ارتباطات و فن آوری اطلاعات (بازدید: 586)
چهارشنبه 15/8/1387 - 18:53 -0 تشکر 69112
تلفن همراه؟؟؟ چی چی هست حالا!!! *** همه چیز درباره‌ی تلفن‌های همراه***

به نام خدای مهربون

سلام بر اهل صلح دوستی انسانیت

خدمت همه‌ی دوستای گل تبیانیم عرض ادب دارم و امیدوارم که هر کجا هستن شاد و تندرست باشن.

در این بحث قصد دارم که بخش‌های مختلف یک تلفن همراه رو شرح بدم که امیدوارم مورد توجه دوستان قرار بگیره.

از سایر عزیزانی هم که میتونن باعث کامل‌تر شدن این بحث بشن، میخوام که کمک کنن، ممنونم از توجهتون.

در ضمن مطالب این تاپیک برگرفته شده از "مجله رایانه" هستش.

مراقب خودتون باشید

چیزهایی نصیب ما می‌شود که آن‌ها را باور داریم.

ای کاش یاد بگیریم، که زیر بارهای خمشی و پیچشی زندگی نقطه تسلیم را بالا بگیریم و مقاومت شکست را حداکثر کنیم تا چرخ‌دنده‌های زندگیمان از لهیدگی و تداخل در امان باشد.

عمر دست خداست، پراید فقط وسیلس 

 

چهارشنبه 15/8/1387 - 19:7 - 0 تشکر 69114

تقسیم بندی تلفن‌های همراه از نظر شکل ظاهری

تلفن‌های همراه از نظر شکل ظاهری به سه دسته تقسیم می‌شوند:

1- استاندارد ( STANDARD ) : که نوع معمولی تلفن‌های همراه می‌باشد.

2- تا شونده ( FLIP-OPEN ) : این نوع تلفن‌ها دارای دو بخش می‌باشند كه توسط یك لولا روی یكدیگر تا می‌گردند.

3- كشویی ( SLIDE ) : این نوع تلفن‌های همراه دارای یك بخش فوقانی بوده كه روی بخش زیرین و اصلی بصورت كشویی حركت می‌کنند.

صفحه نمایش تلفن‌های همراه

صفحه نمایش ( LCD ) رایج تلفن‌های همراه كه از دو ماده پلاریزه و كریستال مایع میان آنها تشكیل شده است، دارای انواع مختلفی است، از جمله صفحه نمایش های سیاه و سفید (MONOCHROME LCD )،صفحه نمایش های رنگی ( COLOR LCD )، صفحه نمایش های حساس به لمس (TOUCH SCREEN ) یا صفحه نمایش هایی که می‌توان توسط STYLUS یا قلم دیجیتالی با آنها کار کرد.

نسل‌های تلفن همراه و تکنولوژی انتقال اطلاعات:

G1: تلفن‌های همراهی که زیرساخت آنها با سیستم آنالوگ طراحی شده است. به این مدل، نسل اول گفته می‌شود.

G2: تلفن‌های همراهی كه با سیستم دیجیتالی کار می کنند، که به آنها نسل دوم گفته می‌شود.

G3: تلفن‌های همراهی كه انتقال و دریافت اطلاعات در آن باسرعت بالا (Mb/S 2) صورت می‌گیرد، که به آنها نسل سوم گفته می‌شود.

G4:‌تلفن‌های همراهی كه در آنها انتقال داده ها با سرعت بسیار بالا (Mb/S 20) انجام می‌شود که برای دریافت فایل‌های تصویری مناسب می‌باشد، به این نسل تلفن‌های همراه، نسل چهارم گفته می‌شود.

Dual Band: تلفن همراهی که قادر است از فركانس‌های دیجیتالی 800 MHz و هم 1900 MHz برای ارسال و دریافت تماس استفاده كند.

Tri Band: تلفن همراهی كه قادر است هر فركانس دیجیتالی را دریافت و ارسال کند.

Dual Mode: به تلفن‌های همراهی كه قادر باشند هم از سیستم دیجیتال و هم از سیستم آنالوگ استفاده كنند، اطلاق می‌گردد.

چیزهایی نصیب ما می‌شود که آن‌ها را باور داریم.

ای کاش یاد بگیریم، که زیر بارهای خمشی و پیچشی زندگی نقطه تسلیم را بالا بگیریم و مقاومت شکست را حداکثر کنیم تا چرخ‌دنده‌های زندگیمان از لهیدگی و تداخل در امان باشد.

عمر دست خداست، پراید فقط وسیلس 

 

چهارشنبه 15/8/1387 - 19:7 - 0 تشکر 69115

دسته بندی تلفن‌های همراه بر حسب سیستم عامل :

تمام تلفن‌های همراه از نظر نرم‌افزار و سیستم عامل به دو دسته اصلی تقسیم می‌شوند:

• موبایل‌های فاقد سیستم عامل

• موبایل‌های دارای سیستم عامل

موبایل‌های فاقد سیستم عامل که شامل دو دسته است:

• پلتفرم ( Java ( Java Platform : پلتفرم جاوا ، پر کاربــرد ترین پلتفرم برای گوشی‌های بدون سیستم عامل است، بطوری که تعداد گوشی‌های جاوا از مجموع گوشی‌های Symbian تا به امروز بیشتر می‌باشد. اکثر گوشی های سامسونگ، ال جی، زیمنس، سونی اریکسون، نوکیا، موتورولا، آلکاتل وبطور کلی اکثر گوشی هایی که از سیستم عامل استفاده نمی کنند از پلتفرم جاوا بهره می برند.

• پلتفرم Black Berry: استفاده از این پلتفرم محدود به محصولات خود شرکتBlack Berry می‌باشد.

موبایل‌های دارای سیستم عامل که دارای چهار دسته است:

• سیستم عامل لینوکس : این سیستم عامل جدید است و تازه وارد عرصه رقابت سیستم عامل‌های موبایل شده و در حال حاضر شرکت موتورولا بیشترین محصول را برای این سیستم عامل طراحی کرده است.

• سیستم عامل Palm : سیستم عامل پالم، نرم افزار های خاص خودش را دارا می‌باشد که در بیشتر مواقع نرم افزارهایی که توسط ویندوز موبایل پشتیبانی می‌شوند، دارای نسخه پالم هم هستند.

• سیستم عامل ویندوز : این موبایل‌ها دارای نسخه‌های ( Windows Mobile 5.0 ,Windows CEWindows , mobile2003, Windows mobile 2003 se )که خود شامل دو دسته می‌شود:

1ـ ویندوز موبایلPocket Pc

2ـ ویندوز موبایل Smart Phone

بزرگترین شرکت تولید کننده گوشی‌های سازگار با ویندوز موبایل در دو زیر مجموعه Pocket PC و Smart Phone، شرکت تایوانی HTC است که از محصولات تولیدی آن می‌توان به i-mate، Qtek و O2 اشاره کرد. البته نرم افزارهایی که برای ویندوز موبایل Pocket PC ساخته شده است از تمام نرم افزارهای ساخته شده برای همه سیستم عامل‌های دیگر بیشتر است.

• سیستم عامل ( Symbian ( 8/1 , 8 , 7 , 6/1 , 6 : که شامل چهار دسته اصلی است:

Symbian سری 60 : که شامل اکثر گوشی‌های نوکیا مانند6600 ، 6630 ، 3230 ، 7610 ، 6670 ، گوشی‌های N-Gage، گوشی‌های سری N و گوشی زیمنس SX1 گوشی پاناسونیکX700 و چند نوع دیگر می‌شود.

Symbian سری 80 : این سیستم عامل ، برای گوشی‌های نوکیا با پیشوند 90 می‌باشد (9500 ـ 9300 ـ 9290 و ...) که از نظر نرم افزاری بطور کامل ساپورت نشده است.

Symbian سری 90 : این سیستم عامل برای دو گوشی از نوکیا با نام های 7710 و 7700 طراحی شده است.که دارای امکانات مفیدی است اما مانند سری 80 دارای مشکلات نرم افزاری است.

این سیستم عامل برای گوشی‌هایی منتشر شده است که برای کار ،‌از قلم، استفاده می کنند و از لحاظ نرم افزار بطور کامل ساپورت شده‌اند. گوشی‌هایی که در این زیر مجموعه قرار دارند شامل اسمارت فون‌های سونی اریکسون ( P800 ـ P900 ـ P910i ) بعضی از گوشی‌های موتورولا ( A920 ـ A925 ـ A1000 ـ A1010 ) و موبایل P30 BenQ و غیره می‌شود.

چیزهایی نصیب ما می‌شود که آن‌ها را باور داریم.

ای کاش یاد بگیریم، که زیر بارهای خمشی و پیچشی زندگی نقطه تسلیم را بالا بگیریم و مقاومت شکست را حداکثر کنیم تا چرخ‌دنده‌های زندگیمان از لهیدگی و تداخل در امان باشد.

عمر دست خداست، پراید فقط وسیلس 

 

چهارشنبه 15/8/1387 - 19:8 - 0 تشکر 69116

Symbian چیست؟

از آنجایی که اکثر کاربران تلفن‌های همراه در ایران از این نوع استفاده می‌کنند لازم دانستیم توضیحات جامع‌تری راجع به این سیستم عامل و نحوه کار آن ارائه کنیم.

Symbian مانند سایر سیستم عامل‌های مدرن امروزی که برای کامپیوتر های شخصی وجود دارند به صورت 32 بیتی طراحی شده است. بنابراین دارای امکانات خوبی مثل عملکرد چند تکلیفی، انجام همزمان چند دستور و همچنین مدیریت حافظه می‌باشد. مبنای کار این سیستم عامل بر اساس event ها بنا نهاده شده است (مانند ویندوز معمولی) و پردازنده مرکزی ( CPU ) طوری مورد استفاده قرار می‌گیرد که کمترین میزان بار، بر روی موبایل قرار گیرد.

از آنجایی که طراحی اولیه این سیستم عامل برای فضای کمتر از 5 مگابایت بوده لذا این سیستم عامل بر روی گوشی های امروزی با سرعت زیاد و با کمترین مشکل کار می‌کند. در این سیستم عامل معمولا درایو C بخشی از حافظه RAMو درایو Z مربوط به حافظه ROMگوشی می‌باشد. زبان اصلی برنامه نویسی برای Symbian زبان C++ است اما زبان‌های مختلفی برای برنامه نویسی در این سیستم عامل وجود دارد که از جمله مهمترین زبان‌ها می توان به OPL ، Python ،Visual Basic ، Perl و Personal Javaاشاره کرد.

در ارتباط با بازی باید اشاره کرد که این سیستم عامل یکی از غنی‌ترین سیستم عامل‌ها برای بازی کردن است بطوریکه شرکت های مطرح بازی سازی هم اکنون به صورت حرفه‌ای روی این سیستم عامل و موبایل‌های دارای این سیستم عامل سرمایه گذاری می‌کنند. با این حال، بازی کردن با موبایل اصلا توصیه نمی‌شود!

چند خصوصیت Symbian نسخه 7 به بالا

1ـ داشتن ابزارهایی مانند Contacts، Schedule، Messaging، Browsing، Office Utility and system control

2 ـ موتور مرورگر وب برای پشتیبانی کامل مرورگرهای وب و WAP .

3- پشتیبانی از انواع سیستم های ارسال پیام کوتاه MMS وSMS وEMS و همچنین انواع پروتکل های ارسال و دریافت ایمیل مانند POP3، IMAP4 ، SMTP و MHTML.

4 ـ تصاویر، شامل API برای اعمال گرافیکی.

5 ـ امکان برقراری ارتباط توسط: TCP/IP، WAP، Infra Red ، Bluetooth،USB ، Wireless systems

6 ـ پشتیبانی از Unicode ، فونت‌ها و فرمت‌های متون تایلندی و عربی و غیره.

7 ـ انتقال فایل توسط SyncML و تبدیل فایل ها .

8 ـ امکان برنامه نویسی تحت سیستم عامل با C++ و Java

چیزهایی نصیب ما می‌شود که آن‌ها را باور داریم.

ای کاش یاد بگیریم، که زیر بارهای خمشی و پیچشی زندگی نقطه تسلیم را بالا بگیریم و مقاومت شکست را حداکثر کنیم تا چرخ‌دنده‌های زندگیمان از لهیدگی و تداخل در امان باشد.

عمر دست خداست، پراید فقط وسیلس 

 

چهارشنبه 15/8/1387 - 19:8 - 0 تشکر 69117

روش نصب برنامه بر روی گوشی های Symbian

برای نصب برنامه درگوشی‌های Symbian ، فایل اصلی نرم افزار که معمولا با پسوند sis می‌باشد را به گوشی انتقال دهید (این کار را می‌توانید از طریق کابل، بلوتوث ، اینفرارد، Card Reader و ... انجام دهید) البته باید بدانید که فایل مورد نظرتان را در کدام پوشه و مسیر کپی می‌کنید.

1 : به داخل File mngr (‌مدیریت فایل )‌که معمولا در مسیر Menu > Tools قرار دارد بروید , و از آنجا به مسیری که فایل های برنامه رو در آنجا قرار داده اید بروید.

2 : سپس بر روی فایل مورد نظر کلیک کنید تا فایل باز و آماده نصب شود. اکنون از شما سوالی پرسیده می‌شود با این معنی که مسئولیت نصب این برنامه به عهده خود شما است که با زدن Yes موافقت خود را اعلام می کنید.

3 : در قسمت بعد، از شما تائید نصب با ذکر نام اصلی برنامه خواسته می‌شود، که در اینجا نیز تائید خود را با زدن دکمه Yes نشان می‌دهید.

4 : در این قسمت با 3 گزینه می‌شوید :

Install ، View Certificate، View Details که شما باید گزینه Install را انتخاب کنید.

5 : در این قسمت دو گزینه «حافظه گوشی » و« حافظه کارت » نمایان می‌شود، که هر کدام از این 2 گزینه را انتخاب کنید، برنامه داخل آن محل نصب می‌شود.

اکنون کار نصب به پایان رسیده و می توانید از نرم افزار استفاده کنید.

البته اگر نرم افزار رایگان نباشد در پایان نصب از شما شماره سریال برای رجیستر کردن برنامه خواسته می‌شود، که باید آن را وارد کنید. این سریال نامبر به دو صورت وجود دارد:

1. به صورت یک فایل txt (‌متنی )‌ است که از طریق خود گوشی می توانید وارد کنید.

2. به صورت یک فایل exe می‌باشد که باید از طریق کامپیوتر آن را اجرا کنید که پس از اجرا معمولا از شما سریال IMEI گوشیتان را برای ایجاد پسورد می خواهد که با وارد کردن آن ،‌ پسورد مربوطه به شما داده می‌شود.

در بعضی موارد نرم افزار هایی وجود دارند که باید کرک آنها در مسیر خواسته شده کپی شود که معمولا با پسوند app هستند.

کد IMEI چیست؟

کد IMEI بر گرفته از حروف اول عبارت International Mobile Equipment Identityکه کدی 15 رقمی است که توسط موبایل برای شناسایی در شبکه GSM به کار می‌رود. در بسیاری از کشورها پیشنهاد می‌شود که حتما این کد را نزد خود نگاه دارید تا بتوانید در صورت دزدیده شدن گوشی به راحتی از طریق مخابرات گوشی‌ را پیدا کنید.
IMEI در اکثر گوشی ها با شماره گیری *#06# در موبایل نمایش داده می‌شود و همچنین معمولا زیر باتری موجود بر روی بدنه موبایل هم چاپ شده است. اما این کدها نشان دهنده چیست؟

شش رقم اول این کد، کشور مصوب را نمایش می‌دهد دو رقم بعدی نمایش دهنده کارخانه سازنده گوشی می‌باشد. مثلاً 56 برای شرکتNokia است. شش رقم بعدی، شماره سریال خود موبایل است.

یک رقم آخر نیز تقریبا بلا استفاده است ودر گوشی های مختلف متفاوت است.

چیزهایی نصیب ما می‌شود که آن‌ها را باور داریم.

ای کاش یاد بگیریم، که زیر بارهای خمشی و پیچشی زندگی نقطه تسلیم را بالا بگیریم و مقاومت شکست را حداکثر کنیم تا چرخ‌دنده‌های زندگیمان از لهیدگی و تداخل در امان باشد.

عمر دست خداست، پراید فقط وسیلس 

 

چهارشنبه 15/8/1387 - 19:16 - 0 تشکر 69120

اتصال تلفن همراه به دیگر دستگاه ها

از طریق های مختلفی می توان بین تلفن همراه و دیگر وسایل مخصوصا کامپیوتر ارتباط برقرار کرد که از جمله می توان به بلوتوس، اینفرارد، كابل دیتا، Card Reader و USB اشاره کرد.

Bluetooth:

بلوتوس نام یك سیستم ارتباطی بدون سیم می‌باشد.که ارتباط آن به كمك یك ارتباط مبتنی بر امواج رادیویی صورت می گیرد كه از طریق آن می توان وسایل مختلف را بدون سیم به یكدیگر متصل نمود. این تكنولوژی اولین بار به وسیله شركت Ericsson ارائه شد و سپس توسط شرکت‌های دیگر مورد استفاده قرار گرفت.

بلوتوس انتقال داده ها را با سرعت 720Kbp/sدر محدوده 10 متری انجام می دهد، كه این فاصله تا 100 متر نیز قابل افزایش است.

Bluetooth از امواج رادیویی چند طرفه استفاده می كند كه از میان دیوار و موانع عبور می كند. Bluetooth در باند 2.4Ghz داده ها را منتقل كرده و در هر ثانیه 1600 بار سیگنال‌هاییش را تغییر می دهد تا اگر تداخلی از طریق وسایل دیگر موجود در محیط بوجود آید، مخابره متوقف نشده و فقط سرعت آن كاهش می یابد.

Bluetooth نام پادشاه دانمارك و جنگجوی اسكاندیناوی در قرن دهم است، وی دانمارك را به نروژ متصل كرد. این نام از او اقتباس شده است.برای اطلاعات بیشتر در خصوص بلوتوث به مقاله‌ای به همین نام در شماره 13 مراجعه نمایید.

Infrared:

اینفرارد همان پورت مادون قرمز است که درگوشی های همراه کاربردهای متفاوتی دارد که از طریق آن می توان به ارسال و دریافت اطلاعات از موبایلی به موبایلی دیگر و یا دستگاهای دیگری که از اینفرارد پشتیبانی می کنند، پرداخت.

البته اینفرارد مانند بلوتوس از امواج رادیویی چند طرفه استفاده بهره نمی‌برد بلکه از اشعه مادون قرمز استفاده می‌کند و بر خلاف بلوتوس نمی‌تواند از دیوار و موانع عبور کند و استفاده از آن، محدود تر از بلوتوس است.

Data Cable:

كابلی است كه با آن قادر به متصل ساختن تلفن همراه به كامپیوتر خواهید بود.

Card Reader:

Card Reader یا Memory Reader ،‌واسط میان كارت حافظه و كامپیوتر می‌باشد.

USB:

گذرگاه سریال جهانی است که می تواند رابط میان كامپیوتر،‌ موبایل و دیگر لوازم الكترونیكی باشد.

چیزهایی نصیب ما می‌شود که آن‌ها را باور داریم.

ای کاش یاد بگیریم، که زیر بارهای خمشی و پیچشی زندگی نقطه تسلیم را بالا بگیریم و مقاومت شکست را حداکثر کنیم تا چرخ‌دنده‌های زندگیمان از لهیدگی و تداخل در امان باشد.

عمر دست خداست، پراید فقط وسیلس 

 

چهارشنبه 15/8/1387 - 19:17 - 0 تشکر 69121

چگونگی ورود به دنیای اینترنت از طریق گوشی همراه

همان طور که می‌دانید پروتکلی که در حال حاضر در اینترنت برای مشاهده صفحات وب استفاده می‌شود HTTP است، که این یک مشکل بزرگ برای اتصال موبایل‌ها به اینترنت است، زیرا پردازش بسته‌هایی که با پروتکل HTTP هستند چه برای ارسال و چه برای دریافت برای گوشی های همراه غیر ممکن است و ارسال داده ها نیاز به فضا و پردازش قویتری از آنچه که در یک تلفن همراه وجود دارد، می‌باشد، لذا ضروری است جهت ورود تلفن همراه به دنیای اینترنت و استفاده از قابلیت‌های یک تلفن همراه، پروتکل ویژه‌ای طراحی گردد. این پروتکل WAP نام دارد. WAP ایده‌ای بود ائتلافی که توسط شرکت‌های نوکیا، اریکسون، موتورلا و Uniwired Planet برای اولین بار مطرح شد. WAP که برگرفته ازجمله Wireless Application Programming است، بطور کلی به معنی سیستمی است که در آن ، پروتکل ارتباطی و محیط برنامه‌نویسی جهت پیاده‌سازی سیستم‌های اطلاعاتی مبتنی بر وب روی گوشی‌های تلفن همراه ارائه ‌شده، البته از آنجایی که ساختار یک موبایل با یک کامپیوتر بسیار متفاوت است لذا مشکلات زیادی برای اتصال به اینترنت وجود دارد. از آنجا که WAP پروتکلی برای گوشی های همراه است، پس به تنهایی نمی تواند با HTTP ارتباط برقرار کند و خود نیازمند یک مترجم دیگر است.

مترجمی که پروتکل تلفن‌های همراه ( WAP ) را به پروتکل HTTPو برعکس ترجمه می کند WAP Gateway نامیده می‌شود.

WAP Gateway در واقع یک نرم‌افزار است که بین این دو شبکه قرار می‌گیرد و وقتی که درخواست صفحه خاصی از تلفن همراه ارسال می‌شود، WAP Gateway این درخواست را گرفته و به درخواستی با فرمت HTTP تبدیل کرده و به اینترنت می‌فرستد و در ادامه پس از دریافت پاسخ ازWeb Server مربوطه، پاسخ را به فرمت پروتکل WAP تبدیل کرده و به تلفن همراه برمی‌گرداند. WAP Gateway می‌تواند در شبکه مخابراتی، در شبکه ISP و یا در شبکه خودتان قرار گیرد.

پروتکلWAP دارای شش لایه می‌باشد.که توضیح هر کدام از آنها از حوصله این مقاله خارج می‌باشد لذا در اینجا فقط به ذکر نام آنها بسنده می کنم.

لایه Bearer layer یا GSM,CDMA,GPRS

لایه Wireless Datagram Protocol یا WDP

لایهWireless Transport layer Security یا WTLS

لایهWireless Session Protocol یا WSP

لایهWireless Application Environment یا WAE

چیزهایی نصیب ما می‌شود که آن‌ها را باور داریم.

ای کاش یاد بگیریم، که زیر بارهای خمشی و پیچشی زندگی نقطه تسلیم را بالا بگیریم و مقاومت شکست را حداکثر کنیم تا چرخ‌دنده‌های زندگیمان از لهیدگی و تداخل در امان باشد.

عمر دست خداست، پراید فقط وسیلس 

 

چهارشنبه 15/8/1387 - 19:17 - 0 تشکر 69122

انواع باطری‌های قابل شارژ تلفن همراه:

نیكل ـ كادمیوم ( Ni-Cd) : مدل قدیمی باطری‌های قابل شارژ می‌باشند. در صورتی كه پیش از خالی شدن كامل اقدام به شارژ مجدد آنها كنیم آسیب می بینند.

نیكل ـ فلز هیدروژن دار ( Ni-MH ) : که ظرفیت آن از نوع Ni-Cd بالا تراست.

یون ـ لیتیوم ( Li-On ): این نوع باطری از Ni-Cd و Ni-MH كم حجم تر، سبك تر و گرانقیمت تر می‌باشد. عمر آن نیز طولانی‌تر بوده و از لحاظ زیست محیطی نیز آلایندگی كمتری دارد.

چند نكته در مورد باطری ها :

1ـ هرگز از دستگاه شارژر معیوب برای شارژ باطری استفاده نكنید.

2ـ یکی از مهمترین نکته در افزایش طول عمر باتری این است که تا وقتی خود گوشی پیغام شارژ نداده آن را شارژ نکنید و در حین شارژ آن را قطع نکنید و صبر کنید کاملا شارژ شود.

3ـ هر چه از باطری کمتر استفاده کنید طول عمر بیشتری خواهد داشت مواردی وجود دارد که مصرف باطری را افزایش می دهند مانند فعال بودن بلوتوس، استفاده از اینفرارد ، روشن بودن دوربین موبایل ، فعال بودن ویبره ، استفاده از امکانات مالتی مدیا و در نهایت هنگامی که در منطقه ای هستید که گوشی آنتن نمی‌دهد گوشی برای یافتن اپراتور توان زیادی مصرف می کند.

سخن آخر

دنیای گوشی های همراه بسیار وسیع و همواره در حال پیشرفت است، لذا مطالب که گفته شد تنها گوشه ای از دنیای مدرن تلفن های همراه بود.

منبع: مجله رایانه

مراقب خودتون باشید

چیزهایی نصیب ما می‌شود که آن‌ها را باور داریم.

ای کاش یاد بگیریم، که زیر بارهای خمشی و پیچشی زندگی نقطه تسلیم را بالا بگیریم و مقاومت شکست را حداکثر کنیم تا چرخ‌دنده‌های زندگیمان از لهیدگی و تداخل در امان باشد.

عمر دست خداست، پراید فقط وسیلس 

 

چهارشنبه 15/8/1387 - 21:0 - 0 تشکر 69138

تو دسته بندی سیستم عامل گوشی ها اون قسمت آخری که گفتین برای گوشی های صفحه لمسی بکار می ره ، اسمش رو ننوشتین . نوعش  Symbian UIQ هست و در سه ویرایش عرضه شده . گوشی سونی اریکسون مدل P990 از سیستم عامل Symbian UIQ3 استفاده می کنه


پنج شنبه 16/8/1387 - 15:26 - 0 تشکر 69239

سلام

انشا ءالله با این پیشرفتی که دنیا کرده از این امکانات در شیوه های خوبی استفاده شود.

التماس دعا

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی