فرهنگ پایداری (بازدید: 9524)
دوشنبه 29/7/1387 - 21:23 -0 تشکر 66441
پیك(اخبار دفاع مقدس)

.:پیك گروهان از دل تاریكی بیرون اومد و گفت: فرمانده گفته بچه ها آماده باشن:.

 

سلام

 توی این تاپیك قراره خبرهای دفاع مقدسی رو به هم برسونیم اگر از جشنواره ای ،همایشی، شب خاطره یا هر چیز دیگه ای كه مربوط به این انجمن میشه خبر دار شدید بگید تا دوستان دیگه هم با خبر بشن حتی اگر تو شهر خودتون بود. 

یاران مردانه رفتند؛ اما هنوز تکبیر وفاداری‌شان از مناره‌های غیرت این دیار به گوش می‌رسد. یاران عاشقانه رفتند؛ اما هنوز لاله‌های سرخ دشت‌های این خاک به یمن آنان به پا ایستاده‌اند.

 انجمن فرهنگ پایداری


دوشنبه 29/7/1387 - 21:25 - 0 تشکر 66442

تشییع پیكرهای مطهر 49 شهیـد دفاع مقدس در 16 نقطه از كشور

همزمان با سالروز شهادت مظلومانه حضرت امام جعفر صادق علیه‌السلام مصادف با 25 شوال و چهارم آبان ماه سال جاری پیكرهای مطهر 49 شهیـد دفاع مقدس در 16 نقطه از كشور، تشییع و به خاك سپرده خواهند شد.

بنا بر اعلام فرمانده كمیته جستجوی مفقودین ستاد كل نیروهای مسلح، این شهدای معظم مربوط به عملیات‌های محرم، والفجر مقدماتی، والفجر1، مسلم بن عقیل، كربلای6، خیبر، بـدر، والفجر6، عاشورا و تك دشمن در سال 1367 می‌باشند كه به ترتیب در مناطق عملیاتی شرهانی، فكـه، چم هندی، سومار، جزیره مجنون، شرق رودخانه دجله، چیلات، میمك و زبیدات كشف گردیده و در این روز با انجام مراسم تشییـع به خاك سپرده خواهند شد.

از این شهیدان تعداد 16 شهید، شناسایی شده‌اند كه به اوطان خود در شهرهای آمل، بابل، بابلسر، محمودآباد، قائمشهر، نكا در استان مازندران و شهرستان گـرگان در استان گلستان منتقل شده و به خاك سپرده می‌شوند.


رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس اعلام نمود: شهیدان گمنام نیز با درخواست عموم مردم و مسئولین دو شهر و دانشجویان و اساتید 7 دانشگاه كشور به شرح زیر تشییع و تدفین خواهند شد:

استان اصفهان: دانشگاه علوم پزشكی كاشان و شهر چرمهین شهرستان لنجان


استان همدان: دانشگاه آزاد اسلامی همدان و دانشگاه ملایر


استان چهارمحال و بختیاری: دانشگاه آزاد اسلامی شهركرد


استان مازندران: دانشگاه علوم پزشكی ساری


استان آذربایجان شرقی: دانشگاه تبریز و علوم پزشكی تبریز (در یك محل مشترك بین دو دانشگاه)


استان بوشهر: شهر بنك شهرستان كنگان


تهران: دانشگاه تربیت مدرس

یادآور می‌شود مراسم تشییع شهیدان در تهران در ساعت 9 صبح روز شنبه 4 آبان همزمان با سالروز شهادت رئیس مكتب حقّه جعفری از محل دانشگاه تهران به سوی دانشگاه تربیت مدرس انجام خواهد شد.

سردار سرتیپ پاسدار میر فیصل باقرزاده ضمن درخواست از وزارت امور خارجه كشور جهت بازگرداندن 30 تَن از شهیدانی كه در زمستان سال 1385 در منطقه عمومی بصره، كشف و با وجود پیگیری‌های مكرر هنوز به كشورمان منتقل نشده‌اند درخواست نمود تا با وجود ارتباط گسترده با مسئولین عراقی راه حل‌های مناسب‌تری را برای بازگرداندن فرزندان ملت اتخاذ نمایند تا هرچه زودتر این شهدای عزیز به آغوش ملت بازگردند.

فرمانده كمیته جستجوی مفقودین در پایان با دعوت از عموم مردم شریف شهرهای اشاره شده بویژه دانشجویان و جوانان عزیز درخواست نمود تا با شركت گسترده خود در مراسم وداع و تشییع شهیدان، بار دیگر با آرمان‌های شهیـدان تجدید پیمان نمایند.

بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس

یاران مردانه رفتند؛ اما هنوز تکبیر وفاداری‌شان از مناره‌های غیرت این دیار به گوش می‌رسد. یاران عاشقانه رفتند؛ اما هنوز لاله‌های سرخ دشت‌های این خاک به یمن آنان به پا ایستاده‌اند.

 انجمن فرهنگ پایداری


دوشنبه 29/7/1387 - 21:28 - 0 تشکر 66444

فراخوان سومین جایزه ادبی یوسف منتشر شد

فراخوان سومین دوره مسابقه سراسری داستان كوتاه دفاع مقدس و جایزه ادبی یوسف منتشر شد./

به گزارش خبرگزاری كتاب ایران (ایبنا) معاونت ادبیات و انتشارات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سومین دوره مسابقه سراسری داستان کوتاه دفاع مقدس و جایزه ادبی یوسف را برگزار می‌كند.


در فراخوان این جایزه از علاقمندان دعوت شده است آثار خود را با موضوع دفاع‌مقدس حداکثر تا پایان آبان 1387 به نشانی تهران، صندوق پستی 1615 - 15875 ارسال کنند.


جایزه ادبی یوسف برای نفرات برگزیده اول 10 سکه، دوم 7 سکه، سوم 5 سکه و چهارم تا بیستم یک سکه تمام بهار آزادی در نظر گرفته است.


همچنین داستان‌های منتخب در قالب كتاب منتشر خواهند شد

سومین جایزه ادبی یوسف توسط بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و با مشارکت معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دفتر آفرینش‌های ادبی حوزه هنری و انجمن قلم ایران بهمن امسال اهدا می‌شود.

یاران مردانه رفتند؛ اما هنوز تکبیر وفاداری‌شان از مناره‌های غیرت این دیار به گوش می‌رسد. یاران عاشقانه رفتند؛ اما هنوز لاله‌های سرخ دشت‌های این خاک به یمن آنان به پا ایستاده‌اند.

 انجمن فرهنگ پایداری


سه شنبه 30/7/1387 - 10:47 - 0 تشکر 66527

سردار خیبر

هر شب ساعت 21:45 دقیقه از شبكه دوم سیما

یاران مردانه رفتند؛ اما هنوز تکبیر وفاداری‌شان از مناره‌های غیرت این دیار به گوش می‌رسد. یاران عاشقانه رفتند؛ اما هنوز لاله‌های سرخ دشت‌های این خاک به یمن آنان به پا ایستاده‌اند.

 انجمن فرهنگ پایداری


يکشنبه 26/8/1387 - 15:49 - 0 تشکر 71157

از آسمان

ویژه سالروز شهادت شهید مهدی زین الدین

یكشنبه ساعت 18:30

از شبكه دوم

یاران مردانه رفتند؛ اما هنوز تکبیر وفاداری‌شان از مناره‌های غیرت این دیار به گوش می‌رسد. یاران عاشقانه رفتند؛ اما هنوز لاله‌های سرخ دشت‌های این خاک به یمن آنان به پا ایستاده‌اند.

 انجمن فرهنگ پایداری


يکشنبه 26/8/1387 - 18:6 - 0 تشکر 71179

اللهم انت السّلام و منک السّلام

و لک السّلام و الیک یعود السّلام

سلاااااااااام

*******

 دوستان عزیزم .... فردا مراسم یادواره شهید مهدی زین الدین و 6000 شهید استان قم در مجتمع فرهنگی امام خمینی ( ره) جنب گلزار شهدای شهر قم برگزار میشه .... بعد از نماز مغرب و عشا ....

به یاد شهدا باشیم ....

اللهم عجل لولیک الفرج

ماندگار باشید

یا حق

اللهم ‌ارزقنا توفیق‌الشهادة فی سبیلك تحت لواء ولیك

همراه شما در انجمن سیاسی anjoman.siasi@tebyan.org

و انجمن ورزش و تندرستی anjoman.varzesh@tebyan.org

دوشنبه 27/8/1387 - 18:6 - 0 تشکر 71378

25 آبان سالروز آزاد سازی غرور آفرین سوسنگرد گرامی باد

در مورد سوسنگرد بخوانید...

دوشنبه 27/8/1387 - 18:8 - 0 تشکر 71379

سوسنگرد

شهری است در استان خوزستان. این شهر در شهرستان دشت آزادگان قرار گرفته است و در زمان جنگ ایران و عراق، برای مدتی به اشغال ارتش عراق در آمده است.سوسنگرد طبق تقسیمات کشوری مرکز شهرستان دشت آزادگان است. جمعیت این شهر بالغ بر 120000نفر می باشد. در زمان جنگ ارتش عراق 3 بار برای تصرف سوسنگرد تلاش کرد که بامقاومت شدید مردم مواجه گردید ولی در حمله سوم شهر در محاصره ارتش عراق قرار گرفت. مردم این شهر عرب زبان و پیشه عمده مردم کشاورزی می باشد. از جمله طوایف ساکن در شهر می توان از زبیدات, بنی طرف ,اهل الیرف, سادات وبقیه نام برد. سوسنگرد در شمال غربی اهواز قرار گرفته هویزه در جنوب غربی سوسنگرد و بستان در شمال غربی سوسنگرد قرار دارند. این شهر در ابتدا روستایی به نام خفاجیه بوده که بعدها در زمان حکومت پهلوی به سوسنگرد تغییر نام یافت که گویند معنای آن عبادتگاه سیاره ناهید در زمان ایران باستان باشد جمعیت سوسنگرد در دهه هشتاد شمسی به هفتاد وپنج هزار نفر رشیده است شیخ مهدی طرفی و ایت الله کرمی از رجال دینی معروفی هستند که در این شهر می زیستند.

منبع : ویکی پدیا

دوشنبه 27/8/1387 - 18:19 - 0 تشکر 71380

به اینجا هم سر بزنید

موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان 

ساجد و سوسنگرد1

ساجد و سوسنگرد 2

دوشنبه 27/8/1387 - 18:28 - 0 تشکر 71381

  آزاد سازی

عملیات آزاد سازی سوسنگرد ،در ساعت 6:30 بامداد 26/8/59 با یک گردان ستاد جنگهای نامنظم
( نیروهای دکتر چمران ) ، دو گردان پاسدار و سه گردان زرهی از لشکر 92 ارتش ، از دو محور جاده حمیدیه – سوسنگرد و میشداغ ، سبحانیه  به اجرا در آمد و با عقب راندن نیروهای دشمن ، محاصره سوسنگرد شکسته شد .

لینک منبع 

پنج شنبه 30/8/1387 - 21:47 - 0 تشکر 72188

اعلام برنامه های شبکه پایتخت در هفته بسیج
مناسبت هفته بسیج گروه های برنامه ساز شبکه تهران ویژه برنامه هایی از جمعه اول آذر به مدت یک هفته تدارک دیده اند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی شبکه تهران؛ گروه سیاسی مستندی با نام عاشقان برتر در باره زندگی سه تن از نخبه گان بسیجی ،دکتر ناصر سیم فروش فوق تخصص کلیه ومجاری ادرار ،ارولوژی وبرگزیده هفتمین همایش "چهره های ماندگار،دکتر حسن احدی روانشناس ،استاد نمونه وعضوگروه فرهنگی بسیج اساتید کل کشور و حسین قلعه دانشجوی کارشناسی ارشد مکانیک ، کارشناس مهندسی نفت ، دانشجوی نخبه صنعتی شریف ، عضو گروه فرهنگی فردای سبز و عضو دانشجویان گروه بسیج سازندگی ، در 3 برنامه 20 دقیقه ای تهیه کرده است.
محور اصلی برنامه درباره ویژگی های نخبه گان بسیجی در زمینه های علمی، فعالیتها و مشارکتی که در طرح های مختلف ملی در زمینه سازندگی داشته و رتبه هایی که در جشنواره های داخلی و خارجی کسب نموده اند، است، تهیه کننده این برنامه احمد ذات اصغری است.
گروه کودک و نوجوان پنجشنبه 30 آبان به مناسبت هفته بسیج، انیمیشن عملیات فاو را که محصول مرکز هنری صبا است پخش می نماید. این انیمیشن درباره عملیات فاو است که عهده ای از رزمندگان قصد دارند با احداث پل متحرکی بر روی اروند رود عملیات را آغاز نمایند.
دربرنامه نردبان این گروه نیز به مناسبت هفته بسیج مجموعه برنامه ای با نام مدرسه عشق پخش می شود، معرفی شهدای دانش آموز ، بیوگرافی شهید ، مصاحبه با خانواده شهید ، به تصویر کشیدن محل زندگی شهید، معرفی پایگاههای بسیج و نخبه دانش آموزی ، گفتگو با مسئولین بسیج دانش آموزی درباره تاریخچه بسیج ، پایگاه های بسیج دانش آموزی در مدارس و....از بخشهای مختلف برنامه است.
همچنین وله ها و فضای کلی برنامه تمثیلی از ایثار و از خود گذشتگی است ، پخش ترانه ای درباره شهدای دانش آموز در این ایام زینت پخش برنامه است.
برنامه صبح تهران به مدت یک هفته از پادگان سید الشهدا واقع در میدان حر،به صورت زنده با حضوربسیجیان، به انعکاس تلاشها و فعالیتهای بسیج در عرصه فرهنگی ،علمی، پژوهشی ونظامی می پردازد،همچنین روزانه یک مسابقه پیامک در برنامه پخش می شود که جوایز آن از سوی بسیج اهدا می شود.
دربرنامه های در استان و در شهر روزانه گزارش هایی از مراسم و گردهمایی هفته بسیج پخش می شود.
ویژه برنامه های تهران 20 ، به خانه بر می گردیم نیز در این ایام با دعوت از فرماندهان و کارشناسان بسیجی و سپاهی به تبیین نقش بسیج در اقتدار نظام ،آینده بسیج و ارائه دستاوردهای نیروی مقاومت بسیج می پردازد.
برنامه اقتصاد 5 با تولید و پخش برنامه ای 20 دقیقه ای در این هفته به تلاش بسیجیان در عرصه سازندگی ونقش بسیج در توسعه فضای اقتصادی می پردازد.
همچنین پخش وله های موسیقی و نماهنگ های متناسب با موضوع بسیج از دیگر برنامه های این هفته است.
گروه معارف و مناسبت های اسلامی نیز در برنامه های عطر عاشقی( اول آذر) با دعوت از سردار ذوالنور ، پخش دعای کمیل(7 آذر - بزرگراه بسیج جنب نیروی مقاومت بسیج) و دعوت از میهمانان ویژه در برنامه تا نیایش به تبیین و توصیف فرهنگ بسیجی و هفته بسیج می پردازد.
گروه تفریحات وسرگرمی نیزدر این هفته در مسابقات مار وپله وباغ کتاب با طرح سوالات مرتبط و بهره گیری از شرکت کنندگان بسیج و نخبه در تجلیل و تکریم هفته بسیج و همچنین ارائه مطالب مفید آموزنده در قالب سوالات مسابقه به بینندگان می پردازد./

یاران مردانه رفتند؛ اما هنوز تکبیر وفاداری‌شان از مناره‌های غیرت این دیار به گوش می‌رسد. یاران عاشقانه رفتند؛ اما هنوز لاله‌های سرخ دشت‌های این خاک به یمن آنان به پا ایستاده‌اند.

 انجمن فرهنگ پایداری


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی