انجمن ها > انجمن قرآن و عترت > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
قرآن و عترت (بازدید: 109)
سه شنبه 29/5/1392 - 16:7 -0 تشکر 635347
قرآن کریم و ناپلئون


قرآن کریم و ناپلئون :


ناپلئون بزرگ نابغه سیاسیون عالم ، راجع به مسلمین فكر می كرد . پرسید : مركز مسلمین كجاست  ؟ مصر را به او معرفى كردند . با یك مترجم عرب به طرف شهر مصر حركت كرد. پس از ورود با مترجمش به كتابخانه آن شهر وارد شد . به مترجمش گفت : یكى از این كتابها را برایم بخوان . مترجم دست برد بین آن همه كتاب یكى را برداشت و گشود ، دید قرآن کریم است . اول صفحه چشمش را این آیه جذب نمود : « انّ هذا القرآن یهدى للّتى هى اقوم  » ، « قرآن مردم را به استوارترین راه هدایت مى كند » . آیه را براى ناپلئون خواند و ترجمه كرد .

ناپلئون ، از كتابخانه بیرون آمد . شب را تا صبح به فكر این آیه بود ! صبح بیدار شده و دو مرتبه به كتابخانه آمد. از مترجم خواست از همان كتاب دیروزى برایش بخواند . قرآن را باز كرد، آیاتى چند از قرآن را تلاوت كرد و معنى نمود و دوباره به خانه برگشتند ، شب را باز غرق فكر بود ! روز سوم دوباره به كتابخانه برگشت ، به درخواست ناپلئون چند آیه از قرآن را مترجم برایش خواند و ترجمه كرد، از كتابخانه بیرون آمدند.

ناپلئون پرسید : این كتاب مربوط به كدام ملّت است ؟ مترجم گفت : مربوط به مسلمانان است  و اینان معتقدند كه این قرآن است و از آسمان به پیامبر عظیم الشأن آنها نازل گردیده  است . ناپلئون دو جمله گفت : یكى به نفع مسلمانان و یكى به ضرر مسلمانان  .

آنكه به نفع مسلمانان از دهان این مرد سیاسى بیرون آمد ، این بود كه گفت :

من از این كتاب استفاده كردم  و این طور احساس نمودم كه اگر مسلمین از دستورات جامع این كتاب استفاده كنند ذلّت نخواهند دید .

آن كلمه اى را كه به ضرر اسلام گفت ، این بود :

تا زمانی كه این قرآن در بین مسلمین حكومت كند و در پرتو تعالیم عالیه این برنامه جامع ، زندگى كنند، مسلمین تسلیم ما نخواهند شد،

مگر ما بین آنها و قرآن جدایى بیفكنیم .

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی