرف هست میشه قانون، ولی قانون تغییر پذیر هست، خب شرایط امروز جامعه ما پذیرایه رئیس جمهور خانم نیست، اگر بخواد چنین امری محقق بشه باید اول فرهنگ سازی بشه، مشکلی که سالهاست در جامعه ما وجود داره.

اگر این فرهنگ در بین عام جامعه جا بگیره و دیگه این دیدگاه جای بگیره که زن هم میتونه همتای مردان همه کاری کنه، مشکلات حل میشه و خانما هم میتونن پست های مهم سیاسی از جمله ریاست جمهوری رو قبول کنن.

ولی متاسفانه، جایی که یه خانم رئیس هست، بعضی از آقایون کارشکنی میکنن و نمیتونن قبول کنن که یه زن میتونه بالاتر از اونا باشه، عین فیلم همسر.

اگر این فرهنگ جا بگیره که خانما ارزش واقعی خودشون رو در جامعه حفظ کنن و آقایون هم به شخصیت خانما ارزش قائل بشن، بار بزرگی از مشکلات دینی و اجتماعی جامعه مرتفع میشه.

ولی چند درصد از خانم میتونه، علاوه بر کار منزل یه شغل سنگینی همچون ریاست جمهوری رو قبول کنن؟

التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
دوشنبه 20/8/1387 - 0:1 - 0 تشکر 69776

با سلام

ما بعنوان شیعیان اهلبیت باید به رفتار اهلبیت خیلی دقت کنیم و اون رو سرمشق خودمون قرار بدیم به نظر میاد که ما گاهی تند می ریم معصومین علیهم السلام به خیر و صلاح مردم و استعدادهای مردم و حقوقشون از همه آشنا ترهستند خب اگر اینطوره آیا تا بحال شده به خودمون بگیم که اگر استفاده نکردن از زنان در جامعه باعث از بین رفتن استعدادهای زنان می شه و ما نصف استعدادها که مربوط به زنان هست را با خانه نشین کردن آنها از بین برده ایم (که البته این هم جای بحث داره)پس چرا نمی بینیم که امیرالمومنین یکی از استاندارانشان را از بین خانمها انتخاب کند مگر آن موقع خانم با شخصیتی نبوده این دلیل این است که معصومین موافق این نیستند که اینجور امور به دست خانمها بیفتد چون اصلا ساختار بدنی و روحی زن برای کارهای لطیف و تربیت فرزند و جو محبت در خانه است نه برای کارهای اجرایی .

حضرت زهرا علیها سلام هم با اینکه مقام بسیار بالایی دارند و برای مردان و زنان اسوه هستند اما پیامبری که کاری اجرایی است به ایشان واگذار نمی شود ایشان باید امام تربیت کنند و این خیلی مهم است و از پیامبری بسیاری از پیامبران بالاتر است ایشان با اینکه جز در مواقع ضروری از خانه بیرون نمی آمدند اما بهترین زن تاریخ هستند و کسی نمی تواند به مقام ایشان برسد . 

و بخاطر اینکه به آنها رحمت کند آفریدشان 

دوشنبه 20/8/1387 - 9:56 - 0 تشکر 69807

خیلی کوتاه و اجمالی و کوبنده پاسخ میدم .

جناب هادیتک واقعا حرف به جایی زدند . بعضی از نقش ها هیچ منافاتی هم ممکنه نداشته باشه با امور زنان . اما ریاست جمهوری مستثنی هستش .

ببینید : وقتی اکثر رئیس جمهورهای جهان مرد هستند ، چه توقعی از ما میره که یک زن رو انتخاب کنیم ؟ مگر عشقم دکتر محمود احمدی نژاد با اون آمریکایی ها و روسی ها مذاکراتی نداشت در طول ریاست جمهوریش ؟ مگر یک زن ایرانی در شانش هست که بره با مردان اجنبی مذاکره کنه ؟ در حالی که مذاکره بخش مهمی در ریاست جمهوریه که دکتر در هر سال ریاست جمهوریشون این مذاکرات رو داشتند . الالخصوص با آمریکایی ها .

الان هم یه بحرانی قراره بشه که من خصوصا با جناب مدیر همین انجمن در میان گذاشتم . دیگه فکر نمیکنم هیچ زنی آرزویه ریاست جمهوری کنه .

ضمنا در انتخابات هم اگر زنی کاندید بشه ، مطمئن باشید کسی رای نمیده به یک خانم .

این یک اصل ایرانی هستش

کاش میدانستم که کجا دلها به ظهور تو آرام خواهد گرفت  

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی