انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 101)
يکشنبه 20/5/1392 - 18:49 -0 تشکر 631169
واکنش بهمنی به تحریم‌های اخیر آمریکا/ اقامه دعوی در محاکم صالح بین‌الملل

 
رئیس کل بانک مرکزی در واکنش به تحریم‌های اخیر آمریکا علیه کشورمان گفت: نخبگان جهان نباید نسبت به تحریم‌های یکجانبه سکوت کنند، ضمن اینکه باید در محاکم صالح بین‌الملل در این باره اقامه دعوی کرد.
 

محمود بهمنی در گفتگو با مهر درباره تحریم‌های اخیر آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: براساس حقوق بین المللی موجود، هیچ کشور و سازمانی نمی تواند به وضع تحریم‌های یکجانبه اقدام کند بلکه فقط شورای امنیت است که می تواند به تحریم علیه کشوری، آنهم با هدف حفط امنیت بین الملل اقدام کند.

وی افزود: برهمین اساس، تحریم‌هایی که برای مجازت یک دولت دیگر وضع می‌شود، قابل مشروعیت نیست.

رئیس کل بانک مرکزی اظهارداشت: اگر قائل به وجود این حق برای کشورها باشیم، اولا تحریم‌های یک جانبه در تعارض با اصل برابری حاکمیت‌ها قرار دارد و دوم اینکه شاهد یک جانبه گرایی در عرضه بین الملل خواهیم بود.

به گفته بهمنی، منشور ملل متحد تحت اقدامات جمعی را برای تحریم پیش بینی کرده است، ضمن اینکه تحریم‌های یک جانبه فقط زندگی مردم عادی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وی با یادآوری اینکه تحریم‌های یک جانبه با حقوق بشر و حقوق بین الملل منافات دارد، تصریح کرد: باید در ماحکم صالح بین الملل در این باره اقدامه دعوی کرد.

رئیس کل بانک مرکزی گفت: تحریم‌های یک جانبه با اصل دولت‌ها در تعارض است و نخبگان چهان نباید در این باره سکوت 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی