انجمن ها > انجمن روانشناسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
روانشناسي (بازدید: 10560)
سه شنبه 23/7/1387 - 17:50 -0 تشکر 65161
راه های التیام قلب شکسته

تا به حال شده کسی فقط با چند کلمه یا بدتر با سکوت سنگین خود، قلبتان را در سینه بشکند؟ شما چی؟ تا به حال اینکار را با کسی کرده اید؟ همیشه راهی برای خندیدن و عشق ورزیدن دوباره وجود دارد.

مراحل

1.     سعی کنید دلیل ناراحتی خود را بفهمید. دقیقاً چه موقع این حس ناراحتی در شما به وجود آمد؟

2.     به این فکر نکنید که تقصیر که بوده است. همه اشتباه می کنند. اصلاً خودتان را نگران آن نکنید.

3.     برای اینکه حس راحت تر و بهتری پیدا کنید، یک فعالیت تسکین بخش و ریلکس کننده انجام دهید. یک حمام داغ، مدیتیشن، خواندن کتاب یا هر کاری که آرامتان کند.

4.     بعد از یکی دو ساعت، یعنی هر زمان که احساس کردید آمادگی آن را دارید، به این فکر کنید که آیا می توانید احساسات آن فرد را بپذیرید یا نه.

5.     اگر توانستید خود را بقبولانید، به او زنگ بزنید، برایش یادداشت بگذارید یا هر کاری که لازم باشد را انجام دهید. شاید دوست داشته باشید که رو در رو با او صحبت کنید. البته این امکان وجود دارد که آنها نخواهند شما را ببینند یا با شما حرف بزنند، اما باید تلاش خود را بکنید. حتی اگر از شما رو برگرداندند، حداقل با خودتان می گویید که تلاشتان را کردید. شاید آنها هم متوجه تلاش شما بشوند.

6.     پیش بروید. وقتی حس کردید که می توانید دوباره دریچه قلبتان را رو به دیگران باز کنید، کس دیگری را برای خود پیدا کنید.

7.     لبخند بزنید. جدی می گویم. لبخند زدن به شما کمک می کند که حس بهتری پیدا کنید و اگر چند تا دوست خوب و نزدیک پیدا کنید و با هم بخندید و اوقات خوشی را بگذرانید، مطمئناً دوباره یادتان می آید که زندگی بدون آن فرد هم چقدر زیباست.

8.     قانون دو ساله را به خاطر آورید. یاد گرفتن یک کار، عادت کردن به یک شهر جدید، و همچنین التیام قلب شکسته دو سال زمان می برد. اگر قبل از اینکه این فکر به خاطرتان بیفتد، مراحلی که در این مقاله عنوان می شود را دنبال کنید، بیش از اندازه خوشبین و دلسرد خواهید شد. نتیجه واقعی زمانی حاصل می شود که انتظار معقولی داشته باشید.

9.     لحظه ای که آن فرد اخرین قطره خون را هم از قلب شما که هنوز می تپد، بیرون می کشد، دست از بحث کردن با او بردارید و به هیچ وجه سر اینکه حق با کیست و با کی نیست جدل نکنید. هر موقع که می خواهید از حق به جانب بودن خودتان دفاع کنید، دست نگه دارید و روی یک چیز کاملاً متفاوت تمرکز کنید.

10. همه یادگاری های آن فرد را جمع کرده و داخل یک جعبه بگذارید—این یادگاری ها احتمالاً شامل یک قاب عکس، یک خوراکی، یک عطر و شاید یک سی دی موسیقی باشد. بعد در موقعیت بعدی مثلاً شب جمعه ای که همیشه با او می گذراندید، سی دی را داخل دستگاه بگذارید، از آن عطر به خودتان بزنید و آن خوراکی را بخورید، چراغ ها را خاموش کنید و تا می توانید گریه کنید. بهترین زمان برای اینکار وقتی است که تنهای تنها در خانه هستید.

11. خاطره ها را کنار بگذارید. وقتی در مرحله 2، آرامش خودتان را دوباره به دست آوردید، موسیقی را خاموش کنید، شکلات هدیه را کنار بگذارید، و یادگاری های دیگر داخل جعبه بگذارید. قاب عکس را بیرون نگه دارید.

·         هر روز هفته بعد را وقتی از کنار قاب عکس رد می شوید، بلند با خود بگویید "تو و همه خاطره هاتو فراموش کرده ام" و دست از فکر کردن به او بردارید.

·         هر روز دو هفته بعد را وقتی از کنار قاب عکس رد می شوید بلند بگویید، "دلم برات تنگ شده" و باز دست از فکر کردن به او بردارید.

·         هر روز سه هفته بعد را وقتی از کنار قاب عکس رد می شوید بلند رو به عکس بگویید، "من واقعاً متاسفم".

12. عکس عشق سابقتان را با یکی از عکس های خودتان جایگزین کنید. اما آن عکس را همانجا نگه دارید و فقط یکی از عکس های خودتان را کنار آن قرار دهید. بعد هر روز که از کنار آن رد می شوید، باز به عکس درون قاب بگویید که متاسفید. بله، برای خودتان متاسفید که این همه وقت را با کسی سپری کردید که ارزش و قیمت شما را ندانست و دیگر به هیچ وجه برایتان مهم نیست.

13.  بگذارید زمان قلب شکسته تان را التیام دهد. تا الان یک ماه از تاریخ قطع رابطه شما گذشته است. با یکی از دوستانتان به جایی بروید که همیشه با عشق قدیمیتان می رفتید (یادتان باشد که به هیچ وجه تنها آنجا نروید). یکبار و فقط یکبار به دوستتان بگویید که همیشه با دوست قبلیتان به این رستوران یا برای خرید به این فروشگاه می آمدید. بعد چیزی بخورید یا همان کاری که قبل ها با عشقتان می کردید، را بکنید، فقط با یک فرد جدید. دوستی که با او راحت باشید و بتواند مکالمه را خوب پیش ببرد.

14.  هر روز با خودتان تمرین کنید که با خودتان صادق باشید.

15.  هر شب قبل از خواب کتاب بخوانید. ممکن است تا آن موقع اصلاً کتاب خواندن را دوست نداشته اید اما هیچ چیز بهتر از خواندن کتاب شما را از دریای تفکراتتان بیرون نمی کشد. کتاب خواندن به التیام قلب شکسته شما کمک می کند.

16. سعی کنید با آدم های جدید آشنا شوید بعد از دو ماه کم کم کسی را جایگزین عشق از دست رفته کنید.

17.  با دیگران حرف بزنید. بادوستانتان حرف بزنید. آنلاین با افرادی که نمی شناسید چت کنید و آنوقت است که می فهمید هزاران نفر مثل شما وجود دارند که خیلی خوب می توانند به شما کمک کنند.

نکات

·         دیگر به هیچ عنوان با کسی که قلبتان را شکسته است قراری نگذارید. اینکار به هیچ وجه به درمان و التیام شما کمک نمی کند.

·         وقتی می خواهید قب شکسته تان را التیام بخشید، دیگر تلفن ها و پیام های فرد مورد نظر را جواب ندهید. این کار هم هیچ سودی به حالتان نخواهد داشت و نه تنها التیامتان نمی دهد بلکه دردتان را بیشتر می کند.

·         قلب شکسته شما به خاطر این التیام پیدا نمی کند که دوباره مجذوب آن فرد شوید و دوباره او را به دست آورید. وقتی خودتان را وارد این پروسه فکری می کنید، بستنی بخورید (بستنی را می توانید جایگزین یک پیاده روی طولانی یا شنا هم بکنید). به تنها چیزی که نباید فکر کنید بودن دوباره با آن فرد است. فکر کنید هیچ راهی برای برگشت وجود ندارد.

·         یکبار درمورد این اتفاق با دوستانتان صحبت کنید. اگر نتوانستید صحبت کردن درمورد این موضوع با دوستانتان را به یک جلسه ختم کنید، حرف زدن درمورد جزئیات مطلب را جداً بیشتر از یک ساعت طول ندهید. بعدها به دوستانتان نیاز پیدا می کنید پس بهتر است آنها را به درددل های گاه و بیگاهتان اذیت نکنید.

·         به هیچ وجه برای فراموش کردن عشق از دست رفته، به خوردن، نوشیدن مشروب بیش از حد، سیگار کشیدن یا موادمخدر روی نیاورید. اگر بتوانید در دوسال آینده خودتان را با این موضوع وفق دهید مطمئن باشید که کسی را پیدا خواهید کرد که همیشه دوست داشتید داشته باشید. همه چیز به گذر زمان برمی گردد.

·         داشتن دوست های خوبی که مراقبتان باشند و جلو فکر کردن ها مداوم و غصه خوردن های شما را بگیرند فوق العاده است.

هشدارها

·         اگر آنقدر احساس افسردگی می کنید که به خودکشی تمایل پیدا کردید، سریعاً به پزشک روانشناس مراجعه کنید.

·         اگر بعد از گذشت دو سال هم قب شکسته تان التیام پیدا نکرد، می توانید شهر محل سکونتتان را تغییر دهید.

·         افراد باهوشی که روانشناس هستند می گویند سرعت التیام هر کس با بقیه فرق دارد. آن حس مراقبت از خود و تعهد به خود است که به شما کمک می کند هر چه سریعتر قلب شکسته تان را ترمیم کنید.

***

Peace,Love,Humanity

The Answer To My Heart Is Peace,Love And Humanity 

چهارشنبه 1/8/1387 - 14:42 - 0 تشکر 66703

یوهو...

کجائییییییییید...؟

The Answer To My Heart Is Peace,Love And Humanity 

يکشنبه 5/8/1387 - 19:38 - 0 تشکر 67561

چه خبر؟!

عجب انجمنی شده!

ببین کی اومده ... سیاوش صحنه!

ایول ...

خوش اومدید سیاوش خان ...

با همان امضای معروفتون ... یادش بخیر

چه بحث خوبی هم ایجاد کردید. دست شما درد نکنه

Je suis un etre de dialogue et non point d'affirmation

من گفتگو می کنم ، نه تأیید !  

 

دوشنبه 6/8/1387 - 11:28 - 0 تشکر 67657

سلام به سیاوش صحنه گرامی.

اون دسته از دوستان قدیمی که تو قسمت ثبت مطلب فعالیت داشتن حتما با نام کاربری سیاوش صحنه اشنا هستن.یکی از افرادی که مطالبشون جزو پرطرفدارین و پربازدیدترینها بود.

خوشحالم که دوستان ثبت مطلبی رو اینجا میبینم.

بحث جالبی رو انتخاب کردین.ممنون.

.   "  پیش بروید. وقتی حس کردید که می توانید دوباره دریچه قلبتان را رو به دیگران باز کنید، کس دیگری را برای خود پیدا کنید. "

معمولا پیشنهاد میشه از 6 ماه تا یک سال بعد از جدایی از عشق اول کسی جایگزین نشه.

اینجور مواقع که فرد میخواد خیلی سریع یه عشق دیگه رو برای خودش پیدا کنه در اکثر موارد با شکست مواجه میشه.چون برای فرار از موقعیت قبلی و خیلی با عجله و سریع با قلبی زخمی و روحی خسته این کار انجام میشه مطمئنا انتخاب خوبی نخواهد بود.

 "با یکی از دوستانتان به جایی بروید که همیشه با عشق قدیمیتان می رفتید (یادتان باشد که به هیچ وجه تنها آنجا نروید). "

یکی از راهکارای مفید همینه.درست کردن خاطرات جدید برای جایگزین کردن خاطرات گذشته.

" آنلاین با افرادی که نمی شناسید چت کنید و آنوقت است که می فهمید هزاران نفر مثل شما وجود دارند که خیلی خوب می توانند به شما کمک کنند. "

توی این موقعیت خاص بیشتر از هر وقت دیگه باید مراقب بود اشتباه گذشته در یک نوع دیگه دوباره تکرار نشه.درسته که توی این لحظات به کسی نیازه که خوب گوش کنه و خوب بفهمه و همراهی کنه.اما تنها بودن بهتر از انتخاب اشتباهه.

خیلی عالی میشه اگه بقیه دوستان هم تو بحث شرکت کنن و نظراتشونو بگن.

موفق باشید.

-----------------------------------------------------------------

"یاد خدا آرامبخش قلبهاست"

مدیریت انجمن روانشناسی

anjoman.ravanshenasi@tebyan.org

----------------------------------------------------------------

دوشنبه 6/8/1387 - 21:9 - 0 تشکر 67738

سلام سیاوش خان خیلی تعریفتو بین کاربرا ن دیدم خوشحالم که دارم به مبحثتنظر یاشایدم جواب میدم آره بابا افتضاحم شکسته اونم نه با سکوت با یه نه که از صدتا سکوتم بدتره به نظر من شکست قلب وهیچی التیام نمیده مگراینکه اون که شکسته دلتو دل ودوباره به دست بیاره وبا یه آره شکسته تیکه های قلبتوبخیه بزنه صدای نه هیچ وقت ازگوش نه شنیده نمی ره سالها صوت زنان میمونه!!!!!!!!!

 hossein_zeinab  
دوشنبه 13/8/1387 - 18:57 - 0 تشکر 68629

الهی به امید تو

***

سلامی گرم دارم توی این هوای ابری و بارونی به خدمت تمام دوستای عزیز خودم.

از ابراز لطف شقایق صحرایی عزیز هم به وجد اومدم.ایشون نظر لطفشونه.خوشحالم که در کنار شما دوستانم هستم.امیدوارم اینجا آرامش داشته باشم.

سلام به مدیر لایقمون خانم نگین،که خوشحالم کردن با حضورشون و امیدوارم همواره توی مدیریتشون توی اینجا و همچنین زندگی قشنگشون موفق باشن و خوشبخت و خوشبخت و سلامت.ممنونم که تاپیکی که گذاشتم رو پاراف کردید.مشخصه که اهمیت می دید به مسائل انجمن.

و حسین آقای عزیز که متاسفانه ایشون رو نمی شناسم ولی خب خدمتشون عرض ارادت می کنم.انشاالله که توی این انجمن (من هی از دهنم می پره کلوب،هی پاک می کنم می نویسم انجمن!) بتونن در کنار سایر دوستان خودشون رو دریابن.البته با توکل به خدا.

***

خوشحالم از اینکه در کنارتون هستم.

یاعلی...


The Answer To My Heart Is Peace,Love And Humanity 

دوشنبه 13/8/1387 - 19:1 - 0 تشکر 68636

الهی به امید تو

***

آه راستی.خیلی بهتر می شه که دوستان از حالت مصرف کننده خارج بشن و علاوه بر مطالعه ی تاپیک ها توی اونا شرکت هم بکنن و ایده های جدید هم بدن یا اصلا نقد کنن.آمار بازدید بالا ولی نظرات کم.خیلی خوشایند نیست دوستان من،هرچند که همون بازدید بالا هم خودش جای امیدواریه و نشون می ده  توی این انجمن حیات به خوبی در جریانه...

.

یاعلی...


The Answer To My Heart Is Peace,Love And Humanity 

دوشنبه 13/8/1387 - 19:42 - 0 تشکر 68654

به نام خدای مهربون

سلام بر اهل "صلح دوستی انسانیت"

اینقدر این عبارات رو به کار بردم تا صاحب اصلیش پیداش شد.

سیاوش صحنه عزیز به خونه‌ی خودت خوش اومدی، واقعا خوشحال شدم اسم کابریت رو اینورا دیدم، اولش فک کردم فقط اومدیو نظر دادیو رفتی ولی وقتی دیدم تاپیک زدی کلی حال کردم.

در مورد بحثت بگم که به نظر من قلبی که بشکنه هیچ جوره التیام پیدا نمی‌کنه مگر اینکه طرفی که شکوندتش خودش درصدد چسبوندنش حرکت کنه، اینجوری التیام میگیره.

البته من اصل شکستگی رو گفتما نه مثل بعضیا تا یه چیزی میشه میگن قلبمو شکستی و اینا که به نظرم همش الکیه.

البته این فقط نظر منه

راستی آقا سیاوش اگه دوس داری بیا و تو تاپیک صندلی داغ ثبت‌نام کن که اگه بیای خوشحالم کردی اساسی، و فک کنم یه صندلی داغ توپی بشه.

مراقب خودتون باشید

چیزهایی نصیب ما می‌شود که آن‌ها را باور داریم.

ای کاش یاد بگیریم، که زیر بارهای خمشی و پیچشی زندگی نقطه تسلیم را بالا بگیریم و مقاومت شکست را حداکثر کنیم تا چرخ‌دنده‌های زندگیمان از لهیدگی و تداخل در امان باشد.

عمر دست خداست، پراید فقط وسیلس 

 

دوشنبه 13/8/1387 - 20:50 - 0 تشکر 68672

الهی به امید تو

***

دوباره سلام.

داشتم محل کارم رو ترک می کردم که دیدم مک لارن عزیز خودم (که از دسته دوستای ویژه ی منه) کامنت گذاشته.

دوست عزیزم،صاحب اون عبارت نه منم نه شما.

صاحبش کسیه که بتونه به تمام معنا بهش عمل کنه.انشاالله همونطور که بیانش می کنم بتونم بهش عمل هم بکنم.

بله،توی کل اینترنت تنها جایی که به طور مداوم سعی می کنم فعالیت کنم همینجاست.چون می خوام یه جایی باشم که به آرامش برسم و از یه سری حاشیه های نت دور باشم.یه جایی که هم می شناسنم هم نمی شناسنم.دوست هم ندارم زیاد حضورم توی اینجا به اصطلاح تابلو بشه.مگر اینکه به فعال شدن و جذاب تر شدن این انجمن یه کمک خیلی خیلی خیلی ناچیز بکنه.

مک لارن عزیزم،تاپیک صندلی داغ توی کدوم انجمنه؟

همین جاست؟

اگه اینجا باشه که همه جوره در خدمتم ولی اگه توی یه انجمن دیگه باشه شرمنده ی روت هستم.چون فقط می خوام تمرکزم روی همینجا باشه و بس.

***

می خوام بدونی که با اینکه درست و حسابی نمی شناسمت ولی خیــــــــــــــــلی دوستت دارم.

توی ثبت مطالب که قسمت نشد،انشاالله اینجا در کنار هم باشیم.

***

آخ آخ،الانه که صدای اعترض خانم مدیر بلند بشه که:آهـــــــــــــــــــای آقا پسرا،اینجا تاپیک راه های التیام قلب شکسته ست یا محل گپ و گفتگوی خودمونی شما دوتا.

از سایر دوستان هم عذر می خوام.

متشکرم از اینکه به این تاپیک اهمیت می دید.

یاعلی...

The Answer To My Heart Is Peace,Love And Humanity 

سه شنبه 14/8/1387 - 22:38 - 0 تشکر 68919

به نام خدای مهربون
سلام بر اهل صلح دوستی انسانیت
قبل از هر چیزی یه عذر‌خواهی کنم به خاطر اینکه پستم صرفا جنبه شخصی داره، ولی خب حق بدین دیگه بعد کلی ما دوست قدیمیمون رو پیدا کردیم حالا یه لابی کوچولو با هم داشته باشیم بد نیست.
آقا سیاوش عزیز اول بگم که نه عزیزم صرفا به خاطر اومدن شما نبود، من بعضی وقتا سریع جواب میدم و برا همین کل عبارت رو نمینویسم، والا مطمئنم که شما با این حرکت من مشکلی نداری، شما کارت درسته داداش، در مورد صندلی داغ هم منظورت همین انجمن روان‌شناسی بود؟؟ اگه آره که باید بگم نه صندلی داغ قراره تو انجمن صندلی داغ برپا بشه، اگه بیای صفحه اصلی انجمن‌ها دقیقا سومین انجمن هستش، من منظورم اونجا بود، حالا اگه وقتشو داشتی و حسش بود و اینا خوشحال میشم، اگرم فعلا فرصتشو نداشتی ایشالله سری‌های بعدی:D
در مورد صلح دوستی انسانیت هم منم امیدوارم که صاحب اصلیش سریع‌تر بیاد، واقعا عبارت زیباییه
ایشالله که حضورت اینجا همیشگی باشه دوست من، منم آی لاو یو دارم:D
الهی عاقبت بخیر شی
مراقب خودتون باشید

چیزهایی نصیب ما می‌شود که آن‌ها را باور داریم.

ای کاش یاد بگیریم، که زیر بارهای خمشی و پیچشی زندگی نقطه تسلیم را بالا بگیریم و مقاومت شکست را حداکثر کنیم تا چرخ‌دنده‌های زندگیمان از لهیدگی و تداخل در امان باشد.

عمر دست خداست، پراید فقط وسیلس 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی