انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 518)
جمعه 26/7/1387 - 18:51 -0 تشکر 65708
نامه سرگشاده بسیج دانشجویی وجامع اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد خطاب به آقای خاتمی

در نامه سرگشاده بسیج دانشجویی و جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد خطاب به سیدمحمد خاتمی آمده است: مطلع شدیم دوستان شما در دارالعباده یزد مراسمی با عنوان «یزد، بستر تمدن باستانی و مظهر گفتگو» برگزار می‌كنند و البته بر كسی پوشیده نیست كه این ظاهر امر است و باطن، تجلیل از شخصیت بین‌المللی جنابعالی با حضور میهمانان خارجی است.

این نامه خطاب به خاتمی با اشاره به این نكته كه در اینكه شما چهره‌ای بین‌المللی و شناخته شده در بین سیاستمداران هستید، جای تردیدی وجود ندارد، چرا كه شما هشت سال رییس جمهور ملتی بودید كه همواره در عرصه‌های مختلف چشم جهانیان را به خود معطوف كرده و نقش اساسی در تحولات جهان و به ویژه منطقه خاور میانه داشته‌اند، می‌افزاید: اما برگزاری این مراسم در این برهه و زمان و به این نحو باعث شد سئوالاتی ذهن ما را به خود مشغول كند.

نویسندگان این نامه از خاتمی پرسیده‌اند: پس از اتمام دوره ریاست جمهوری شما، بارها به طرق مختلف از جنابعالی تجلیل به عمل آمده است. با توجه به این مسئله آیا برگزاری این مراسم در آستانه ورود به فضای انتخاباتی، چیزی جز رسیدن به اهداف سیاسی و انتخاباتی است؟ آیا این مراسم صرفاً معرفی یزد به عنوان بستر تمدن‌ساز است یا دنبال كردن اغراض سیاسی عده‌ای از اطرافیان شما؟

بسیج دانشجویی و جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد در ادامه تأكید كرده‌اند: بی‌شك جنابعالی از مهمانان خارجی شركت كننده در این مراسم بی‌اطلاع نیستید. كسانی كه در جامعه بین المللی شخصیت شناخته شده نبوده و دعوت از آنها در این مراسم با توجه به وجود چهره‌های مذهبی و مطرح داخلی جای بسی تامل دارد. افسوس ما آنجاست كه در بین مدعوین خارجی افرادی به نمایندگی از مراكزی چون "كلوپ مادرید" و " مركز اسلو نروژ" مشاهده می‌شوند كه نه تنها ماهیت فكری آنها مشخص نیست، بلكه در مورد حامیان آنها نیز ابهامات و سوالات بسیاری مطرح است.

این نامه خطاب به خاتمی می‌افزاید: هزینه و مخارج میلیاردی این مراسم از كجا تامین شده است؟ آیا جای دیگری برای صرف این پول، كه امیدواریم از بیت المال نبوده باشد، در شهر و استان یزد وجود ندارد؟ اگر هدف معرفی شهر یزد به عنوان بستر تمدن‌ساز است، آیا راه‌های دیگری برای صرف این هزینه در خدمت به فرهنگ غنی مردم دارالعباده یزد وجود ندارد؟ مهم تر اینكه چرا جنابعالی به رغم آگاهی از مخالفت علما و روحانیون برجسته یزد با برگزاری این مراسم و صرف چنین هزینه ای، مخالفتی از خود نشان ندادید؟

در بخش دیگری از نامه بسیج دانشجویی و جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد خطاب به خاتمی تأكید شده است: مدتی است شاهدیم كه عده ای از همراهان قدیمی، گرد شما آمده‌اند و خواهان بازگشت شما به عرصه مدیریتی كشور هستند. آیا این افراد همان‌هایی نیستند كه در اواخر دوره ریاست جمهوری شما شعار " عبور از خاتمی" سردادند؟ آیا این تغییر رفتار آنها چیزی جز قدرت طلبی و استفاده ابزاری از شخصیت شماست؟

این نامه می‌افزاید: با روی كار آمدن دولت نهم، گفتمان عدالت‌خواهی كه سال ها مقام معظم رهبری احیای آن را مطالبه می كردند، در كشور غالب شد. حال سوال ما این است كه آیا برگزاری مراسمی در تجلیل از یك مقام سابق كشور با این كیفیت و با این هزینه در شان جامعه ای است كه مردم و مسئولین آن و در راس همه مقام معظم رهبری، پیگیر مطالبات عدالت‌خواهانه هستند؟

نویسندگان این نامه در پایان خطاب به خاتمی‌ تأكید كرده‌اند: ما دانشجویان دانشگاه یزد ضمن مغایر دانستن برگزاری این مراسم با شرایط و گفتمان حاكم بر كشور، خواهان پاسخگویی جنابعالی در این باره هستیم. گرچه سوالات و انتقادات بسیاری از شما و عملكرد دولت تان وجود دارد كه در این مجال نمی گنجد.

منبع:http://jadnews.ir/index.php?dir=news&id=697

 
ش

أَلَيْسَ اللَّهُ بِكَافٍ عَبْدَهُ

آيا خداوند براي بنده‏اش كفايت كننده نيست؟(زمر/36)

شنبه 27/7/1387 - 12:46 - 0 تشکر 65857

سلام

ممنون ازتحرک به جای دانشجویان یزدی

خاتمی فرد مصلحی برای تصدی پست خطیر ریاست جمهوری نیست و نخواهد بود.

در نگاه کسي که پرواز رانمي فهمد هر چقدر که بالاتر روي کوچکتر مي شوي!

يکشنبه 28/7/1387 - 0:56 - 0 تشکر 66067

نمی خواهم نقد عملکرد خاتمی را انجام بدهم فقط همین را بگویم که اکثریت طلاب و علما خاتمی را جزئی از خودشان نمی دانند و معتقدند ضربه ای که خاتمی به دین زد تا مدتها اثراتش باقی خواهد ماند 

و بخاطر اینکه به آنها رحمت کند آفریدشان 

يکشنبه 28/7/1387 - 18:55 - 0 تشکر 66200

یکی از مهمان های خارجی خاتمی توی این اجلاس جدید به صلح آمیز بودن فعالیت های هسته ای ایران هم مشکوک بود!!!!!!!!

يکشنبه 28/7/1387 - 21:15 - 0 تشکر 66236

رای ما سید محمد خاتمی

 

فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خـاک سپارند تـا اجزای بدنم خـاک ایـران را تشکیل دهد.

((کوروش بزرگ))


يکشنبه 28/7/1387 - 22:26 - 0 تشکر 66257

مطمئن باشید خاتمی کاندید ریاست جمهوری نخواهد شد .

دوشنبه 29/7/1387 - 10:25 - 0 تشکر 66311

جناب آقای رجدیت قبلا تصویر دیگری از شما در ذهن داشتم البته نظر شما محترم است اما من فکر نمی کردم طرفدار خاتمی باشید 

من بعنوان یک طلبه ضربه زدن ایشان به احکام اسلام را بعینه می بینم شعار آزادی که در ظاهر کلمه زیبایی است اما همه منظور را فهمیدند و عملکرد ایشان هم نشان داد که منظور چه آزادی است یکی از بزرگترین خیانت ها به اسلام و خود آزادی است 

آزادی ایشان به کسانی داده شد که به اسلام و احکام آن توهین می کردند و شبهه پراکنی می کردند در زمان ایشان به آیت الله مصباح یزدی هزاران توهین در نشریات شد و حتی کاریکاتور کشیدند و به ایشان خطاب آیت الله تمساح دادند حوزه یک هفته در تحصن بود ولی همین جناب آزادی ذره ای اهمیت به حوزه و علمای آن ندادند 

در زمان ایشان رابطه حوزه و بسیاری از نهادها مثل آموزش و پرورش کمتر شد تا حوزه نتواند حرفش را به مردم بزند 

خیلی حرفهای دیگر است که جای آن اینجا نیست ولی من بعنوان یک طلبه حتی عدالت طلبه ای را که   خاتمی را قبول داشته باشد را قبول ندارم  

و بخاطر اینکه به آنها رحمت کند آفریدشان 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی