بهداشت و سلامت (بازدید: 98)
جمعه 25/5/1392 - 20:19 -0 تشکر 633804
آب سالم فقر را پاك می‌كند

همشهری- «كشور‌های در حال توسعه اگر می‌خواهند هر چه سریع‌تر از شر تنگدستی خلاص شوند و در پیشبرد و ارتقای وضعیت بهداشت جهانی نقشی شایسته بر عهده بگیرند هیچ كاری به اندازه تهیه آب سالم و تمیز و ایجاد روش‌های مناسب دفع فضولات نمی‌تواند به آنها كمك كند.»به گزارش «رویترز» صاحب‌نظران دانشگاه سازمان ملل تاكید كرده‌اند كه با فرونشستن شمار بیمارانی كه از آب آلوده صدمه می‌بینند دولت‌ها مقادیر زیادی در منابع مالی كه باید صرف درمان این بیماری‌ها شود صرفه جویی خواهند كرد كه از این منابع می‌توان برای ایجاد شغل‌های جدید و كاستن از شمار بیماران سود برد.

از 7/6 میلیارد انسان روی زمین چیزی حدود 900 میلیون نفر به آب سالم دسترسی ندارند و 5/2 میلیارد نفر نیز از توالت بهداشتی و روش‌های صحیح دفع فضولات بی‌بهره‌اند. این در حالی است كه اگر برای رشد جمعیت دنیا و دگرگونی‌های نگران‌كننده آب و هوای كره زمین چاره‌ای نشود در آینده‌ای نزدیك كمبود آب بهانه اصلی آشوب‌ها و حتی درگیری‌های نظامی خواهد بود.

دانشگاه سازمان ملل در سال 1973 با این هدف تاسیس شد كه نظر پژوهشگران را به سمت مسائل و مشكلات جهانی كه سبب دغدغه سازمان ملل و نهاد‌های تابع می‌شود جلب كند.

برای دنیای پر مدعای امروز این نكته فاجعه آمیز است كه سالانه 5/3 میلیون نفر به خاطر اسهال و تنها به این علت بمیرند كه به آبی سالم برای آشامیدن دسترسی ندارند.

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی